تاریخ دقیق روز نیروی انتظامی در تقویم 1401 چه روزی است

تاریخ دقیق روز نیروی انتظامی در تقویم 1401 چه روزی است روز نیروی انتظامی چه روزی است؛ تاریخ دقیق روز نیروی انتظامی در تقویم 1401 چه روزی است، هفته ناجا، روز پلیس راهور، مزایا و علت نامگذاری روز نیروی انتظام در سلام دنیا بخوانید.

از روزهای آمده در تقویم ایرانی ما روز و هفته نیروی انتظامی می باشد، در این مطلب از سلام دنیا دریاره روز نیروی انتظامی چه روزی است، تاریخ دقیق روز نیروی انتظامی در تقویم 1401 چه روزی است، هفته ناجا 1401 چه روزی است، روز پلیس راهور چه روزی است، مزایای هفته نیروی انتظامی، علت نامگذاری روز نیروی انتظامی چیست؟ صحبت خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

روز نیروی انتظامی چه روزی است

روز نیروی انتظامی در ماه مهر انتخاب شده است ، در ادامه با تاریخ دقیق این روز در تقویم شمسی، قمری و میلادی آشنا خواهیم شد.

تاریخ دقیق روز نیروی انتظامی در تقویم 1401 چه روزی است

تاریخ دقیق روز نیروی انتظامی در تقویم شمسی برابر است با :

روز چهارشنبه 13 مهر سال 1401


حتما بخوانید: متن تبریک روز نیروی انتظامی


تاریخ دقیق روز نیروی انتظامی در تقویم قمری برابر است با :

8 ربیع الاول سال 1444

تاریخ دقیق روز نیروی انتظامی در تقویم میلادی برابر است با :

5 اکتبر سال 2022

روز نیروی انتظامی چه روزی است

هفته ناجا 1401 چه روزی است

هفته ناجا از روز 13 مهر تا روز 19 مهر ادامه خواهد داشت. 

روز پلیس راهور چه روزی است

در حال حاضر در تقویم چنین روزی ثبت نشده است.


حتما بخوانید: تاریخ دقیق روز جهانی دختر در تقویم چه روزی است


مزایای هفته نیروی انتظامی

همه ساله در هفته نیروی انتظامی زمزمه هایی از بخشیده شدن و یا نصف شدن جرائم خلافی به گوش می خورد اما در سال 1401 این موضوع کاملا از سمت پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی تکذیب شده است، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور در این خصوص عنوان کردند: " ما موضوعی به عنوان حذف کردن یا نصف کردن تخلفات رانندگی نداریم اما شهروندانی که نسبت به تخلفات رانندگی خود اعتراضی دارند می‌توانند به واحدهای رسیدگی به اعتراض در پلیس راهنمایی و رانندگی سراسر کشور مراجعه کنند تا توسط کارشناسان پلیس راهور بررسی و رأی لازم توسط قاضی صادر شود. رسیدگی به اعتراض تخلفات رانندگی در صلاحیت شورای حل اختلاف نیست."

در کل هدف از انتخاب روز نیروی انتظامی قدردانی از اشخاصی است که از جان و مال و ناموس کشورمان در تمامی کشور و همچنین مرز ها کشورمان هستند و البته نمایشی از توانمندی های و کارآمدی پلیس می باشد.

علت نامگذاری روز نیروی انتظامی چیست

روز نیروی انتظامی تا قبل از سال 1378 در اوایل تابستان یعنی روز 27 تیرماه انجام می شده اما به علت تعطیلی مراکز آموزشی چون مدارس و دانشگاه ها و همچنین گرمای هوا این روز به فرمان فرمانده نیروی کل قوا آیت الله خامنه ای انجام این مراسم و بزرگداشت روز نیروی انتظامی در تاریخ 13 مهر ماه به مدت یک هفته انجام می شود.

هفته ناجا 1401 چه روزی است

سخن آخر

در طول سالها زحمتکشان زیادی برای حفاظت از کشور جان خود را از دست داده اند ، این روز بهانه ای است برای زنده کردن یاد این عزیزان.


مطالب مرتبط:

متن تبریک روز جهانی معلم کوتاه و زیبا، رسمی و صمیمی

پیام تبریک روز خیاط با متن زیبااز
1
رای