تکنولوژی های پوشیدنی؛ تفاوت های بین ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند

تکنولوژی های پوشیدنی؛ تفاوت های بین ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند ساعت هوشمند، یک ساعت مچی کامپیوتری و کارآمدترین تکنولوژی پوشیدنی با قابلیت ردیابی معیارهای تناسب اندام است. مچ بند هوشمند نیز وسیله پوشیدنی است که بر تعداد قدم ها و ضربان قلب نظارت می کند.

مسئله بعدی که در انقلاب تکنولوژی تأثیری چشمگیر بر زندگی ما گذاشته فناوری های پوشیدنی می باشد. ساعت های هوشمند و مچ بند های هوشمند (ردیاب تناسب اندام) دستگاه هایی هستند که هر کسی شاید بخواهد آن را داشته باشد. ساعتهای هوشمند این روزها در حال عرضه بوده و تکنولوژی های پوشیدنی در حال شکوفا شدن هستند. در حالی که فن آوری های سلامت و تناسب اندام مدت زمان زیادی است که در دسترس عموم هستند، اکنون به عنوان دستگاه های مستقل یا ترکیبی از دستگاه های تناسب اندام و ساعت های هوشمند در دسترس هستند. اما برخی سردرگمی ها در مورد انتخاب ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند یا ردیاب تناسب اندام وجود دارد.
بسیاری از مردم معتقدند هر دو تکنولوژی پوشیدنی یکی هستند، اما این درست نیست.

ساعت هوشمند چیست؟

ساعت های هوشمند، ساعت های مچی کامپیوتری و کارآمدترین تکنولوژی پوشیدنی با قابلیت ردیابی تناسب اندام می باشند که علاوه بر این مورد در تکمیل عملکرد گوشی هوشمند نیز شرکت دارند. ساعت هوشمند بیشتر شبیه یک کامپیوتر پوشیدنی است زیرا ترکیبی از ساعت مچی، گوشی هوشمند و ردیاب تناسب اندام است. ساعت هوشمند می تواند تقریبا هر کاری را که گوشی هوشمند شما انجام می دهد، انجام دهد. ساعت های هوشمند دارای قابلیت تلفن همراه می باشند، به این معنی که می توانند اعلان هایی مانند پیام های متنی، ایمیل یا پیام رسانه های اجتماعی را همراه با اعلان های دریافتی تماس و اعلان رویداد تقویم، دریافت و ارسال کند. حتی می توانید از طریق ساعت هوشمند خود به گالری عکس بر روی گوشی خود بروید.

بهترین گجت های سلامتی | تفاوت بین ساعت هوشمند و ردیاب تناسب اندام

مچ بند هوشمند یا ردیاب تناسب اندام (Fitness Tracker) چیست؟

مچ بند هوشمند یا ردیاب فعالیت، یک دستگاه مستقل است که می تواند بر روی مچ دست و یا در قسمتی دیگر روی بدن متصل شود. همانطور که از نام آن برمی آید، این یک وسیله پوشیدنی است که فعالیت های جسمانی روزانه و معیارهای مربوط به تناسب اندام را از قبیل قدم ها، دویدن، ضربان قلب، الگوهای خواب، مسافت شنا، کالری سوزانده شده و غیره را نظارت می کند. این یک ردیاب فعالیت است که مانند ساعت هوشمند عمل می کند اما چیزی بیش از زمان را نمایش می دهد. فیت بیت شناخته شده ترین برند برای ردیاب تناسب اندام است و اگر یکی از دوستان و یا خانواده شما دارای ردیاب تناسب اندام است، به احتمال زیاد برند فیت بیت می باشد.

تکنولوژی های پوشیدنی؛ تفاوت بین ساعت هوشمند و ردیاب تناسب اندام

4 تفاوت بین ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند

1. اطلاعات پایه در ساعت هوشمند و تناسب اندام ردیاب

در حالی دو دستگاه جداگانه هستند، در شرایط مختلف و برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. مچ بند هوشمند یا ردیاب تناسب اندام یک وسیله پوشیدنی طراحی شده است که با ثبت فعالیت های فیزیکی روزانه ، از جمله قدم ها، دویدن، ضربان قلب، و غیره شما را در بهترین حالت تناسب اندام نگه می دارد.

یک ساعت هوشمند ترکیبی از ساعت مچی، گوشی های هوشمند و ردیاب تناسب اندام است با قابلیت ردیابی تناسب اندام و بسیاری از عملکرد های گوشی های هوشمند می باشد. یک ساعت هوشمند شکلی از گوشی هوشمند است که می تواند تقریبا همه کارهای گوشی های هوشمند را انجام دهد.

2. هدف از ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند

  • ردیاب های تناسب اندام، تقریبا دقیقا همان چیزی را که نامشان بیان می کند انجام می دهند: ردیابی معیارهای مربوط به تناسب اندام مانند تعداد قدم ها، مسافت پیموده شده، ضربان قلب، الگوهای خواب، شنا، کالری مصرف شده و فعالیت های جسمانی شما را به بهترین شکل ممکن ثبت می کنند.
  • ساعت های هوشمند به طور کلی از تکنولوژی هایی پشتیبانی می کند که همچنین می تواند کار مچ بند هوشمند را انجام دهد و می توانند اعلان هایی مانند متن جدید، ایمیل یا پیام رسانه های اجتماعی را همراه با اعلان های تماس دریافتی و اعلان رویداد تقویم و همچنین دسترسی به برنامه ها را دریافت کنند.

3. فناوری نمایش در ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند

  • تقریبا هر ساعت هوشمند موجود در بازار از صفحه نمایش LCD با نور پس زمینه یا صفحه نمایش OLED مانند فناوری صفحه نمایش گوشی استفاده می کند. ساعت های هوشمند جدید از آخرین نمایشگر AMOLED که در آخرین گوشی های سامسونگ به کار می رود استفاده می کنند.
  • مچ بند های هوشمند به دنبال ردیابی تناسب اندام هستند، بنابراین شرکت ها در مورد تکنولوژی صفحه نمایش نگرانی خاصی ندارند، اما فیت بیت جدید دارای صفحه نمایش OLED است.

4. قیمت ساعت هوشمند در مقابل ردیاب تناسب اندام

تفاوت قیمت یکی از نکات کلیدی در مقایسه ساعت هوشمند و ردیاب های تناسب اندام است. بر خلاف ردیاب تناسب اندام که نسبتا ارزان تر است، ساعت های هوشمند قیمت بیشتری دارند.

از
4
رای