چگونه ویزای جهانگردی بگیریم؛ شرایط و هزینه سفر با دوچرخه

چگونه ویزای جهانگردی بگیریم؛ شرایط و هزینه سفر با دوچرخه نحوه گرفتن ویزای جهانگردی، شرایط و مدارک دریافت ویزای جهانگردی با دوچرخه، قوانین جهانگردی، هزینه عبور از مرز و سفر به ترکیه با دوچرخه و خطرات سفر با دوچرخه را در سلام دنیا بخوانید.

جهانگردی در دنیای امروزی به یکی از موارد پرطرفدار در میان مردم تبدیل شده است، اما آیا می‌دانید که می‌توانید با اخذ ویزا جهانگردی یا همان ویزا توریستی با کمترین بودجه به دور دنیا سفر کنید؟ در این مقاله سلام دنیا قصد داریم تا اطلاعات کاملی درباره شرایط و نحوه گرفتن ویزای جهانگردی، شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای جهانگردی با دوچرخه، هزینه و خطرات سفر با دوچرخه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

چگونه ویزای جهانگردی بگیریم

با داشتن ویزای جهانگردی یا روادید جهانگردی می توانید به صورت قانونی وارد خاک کشور دیگری شوید.اگر به فکر سفر به کشورهای اروپایی مانند جمهوری چک، ایتالیا، فرانسه و غیره هستید، می توانید با تهیه ویزای شینگن که یکی از پرطرفدار ترین انواع ویزاهای جهانگردی است به 26 کشور مشهور حوزه شنگن سفر کنید.برای گرفتن ویزای جهانگردی یا همان ویزای توریستی، باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد (اگر پاسپورت ندارید، گرفتن آن حدود 30 تا 45 روز کاری طول می‌ کشد)
  • ارائه مدارک شناسایی
  • ارائه مدارک مالی که نشان دهنده توان مالی متقاضی است
  • داشتن عکس واضح مثل عکس پاسپورت
  • گرفتن وقت سفارت و مراجعه به سفارت کشور مورد نظر در زمان اعلام شده برای انجام مصاحبه حضوری.

چگونه ویزای جهانگردی بگیریم

شرایط دریافت ویزای جهانگردی با دوچرخه

از آنجایی که پاسپورت ایران برای سفر به بسیاری از کشورهای جهان معتبر نیست بنابراین متقاضیان ایرانی برای سفر به کشورهای مختلف ویزا دریافت کنند.البته توجه داشته باشید که ویزا فقط اجازه ورود شما به کشور مورد نظر را قانونی می کند و برای سفر با دوچرخه باید شرایط مورد نیاز و مدت زمان قانونی که می‌توانید در هر کشور بمانید را در نظر بگیرید.

اگر قصد دارید با دوچرخه به نقاط مختلف سفر کنید،ابتدا باید اطلاعات لازم درباره اخذ ویزای جهانگردی با دوچرخه در کشور مورد نظر را دریافت کنید و بعد برای گرفتن ویزا اقدام کنید. کارت سایکل توریست یا کارت دوچرخه سواری مدرک مهمی است که برای دریافت این ویزا لازم است.شما می توانید با مراجعه به فدراسیون دوچرخ سواری این کارت را دریافت کنید.برای دریافت ویزای جهانگردی با دوچرخه مدارکی لازم دارید که در ادامه آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.


حتما بخوانید: معتبر ترین پاسپورت های جهان کدام اند؟


مدارک لازم برای دریافت ویزای جهانگردی با دوچرخه

  • ارائه اصل و کپی مدارک شناسایی ملی
  • ار ائه اصل و کپی گذرنامه
  • داشتن عکس پرسنلی
  • ارائه اسناد و مدارک مالی دال بر تأیید استطاعت مالی فرد متقاضی
  • تعیین وقت سفارت و مراجعه به سفارت کشور مورد نظر در زمان مشخص شده برای انجام مصاحبه حضوری

مدارک لازم برای دریافت ویزای جهانگردی با دوچرخه

قوانین جهانگردی با دوچرخه

با اینکه در بسیاری از جاده ها و خیابان های کشورهای اروپایی یا بعضی از کشورهای آسیایی، مسیر دوچرخه سواری مجزا وجود دارد، اما در بسیاری از جاده ها این مسیر با سایر وسایل حمل و نقل مشترک می باشد. به همین دلیل مهم است که قبل از سفر به کشوهای خارجی از قوانین و مقررات رانندگی با دوچرخه در انها مطلع شوید.برای مثال در چهارراه ها به چراغ های راهنمایی و رانندگی توجه کنید و در صورت مشاهده چراغ قرمز حتما توقف کنید. همیشه از قسمت گوشه و سمت بیرون جاده حرکت کنید و به نکات ایمنی جاده هم توجه داشته باشید.


حتما بخوانید: راهنمای سفر به باتومی گرجستان


عبور از مرز و سفر با دوچرخه چقدر هزینه دارد

همانطور که در قسمت بالا نیز اشاره شد سفر با دوچرخه هزینه زیادی ندارد.برای مثال اگر در سفر با دوچرخه شما خودتان آشپزی کنید،هزینه حمل و نقل فقط با دوچرخه تان باشد و اقامتتان در چادر باشد هزینه سفرتان خیلی کمتر می شود.شما می توانید با بودجه بندی مناسب و استفاده از کمپینگ در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید.برای عبور از مرز ترکیه هزینه هر نفر 400 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

عبور از مرز و سفر با دوچرخه چقدر هزینه دارد

هزینه سفر با دوچرخه به ترکیه

هزینه سفر با دوچرخه به ترکیه برای هر فرد می تواند براساس تعداد روزهای اقامت و نحوه رسیدن به مرز ترکیه می تواند متفاوت باشد.به طور کلی هزینه عوارض خروج از کشور برای هرنفر 400 هزار تومن است و باقی هزینه برای سفر به ترکیه مانند هزینه خرید غذا، انتخاب هتل و اقامتگاه، استفاده از وسایل حمل و نقل،بازدید از مکان های عمومی و تفریحی و...به خود فرد بستگی دارد.


حتما بخوانید: 64 جاذبه گردشگری و جاهای دیدنی استانبول با عکس و آدرس


خطرات سفر با دوچرخه

اگرچه سفر با دوچرخه بسیار لذت بخش است و طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد،اما سفر با این وسیله نقلیه هم مانند هر سفری خطرات خاص خودش را دارد،در ادامه برخی خطرات سفر با دوچرخه را توضیح خواهیم داد:

1. تصادفات رانندگی

از بزرگ‌ترین خطرات سفر با دوچرخه می توان به تصادف با خودروها و دیگر رانندگان اشاره کرد. در صورتی که دوچرخه‌سواران و رانندگان قوانین و مقررات ترافیکی را رعایت نکنند این می‌تواند منجر به تصادفات جدی و آسیب‌های جسمانی شدید شود.

2. خطرات جاده‌ای

این نکته را در نظر بگیرید که همه جاده‌ها و مسیرهای دوچرخه‌سواری امن نیستند و برخی از آنها خطرات خاص خود را دارند. در برخی موارد ناهمواری مسیرها، شلوغ بودن مسیر تردد با خودروها یا ترافیک سنگین می تواند دوچرخه‌سواران را در معرض خطر قرار دهد.

3. مشکلات فنی و عدم آمادگی

در طول سفر ممکن است دوچرخه با مشکلات فنی روبه رو شود و مسافر را معرض خطر قرار دهد.از طرف دیگر، عدم آمادگی جسمانی و عدم استقامت مناسب نیز خستگی و آسیب‌های جسمانی را برای فرد در پی دارد.

خطرات سفر با دوچرخه:مشکلات فنی و عدم آمادگی

4. وضعیت آب و هوا

شرایط آب و هوایی هم مسئله مهمی است که می‌توانند خطرات مسافرت با دوچرخه را افزایش دهد. از مهمترین مشکلات شرایط آب و هوایی برای دوچرخه سواران می توان به بارش باران، برف، باد شدید یا دمای بسیار گرم اشاره کرد.

5. خطر سرقت

سارقان می توانند در طول سفر دوچرخه‌های گران‌قیمت را مورد هدف قرار دهند. این خطر در مناطق شهری بیشتر است و ممکن است سفر شما را نامطمئن کند.

سخن پایانی:

سال ها است که گردشگران با اخذ ویزای جهانگردی و با دوچرخه به کشورهای مختلف سفر می کنند،زیرا این سفر برای آنها مقرون به صرفه تر و هیجان انگیز تر است. در این مطلب جزئیات مهمی از این نوع جهانگردی را در اختیارتان قرار دادیم.


مطالب مرتبط:

چگونه بدون چادر کمپ بزنیم

زیباترین کشورهای جهان برای گردشگری و زندگی

مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت نوزاد + مراحل صدور گذرنامه کودکاز
2
رای