اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت و رفع مشکل وصل نشدن آن

اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت و رفع مشکل وصل نشدن آن اگر تلویزیون را به Wi-Fi یا شبکه سیمی متصل کنید، می توانید برنامه های مورد علاقه خود را بارگیری کرده و اطلاعات را به صورت آنلاین جستجو کنید. ما در سلام دنیا به شما می گوییم، چگونه اینترنت تلویزیون سامسونگ را فعال کنیم.

درست زمانی که فکر می کردید تلویزیون هوشمند شما نمی تواند هوشمندتر شود، متوجه خواهید شد که می تواند به اینترنت نیز دسترسی داشته باشد. اگر تلویزیون را به Wi-Fi یا شبکه سیمی متصل کنید، می توانید برنامه های مورد علاقه خود را بارگیری و پخش و اطلاعات را به صورت آنلاین جستجو کنید و موارد دیگر. ما در این مقاله از بخش تکنولوژی سلام دنیا، به شما روش اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت و همچنین رفع مشکل اینکه چرا تلویزیون سامسونگ به اینترنت وصل نمیشه را به شما آموزش دادیم. با ما همراه باشید.

چگونه اینترنت تلویزیون سامسونگ را فعال کنیم

1. اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت با استفاده از Wi-Fi

اتصال به Wi-Fi ساده ترین و بی دردسرترین راه برای دسترسی به اینترنت در تلویزیون است. قبل از اتصال سعی کنید نام شبکه بی سیم (SSID) و گذرواژه خود را همراه داشته باشید. برای انتخاب تنظیمات ، ابتدا عمومی و سپس شبکه را انتخاب کنید، از پد جهت دهی روی ریموت تلویزیون خود استفاده کنید.

 • Open Network Settings را انتخاب کرده و نام شبکه Wi-Fi خود را انتخاب کنید.
 • در صورت درخواست، رمز عبور شبکه را وارد کنید. انجام شد (Done) و سپس OK را انتخاب کنید.

حتما بخوانید: نحوه وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون


2. اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت با استفاده از شبکه سیمی (اترنت)

یک کابل اترنت را به پورت LAN در One Connect Box یا پشت تلویزیون و سپس انتهای دیگر را به روتر یا مودم خود وصل کنید.

 • از صفحه اصلی، برای باز کردن تنظیمات و انتخاب تنظیمات، ابتدا عمومی و سپس شبکه را انتخاب کنید.
 • OK را انتخاب کنید،
 • تلویزیون شما به اینترنت متصل شد!

چگونه آدرس MAC را در تلویزیون سامسونگ خود بیابید

برای یافتن آدرس MAC در تلویزیون هوشمند سامسونگ، منوی تنظیمات را باز کنید ، پشتیبانی را انتخاب کنید و سپس درباره این تلویزیون یا تماس با سامسونگ را انتخاب کنید. برای نمایش آدرس MAC ممکن است لازم باشد به پایین بروید.

چگونه آدرس MAC را در تلویزیون سامسونگ خود بیابید

چرا تلویزیون سامسونگ به اینترنت وصل نمیشه (علت وصل نشدن تلویزیون به وای فای)

تلویزیون به اینترنت متصل نمیشود...!

اگر تلویزیون شما به اینترنت متصل نمی شود، باید یک آزمایش وضعیت شبکه انجام دهید تا به شما در انتخاب راهنمای مورد نیاز کمک کند. به تنظیمات> عمومی> شبکه> وضعیت شبکه بروید و آزمایش را اجرا کنید. به هرگونه پیام خطا و اینکه آیا بین آیکون تلویزیون و روتر یا بین آیکون روتر و کره زمین علامت X وجود دارد ، توجه زیادی داشته باشید.

تلویزیون سامسونگ شبکه Wi-Fi من را پیدا نمی کند یا به آن متصل نمی شود...!

اگر تلویزیون شما قادر به تشخیص شبکه یا هیچ شبکه ای نیست ، چند نکته را باید بررسی کنید تا مشخص شود که مشکل از تلویزیون شما است یا از تجهیزات شبکه. این راهنما به شما کمک می کند تا تجهیزات خود را برای حل مشکل بررسی کنید.

 • مهم: اگر در هر مرحله برای پیکربندی تنظیمات روتر خود به کمک نیاز دارید، با ISP یا سازنده روتر خود تماس بگیرید.

حتما بخوانید: اتصال گوشی اندروید و آیفون به تلویزیون


ببینید آیا تلویزیون شما شبکه های Wi-Fi را تشخیص می دهد یا خیر

 • به تنظیمات> عمومی> شبکه> تنظیمات شبکه> بی سیم بروید و ببینید آیا شبکه شما فهرست شده است یا خیر.

اگر شبکه شما فهرست نشده است، اما سایر شبکه ها را در لیست مشاهده می کنید، می دانید که کارت بی سیم تلویزیون شما کار می کند. نام شبکه می تواند از نام سازنده روتر مانند "Netgear356" گرفته تا نام یکی از اعضای خانواده یا یک شخصیت کارتونی باشد. در برخی موارد حتی ممکن است در پایین روتر شما نوشته شده باشد.

اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت

 • اگر نمی دانید نام شبکه شما چیست ، باید با ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) خود تماس بگیرید تا نام شبکه Wi-Fi و رمز عبور خود را تأیید کنید.
 • اگر اصلاً نام هیچ شبکه ای لیست نشده است، گزینه "تلویزیون به انترنت وصل نمیشود" را برای عیب یابی جستجو کنید.

بررسی کنید که آیا نام شبکه شما مخفی شده است یا خیر

شبکه های Wi-Fi را می توان به عنوان یک اقدام امنیتی به صورت مخفی درآورد تا از ظاهر شدن آنها در هنگام جستجوی شبکه جلوگیری شود. این تنظیم پیش فرض در اکثر روترها نیست. اگر شبکه را به صورت مخفی تنظیم کرده اید، می توانید با وارد کردن نام شبکه به جای انتخاب آن در لیست ، سعی کنید به آن متصل شوید. به انتهای لیست شبکه ها رفته و Add را انتخاب کنید.

توجه: اگر مطمئن نیستید که شبکه شما پنهان است ، بهتر است با ISP خود تماس بگیرید تا آنها بتوانند در اتصال به شبکه، پنهان کردن شبکه یا تأیید نام و رمز شبکه صحیح به شما کمک کنند.

مطمئن شوید که شبکه Wi-Fi شما با تلویزیون سازگار است

الزامات شبکه بین تلویزیون ها متفاوت است و در دفترچه راهنمای کاربر ذکر شده است. به عنوان مثال، مدل های 2018 NU6 ** ، NU71 ، NU72 و NU73* فقط از شبکه های 2.4 گیگاهرتز پشتیبانی می کنند. آنها حتی شبکه 5 گیگاهرتز را نخواهند یافت.

 • اگر شبکه با تلویزیون سازگار نباشد، تلویزیون قادر به مشاهده یا اتصال به آن نخواهد بود.

چرا تلویزیون سامسونگ به اینترنت وصل نمیشه

برخی از موارد دیگر خود را که به Wi-Fi متصل هستند ، قطع کنید

هرچه بیشتر به شبکه Wi-Fi متصل شوید، سیگنال ضعیف تر خواهد بود. اگر 2 تبلت، 3 تلفن ، یخچال و Xbox دارید، سیگنال می تواند بسیار ضعیف باشد. همه دستگاه های Wi-Fi دیگر را از شبکه جدا کرده و سپس تلویزیون را وصل کنید.


حتما بخوانید: چگونه گوشی شیائومی را به تلویزیون وصل کنیم


اگر این کار در مواردی انجام شد که هیچ یک از مراحل قبلی کار نکردند ، به این معنی است که شما دستگاه های بیشتری متصل به روتر خود دارید و باید روتر خود را ارتقا دهید یا دستگاه های کمتری را متصل کنید.

همه تجهیزات شبکه را یک بار از برق بکشید و دوباره وصلشان کنید

 • هر دستگاه مرتبط با شبکه (مانند روتر ، مودم و ...) و تلویزیون را از برق بکشید.
 • از دیواری که سیگنال اینترنت اول از آن عبور میکند، اولین دستگاه را وصل کرده و اجازه دهید بوت شدن آن به پایان برسد.
 • با ایجاد مسیری بین سیگنال اینترنت و تلویزیون، دستگاه بعدی را در مسیر وصل کرده و اجازه دهید بوت شدن آن هم به پایان برسد.
 • این کار را تکرار کنید تا همه دستگاه های موجود در مسیر، از جمله تلویزیون دوباره روشن شوند.
 • دوباره سعی کنید به شبکه متصل شوید.

6. سعی کنید از طریق یک هات اسپات وصل شوید

اگر دستگاه تلفن همراه با قابلیت hotspot در دسترس است، از آن یک شبکه ایجاد کنید و بررسی کنید که تلویزیون آن را پیدا میکند یا نه.

توجه: اگر تلویزیون بتواند شبکه های دیگر را تشخیص دهد، سرویس آن لازم نیست و مشکل از شبکه ای است که تشخیص داده نمی شود. در صورت خرید روتر از ISP با ISP خود و در صورت خرید جداگانه باسازنده روتر تماس بگیرید.

رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون سامسونگ به اینترنت

7. درخواست سرویس کنید

اگر تلویزیون هنوز نمی تواند هیچ شبکه ای را تشخیص دهد، برای درخواست سرویس به پشتیبانی زنگ بزنید. مدل های 2018 NU7100/NU710D ، NU7200 و NU7300/NU730D فقط از شبکه های 2.4 گیگاهرتز پشتیبانی می کنند و شبکه های 5 گیگاهرتزی را تشخیص نمی دهند. این باعث می شود شبکه Wi-Fi شما در لیست ظاهر نشود.

سخن آخر

اگر تلویزیون را به Wi-Fi یا شبکه سیمی متصل کنید، می توانید برنامه های مورد علاقه خود را پخش بارگیری و پخش و اطلاعات را به صورت آنلاین جستجو کنید و موارد دیگر. ما در این مطلب به شما روش اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت و رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون به وای فای را توضیح دادیم. امیدوارم که مفید بوده باشد. سوالات و نظرات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

اتصال آيفون به ضبط ماشين با کابل شارژر ، بلوتوث و CarPlay

آموزش عیب یابی و رفع مشکل اتصال کابل HDMI برای همه دستگاه ها

از
14
رای