متن دعای اول ماه صفر با ترجمه برای دفع بلا + اعمال ماه صفر

متن دعای اول ماه صفر با ترجمه برای دفع بلا + اعمال ماه صفر متن دعای اول ماه صفر با ترجمه برای دفع بلا؛ اعمال ماه صفر برای حاجت و صدقه دعای اول ماه صفر سبحان الله یا فارج و دانلود دعای اول صفر صوتی با صدای فرهمند در سلام دنیا بخوانید.

دومین ماه قمری صفر نام دارد و در این ماه خواندن دعا و صدقه دادن بسیار توصیه شده است. برای آشنایی بیشتر با اعمال ماه صفر و دعای اول ماه صفر برای رفع بلا و برآوردن حاجت و دانلود دعای اول ماه صفر صوتی با صدای استاد فرهمند، لطفا تا پایان این مطلب سلام دنیا همراه ما باشید.

دعای مخصوص ماه صفر با ترجمه

برای رفع بلاها و ایمنی این دعا مخصوص ماه صفر را هر روز 10 بار بخوانید.

دانلود دعای ماه صفر صوتی با صدای فرهمند

یَا شَدِیدَ الْقُوَى وَ یَا شَدِیدَ الْمِحَالِ یَا عَزِیزُ یَا عَزِیزُ یَا عَزِیزُ

اى سخت نیرو و اى سخت‌گیر اى با عزت اى عزیز اى با عزت

//////////////////////

ذَلَّتْ بِعَظَمَتِکَ جَمِیعُ خَلْقِکَ فَاکْفِنِی شَرَّ خَلْقِکَ یَا مُحْسِنُ یَا مُجْمِلُ یَا مُنْعِمُ یَا مُفْضِلُ‌

از بزرگیت تمام خلقت در پیشگاه تو خوار است پس شر خلقت را از من کفایت فرما اى احسان کننده اى نیکوکار اى نعمت بخش اى عطا ده

//////////////////////

یَا لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ سُبْحَانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ فَاسْتَجَبْنَا لَهُ وَ نَجَّیْنَاهُ مِنَ الْغَمِّ وَ کَذَلِکَ نُنْجِی الْمُؤْمِنِینَ‌

اى که نیست معبود حقى جز تو منزهى تو بدرستى که من از ظالمانم پس اجابت کردیم برایش و نجاتش دادیم از غم و همچنین نجات دهیم مؤمنان را

//////////////////////

وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّیِّبِینَ الطَّاهِرِینَ‌

و رحمت خداى بر محمد و آل پاک و پاکیزه ‌اش

//////////////////////

دعای مخصوص ماه صفر با ترجمه

اعمال ماه صفر چیست

1. دعا خواندن

زمانی که هلال ماه صفر رویت شد سه مرتبه این ذکر را بگویید: اللّهُ اَکْبَر و سه مرتبه لا إلهَ الَّا الْلّه و سپس بگوید اَلْحَمْدُ لِلّهِ الَّذی أذْهَبَ شَهْرَ کَذا وَ جاءَ بِشَهْرِ کَذا.

  •  دعای چهل و سوم صحیفه سجادیه یکی از بهترین دعای زمان رؤیت هلال ماه صفر کر شده است.

حتما بخوانید: فضلیت خواندن دعای هفتم صحیفه سجادیه


2. قرآن خواندن

هفت مرتبه سوره «حمد» خوانده شود.

3. روزه گرفتن

روزه گرفتن مخصوصا 3 روز در ماه یکی از اعمالی است که بر آن تأکید شده است. به گفته مرحوم علامه مجلسی در زادالمعاد «مطابق مشهور، این سه روز، پنجشنبه اول ماه و پنجشنبه آخر ماه و چهارشنبه اول از دهه وسط ماه است.»

اعمال ماه صفر چیست

نماز مخصوص شب و روز اول ماه صفر

نماز شب اول ماه صفر:

باید دو رکعت نماز بجا آورد،به این صورت: در هر رکعت پس از خواندن سوره حمد سوره انعام را تلاوت کند و در ادامه از خداوند مهربان بخواهد که او را از هر ترسی و هر بلایی حفظ گرداند.

نماز روز اول ماه صفر

نماز اول ماه دو رکعتی است، در رکعت اول بعد از خواندن حمد 30 مرتبه سوره توحید و در رکعت دوم بعد از خواندن حمد 30 مرتبه سوره قدر بخواند و بعد از خواندن نماز در راه خدا صدقه بدهد،هر کس این کار را انجام دهد، خداوند مهربان سلامت و ایمنی او را تضمین خواهد کرد.

زیارت اربعین

روز اربعین که مصادف با بیستم ماه صفر است در آن خواندن زیارت امام حسین(ع) (مستحب) اما تأکید شده است «شیخ طوسى» از امام حسن عسکرى(ع) روایتی را نقل کرده: پنج چیز از نشانه‌هاى مؤمن است: خواندن 51 رکعت نماز (17 رکعت نماز واجب و 34 رکعت نافله) و زیارت اربعین (امام حسین(ع)) و انگشتر در دست راست قرار دادن، و در زمان سجده رفتن پیشانى را روی خاک گذاشتن و بسم الله الرّحمن الرّحیم را در نماز بلند ادا کردن.


حتما بخوانید: متن دعای زیارت اربعین 


اعمال ماه صفر برای حاجت

نقل از «سیّد بن طاووس» است که اگر در روز سوم ماه صفر، مومن دو رکعت نماز بخواند که در رکعت اوّل بعد از خواندن سوره «حمد» سوره «انّا فتحنا» (فتح) و در رکعت دوم بعد از سوره «حمد» سوره «توحید» خوانده شود و بعد از سلام نماز، صد مرتبه صلوات بفرستد و صد مرتبه بر خاندان ابى سفیان لعنت بفرستد و صد مرتبه استغفار کند و بعد از خداوند متعال حاجت خود را بخواهد. (ان شاء اللّه به لطف خدای مهربان به حاجت خود مى رسد)

صدقه اول ماه صفر

همانطور که در قسمت بالا هم اشاره شد برای رفع نحوست ماه صفر هیچ چیز بهتر از صدقه دادن نیست. برای در امان ماندن از بلاها و رفع ترس و نگرانی توصیه شده است که اول ماه صفر صدقه ای را در راه خدا بدهند.صدقه می تواند آفات این ماه را از مومنان دور کند.

صدقه اول ماه صفر

دعال اول ماه صفر برای دفع بلا

همانطور که در قسمت بالا متن دعای مخصوص ماه صفر قرار داده شده است، یکی از راهای دفع بلا در ماه صفر خواندن این دعا است که در روز اول ماه صفر خوانده می شود. با خواندن این دعا ان شاالله از شر بلاها و آفات این ماه در امان خواهید ماند.

دعای اول ماه صفر سبحان الله یا فارج

حضرت محمد(ص) فرموده است: هر کسی مردم را، از این دعا باخبر کند گشایشی در گرفتاریش پدید می آید.

سُبحانَ الله یا فارِجَ الهَمّ وَ یا کاشِفَ الغَمّ فَرِّج هَـمّی وَ یَسّر اَمری وَ ارحِم ضَعفی وَ قِلَـّةَ حیلَتی وَ ارزُقنی حَیثَ لا اَحتَسِب یا رَبَّ العالَمین

منزه است خدا؛ ای گشایش دهنده گرفتاری ها، ای برطرف کننده غم ها، در کار مهم من گشایش قرار ده و امر مرا آسان کن و به ضعف و بیچارگی ام رحم کن و [و ارزقنی (من) حیث لا احتسب] مرا از جایی که گمان نمی برم، روزی بده ای پروردگار جهانیان.

سخن پایانی:

ماه صفر ماه دوم قمری است،در این ماه پیامبر ص از دنیا رفتند و این ماه بعد از ماه محرم واقع شده است بنابر گفته ها و نقل های بیشماری کمی این ماه سنگین و منحوس است. بنابراین برای رفع نحسی این ماه اعمال و دعای مخصوص ذکر شده است که در این مطلب آنها را ارائه کردیم.امیدواریم با انجام این اعمال از آفات ماه صفر در امان باشید.


مطالب مرتبط:

چگونه سحر را باطل کنیم

سوره و دعای رزق و روزی و گشایش کار از امامان و قرآن کریم
 

از
9
رای