روز ایمنی حمل و نقل 1403 چه روزی است، تاریخ دقیق و علت نامگذاری

روز ایمنی حمل و نقل 1403 چه روزی است، تاریخ دقیق و علت نامگذاری روز ایمنی حمل و نقل چه روزی است؛ تاریخ دقیق روز ایمنی حمل و نقل 1403؛ تاریخ روز ایمنی حمل و نقل در تقویم هجری قمری، میلادی و علت نام گذاری روز ایمنی حمل و نقل در سلام دنیا بخوانید.

حمل و نقل جزء جدانشدنی هر جامعه ای است. حمل و نقل با برآوردن نیاز مسافرتی مردم و نیاز حمل و نقل کالا، توسعه تمدن ها از دوران بسیار قدیم را بر عهده دارد.اما در این میان افزایش ایمنی حمل و نقل آنقدر بحث جدی و مهمی است که توسط نهادهای مربوطه به عنوان یک روز در تقویم رسمی ثبت شده است. در ادامه این مطلب سلام دنیا می توانید درباره تاریخ دقیق روز ایمنی حمل و نقل در تقویم 1403 و علت نامگذاری روز ایمنی حمل و نقل بیشتر بدانید.

روز ایمنی حمل و نقل چه روزی است

ایمنی از عوامل مهم و تاثیرگذار در مبحث حمل و نقل است. ایمنی نه تنها اطمینان شبکه حمل و نقلی کشور را افزایش می دهد بلکه باعث توسعه اقتصادی هم می شود. افزایش ایمنی در صنعت حمل و نقل کاهش تلفات جاده‌ای را در پی دارد. با توجه به این موضوع و اهمیت آن تاریخ 7 اردیبهشت در تقویم رسمی کشورمان به عنوان روز ایمنی حمل و نقل نام گذاری شد.امسال روز ایمنی حمل و نقل در تقویم 1403 برابر با روز جمعه 7 اردیبهشت ماه است.

روز ایمنی حمل و نقل چه روزی است

تاریخ دقیق روز ایمنی حمل و نقل در تقویم 1403 چه روزی است

جمعه 7 اردیبهشت تاریخ دقیق روز ایمنی حمل و نقل در تقویم 1403 است.


حتما بخوانید: روز کارگر چه روزی است


تاریخ روز ایمنی حمل و نقل در تقویم هجری شمسی چند شنبه است

جمعه 7 اردیبهشت  1403 برابر با تاریخ روز ایمنی حمل و نقل در تقویم هجری شمسی است.

تاریخ روز ایمنی حمل و نقل در تقویم هجری شمسی چند شنبه است

تاریخ روز ایمنی حمل و نقل در تقویم هجری قمری کی است

جمعه 17 شوال 1445 تاریخ دقیق روز ایمنی حمل و نقل در تقویم هجری قمری می باشد.

تاریخ روز ایمنی حمل و نقل در تقویم میلادی چندمه

روز جمعه 26 آوریل 2024 مصادف با تاریخ روز ایمنی حمل و نقل در تقویم میلادی است.


حتما بخوانید: 5 ابزار و گجت هوشمند خودرو ضروری برای رانندگی آسان و بی خطر


علت نامگذاری روز ایمنی حمل و نقل

از مارس 2010 مجمع عمومی سازمان ملل متحد طی قطعامه 64/255 سالهای 2011 تا 2020 را به عنوان دهه کنش و اقدام برای ارتقا ایمنی جاده‌ای با هدف تثبیت و سپس کاهش تلفات جاده‌ای عنوان کرده است. در همین راستا به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و با تلاش کار گروه اجتماعی و فرهنگی کمیسیون ایمنی راه ها،و با توجه به ضرورت ایمنی در مبحث حمل و نقل در حوزه های مختلف دریائی، هوایی، ریلی، جاده ای این طرح به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد شد. در ادامه این طرح از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی مود توجه قرار گرفت و روز 7 اردیبهشت با هدف فرهنگ سازی در راستای افزایش ایمنی راه‌ها و کاهش تصادفات جاده‌ای  به عنوان روز ایمنی حمل و نقل در تقویم رسمی جمهوری اسلامی نام گذاری شد.

علت نامگذاری روز ایمنی حمل و نقل

سخن پایانی:

7 اردیبهشت، روز ملی حمل و نقل ایران است. تعیین این روز با هدف افزایش آگاهی جامعه و توجه به نقش مهم حمل و نقل در اقتصاد ایران انجام شده است. یادآور می شویم که از موثرترین راهکارها به منظور کاهش تصادف های جاده ای می توان به آموزش و فرهنگ سازی اشاره کرد. در پایان، هفتم اردیبهشت ماه، روز ملی ایمنی حمل و نقل را به همه خدمتگزاران این حوزه تبریک می گوییم.


مطالب مرتبط:

تاریخ دقیق روز معلم امسال چه روزی است

کار با حالت رانندگی دستیار گوگل

15 فناوری و گجت برتر، تازه و جالب جهاناز
1
رای