تاریخ دقیق آخرین چهارشنبه ماه صفر 1402 چه روزی است + فضیلت

تاریخ دقیق آخرین چهارشنبه ماه صفر 1402 چه روزی است + فضیلت آخرین چهارشنبه ماه صفر 1402 چه روزی است؛ تاریخ دقیق آخرین چهارشنبه ماه صفر 1402 چند شنبه است؛ روز آخرین چهارشنبه ماه صفر در تقویم میلادی، شمسی و قمری و فضیلت آن را در سلام دنیا بخوانید.

ماه صفر دومین ماه قمری است که برای آغاز آن اعمالی ذکر شده از جمله نماز، روزه و خواندن قرآن . در نامگذاری این ماه دو جهت ذکر شده است، یکی اینکه از “صُفْرَه(زردی)” گرفته شده؛ زیرا زمان انتخاب نام، مقارن فصل پاییز و زردی برگ درختان بوده است. دلیل دیگر اینکه از “صِفْر(خالی)” گرفته شده، زیرا مردم پس از پایان ماههای حرام، روانه جنگ می‌شدند و شهرها خالی می‌شد. در این مطلب سلام دنیا، ما به آخرین چهارشنبه ماه صفر 1402 چه روزی است؛ تاریخ دقیق آخرین چهارشنبه ماه صفر 1402 در تقویم چندشنبه است؛ تاریخ آخرین چهارشنبه ماه صفر در تقویم میلادی و فضیلت آخرین چهارشنبه ماه صفر پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

آخرین چهارشنبه ماه صفر 1402 چه روزی است

آخرین چهارشنبه ماه صفر در سال 1402، 22 شهریور 1402 می باشد.


حتما بخوانید: اربعین امسال [1402] چندمه و تاریخ شروع پیاده روی 


آخرین چهارشنبه ماه صفر کی است

آخرین چهارشنبه ماه صفرT مصادف است با بیست و دوم شهریور 1402 می باشد.

آخرین چهارشنبه ماه صفر 1402 چه روزی است

تاریخ دقیق آخرین چهارشنبه ماه صفر 1402 در تقویم چند شنبه است

تاریخ آخرین چهارشنبه امسال در تقویم مصادف است با چهارشنبه 22 شهریور ماه 1402 می باشد.

تاریخ آخرین چهارشنبه ماه صفر در تقویم قمری

آخرین چهارشنبه ماه صفر در سال 1402، در تقویم قمری الأربعاء ،   27 صفر    1445 می باشد.


حتما بخوانید: متن دعای اول ماه صفر با ترجمه برای دفع بلا


تاریخ آخرین چهارشنبه ماه صفر در تقویم میلادی

آخرین چهارشنبه ماه صفر در سال 1402، در تقویم میلادی 2023   September  13   , Wednesday می باشد.

تاریخ آخرین چهارشنبه ماه صفر در تقویم میلادی

فضیلت آخرین چهارشنبه ماه صفر

در آخرین چهارشنبه ماه صفر این دعا را حتما بخوانید:

روایت شده است که هر فردی در آخرین چهارشنبه ماه صفر این دعا را بخواند، در آن سال نمی میرد، به طوری که حضرت عزرائیل به خداوند می گوین، پروردگارا ، عمر فلان شخص تمام شده است ولی شما دستور قبض روح او را ندادید، خداوند می فرماید درست است و راست می گویی اما عمر او را به دلیل خواندن این دعا، طولانی کردم و تا پایان ماه صفر سال آینده او را از جمیع آفت و بلایا حفظ کردم.


حتما بخوانید: اعمال شب و روز اربعین و فضیلت آن


دعای آخرین چهارشنبه ماه صفر

«بسم الله الرحمن الرحیم اللهم یا ذا العَرشِ العظیم و العطاءِ الکریم عَلیکَ اِعتمادِی یا اللهُ یا اللهُ یا اللهُ الصمدُ الرحمنُ الرحیمُ، یا فردُ یا وترُ یا حیُّ یا قَیُّوم ، اِمْنَعْ عَنِّی کُلَّ بلاءٍ و بلیّةٍ و فرقةٍ و هامةٍ ، وامنع عَنِّی شَرَّ کُلِّ ظالمٍ و جبارٍ یا قدوسُ یا رحمنُ یا رحیمُ.»

«به نام خداوند بخشنده و مهربان ، خدایا ای صاحب عرش بزرگ و بخشنده سخاوتمند، توکلم بر توست ای خدا،  ای خدا،  ای خدای بی نیاز بخشنده مهربان اى فرد، اى ریسمان، اى زنده، اى رزق، از من هر گرفتارى و گرفتارى و تفرقه و مهمّى را بازدار و از شر هر ستمگر و ستمگرى بازدار، اى قدوس، اى بخشنده، اى مهربان

روش خواندن نماز آخرین چهارشنبه ماه صفر:

این نماز 4 رکعتی به صورت 2 رکعت 2 رکعت است که برای خانه دار شدن مجرب است.

  • در نماز اول، برای رکعت اول یک مرتبه سوره حمد و 11 مرتبه سوره توحید را می خوانید و بعد از رکوع و سجود، در رکعت دوم، یک مرتبه سوره حمد و 21 مرتبه سوره توحید را می خوانید بعد هم قنوت و رکوع و سجده ها مانند نماز صبح به جای می آورید و سلام می دهید.
  • در نماز دوم، ابتدا نیت کرده سوره ی حمد را یکبار خوانده و "31 مرتبه سوره ی توحید" را بخوانید و به رکوع و سجود بروید. در رکعت دوم، نیز پس از خواندن یکبار سوره ی حمد "41 مرتبه سوره ی توحید" را خوانده و سپس قنوت و بعد از آن به رکوع و سجود بروید و تشهد و سلام بخوانید و نماز را تمام کنید.
  • بعد از نماز 6 مرتبه هر کدام از سوره های " الم نشرح، تین، اذا جا، توحید، ناس، فلق " خوانده شود.  مومنان برای انجام دادن این اعمال، از طلوع خورشید در روز چهارشنبه تا پایان شب فرصت دارند.
سخن آخر

برای آخرین چهارشنبه ماه صفر، اعمال و نماز روایت شده است که می تواند برای خانه دار شدن، برآوردن حاجت مفید باشد، ما برای اینکه شما بتوانید این اعمال را انجام دهید به شما تاریخ دقیق روز آخرین چهارشنبه ماه صفر 1402 در تقویم چه روزی است را بیان کردیم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. می توانید با مراجعه به بخش دین و مذهب با انواع دعای حاجت، زیارت نامه ها، و احکام و مستحبات آشنا شوید.


مطالب مرتبط:

تاریخ شهادت حضرت رقیه در سال 1402 چه روزی و چند شنبه است

کد آهنگ پیشواز محرم ایرانسل 1402 با پخش آنلاین غمگین، مذهبی و مداحیاز
14
رای