انشا در مورد نیمه شعبان ولادت امام زمان (عج) با مقدمه و نتیجه گیری

انشا در مورد نیمه شعبان ولادت امام زمان (عج) با مقدمه و نتیجه گیری نیمه شعبان روز ولادت حضرت مهدی (عج) است. آموزش انشا در مورد نیمه شعبان و ولادت امام زمان (عج) برای کلاس سوم تا هشتم ابتدایی و همچنین انشا کودکانه با مقدمه و نتیجه در سلام دنیا بیاموزید.

نیمه شعبان، یکی از بزرگترین اعیاد ماه شعبان برای ما شیعیان است. یکی از موضوع های انشا مدرسه درباره نیمه شعبان و ولادت امام زمان (عج) است. اگر به دنبال انشا در مورد نیمه شعبان به زبان کودکانه برای کلاس های ابتدایی هستید، ما در این مقاله سلام دنیا، دو انشا ساده و زیبا درباره نیمه شعبان و میلاد حضرت مهدی (عج) برای شما آماده کردیم. با ما همراه باشید. 

مقدمه انشا در مورد نیمه شعبان

نیمه شعبان تاریخ بسیار مهمی برای شیعیان جهان محسوب می شود، در چنین شبی در سال 255 هجری قمری، آخرین و دوازدهمین امام ما یعنی حضرت مهدی (عج) به دنیا آمدند، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و امامان دیگر وعده آمدن منجی آخر الزمان را داده بودند، امامی که با آمدنش ظلم و ستم و گناه و زشتی را از روی زمین پاک و عدالت را در همه جا گسترده خواهد کرد.


حتما بخوانید: آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشا


بدنه انشا در مورد نیمه شعبان و ولادت امام زمان (عج) مناسب برای کلاس سوم تا هشتم ابتدایی

باز هم نیمه شعبان از راه رسید و همه ما به شوق ظهور آقایمان، سرورمان، مولایمان روز تولد امام عصرمان را جشن می گیریم. غیبت امام زمان درد عجیبی است. بعد از هر نمازمان دعای فرج میخوانیم و در هر دعای ندبه همیشه برای آمدنت روز شماری می کنیم. همه ی مظلومان و عاشقان تو را میخواند و دعای آنها تعجیل به ظهور شما است.

انشا در مورد نیمه شعبان و ولادت امام زمان (عج)

در این شب بزرگ، زمزمه های دعاهای اللهم کن لولیک عاشقان یک صدا به آسمان میرود، تا امام زمان بداند که عاشقان زمینی اش خسته و محزون از این غیبت طولانی منتظر آمدنش هستند و انتظار می کشند تا این غم دوری و هجران به پایان برسد، او که مظهر همه ی فضیلت ها و خوبی است، بیاید و این سیاهی ها، ظلم ها را ریشه برکند، روز فرجش روز رهایی و سربلندی همه مستضعفان و مظلومان زمین و روز شکست مستکبران عالم خواهد شد.

ای پناه بی پناهان! ای دلگرمی دل شکستگان! ای مأوای بی کسان! ای چراغ راه واماندگان! ای زینت عرش خدا! ای منتقم آل رسول! و ای آخرین از آل یاسین! ! بيا و منتظران و عاشقان بي قرارت را آرام جان شو.

گرچه در نیمه شعبان شادیم و غرق نور و سرور اما بازهم غمی در دل داریم غم غیبت مولایمان بر دلمان سنگینی می کند، اما مثل هر سال امیدوارانه دست به سوی آسمان برده ایم و از تو می خواهیم که ظهور کنید! ظهور کن.


حتما بخوانید: بهترین انشا در مورد ماه رمضان با مقدمه و نتیجه


انشا در مورد نیمه شعبان کودکانه

خداوند مهربان خالق آسمان و زمین، انسان را آفرید و برای راهنمایی پیامبران، کتاب آسمانی و امامان را به سوی انسان ها فرستاد. حضرت محمد (ص) آخرین پیامبر مسلمانان بعد از خود؛ امامان را به عنوان راهنمای انسانها در زمین از جانب خدا معرفی کرد و بعد از حضرت علی (ع) که امام اول ما شیعیان است بقیه امامان هم برای هدایت ما آمدند. نیمه شعبان عید بزرگی برای ما شیعیان است چون امام آخر ما یعنی حضرت مهدی (عج) در این روز بدنیا آمدند و ما این روز عزیز و بزرگ را جشن می گیریم.

پیامبر خدا و امامان دیگر مژده آمدن حضرت مهدی را داده بودند، و حاکمان ستمگر از ترس آمدن امام زمان می خواستند همه نوزادان پسر را بکشند، اما خداوند نقشه آنها را خراب کرد و حضرت مهدی (عج) مخفیانه بدنیا آمدند و برای حفظ جانشان به دستور خدا از نظرها غایب شدند.

اما امام زمان روزی می آید و دنیای تاریکی و سیاهی را به روشن و زیبا می کند و ظلم و ستم را از بین می برد. دنیا را برای مظلومان پر از زیبایی و عدالت خواهند کرد. ما هر روز باید برای سلامتی و نزدیک شدن ظهور حضرت مهدی دعای فرج بخوانیم و از خدا بخواهیم تا ظهور امام ما را نزدیک تر کند.

انشا در باره نیمه شعبان و ولادت امام زمان

نتیجه گیری انشا در مورد نیمه شعبان

نیمه شعبان یکی از بزرگترین و مهم ترین اعیاد در کشور ما محسوب می شود و جشن بزرگی در سراسر ایران به یمن ورود حضرت مهدی (عج) برپا می شود. ما همیشه منتظر ظهور او هستیم تا با شنیدن خبر آمدنش سعادتمند و غرق در خوشی شویم .هر روز جمعه برای آمدنش دعا می کنیم و از خدا می خواهیم ظهور امام را برای ما نزدیک کند تا بی قراری ما تمام شود و داد مظلومان از ستمکاران گرفته شود.


مقالات مرتبط:

انشا در مورد فصل بهار با مقدمه و نتیجه گیری با زبانی ساده

انشا درباره سیزده بدر خود را چگونه گذراندید به زبان ساده و ادبی

بهترین انشا در مورد شب قدر با مقدمه و نتیجه گیری کوتاه و زیبا
 
 

از
3
رای