اتصال آيفون به ضبط ماشين با کابل شارژر ، بلوتوث و CarPlay

اتصال آيفون به ضبط ماشين با کابل شارژر ، بلوتوث و CarPlay تلفن آیفون خودتان را به سیستم صوتی تصویری اتومبیل وصل کنید و از آن برای پخش موزیک، گوش دادن به پادکست استفاده کنید. اگر تلفن همراه اپل شما به ماشین وصل نمیشود ما در اینجا نحوه اتصال را شرح داده ایم.

گذشت آن روزهایی که باید تلاش می کردید تا به رادیو ماشین خودتان وصل شوید. یکی از لذت های دوران گوشی های هوشمند این است که شما می توانید تلفن آیفون خودتان را به سیستم صوتی تصویری اتومبیل وصل کنید و از آن برای پخش موزیک، گوش دادن به پادکست، گرفتن نقشه ها و موارد دیگر استفاده کنید. شاید از خودتان بپرسید علت وصل نشدن بلوتوث به ضبط ماشین چیست؟ در این مقاله از وب سایت سلام دنیا ما برای شما نحوه اتصال ايفون به ضبط ماشين با بلوتوث و کابل را شرح میدهیم. فرآیند اتصال، بسته به نوع ماشین شما و سیستمی که دارید متفاوت است، اما در نهایت روند کلی یکسان است. چند روش اتصال ايفون به ضبط ماشين در این مقاله بررسی شده اند:  

اتصال ايفون به ضبط ماشين با بلوتوث


حتما بخوانید: ذخیره آهنگ در آیفون 


روش های وصل کردن گوشی آیفون به ضبط ماشین

اتصال ايفون به ضبط ماشين با بلوتوث

  •  ابتدا باید بلوتوث تلفن آیفون خودتان را روشن کنید. از بالا سمت راست یا پایین صفحه آیفون Control Center را بکشید و علامت بلوتوث را بزنید تا به رنگ آبی روشن شود.
  •  با آیفون در ماشین خود، استارت بزنید و در حالیکه ماشین روشن است آن را پارک کنید (اکثر سیستم های صوتی ماشین به شما اجازه نمی هند که در هنگام حرکت تنظیمات را تغییر دهید).
  •  حالت وصل شدن بلوتوث ماشین را روشن کنید. معمولاً در فهرست تنظیمات قرار دارد، اما ممکن است شما برای پیدا کردن آنها مجبور شوید به دفترچه راهنمای ماشین مراجعه کنید.
  • در تلفن آیفون، برنامه تنظیمات را باز کنید و روی Bluetooth بزنید.
  •  در قسمت Other Devices، وقتی گزینه مربوط به ماشین آمد، آن را انتخاب کنید. شاید لازم باشید که یک رمز عبور را وارد کنید و انتخاب را روی صفحه نمایش تایید کنید.
  • حالا باید به سیستم ماشین متصل شوید. وقتی ماشین را روی ورودی Bluetooth تنظیم می کنید، باید تلفن شما به طور خودکار متصل شود و موزیک تلفن شما از روی بلندگوهای اتومبیل پخش شود.

وصل نشدن بلوتوث به ضبط ماشین


حتما بخوانید: آموزش انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون


چطور تلفن آیفون را با CarPlay به سیستم پخش اتومبیل خود وصل کنید (فعال سازی carplay ایفون)

CarPlay یکی از برنامه های Apple است که به طور خاص برای آیفون ها طراحی شده است. رابط CarPlay روی صفحه نمایش ماشین شما طوری طراحی شده است که ظاهر و کار آن مانند iOS باشد، و دسترسی به برنامه های آیفون را با استفاده از رابط ماشین آسان می کند. اتصال به CarPlay خیلی آسان است، هر چند مطمئناً لازم است که با کابل USB متصل شوید. تعداد کمی از اتومبیل ها اتصال CarPlay از طریق بلوتوث را دارند.

  • با استفاده از پورت USB ماشین و کابل لایتنینگ به تلفن آیفون خودتان متصل شوید.
  • اگر وقتی که ماشین شما وصل شدن آیفون را تشخیص می دهد به طور خودکار به حالت CarPlay تغییر نمی کند، حالت CarPlay را به صورت دستی انتخاب کنید. اگر دکمه CarPlay را پیدا نمی کنید شاید لازم باشد دفترچه راهنمای ماشین را نگاهی بیندازید.
  • اتصال گوشی به ضبط ماشین با کابل شارژر

نحوه اتصال آیفون به ماشین با استفاده از USB (اتصال گوشی به ضبط ماشین با کابل شارژر)

CarPlay معمولا ً برای اتصال به USB متکی است، اما حتی اگر ماشین شما CarPlay نداشته باشد، بهر حال معمولاً می توانید آیفون خود را با کابل USB متصل کنید، فقط رابط کاربری CarPlay را نخواهید داشت. تنها کافی است یک کابل USB را به پورت  USB ماشین و پورت لایتنینگ آیفون وصل کنید. در بیشتر موارد، سیستم صوتی اتومبیل به طور خودکار به ورودی USB تغییر می کند. اگر اینطور نبود، با استفاده از کنترل به صورت دستی به USB تغییر دهید. شما می توانید صدای آیفون را از طریق بلندگوهای ماشین پخش کنید.

سخن آخر

 ما در این مطلب از وب سایت سلام دنیا، به شما 3 روش اتصال گوشی آیفون به ضبط ماشین را آموزش دادیم. اگر به دنبال راهی هستید تا گوشی آیفون خود را به ضبط ماشین متصل کنید تا بتوانید از مزایای آن استفاده کنید؛ می توانید، یکی از روش های گفته شده را به کار ببرید تا بتوانید گوشی خود را به ضبط ماشین وصل کنید. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. می توانید این مقاله را با دوستان خود که فکر می کنید می تواند برایش سودمند باشد، به اشتراک بگذارید.


مقالات مرتبط:

21 روش برای تعمیر و نگهداری خودرو (چگونه ماشین خود را تعمیر کنید؟)

چگونه در برف و یخ رانندگی کنیم: روش آماده سازی خودرو + تجهیزات لازم

10 تکنیک آسان و سریع برای آزاد کردن فضای حافظه در گوشی آیفون

از
28
رای