تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی 1401 چه روزی است و علت نامگذاری

تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی 1401 چه روزی است و علت نامگذاری روز جهانی موسیقی چه روزی است؛ با تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم سال 1401 و همچنین روز جهانی موسیقی جاز و سنتور، تاریخچه روز موسیقی و علت نامگذاری آن در سلام دنیا آشنا شوید.

از روزهایی که در تقویم جهانی ثبت شده است روز جهانی موسیقی می باشد، در این مطلب از سلام دنیا درباره روز جهانی موسیقی چه روزی است، تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم 1401 چه روزی است، روز موسیقی در تقویم ایران چه روزی است، روز جهانی موسیقی جاز، روز جهانی موسیقی سنتور، تاریخچه روز جهانی موسیقی، علت نامگذاری روز جهانی موسیقی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

روز جهانی موسیقی چه روزی است

در تقویم جهانی روز 21 ماه ژوئن روز جهانی موسیقی ثبت شده است.


حتما بخوانید: متن تبریک روز جهانی موسیقی


تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم 1401 چه روزی است

تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم 1401:

در تقویم شمسی : 31 خرداد 1401 در روز سه شنبه
در تقویم قمری : 21 ذی القعده 1443
در تقویم میلادی : 21 ژوئن 2022

روز جهانی موسیقی در تقویم 1401 چه روزی است

روز موسیقی در تقویم ایران چه روزی است

اینکه در تقویم ملی ایرانی با هزاران استاد موسیقی و اثار ماندگار هنوز تاریخی برای روز بزرگداشت موسیقی مطرح نشده است جالب می باشد، بارها تاریخ های مختلفی برای انتخاب روز ملی موسیقی پیشنهاد شده است اما ظاهر هیچ کدام مورد موافقت قبول نشده، با فوت استاد محمدرضا شجریان دوستدارانش روز تولد ایشان را برای این روز پیشنهاد دادند، قبل ترها روز تولد کلنل علینقی وزیری بود یا میرزا عبدالله فراهانی پیشنهاد شده بود، البته روز تولد ابونصر محمد ابن فارابی که روز 9 مهر می باشد برای دوستداران اهالی موسیقی در ایران روز ملی موسیقی عنوان شده.

روز جهانی موسیقی جاز

در تقویم جهانی روز 30 آوریل به عنوان روز جهانی موسیقی جاز انتخاب شده است که از طرف پیانیست جاز و سفیر حسن نیت یونسکو، هربی هنکاک، عنوان شد. ریاست روز جاز نیز بر عهده هنکاک که مدیر کل یونسکو می باشد.

روز جهانی موسیقی در تقویم 1401 چه روزی است

روز جهانی موسیقی سنتور

با به رسمیت شناخته شدن ساز سنتور در دنیای موسیقی روزی به عنوان روز جهانی موسیقی سنتور هم انتخاب می شود اما در حال حاضر هیچ روزی به نام روز جهانی موسیقی سنتور انتخاب نشده است.


حتما بخوانید: محبوب ترین ژانر های موسیقی دنیا


تاریخچه روز جهانی موسیقی

شورای بین المللی موسیقی در سال 1949 میلادی شروع به فعالیت کرد و با پیشنهاد لرد یهودی منوهین (Lord Yehudi Menuhin) نوازنده افسانه‌ای ویولن تاریخ 21 ژوئن را بعد از 24 سال انتخاب کرد تا این روز به عنوان روز جهانی موسیقی نامیده شود.

تاریخچه روز جهانی موسیقی

علت نامگذاری روز جهانی موسیقی

در حال حاضر علاوه بر کشور فرانسه که خاستگاه انتخاب این روز بوده بیش از 150 کشور دیگر در شهرهای خود نیز سالانه با آمدن روز جهانی موسیقی کنسرت ها و جشن های موسیقی رایگان در سطح شهر، متروها و مکان های عمومی مانند پارک ها اجرا می کنند. امسال نیز بعد از دو سال تحمل شرایط قرنطینه و شیوع کرونا مجدد جشن های موسیقی در سراسر دنیا برگزار خواهد، هدف از برگزاری این جشن ها ترویج صلح و آرامش و اجرای موسیقی با کیفیت برای همه مردم می باشد.

سخن آخر

موسیقی علاوه بر ایجاد نشاط می تواند انگیزه ای باشد برای رسیدن به هدف و ایجاد تمرکز بیشتر. در این مطلب به شما درباره تاریخ دقیق روز جهانی موسیقی در تقویم سال 1401 و علت نامگذاری آن مطالب بیان کردیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد. می توانید این متن را با دوستان خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

تاریخ دقیق روز جهانی داروساز 1401 چه روزی است 

بهترین سازهای موسیقی برای یادگیری کودکان

از
4
رای