شارژر بی سیم یا معمولی؛ کدامیک بهتر است؟

شارژر بی سیم یا معمولی؛ کدامیک بهتر است؟ برای دنبال کنندگان تکنولوزی همیشه آیتم های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. حال ماجرای انتخاب بین شارژرهای بدون سیم و شارژر های معمولی است. واقعا کدامیک بهتر است؟

امروزه گوشی های همراه زیادی دارای قابلیت شارژ بی سیم می باشند. این در واقع حالتی است که شما گوشی را بر روی یک صفحه شارژ قرار می دهید و می بینید به صورت جادویی باتری در حال شارژ شدن است.

این تکنولوژی جدید بسیار جالب است اما سئوالات زیادی نیز به همراه دارد. به عنوان مثال، عملکرد شارژ بی سیم در مقابل شارژ با سیم چگونه است؟ آیا شارژ بی سیم یک حقه است یا وقت آن رسیده تا این پنج کابل USB مختلف برای شارژها را که در خانه داریم، دور بیندازیم؟

اجازه دهید نگاهی به این دو روش بیندازیم و توانایی های آنها را بررسی کنیم.

مزایای شارژرهای سیمی

مزایای استفاده از شارژرهای معمولی

شارژ با سیم مزایای زیادی دارد هرچند جذابیت آن شاید از روش دیگر کمتر باشد. تمامی تلفن های همراه قابلیت شارژ بی سیم را ندارند. اگر گوشی شما این توانایی را دارد مشکلی نیست اما اگر دوستی دارید که این توانایی را ندارد، دچار بدشانسی خواهد شد. علاوه براین، اگر بیش از حد درگیر شارژ بی سیم شوید، درخواهید یافت که تمامی خریدهای قبلی تلفن همراه شما نیز نیازمند عملکرد بی سیم خواهند شد.

سیم ها همچنین برای سفر بسیار مناسب هستند. اگر به سفر می روید، بسته بندی کردن یک شارژر بی سیم می تواند دشوار باشد. در حالی که در شارژهای سیمی کافیست سیم را دور دو شاخه بپیچید و آن را در کیف خود جای دهید. همچنین می توانید به راحتی سوکتی برای وصل کردن شارژر USB خود بیابید پس هرگز با مشکل یافتن مکان شارژ مواجه نخواهید شد.

اگر سرعت شارژ مساله مهمی برای شماست، شارژرهای سیمی سریعتر عمل می نمایند. مرکز Android آزمایشاتی را با استفاده از شارژرهای سیمی و یک سری شارژرهای فروشی بی سیم انجام داده است. حالت سیمی به طور کامل گوشی را از %0 تا مقدار کامل در زمان 105 دقیقه شارژ کرده است در حالی که این میزان زمان برای شارژر بی سیم حدود 150 دقیقه بوده است.

مزایای شارژرهای بی سیم

مزایای استفاده از شارژرهای وایرلس

به نظر می رسد که شارژ بی سیم در مقابله با شارژرهای سیمی شانسی برای موفقیت ندارد. سیم ها سریعتر، قابل حمل تر و سازگارتر با انواع بیشتری از گوشی ها می باشند پس چرا خودمان را با یک شارژر بی سیم به زحمت بیندازیم؟

به طور خلاصه، شارژ بی سیم سادگی و راحتی زیادی دارد. این روش عملی بودن را فدای رهایی از شلوغی متصل کردن کابل به گوشی می نماید. اگر شما فردی هستید که همواره فراموش می کنید که گوشی خود را شارژ نمایید، می توانید یک شارژ بی سیم خریداری کرده و آن را به عنوان خانه ای برای گوشی خود در نظر بگیرید. هر زمان که از گوشی استفاده نمی کنید، آن را بر روی شارژر بی سیم قرار می دهید تا نیروی از دست رفته با بازیابد.

شما همچنین لازم نیست نگران استهلاک پورتهای شارژر در این روش باشید. اگر شما کابل USB را خراب کنید و تنها از شارژر سیمی استفاده نمایید، بایستی به نحوی آن را تعمیر نمایید. با قرار دادن گوشی بر روی صفحه شارژر بی سیم، فشار کمتری به گوشی نسبت به حالت وارد و خارج کردن یک کابل وارد می کنید.

و نهایتاً شارژرهای بی سیم زیباتر به نظر می رسند. اگر از آویزان بودن سیم ها از سوکت شارژر خود مانند یک هشت پا خسته شده اید، می توانید با یک شارژر بی سیم محیط را مرتب نمایید. آنها شکیل و مدرن به نظر رسیده و بر روی هر میز به خوبی جای می گیرند.

شارژر سیمی بهتر است یا شارژر بی سیم

شارژرهای وایرلس بهتر است یا شارژرهای معمولی

در هنگام انتخاب بین این دو روش، بایستی از خودتان بپرسید که چه چیز برای شما مهم تر است: سرعت یا راحتی؟ اگر می خواهید دستگاه شما به سرعت شارژ شود به سراغ حالت سیمی بروید و اگر شما فراموش می کنید که مرتب گوشی خود را شارژ نمایید، یک صفحه شارژ بی سیم می تواند خانه ای برای تلفن همراه شما در هر زمان که از آن استفاده نمی کردید، محسوب شود.

در حال شارژ

بحث بین حالت سیمی و بی سیم گاهی اوقات می تواند سردرگم کننده باشد اما راه حل این مساله بسیار آسان است. شارژ سیمی بسیار عملیاتی و کاربردی است در حالی که صفحات شارژ بی سیم بسیار ساده و راحت هستند.

از
11
رای