آموزش رفع مشکل قطع شدن صدای تلویزیون با 8 روش + علت قطع شدن آن

آموزش رفع مشکل قطع شدن صدای تلویزیون با 8 روش + علت قطع شدن آن رفع مشکل قطع شدن صدای تلویزیون ؛ نحوه درست کردن تلویزیونی که صدا ندارد؛علت قطع شدن صدای تلویزیون و 8 راه حل برای تعمیر صدای تلویزیون در سلام دنیا بیاموزید.

بدون توجه به نوع و مدل تلویزیون شما،ممکن است مشکلات خاصی از جمله مشکلات صدا وجود داشته باشد، ما در این مقاله از سلام دنیا در مورد علت قطع شدن صدای تلویزیون، 8 راه حل برای تعمیر صدای تلویزیون صحبت کردیم، با ما همراه باشید. بدون توجه به نوع یا مدل تلویزیون شما، مشکلات خاصی از جمله صدا ممکن است تلویزیون شما داشته باشد. مخصوصا وقتی که می خواهید یک شب فیلم سینمایی ببینید و در دیدن فیلم‌زیاده‌روی کنید، این موضوع می‌تواند فوق‌العاده خسته‌کننده باشد.

علت قطع شدن صدای تلویزیون

چرا  تلویزیون من صدا ندارد؟

چه تنظیمات نادرست باشد و چه ورودی HDMI® اشتباه، دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود تلویزیون شما پخش صدا را متوقف کند. کارشناسان Asurion بیشتر با این مسائل روبرو هستند:


حتما بخوانید: رفع مشکل کار نکردن کنترل تلویزیون اندروید


  • صدای بسیار کم یا بی صدا در تلویزیون یا بلندگوهای خارجی.
  • تنظیمات صدا که به درستی پیکربندی نشده اند.
  • بلندگوهای خارجی یا نوارهای صوتی که به درستی متصل نیستند.
  • دستگاه‌های رسانه‌ای مانند گیرنده، پخش‌کننده DVD یا کنسول بازی که به دلیل کابل‌ها، پورت‌ها یا تنظیمات نادرست به تلویزیون متصل نیستند.
  • خرابی سخت افزاری اجزای داخلی تلویزیون، بلندگوی خارجی یا دستگاه های رسانه ای.

چرا  تلویزیون من صدا ندارد؟

رفع مشکل قطع شدن صدای تلویزیون

نحوه تعمیر تلویزیونی که صدا ندارد

در حالی که تلویزیون‌های هوشمند ویژگی‌های مشابهی دارند، تنظیمات صوتی و نحوه تعمیر آن‌ها از برندی به برند دیگر کمی متفاوت است. اما نکات کارشناسان ما در زیر باید به شما در بازیابی صدای دستگاهتان کمک کند.

1. صدا را در تلویزیون و یا دستگاه رسانه متصل خود (پخش کننده پخش جریانی، پخش کننده بلوری، جعبه کابلی یا ماهواره ای و غیره) افزایش دهید.

2. تنظیمات صدا را در تلویزیون و دستگاه های متصل بررسی کنید.


حتما بخوانید: آموزش نصب و حذف برنامه روی تلویزیون هوشمند سامسونگ


3. تلویزیون و دستگاه های متصل خود را خاموش و جدا کنید.

4. کابل‌ها و پورت‌های تلویزیون را بررسی کنید، سپس کابل‌های موجود در دستگاه‌های خود را نیز بررسی کنید. آیا آنها به درستی و محکم وصل شده اند؟ آیا گرد و غبار یا زباله وجود دارد؟ اگر چنین است، ممکن است مشکل از کار نکردن صدای HDMI در تلویزیون باشد.

نحوه تعمیر تلویزیونی که صدا ندارد.

5. دستگاه رسانه ای را با دستگاه دیگری تعویض کنید یا خروجی بلندگوی تلویزیون را به بلندگوهای داخلی تغییر دهید تا ببینید آیا مشکل صدا را برطرف می کند یا خیر.

6. اگر مشکل مربوط به یکی از دستگاه های متصل شما است، تنظیمات صوتی آن را بررسی کنید. آن را خاموش کنید و حداقل 10 ثانیه آن را از برق بکشید. مراحل 4 و 5 را روی این دستگاه تکرار کنید، سپس آن را دوباره وصل کرده و روشن کنید. به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری موجود را نصب کنید و اگر هنوز صدا را نمی‌شنوید، این دستگاه را به تلویزیون دیگری متصل کنید یا بازنشانی کارخانه‌ای انجام دهید.


حتما بخوانید: آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ساده


7. به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری تلویزیون را بررسی و نصب کنید، سپس صدا را مجدداً آزمایش کنید.

8. تلویزیون را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

نحوه تعمیر تلویزیونی که صدا ندارد.

سخن آخر

بدون وقفه تماشا کنید. تنها با 24.99 دلار در ماه، برنامه حفاظتی Asurion Home+ تلویزیون و همه دستگاه‌های واجد شرایط شما را در برابر خرابی، نقص و فرسودگی عادی پوشش می‌دهد. با Asurion Home+، هر زمان که به آنها نیاز داشتید، بدون در نظر گرفتن برند یا زمان و مکانی که دستگاه خود را خریداری کرده اید، تعمیرات سریعی را از کارشناسان مورد اعتماد دریافت خواهید کرد.


مقالات مرتبط:

چگونه گوشی شیائومی را به تلویزیون وصل کنیم

10 بازی برتر اندرویدی برای تلویزیون Chromecast یا google TVاز
6
رای