چگونه بدون چادر کمپ بزنیم؛ راهنمای کمپینگ در طبیعت بدون چادر

چگونه بدون چادر کمپ بزنیم؛ راهنمای کمپینگ در طبیعت بدون چادر کمپ زدن در دل طبیعت می تواند تجربه ای بی نظیر برای دستیابی به آرامش و دور نگهداشتن خود از اضطراب های زندگی شهری باشد. البته اگر بار سنگینی مانند چادر بهمراه نداشته باشید. روش کمپینگ در طبیعت بدون چادر در سلام دنیا بیاموزید.

اگر به دنبال یک تجربه کمپینگ بدون چادر و لاکچری تر هستید، همیشه می توانید در یک RV یا در ماشین خود کمپ بزنید. فقط دقت کنید که در منطقه مورد نظر شما کمپ زدن با ماشین مجاز باشد. ما در این مطلب سلام دنیا، روش های کمپینگ در طبیعت بدون چادر را به شما آموزش دادیم. با ما همراه باشید.

چگونه بدون چادر کمپ بزنیم

کمپینگ بسیار سرگرم کننده است، اما بدون چادر خوابیدن در طبیعت می تواند حتی هیجان انگیزتر و پرماجرا باشد. این همچنین موجب می شود که در حمل بار اضافه صرفه جویی کنید. اگر میخواهید کمپینگ بدون چادر را امتحان کنید، به دنبال جای جایگزینی برای چادر باشید که بتوانید در امنیت به خواب روید. شما همچنین نیازمند انجام اقدامات بیشتر برای محافظت از خود و وسایل خود هستید.

روش های کمپ زدن در طبیعت بدون چادر

1. استفاده از جایگزینی برای چادر

برای گرم کردن و محافظت از یک کیسه بیواک (bivy sack) استفاده کنید. کیسه بیواک به طور ساده کیسه‌ای است که روی کیسه خواب‌تان را می‌پوشاند و تا روی صورت‌تان قرار می‌گیرد. کیسه بیواک از مواد ضد آب و قابل تنفس درست مانند چادر ساخته شده است، پس از شما در مقابل حشرات محافظت می کند. این وسیله تنها برای یک نفر جای کافی برای خوابیدن دارد. اگر شما کیسه بیواک را انتخاب کردید، با قرار دادن کیسه خواب درون آن گرما و محافظت بیشتری را برای خود فراهم کرده اید. کیسه بیواک یک جایگزین مناسب برای چادر است زیرا همان مقدار محافظت را به ازای وزن کمتر به شما ارائه می دهد.

کمپ زدن بدون چادر

2. اگر مایل هستید در محیط باز و بارانی بخوابید، از یک سایبان استفاده کنید

اگر فکر می کنید که کیسه بیواک خیلی کوچک و محدود است و همچنین نمی خواهید یک چادر کامل را با خود حمل کنید، سایبان گزینه مناسبتری است. اگر در منطقه ای با درختان زیاد کمپ زده اید، شما می توانید حداقل یک طرف سایبان را به درخت متصل کرد و نقاط دیگر را به زمین وصل کنید تا یک جانپناه سریع و راحت بدست آوردید. اگر زمین مرطوب است، یک زیر انداز ضد آب یا یک سایبان دیگر برای زیر محل خوابیدن در طول شب استفاده کنید. یک سایبان شما را از باران (البته اگر باران زیاد شدید نباشد) و آفتاب محافظت می کند اما در مقابل حشرات و هوای سرد کارایی نخواهد داشت.


حتما بخوانید: تنگه واشی کجاست


کمپینگ با سایه بان

3. اگر آب و هوا مناسب بود، بانوج را امتحان کنید

اگر شب صافی است و دوست دارید زیر ستاره ها بخوابید، یک بانوج گزینه سرگرم کننده و دلپذیری خواهد بود. باید نقطه ای را بیابید که بتوانید بانوج را در آنجا بر پا کنید. شما همچنین می توانید از یک سایبان بر روی بانوج استفاده کنید تا محافظت بیشتری داشته باشید. 
مطمئن شوید که در هنگام بر پا کردن بانوج بین دو درخت فضای کافی وجود دارد که بانوج با زاویه 30 درجه وصل شود. این مناسبترین وضعیت برای خوابیدن با پوزیشن مناسب است.

4. اگر به شاخه و برگ دسترسی دارید یک چارطاق بسازید

کمپینگ بدون نیاز به چادر

اگر سایبان و سرپناه آماده به همراه ندارید می توانید آن را بسازید. راه های مختلفی برای ساخت یک سرپناه در طبیعت وجود دارد اما یکی از ساده ترین آنها استفاده از شاخه ها یا درختان و پوشاندن آن با برگ درخت ها برای محافظت بیشتر می باشد. اگر یک سایبان دارید می توانید آن را بر روی چارطاق خود بکشید تا ضد آب شود و یا آن را در زیر خود قرار دهید تا شما را گرم، خشک و از حشرات به دور نگه دارد. 

5. در یک وسیله نقلیه با ایمنی و راحتی بیشتر کمپ بزنید

اگر به دنبال یک تجربه بدون چادر و لاکچری تر هستید، همیشه می توانید در یک RV یا در ماشین خود کمپ بزنید. فقط دقت کنید که در منطقه مورد نظر شما کمپ زدن با ماشین مجاز باشد. 
اگر یک وانت دارید می توانید کیسه خواب خود را بر پشت آن برپا کنید. اگر وانت شما محل نصب دارد می توانید سایبان خود را بر آن نصب کنید تا از باد و باران در امان باشید.

کمپ زدن با ماشین

راهنمای کمپینگ بدون حمل چادر: محافظت در برابر شرایط آب و هوایی

1. شرایط آب و هوایی را قبل از کمپ زدن بررسی کنید 

قبل از اینکه ماجراجویی خود را بدون چادر آغاز کنید، به پیش بینی آب و هوا در زمان و مکان سفر خود نگاه کنید. اگر آن منطقه سرد، مرطوب و یا همراه با باد است، شما نیاز به آماده سازی تجهیزات مناسب دارید. اگر شرایط بد آب و هوایی در پیش دارید حمل چادر را در برنامه خود بگنجانید. حتی اگر گزارش آب و هوا مناسب باشد، برای احتیاط بیشتر حمل چادر ضروری خواهد بود.

چک کردن آب و هوا برای کمپ زدن

2. از یک ناحیه بالا آمده امتحان کنید تا از سیل و رطوبت جلوگیری کنید

حتی اگر انتظار باران را ندارید، ایده مناسبی است که در مناطق در ارتفاع بالاتر کمپ بزنید. اگر در انتهای یک شیب بخوابید به احتمال زیاد خود را در معرض سیل، رطوبت و حتی ریزش کوه قرار می دهید. به دنبال منطقه ای مرتفع و مسطح برای کمپ زدن باشید.


حتما بخوانید: راهنمای سفر به کویر ریگ جن (مثلث برمودای ایران)


3. نقطه ای را برای خوابیدن انتخاب کنید که صخره ای نباشد

با وجود استفاده از پد خواب یا کیسه خواب، زمین صخره ای بسیار منطقه ناراحتی برای خوابیدن است. به دنبال نقطه مسطحی باشید که خالی از صخره های تیز و سخت باشد. اگر می توانید ناحیه خوابیدن خود را از سنگلاخ ها پاک کنید.

4. از یک اسپری ضد حشره استفاده کنید

یکی از مسائلی که در هنگام کمپ بدون چادر با آن روبرو هستیم موضوع حشرات و مزاحمت آنها می باشد. قبل از اینکه برای شب بخوابید، خود و وسایل های خود را با اسپری حداقل 30 درصد اسپری کنید.

اسپری ضد حشره برای کمپینگ

5. لباس مناسب آب و هوا را انتخاب کنید

اگر حتی هوا نسبتا گرم است، دما در شب می تواند کاهش پیدا کند. از لباس های راحت و محافظ پوست در برابر آب و هوا استفاده کنید و در هنگام خواب از لباس های بیشتری استفاده کنید. اگر انتظار هوای سرد را دارید به شکل زیر می توانید خود را گرم نگه دارید:

  • پوشیدن لباس پشمی یا الیاف مصنوعی مانند پلیستر. موادی که بدن شما را گرم نگه می دارد و رطوبت را از شما دور نگه دارد.
  • دست و پای خود را با جوراب و دستکش و کلاه پشمی محافظت کنید.
  • لباس هایی بپوشید که سبک باشد و زیاد از حد شما را گرم نکند که در کیسه خواب عرق کنید.

لوازم مورد نیاز برای کمپینگ

6. از کیسه خواب و یا پد خواب استفاده کنید تا گرم و راحت باشید

جدا از نوع کمپینگ، استفاده از یک زیر اندازه نرم و گرم و کیسه خواب بسیار برای شما مناسب خواهد بود. این کار نه تنها برای شما راحتی فراهم می کند، بلکه شما را از سرما و رطوبت محافظت می کند.

کیسه خواب مناسب برای کمپینگ

سخن آخر

کمپینگ بسیار سرگرم کننده است، اما بدون چادر خوابیدن در طبیعت می تواند حتی هیجان انگیزتر و پرماجرا باشد. ما در این مطلب راهنمای کامل کمپینگ در طبیعت بدون چادر را بیان کردیم. امیدوارم برایتان کاربردی و مفید باشد. می توانید سوالات و تجربیات خود را در خصوص کمپ زدن در دل طبیعت بدون نیاز به چادر را در بخش نظرات در میان بگذارید. 


مطالب مرتبط:

10 مورد از زیباترین جاده های جهان

خانه معلم تهران و حومه به همراه آدرس و شماره تلفن (لیست کامل)

از
6
رای