تاریخ دقیق روز بزرگداشت مولانا در تقویم چه روزی است

تاریخ دقیق روز بزرگداشت مولانا در تقویم چه روزی است تاریخ دقیق روز بزرگداشت مولانا در تقویم چه روزی است، روز بزرگداشت مولانا در ترکیه، تولد مولانا چه تاریخی است و بزرگداشت مولوی چندم است را در سلام دنیا بخوانید.

جلال‌الدین محمد بلخی معروف به مولانا و رومی شاعر فارسی گوی ایرانی است.زبان مادری مولانا پارسی بوده به همین دلیل بیشتر اشعار او به زبان فارسی سروده شده است.از بی نظیر ترین آثار او می توان به مثنوی معنوی،دیوان شمس، فیمه مافیه و... اشاره کرد. مقبره مولانا شاعر بزرگ و صوفی ایرانی در شهر قونیه در کشور ترکیه است. به مناسبت بزرگداشت مقام این شاعر فارسی گو روز 8 مهر به عنوان روز بزرگداشت مولانا در تقویم کشورمان ثبت شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاریخ دقیق روز بزرگداشت مولانا در تقویم 1401 چه روزی است؛  روز بزرگداشت مولانا در ترکیه ؛ تولد مولانا چه تاریخی است تا پایان این مطلب سلام دنیا ما را همراهی کنید.

تاریخ دقیق روز بزرگداشت مولانا در تقویم 1401 چه روزی است

روز بزرگداشت مولانا مصادف با روز جمعه 8 مهر سال 1401 است.

روز بزرگداشت مولوی در تقویم شمسی

روز بزرگداشت مولانا در تقویم شمسی مصادف با 8 مهر ماه در سال 1401 می باشد.

روز بزرگداشت مولوی در تقویم هجری

روز بزرگداشت مولانا در تقویم هجری مصادف با سوم ماه ربیع الاول سال 1444 می باشد.


حتما بخوانید: متن تبریک روز بزرگداشت مولانا


روز بزرگداشت مولوی در تقویم میلادی

روز بزرگداشت مولانا در تقویم میلادی مصادف با 30 سپتامبر سال 2022  می باشد.

تاریخ دقیق روز بزرگداشت مولانا در تقویم 1401 چه روزی است

روز بزرگداشت مولانا در ترکیه

مقبره شاعر بزرگ ایرانی در شهر قونیه در کشور ترکیه قرار دارد به همین دلیل هر ساله از 10 تا 17 دسامبر ( 19 تا 26 آذر) مراسم روز بزرگداشت مولانا در ترکیه برگزار می شود. این مراسم با اجرای  آئین ها و مناسک خاصی همراه است و گردشگران زیادی برای شرکت در این مراسم خود را به شهر قونیه می رسانند.

تولد مولانا چه تاریخی است

جلال‌الدین محمد بلخی یا مولانا در ششم ربیع‌الاول سال 604 هجری، در شهر بلخ دیده به جهان گشود. در حال حاضر شهر بلخ در کشور افغانستان قرار دارد اما در آن زمان بخشی از امپراتوری ایران بوده است.


حتما بخوانید: زیباترین شعرهای مولوی در مورد عشق


بزرگداشت مولوی چندم است

 هشتم مهر روز بزرگداشت مولوی شاعر بزرگ ایرانی است.

بزرگداشت مولوی چندم است

سخن پایانی:

مولانا از شاعران مشهور فارسی گوی ایرانی است که با شمس تبریزی هم دوره بوده است. مولانا آثار منظوم و منثور زیادی دارد اما مثنوی معنوی او یکی از مهم ترین آثار او نام گرفته است.


مطالب مرتبط:

تاریخ دقیق روز نیروی انتظامی در تقویم 1401 چه روزی است

تاریخ دقیق روز جهانی دختر 1401 سال 2022 چه روزی استاز
3
رای