10 مورد از زیباترین جاده های جهان برای یک سفر زمینی به یاد ماندنی

10 مورد از زیباترین جاده های جهان برای یک سفر زمینی به یاد ماندنی رانندگی کردن در رویایی ترین جاده های دنیا می تواند لذت بخش ترین ساعات یک سفر زمینی باشد. لذتی که تجربه کنندگان آن، آنها را دوباره عازم سفر خواهد کرد. 10 مورد از زیباترین جاده های جهان را در سلام دنیا ببینید.

بیشتر انسان ها از سفر کردن و دیدن مکان های متنوع و خاص لذت می برند. انسان در طول حیات خود در این کره خاکی تمام تلاش خود را برای چیره شدن بر طبیعت انجام داده است، گویی می خواهد از طبیعت فرار کند اما انگار هنوز نیروی نامرئی او را به سمت طبیعت می کشاند و او دوست دارد در جاده ای بی انتها در دل طبیعت حرکت کند.

جاده های دیدنی دنیا بسیار زیادی هستند و ما در این مطلب سلام دنیا،  عکس هایی از جاده های زیبای جهان را گرد آوردیم تا شما را با « 10 جاده زیبای جهان » آشنا نماییم. این جاده ها از زیباترین و رویایی ترین جاده های جهان محسوب می شوند.

1. جاده زیبای میلفورد در نیوزیلند

نیوزیلند کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام است و در واقع یک جزیره است که از 2 قسمت تشکیل شده است و فاصله زیادی با قاره های دیگر دارد به طوری که نزدیک ترین کشور به آن استرالیا است. جاده میلفورد یک از زیباترین جاده های جهان است که شهر Te Anau را به Milford Sound ( لوکیشن فیلم ارباب حلقه ها) وصل می کند. طول این جاده 237 کیلومتر است. در مسیر این جاده منظره های زیبا و چشم نوازی مانند دریاچه و کوهستان Earl قرار دارد. بسیاری از مسافران بعد از رسیدن به دریاچه آینه ای کوهستان Earl توقف می کنند و از دیدن مناظر زیبای این جاده لذت می برند. همچنین جاده میلفورد به پارک ملی Fiordland و Te Wahipounamu که یکی دیگر از جاذبه های طبیعی نیوزیلند است نیز راه دارد.


حتما بخوانید: معرفی کامل برج خلیفه، بلندترین برج جهان


جاده های دیدنی دنیا

2. بزرگراه شماره 12 یوتا آمریکا از دیدنی ترین جاده های جهان

بزرگراه ایالتی یوتا که به جاده خوش منظر نیز معروف است در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این جاده طولی حدود 200 کیلومتر دارد. شما می توانید از طریق بزرگراه‌های شماره 12 یا US 89 وارد این مسیر شوید. این جاده علاوه بر زیبایی های طبیعی به دلیل قرار داشتن جنگل ملی دیکسی، پارک‌موزه ایالت آناسازی، موزه ملی Grand Staircase-Escalante و پارک ایالتی کداکروم باسین در مسیر این جاده، آن را به مکان گردشگری پر جاذبه تبدیل کرده است.

زیباترین جاده دنیا

3. جاده کوهستان جبل حفیت در امارات متحده عربی

جاده کوهستان جبل حفیت با طول 11 کیلومتر واقع در کوهستانی شگفت انگیز در امارات متحده عربی یکی دیگر از جاده های زیبای جهان است. این جاده زیبا به بلند ترین قله امارات منتهی می شود. در پایین این جاده چشم انداز زیبایی از شهر العین را مشاهده می کنید. این جاده یکی از جاذبه های گردشگری امارات است و در طول این جاده رستوران ها و هتل های زیادی برای اقامت مسافران در نظر گرفته شده است.

عکس جاده های رویایی

4. بزرگراه بزرگ اقیانوسی در استرالیا از زیباترین جاده های جهان

یکی از زیباترین جاده های جهان که چشم انداز خیره کننده ای رو به اقیانوس دارد و به دلیل داشتن صخره های آهکی زیبا به «دوازده حواری» یا 12 فرستاده مشهور است زیرا در ابتدا دارای 12 صخره آهکی بود که در حال حاظر تعداد آن ها به 9 عدد رسید. 3 تا از صخره ها در طول زمان فرو ریخته اند. این بزرگراه از جنوب شرقی استرالیا شروع می شود و Torquay تا وارنبول ادامه می یابد. در طول این جاده جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد که برای مسافران این جاده رویایی بسیار جذاب و سرگرم کننده خواهد بود. از جاذبه های گردشگری این جاده زیبا می توان به ساحل کشتی شکسته، پارک ملی گریت اوتوی و رستوران‌های متنوع اشاره کرد. از بالای جاده می توانید بازی نهنگ ها را تماشا کنید.


حتما بخوانید: تنگه واشی کجاست


جاده های رویایی جهان

5. جاده‌ای در فلوریدا که از روی دریا می‌گذرد 

این آزاد راه از فلوریدای اصلی تا بخش غربی ادامه دارد. این آزاد راه در سال 1930 ساخته شده است و به « بزرگراهی که به دریا می رود » شهرت دارد. در سال 1935 قسمتی از این جاده توسط طوفان تخریب شد و بعد از آن مورد مرمت قرار گرفت. گذر از روی آب های نیلگون، این جاده را به یکی از زیباترین جاده های جهان تبدیل کرده است. گذر از این جاده در هنگام غروب منظره ای زیبا از اقیانوس را به نمایش می گذارد

عکس زیباترین جاده های جهان

6. جاده Stelvio Pass در ایتالیا ( خطرناک ترین جاده دنیا )

این جاده کوهستانی در مرز همسایگی سوئیس قرار دارد و یکی از جاذبه های گردشگری ایتالیا و البته از خطرناک ترین جاده های دنیا است. این جاده در سال 1820 ساخته شده است و با دارا بودن 60 پیچ تند به پیست مسابقات موتور و دوچرخه سواری تبدیل شده است. این جاده با ارتفاع 3 هزار متر از سطح دریا، یکی از مرتفع ترین جاده های آلپ شرقی است.

خطرناک ترین جاده جهان

7. جاده آتلانتیک در نروژ ( زیباترین جاده نروژ )

نروژ کشوری در کنار اقیانوس اطلس (آتلانتیک) است. جاده آتلانتیک با طول 8 کیلومتر در عرض مجمع الجزایر نروژ احداث شده است. این جاده زیبا که از میان دریای زیبای اطلس می گذرد با گذر از مناظر چشم نواز یکی از مکان های گردشگری نروژ و از زیباترین جاده های دنیا محسوب می شود. این جاده زیبا 2 منطقه Molde و Kristiansund را به هم وصل می کند.

زیباترین جاده نروژ

8. جاده کبوت در کانادا از رویایی ترین جاده های جهان 

این جاده زیبا با طول 300 کیلومتر در نزدیکی حاشیه شمالی «کیپ برتون» کانادا قرار دارد. یکی از زیبایی های جاده «Cabot» گذشتن از میان درختان انبوه و سرسبز است که در پاییز با رنگ های قرمز و نارنجی، زیبایی با شکوهی به این جاده می بخشند. در مسیر این جاده طولانی ظرفیت های گردشگری زیادی مانند رستوران، گالری و موزه قرار دارد تا گردشگران با استفاده از آن ها از سفر خود لذت بیشتری ببرند.


حتما بخوانید: راهنمای سفر به کویر ریگ جن


زیباترین و رویایی ترین جاده جهان

9. جاده Col de Turini در فرانسه 

این یکی از جاده های باریک و پرپیچ و خم و مرتفع جهان است که در کشور فرانسه واقع شده است. این جاده کوهستانی از کرانه های آلپ شروع می شود و تا سوسپل ادامه دارد.

عکس رویایی ترین جاده جهان

10. جاده Ruta 40 در آرژانتین

جاده Ruta 40 با 5 هزار کیلومتر در بخش غربی آرژانتین قرار دارد. این جاده از «پونا» شروع می شود  و در «کابو ویرجینز» پایان می یابد. در طول این جاده ی زیبا شما با مناظر متنوع و زیبای زیادی روبه رو می شوید. این مسیر از 13 دریاچه بزرگ، 236 پل، 28 رودخانه اصلی و 20 منطقه حفاظت شده و پارک ملی عبور می‌کند. 

عکس  خوشگل ترین جاده دنیا

سخن آخر

جاده های دیدنی دنیا بسیار زیادی هستند و ما در ایم مطلب عکس هایی از جاده های زیبای جهان را گرد آوردیم. امیدوارم از دیدن زیباترین جاده های دنیا، لذت برده باشید.


مطالب مرتبط:

چگونه بدون چادر کمپ بزنیم؛ راهنمای کمپینگ بدون حمل چادر

معتبر ترین پاسپورت های جهان کدامند

راهنمای سفر به باتومی گرجستان با 45 نکته برای قبل از سفر
 

از
2
رای