معنی درست 28 ایموجی (شکلک) که درباره آنها اشتباه میکنید

معنی درست 28 ایموجی (شکلک) که درباره آنها اشتباه میکنید چگونه یک فرد کنجکاو قرار است معانی پنهان در این ایموجی هایی (شکلک هایی) که در همه جا استفاده می شود را یاد بگیرد و تفسیرهای غلط که توسط همه استفاده می شود را شناسایی کند؟

اهمیتی ندارد که شما از یک برنامه پیامکی که قبلا بر روی تلفن شما نصب شده، استفاده می کنید یا آن را با یک برنامه پیام رسان پیشرفته تر جایگزین کرده اید. در هر صورت، احتمالا در مکالمات خود با دوستانتان از شکلک (ایموجی) استفاده کرده اید. اما آیا از آنها به درستی استفاده می کنید؟ بعضی از این شکلک ها معنای کاملاً واضحی دارند، مثل یک دونات، هشت‌ پا یا یک کاکتوس. اما تعداد زیادی هم وجود دارد که معنا و تفسیر های مختلفی میتوان از آن ها داشت.

"کنسرسیوم یونی کد" که هماهنگی توسعه استاندارد یونی کد و وظیفه رمز گذاری کارکترها را به عهده دارد، امکان استفاده از شکلک ها را در سیستم عامل ها فراهم می کند، و چیزهایی در مورد معانی شکلک ها در وبسایت خود قرار داده است. این سازمان در مورد سوالاتی که به طور مداول از آنها درباره شکلک ها پرسیده می شود، پاسخ می دهد که معنای ایموجی ها (شکلک ها)، ممکن است بسته به زبان، فرهنگ، و متن فرق کند.

علاوه بر این، نام کارکتر یونی کد، یک شناسه منحصر به فرد برای هر شکلک است، اما "این ممکن است تمام معانی ممکن از یک شخصیت شکلک را شامل نشود، و در بعضی موارد حتی ممکن است گمراه کننده باشد". بنابراین، چگونه یک استفاده کننده کنجکاو از شکلک ها قرار است معانی نهان در این شکلک هایی که در همه جا استفاده می شود را یاد بگیرد و تفسیرهای غلط که توسط همه استفاده می شود را شناسایی کند؟ ما برای کمک اینجا هستیم.

در ادامه، 28 معنای شکلک آورده شده که شما احتمالا در گذشته در مورد آنها اشتباه می کردید، اما دیگر در مورد آنها دچار اشتباه نمی شوید.

28 ایموجی (شکلک) که در مورد معنی آنها اشتباه میکنید

معنی درست ایموجی هایی (شکلک هایی) که درباره آنها اشتباه میکنید

1. متعجب

معنی ایموجی ها

شما تنها کسی نیستید که تصور می کند این شکلک با شکل "x" در قسمت چشم ها به معنی مرده است. اما این شخصیت در واقع به عنوان یک چهره "حیرت زده" در نظر گرفته شده است، که همین باعث می شود دفعه بعدی که نیاز به نشان دادن علامت تعجب زدگی دارید، از این شکلک استفاده کنید. آیا در هنگام جست و جو، یک شکلک دیگر با چشمان "x" را دیده اید؟ این "شکلک گیج" دقیقا شبیه به یک صورت حیرت زده است، با این تفاوت که دندان های فک بالایی او با دهان باز قابل مشاهده است.

2. مضطرب

ایموجی متعصب

این ایموجی معمولاً در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که افراد بخواهند نشان دهند که استرس دارند یا با نگرانی ارتباط برقرار می کنند.. اما شاید به طور مناسب، به عنوان چهره ای "آشفته" در نظر گرفته شود. در مورد معانی شکلک آشفته با هم صحبت کنید.

3. نا امید اما تسکین یافته

ایموجی  تسکین یافته

در نگاه اول، به نظر نمی رسد شخصیتی باشد که چند معنا را در خود داشته باشد. این شکلک برای استفاده در مواقع ناراحت بودن و گریه کردن برای هر مساله ای که اتفاق می افتد مناسب است. اما در واقع به عنوان "صورت نا امید اما تسکین یافته" در نظر گرفته شده است؛ ترکیبی کاملاً خاص از احساسات برای یک شکلک تنها.

4. نماد سر گیجه

ایموجی سرگیجه

افراد زیادی از این نماد که مانند ستاره دنباله دار است، استفاده می کنند. اما این یک مثال خوب از این مساله است که چگونه در مورد معانی شکلک ها اشتباه می کنیم، حتی در مورد شکلک هایی با شکل های ساده. این شکلک سعی دارد سرگیجه یا چرخیدن ستاره در دور سرتان را نشان دهد؛ مانند شخصیت های کارتونی که سرشان به جایی برخورد می کند و دور سرشان ستاره می چرخد.

5. عرق سرد

ایموجی عرق سرد

تعداد زیادی از استفاده کنندگان از شکلک ها از این چهره به طور اشتباه به عنوان چهره گریان استفاده می کنند. به همین ترتیب، بسیاری از این چهره به عنوان چهره غمگین استفاده می کنند. اما همانطور که از نام آن مشخص است، این شکلک در واقع یک صورت با عرق سرد را نشان می دهد. معنی اصلی این شکلک، شخصیتی در شرایط استرس، ترس، یا درد است. پس این بهترین شکلک برای زمانی است که شما در مورد استرس در مدرسه صحبت می کنید یا کارهای زیادی را در محل کار انجام می دهید و از اینکه همه چیز مطابق میل شما پیش نمی رود، و ناراحت هستید.

6. نگاه پیروز مندانه

ایموجی  نگاه پیروزمندانه

اگر از این شکلک استفاده کردید تا این احساس را منتقل کنید که شما عصبانی هستید، یا با غضب صحبت می کنید، به خاطر برداشت اشتباه از این شکلک مورد بخشش قرار می گیرید. این شکلک در واقع یک شخص پیروز را نشان می دهد، اما ما حاضر هستیم شرط ببندیم که این یکی از شایع ترین سوء تفاهم ها در مجموعه شکلک های فعلی است. این شکلک، بسیاری از افراد را به یاد گاو وحشی می اندازد که بخار از بینی اش بیرون می آید که احتمالا توضیح می دهد چرا همه ما اشتباه از آن استفاده کرده ایم.

7. ژست ok

ایموجی ok

معانی پنهان بسیاری برای این شکلک وجود دارد، و تعداد زیادی از مردم آن را به عنوان شخصیتی که دستانش را بر روی سر خود به نشانه تعجب قرار داده، تعبیر می کنند و یا حتی یک بالرین که دستان خود را در موقعیت پنجم نگه داشته است. اما این شکلک در واقع قصد دارد علامت ok را نشان دهد. این شکلک دختری را نشان میدهد که علامت ok را با ایجاد یک شکل "O" در بالای سرش با دستان خود ایجاد کرده که یک ژست ژاپنی است.

8. صورت متبسم با چشمان خندان و صورت با حالت تمسخر

ایموجی متبسم

این دو شکلک به سادگی با هم اشتباه گرفته می شوند. اولین شکلک "صورت متبسم با چشمان خندان"، و دومی "صورت با حالت تمسخر" است. افراد از این دو شکلک به جای هم استفاده می کنند، که غالبا برای نشان دادن وضعیت ناخوشایند، عصبی بودن، یا حتی هیجان به کار می رود. اما با توجه به شدت مشابه بودن آنها، به خاطر اشتباه گرفتن معانی شکلک این دو نماد، بخشیده می شوید.

9. دست‌ های بالا آمده در جشن

ایموجی دست ها بالا

اگر تصور کرده اید که این شکلک به معنای تمجید (خدا یا طرف مقابل) است، پس از این شکلک به طور اشتباه استفاده می کنید. معنی اصلی این شکلک مربوط به ابراز شادی یا جشن گرفتن در مورد موفقیت یا یک رویداد مثبت است.

10. در آغوش گرفتن

ایموجی در آغوش گرفتناگر تا به حال تعجب کرده اید که چرا این شکلک، کف دست های خود را باز کرده و با آن جلب توجه می کند، باید بگوییم که ظاهرا این چهره "در آغوش گرفتن" است. اما اگر تصور کرده اید که این مرد تلاش می کند شخصی را از خود دور کند، حداقل اکنون می دانید که معنای این شکل دقیقا برعکس چیزی است که تصور می کردید.

11. ساکت یا خاموش

ایموجی  ساکت یا خاموشآیا فکر می کنید که این یک نماد بسیار ساده است که تعجب را نشان می دهد؟؛ این در واقع یک چهره سکوت کرده را نشان می دهد، کسی که ساکت است. آیا آن ابروهای بالا رفته ممکن است نشان دهنده پچ پچ کردن یک راز باشد؟

12. شخص پشت میز اطلاعات

ایموجی شخص پشت میز اطلاعات

این شکلک بسیار ساده است. تعداد زیادی از کاربران از این شکلک به همراه اظهارات طعنه آمیز و عکس های بی ادبانه استفاده می کنند. به نظر می رسد که استفاده مناسبی از این نماد باشد، زیرا این شکلک، زنی را نشان می دهد که موهای خود را با دست جابه جا می کند یا در غیر این صورت نشان می دهد که او از ظاهر بی عیب و نقض خود آگاه است. اما همانطور که از عنوان این شکلک مشخص است، این شخصیت در واقع نشان دهنده شخصی است که در بخش میز اطلاعات کار می کند. دست خود را به سمت بالا گرفته و می پرسد که چگونه می تواند کمک کند؟

13. غول ژاپنی

ایموجی غول ژاپنیاین شکلک که در واقع یک غول ژاپنی است، معمولا برای ابراز خشم (احتمالا به خاطر چهره قرمز رنگش) یا برای نشان دادن شر یا شیطان استفاده می شود. اما این نماد در واقع برای نشان دادن غولی به نام Namahage استفاده می شود که رسوم اجدادی مردم ژاپن است. این غول، ارواح شیطانی را از خانه دور می کند که خلاف تصور مردم از این شکلک است.

14. هتل عشق

ایموجی هتل عشق

بسیاری از مردم تصور می کنند که این ساختمان صورتی رنگ، یک بیمارستان است که احتمالا به علت "H" بزرگ نوشته شده در جلوی آن است. اما حقیقت آن باعث رسوایی است. این در واقع به معنی "هتل عشق" یا هتلی است که شما می توانید به مدت یک ساعت اتاقی اجاره کرده و با معشوقه خود به آنجا رفته و در مدت کوتاهی آنجا را ترک کنید.

15. چهره خنثی و چهره گنگ

ایموجی چهره خنثی و چهره گنگ

این دو شکلک که به راحتی با هم اشتباه گرفته می شوند، چهره خنثی در سمت چپ و چهره گنگ در سمت راست است. اکثر مردم تمایل دارند که در موقعیت های منفی از این شکلک ها استفاده کنند، پس ممکن است خوشحال شوید که تنها یکی از این شکلک ها وجود ندارد، بلکه در این مواقع دو شکلک در دسترس شما است. برای زمان هایی که در مورد هر چیزی که با دوستان خود صحبت می کنید یا برای نشان دادن احساس بی تفاوتی از آن ها استفاده کنید.

16. دستان باز

ایموجی دستان باز

وقتی نوبت به ژست با دست ها می شود، این یکی از گیج کننده ترین شکلک ها است. اکثر مردم از آن به معنای در حال انجام کاری بودن یا کنار گذاشتن چیزی (یا شخصی) استفاده می کنند. اما این نماد به معنای با من راحت بودن و حتی در آغوش گرفتن داشت. در واقع چیزی که شما انتظار دارید تا دوستانتان برای این منظور از این شکلک استفاده کنند، نیست.

17. با پشتکار (با استقامت)

ایموجی با پشتکار (با استقامت)

اگر مانند اکثر مردم هستید، این احتمالا یکی از شکلک هایی است که زمانی استفاده می کنید که می خواهید به دیگران نشان دهید که یک روز (یا یک هفته) سخت داشته اید و آماده هستید تا بر روی همه چیزهایی که برای آن تلاش کرده اید و موفق نشده اید سرپوش بگذارید. اما در واقعیت، معنی اصلی این نماد، "استقامت به خرج دادن" است که نشان می دهد این شخصیت کوچک ممکن است عزم بیشتری داشته باشد و یا شاید تنها تحمل بیشتری نسبت به دیگران دارد.

18. شخصی که کاملا تعظیم کرده است

ایموجی شخصی که کاملا تعظیم کرده استبسیاری از مردم از این شکلک زمانی استفاده می کنند که می خواهند این حس را منتقل کنند که در مورد چیزی سخت فکر می کنند، اینکه جدی هستند یا حتی اینکه "برای همیشه تنها هستند". اما همانطور که لیزا گلدبرگ از Mashable گزارش می دهد، معنی اصلی این شکلک، احترام یا عذرخواهی است. این شکلک قصد داشته است که دوگزا (تعظیم کردن) ژاپنی را نشان دهد، که نوعی زانو زدن و سجده کردن برای احترام به کسی یا عذرخواهی است.

19. دست عذرخواهی یا قدردانی

ایموجی دست عذرخواهی یا قدردانیاین یکی از بهترین نمونه های سردرگمی در معنی اصلی و تفسیر یک شکلک است. اکثر مردم از این شکلک به عنوان سمبل شفاعت یا دعا استفاده می کنند. یا حتی از آن به معنی "بزن قدش" استفاده می کنند. اما این شکلک در ابتدا قصد داشت تا ژست دست ژاپنی را نشان دهد، که برای نشان دادن عذرخواهی یا قدردانی بزرگ است.

20. (انگشت) اشاره به (سمت) بالا

ایموجی (انگشت) اشاره به (سمت) بالااین شکلک در واقع قصد دارد که نشان دهد دست "به سمت بالا اشاره می کند". اما در پیام های خود با دوستان، احتمالاً افرادی را مشاهده کرده اید که از آن به عنوان کلمه "بالا بردن دست به معنی عدد یک" استفاده کنند یا حتی اینکه از آن برای نشان دادن ایده یا سوال داشتن استفاده می کنند.

21. اخمو

ایموجی اخمواگر فکر می کنید این شکلک شخصی را نشان می دهد که شدیدا عصبانی است، شما اوضاع را به طرز زیادی بیش از حد جدی تصور کرده اید. نام این شکلک "چهره اخم کرده" است. اما اکثر مردم واقعا این شکلک را به عنوان نشانه ای از هر چیزی که باعث شروع اخم کردن می شود نمی دانند، مگر اینکه نشان دهنده گذراندن زمان بسیار کوتاه با کودکان نوپا باشد.

22. دست بلند شده

ایموجی دست بلند شدهنماد دست بلند شده، یکی از گیج کننده ترین شکلک ها در هنگام صحبت در مورد معانی شکلک ها است. این اسم مفهوم خاصی ندارد، مگر اینکه به شما اطمینان دهد که لازم نیست از آن به مفهوم "بزن قدش" استفاده کنید. برخی از مردم از این شکلک زمانی استفاده می کنند که بخواهند به شخصی بگویند "دست نگه دار"، یا حتی بخواهید "به طور گستاخانه به شخصی بگویید که دست نگه دار"؛ در حالی که دیگران از این شکلک استفاده می کنند تا نشان دهند که می خواهند سوالی بپرسند.

23. علامت شاخ

ایموجی علامت شاخاگرچه بسیاری از مردم تصور می کنند این یک شکلک "ستاره موسیقی راک" است، اما این یک عنوان مناسب برای "علامت شاخ" است. به نوعی به ژست دست اشاره می کند که در فرهنگ های مختلف معانی مختلف دارد. این نماد، یک حرکت توهین آمیز در بسیاری از کشورها است (پس مراقب باشید که این شکلک را برای چه کسی می فرستید)، اما با معانی مختلفی در موسیقی، خرده فرهنگ متال، فرهنگ ورزش، و حتی نئو پاگانیسم (بت پرستی مدرن) همراه است.

24. خواب آلود

ایموجی خواب آلودپیشتر افراد تصور می کنند که این یکی از چندین شکلکی است که غم و اندوه را به میزان فراوان ابراز می کند. اما تا آنجا که از معنی این شکلک مشخص است، این در واقع یک "چهره خواب آلود" است و قطره های آب به معنی اشک چشم نیستند، بلکه به معنی ترشح بیش از حد "بزاق دهان" است. (این بدان معنا است که اگر از قطره های آب به عنوان آب بینی استفاده کرده اید و از این نماد برای شکایت از سرماخوردگی یا حساسیت استفاده می کنید، شما نیز از این شکلک به طور اشتباه استفاده کرده اید).

25. خسته

ایموجی خستهما بارها از این شکلک استفاده کرده ایم تا کمی حس شوخ طبعی در هنگامی که شخصی بسیار ناله می کند، به مکالمات خود اضافه کنیم. اما این شکلک یک توضیح بزرگ از اشتباه گرفتن معانی شکلک ها است. این شخصیت در واقع با هدف نشان دادن چهره خسته ایجاد شده است که به طور فزاینده ای باور کردنی در بین شکلک هایی است که در زمانی که از خواب محروم شده اید، به آن تمایل دارید.

26. دست پیروزی

ایموجی دست پیروزیکه به راحتی با علامت صلح اشتباه گرفته می شود، یا یک ژست ساده را نشان می دهد که شما دو تا از چیزی را می خواهید. این شکلک دست قصد دارد که علامت پیروزی را نشان دهد. چون این قطعا شکلکی است که شما برای دوستانتان در زمان جشن گرفتن چیزی فرستاده اید.

27. گربه خسته

ایموجی گربه خستهاین کارکتر چند معنی مختلف دارد، اما هیچ کدام در عنوان آن نیامده است. اگر از این چهره برای نشان دادن وحشت و تعجب استفاده کرده اید، اکنون زمان آن رسیده که روش خود را تغییر دهید و متوجه شوید که این شکلک، یک روش مفید دیگر برای نشان دادن میزان خستگی یا خواب آلودگی شما است.

28. زنانی با گوش خرگوشی

ایموجی  زنانی با گوش خرگوشیاین شکلک دو زن را نشان می دهد که گوش های خرگوشی دارند. بسیاری از دوستان از این شکلک استفاده کرده اند تا نشان دهند که شاد هستند یا منتظر یک شب بیرون رفتن با هم هستند. اما همانطور که Goldberg خاطرنشان می کند، این شکلک در واقع قصد داشت دختر خرگوشی را نشان دهد، که یک سمبل ژاپنی وابسته به جذابیت جنسی است و به لباس س-ک-س-ی (کاستوم) مشهور است. پس اگر شما تصور می کنید که معنی این شکلک را درست فهمیده اید و به آن معانی مانند دختران رقصنده، تپ دنس دختران، یا حتی دختران رقصنده باله میدهید، متعجب خواهید شد.

شکلک هایی که معنی آنها را اشتباه می گیرید

منبع: cheatsheet

از
9
رای