هسته بیت کوین چیست و برای شروع کار با آن چه باید کرد؟

هسته بیت کوین چیست و برای شروع کار با آن چه باید کرد؟ جهت کار با شبکه بیت کوین و تبدیل شدن به یکی از اجزای هسته آن، اولین کاری که باید بکنید این است که هسته را دانلود کنید. در نظر داشته باشید که اندازه كل بلاک چین چیزی حدود 130 گیگابایت شده است.

هسته بیت کوین (Bitcoin Core) نرم افزاری است که شبکه بیت کوین را پشتیبانی می کند. این نرم افزار نخستین بار توسط ساتوشی ناکاموتو در سال 2009 و تحت عنوان بیت کوین منتشر شد. بعدها به روزرسانی شد و نام آن به بیت کوین-کیوتی (Bitcoin - Qt) تغییر یافت و اکنون به نام هسته بیت کوین شناخته می شود. از آنجا که با انتقال اطلاعات به همه کامپیوترهای موجود در شبکه، تراکنش ها به طور مداوم انجام و تأیید می شوند، همیشه چند نسخه متنوع از بلاک چین وجود دارد. هدف هسته بیت کوین این است که تعیین کند کدام نسخه از بلاک چین معتبر است. 

هسته بیت کوین تنها بر روی یک سرور نیست بلکه بر روی کامپیوترهای گره که شبکه را پشتیبانی می کنند دانلود می شود. این ویژگی کمک می کند تا بیت کوین همواره غیر متمرکز باقی بماند. آنهایی که هسته بیت کوین را اداره می کنند امتیازات ویژه ای مانند سطح امنیت بیشتر برای بیت کوین هایشان و کیف پولی که دارای ویژگی های خصوصی بهتری است، دریافت می کنند. 

شروع کار با هسته بیت کوین

دانلود برنامه بیت کوین برای کامپیوتر

اگر می خواهید کار با شبکه بیت کوین را با تبدیل شدن به یکی از اجزای هسته آن شروع بکنید، اولین کاری که باید بکنید این است که به این آدرس بروید و هسته را دانلود کنید. مطمئن شوید که به جای جستجو در گوگل دقیق به این آدرس بروید، چراکه نسخه های جعلی ای از هسته وجود دارد که در واقع کیف پول های مخربی هستند که برای سرقت بیت کوین های شما طراحی شده اند. از تابستان 2017، اندازه كل بلاک چین 130 گیگابایت شده است، به همین خاطر برای دانلود آن باید فضای کافی بر روی کامپیوترتان داشته باشید. همچنین باید مطمئن شوید که کامپیوترتان به هیچ وجه حاوی ویروس و سایر آلودگی های دیگر نباشد. بسته به میزان سرعت کامپیوترتان، دانلود کردن بلاک چین ممکن است بین چند ساعت تا چند هفته طول بکشد. مطمئن شوید که کامپیوترتان به یک منبع برق متصل است و این کار نباید متوقف شود تا فرایند دانلود قطع نگردد. هنگامی که به طور کامل دانلود شد، لازم است کیف پولی را که به آن متصل است، با کلیک کردن بر روی "Settings " و بعد بر روی "Encrypt wallet" نصب کنید. یک رمزعبور منحصر بفرد را وارد کنید که یادتان بماند؛ 

اگر رمز عبور را فراموش کنید، قادر به بازیابی آن نخواهید بود و بیت کوین های داخل کیف پولتان برای همیشه از بین خواهد رفت. وقتی کیف پول را نصب کردید، کامپیوتر شما به صورت خودکار خاموش خواهد شد. کامپیوتر را مجددا روشن کرده و از کیف پولتان یک نسخه پشتیبان در یک درایو USB که صرفا برای همین هدف استفاده می شود، ذخیره کنید. 

هسته بیت کوین چیست

اکنون کاملا آماده اید تا از هسته بیت کوین استفاده کنید

کد منبع بیت کوین بیت کوین به صورت متن باز است، یعنی هر کسی که دانش برنامه نویسی داشته باشد می تواند به آن کد اضافه کند. کد منبع به زبان C++ نوشته شده است، بنابراین برای کار بر روی آن لازم است دانش کافی از این زبان برنامه نویسی داشته باشید. میتوانید به GitHub بروید و کد منبع را دانلود کنید و برای تغییراتی که مایل به اعمال آن هستید، یک پیشنهاد تغییر یا Request Pull ایجاد کنید. این تغییرات باید مورد تأیید یک برنامه نویس حرفه ای قرار بگیرد، به همین خاطر ممکن است مجبور شوید که مدتی منتظر بمانید تا پیشنهاد تغییر شما مورد تأیید قرار بگیرد. گوین اندرسون که در حال حاضر یک برنامه نویس اصلی و توسعه دهنده بیت کوین است پیشنهاد کرده که برنامه نویس ها قبل از ارسال تغییرات کدها، آنها را امتحان کنند. شما می توانید این کار را از طریق TestNet انجام دهید.

ساخت نرم افزار بیت کوین با استفاده از کد منبع 

از آنجا که بیت کوین به صورت متن باز است، شما می توانید با ساختن نرم افزار بر روی کد منبع در جامعه بیت کوینی سهیم باشید. ممکن است ایده فوق العاده ای برای ارتقای برخی جنبه های بیت کوین و یا برطرف کردن آنچه از دید شما نوعی مشکل است، داشته باشید. ساختن نرم افزار راه بسیار خوبی برای دوستداران فناوری است تا عضوی از جنبش بیت کوین شوند. 

دانلود برنامه بیت کوین برای کامپیوتر

اینکه شما چطور از طریق کد منبع، نرم افزار بیت کوین را می سازید به این بستگی دارد که چه سیستم عاملی دارید. اوبونتو، یونیکس، ویندوز و نسخه های مختلف مکاواس هرکدام نقطه آغاز متفاوتی برای ساختن نرم افزار دارند. با این وجود، زبان برنامه نویسی مورد استفاده در بیت کوین ++C است، به همین خاطر برای ساختن روی آن، باید با این زبان آشنا 

باشید. زبان ++C حافظه زیادی استفاده می کند، از این رو قبل از اینکه بتوانید کار را شروع کنید به 1.5 تا 4 گیگابایت حافظه نیاز خواهید داشت. 

مطالب آموزشی بسیاری به صورت آنلاین در دسترس است که کمک می کند با ساختن نرم افزار بیت کوین با استفاده از کد منبع و سیستم عامل خاصی که از آن استفاده می کنید، در اجتماع بیت کوین مشارکت کنید.

از
1
رای