آموزش اتصال صفحه کلید و موس وایرلس و سیمی به تلویزیون

آموزش اتصال صفحه کلید و موس وایرلس و سیمی به تلویزیون چگونه کیبورد و ماوس به تلویزیون وصل کنیم؛ روش اتصال صفحه کلید به تلویزیون هوشمند و اتصال موس به تلویزیون؛ مزایا و انواع تلویزیون های قابل اتصال به موس و کیبورد در سلام دنیا بیاموزید.

علاوه بر استفاده از کنترل‌ها برای جستجو و انجام تنظیمات تلویزیون هوشمند، کاربران می‌توانند ماوس و کیبورد را نیز به تلویزیون متصل کنند. در حال حاضر برخی از تلویزیون های هوشمند به کاربران این امکان را می دهند که ماوس یا کیبورد را متصل کرده و از آن به عنوان کامپیوتر استفاده کنند. اگرچه بسیاری از ویژگی های غنی مانند هنگام استفاده از رایانه را پشتیبانی نمی کند، اما هنگام اتصال ماوس و صفحه کلید به تلویزیون اینترنتی یا تلویزیون هوشمند، به راحتی می توانید از آن بیشتر استفاده کنید و در زمان و عملیات صرفه جویی کنید. با این حال، همه تلویزیون ها نمی توانند از ماوس و صفحه کلید استفاده کنند. در این مقاله سلام دنیا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهیم که بخواهید کیبورد، ماوس سیمی و نوع بی سیم را به تلویزیون متصل کنید. پس با ما همراه باشید تا روش اتصال صفحه کلید و موس وایرلس و کابلی به تلویزیون را بیاموزید.

1. مزایای اتصال تلویزیون به صفحه کلید و ماوس:

همانطور که گفته شد، اتصال ماوس و کیبورد به تلویزیون به کاربران کمک می کند تا به جای استفاده از کنترل های معمولی در زمان و دستکاری بسیار صرفه جویی کنند.

  • کاربران می توانند متن یا اعداد را سریعتر وارد کنند. به عنوان مثال، وقتی می خواهید از مرورگر کروم در تلویزیون هوشمند برای جستجوی محتوای خاصی استفاده کنید، می توانید از ماوس برای حرکت به مورد استفاده کنید یا از صفحه کلید برای جستجوی محتوا استفاده کنید. اگر از کنترل استفاده کنید، مطمئناً برای تایپ محتوا و جستجو وقت خود را صرف خواهید کرد.

حتما بخوانید: اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت


  • استفاده از ماوس برای پیمایش صفحات هنگام گشت و گذار در وب نیز بسیار سریع است. می‌توانیم همانطور که در رایانه استفاده می‌کردیم، ماوس را بالا و پایین کنیم، روی محتوا کلیک کنیم تا برگه‌ها را مشاهده، باز یا خاموش کنیم.
  • در حین کنترل تلویزیون، می توانیم از ماوس استفاده کرده و به سمت ویژگی ها و آیتم های انتخاب شده برویم. بسیار سریعتر از استفاده از کنترل.

مزایای اتصال تلویزیون به صفحه کلید و ماوس

2. به چه نوع تلویزیونی می توان صفحه کلید و ماوس را متصل کنید

برای تلویزیون هایی که از سال 2014 به بعد عرضه می شوند، تلویزیون ها می توانند موس و کیبورد را حتی بدون سیم متصل کنند.

انواع تلویزیون به شرح زیر مجاز است:

  • ال‌جی : همه تلویزیون‌های هوشمند منتشر شده در سال 2014 به بعد به موس و کیبورد متصل هستند.
  • سونی : فقط Android TV سونی از سال 2015 راه اندازی می شود، ماوس پشتیبانی می کند، صفحه کلید. با این حال، سازگاری با ماوس صفحه کلید زیاد نیست.
  • سامسونگ : تلویزیون هوشمند سامسونگ در سال 2014 (نام مدل با H) و 2015 (نام مدل با حرف J) راه اندازی شد و همه از اتصال ماوس و صفحه کلید پشتیبانی می کنند.

حتما بخوانید: آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ساده


  • TCL : تلویزیون هوشمند TCL از سال 2015 با نام های TCL Z1، TCL S4700 راه اندازی شد. ماوس و کیبورد را وصل می کند.
  • Toshiba : سیستم عامل Android Toshiba Smart TV از اتصال ماوس و صفحه کلید پشتیبانی می کند.
  • Skyworth : تلویزیون هوشمند Skyworth که در سال 2015 راه اندازی شد، ماوس صفحه کلید را متصل می کند.
  • پاناسونیک: تلویزیون هوشمند پاناسونیک که از سال 2014 و 2015 راه اندازی شد، ماوس و صفحه کلید را به هم متصل می کند.

انواع تلویزیون های قابل اتصال به موس و کیبورد

3. نحوه اتصال تلویزیون به ماوس و صفحه کلید:

برای موس ها و صفحه کلیدهای سیمی:

سیم های ماوس و صفحه کلید را به درگاه USB تلویزیون وصل کنید.

صفحه کلید و ماوس سیمی را از طریق پورت USB وصل کنید

نحوه اتصال تلویزیون به ماوس و صفحه کلید سیمی

برای موس ها و صفحه کلیدهای بی سیم :

گیرنده بلوتوث ماوس و صفحه کلید را به درگاه USB تلویزیون وصل کنید.


حتما بخوانید: تبدیل تلویزیون قدیمی و معمولی به تلویزیون هوشمند


صفحه کلید و ماوس بی سیم را به تلویزیون هوشمند وصل کنید

نحوه اتصال تلویزیون به ماوس و صفحه کلید بی سیم

سخن آخر

در بالا انواع تلویزیون های قابل اتصال به موس و کیبورد و همچنین راه های اتصال را به شما معرفی کرده ایم. بسته به نوع تلویزیونی که استفاده می کنید، روش اتصال مناسب را انتخاب کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد! مقاله بالا شما را با " نحوه اتصال ماوس، کیبورد به تلویزیون هوشمند " آشنا کرد. سلام دنیا امیدوار است این مقاله به شما کمک کند! اگر این مقاله برای شما جالب و مفید بود، فراموش نکنید که آن را به اشتراک بگذارید. متشکرم!


مقالات مرتبط:

چگونه گوشی شیائومی را به تلویزیون وصل کنیم

رفع مشکل کار نکردن کنترل تلویزیون اندروید (Android TV)از
3
رای