سنگ ماه دی چیست؛ خواص و خصوصیات سنگ متولدین دی ماهی زن و مرد

سنگ ماه دی چیست؛ خواص و خصوصیات سنگ متولدین دی ماهی زن و مرد سنگ ماه دی چیست؛ معنی و خواص سنگ ماه دی؛ خصوصیات سنگ متولدین دی ماهی زن و مرد؛ گارنت (سنگ ماه دی) چه رنگی است؛ دوام سنگ ماه جدی و سنگ شانس متولد دی ماه را در سلام دنیا بخوانید.

سنگ ماه دی یا همان گارنت، توسط فولکلور احاطه شده است و به دلیل خواص درمانی خود شناخته شده است. نام این جواهر زیبا به میوه انار قرمز روشن اشاره دارد، اگرچه در واقع طیف رنگ های متنوعی دارد. در این مطلب از سلام دنیا، ما به مطالبی همچون سنگ ماه دی چیست؛ خواص سنگ ماه دی؛ خصوصیات سنگ متولدین دی ماهی زن و مرد؛ گارنت (سنگ ماه دی) چه رنگی است؛ دوام سنگ ماه دی و هر چیز مربوط به این سنگ پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

سنگ ماه دی چیست

گارنت ها یا همان سنگ ماه دی زمانی به وجود می آیند که سنگ های دگرگونی در معرض گرما و فشار قرار می گیرند که پیوندهای شیمیایی موجود در سنگ ها را می شکند و باعث کریستال شدن مجدد کانی ها می شود. برخی از گارنت ها در سنگ های آذرین مانند گرانیت ها نیز وجود دارند. آنها را می توان در رسوبات شنی و ماسه سنگها یافت - آن دانه های قرمز رنگ که در امتداد سواحل یافت می شوند گارنت هستند.


حتما بخوانید: پیام تبریک تولد متولدین دی ماه


گارنت ها سنگ های قیمتی زیبایی هستند. این نام از کلمه لاتین "دانه" گرفته شده است که به احتمال زیاد اشاره ای به دانه انار دارد. گارنت ها رنگ های متنوعی دارند زیرا گارنت ها در واقع به گروهی از مواد معدنی تعلق دارند. گونه های مختلف گارنت وجود دارد که هر کدام دارای ترکیب شیمیایی مشابه اما متمایز هستند.

سنگ ماه دی / گارنت چیست 1

کاربرد سنگ متولدین دی

در عصر برنز (300 قبل از میلاد) از گارنت در جواهرات تدفین و حلقه های مهر حک شده برای اعلام سلطنت استفاده می شد. گارنت‌ها یکی از محبوب‌ترین سنگ‌های قیمتی وایکینگ‌ها و آنگلوساکسون‌ها بودند، همانطور که در جواهرات و شمشیرهای خیره‌کننده در انبار استافوردشایر آشکار شد، زیرا آنها معتقد بودند که سنگ قرمز خونی قدرت جنگی آنها را بهبود می‌بخشد. در قرون وسطی اعتقاد بر این بود که گارنت در برابر سم محافظت می کند. خانواده‌های سلطنتی اغلب یک سنگ قیمتی گارنت را در یک لیوان شراب می‌اندازند تا مطمئن شوند که تا حد مرگ مسموم نشده‌اند.

گارنت ها نیز توسط صلیبی ها به عنوان کمکی برای یافتن ایمن راه خود به خانه پوشیده می شد. داستان‌های عامیانه اروپای شرقی از بستن گارنت به دور گردن برای محافظت در برابر خون‌آشام‌های سرگردان در شب صحبت می‌کنند. و در دوران ویکتوریا، این جواهر در حلقه های نامزدی و سایر جواهرات زنانه برای نشان دادن وفاداری در عشق استفاده می شد. استفاده از گارنت از آراستن به عنوان جواهرات گرفته تا قرار دادن در خانه ها یا ادارات برای تقویت خلاقیت، انرژی جنسی و هماهنگی را شامل می شود و همچنین در شیوه های شفابخش فنگ شویی و ریکی مورد استفاده قرار می گیرد.


حتما ببینید: عکس پروفایل دی ماهی دخترونه و پسرونه


خواص متافیزیکی گارنت

گارنت نماد بازگشت سریع به عشق جدا شده، باروری و نیروی زندگی زنانه است. افسانه می‌گوید که هادس قبل از اینکه پرسفونه را ترک کند، یک انار به پرسفونه هدیه داد تا از بازگشت سریع و ایمن مطمئن شود. وقتی او برگشت، میوه به مشتی از سنگ های قیمتی قرمز تبدیل شد. سنگ گارنت اغلب قبل از شروع سفر به یکی از عزیزان هدیه داده می شود. معمولاً اعتقاد بر این است که گارنت به بهبود پیوندهای شکسته عشق کمک می کند. گارنت همچنین برای کمک به درمان مالیخولیا و افسردگی با عمل به عنوان یک محرک قلب و خون شناخته شده است. تصور می شود که گارنت در حوزه تجارت بسیار سودمند است. این سنگ می تواند افراد را به سمت پوشنده جذب کند که می تواند به موفقیت شخصی و تجاری کمک کند. این امر به ویژه برای افرادی که مایل به راه اندازی مشاغل خانگی هستند مفید است.

سنگ ماه دی / گارنت چیست 2

خواص سلامتی گارنت

در پاکسازی انرژی های منفی با دفع سموم، نه تنها از بدن بلکه به طور کلی زندگی شما ماهر است. گارنت یک سنگ بسیار نشاط آور با رنگ های غنی و درخشش گرمایش است که نمی توانید با خواص درمانی عمیق آن احساس حمایت و تغذیه کنید. داشتن یک طلسم شگفت انگیز برای مواقعی که ممکن است احساس کنید نیاز به تعادل دارید. با اطمینان از اینکه عزت نفس شما به اندازه کافی بالاست تا انتخاب های سالمی داشته باشید و از دیدگاه مثبت به زندگی نزدیک شوید، شما را از هیجانات دور نگه می دارد.


حتما بخوانید: 53 طرح تاتو نماد ماه دی مردانه و زنانه


ارزش و قیمت سنگ گارنت متولدین دی ماه

گارنت های قرمز بسیار رایج هستند و در طیف وسیعی از اندازه ها وجود دارند. بنابراین، قیمت هر قیراط برای این جواهرات معمولاً با بزرگتر شدن نگین افزایش نمی یابد. در مقابل، گارنت های کمیاب مانند دمانتوئیدها به ندرت در اندازه های بزرگتر از یک قیراط یافت می شوند. بنابراین قیمت هر قیراط آنها برای سنگ های بزرگتر از یک قیراط بسیار افزایش می یابد. گارنت در واقع گروهی از چندین ماده معدنی است. پنج مورد از این مواد معدنی - پیروپ، آلماندین، اسپسارتین، گروسولار و آندرادیت - به عنوان جواهرات مهم به شمار می روند. پیروپ و آلماندین از بنفش تا قرمز متغیر هستند. اسپسارتین در رنگ های پرتقالی و زرد هیجان انگیز یافت می شود، در حالی که آندرادیت بیشتر زرد تا سبز است (نوع گوهری دمانتوئید). Grossular ممکن است وسیع ترین طیف را داشته باشد، از بی رنگ تا زرد تا نارنجی مایل به قرمز و قرمز نارنجی، و همچنین سبز پر جنب و جوش که به نام tsavorite معروف است.

سنگ ماه دی / گارنت چیست 3

سنگ دی ماهی زنانه و مردانه

بهترین سنگ ماه تولد دی برای مردان دی ماهی بی‌شک سنگ عقیق سلیمانی یا همان اونیکس است. این سنگ باعث افزایش جذب انرژی جهت تقویت و بهبود روحی از سیاره حاکم خود یعنی زحل می شود. بهترین سنگ مناسب برای زنان متولدین دی هم بدون شک گارنت می باشد.

سنگ ماه دی / گارنت چیست 4

رنگ سنگ دی ماهی ها

گارنت ها در رنگ های مختلفی از جمله قرمز، زرد، نارنجی، سبز و آبی وجود دارند. برخی از انواع گارنت ها مانند گارنت های دمانتوئید نادر هستند. گارنت ها به خاطر طیف رنگ ها و رنگ های غنی خود مشهور هستند. این امر باعث می‌شود که رنگ در هنگام ارزیابی کیفیت و هزینه گارنت‌ها مهم‌ترین "چهار C" باشد. به طور معمول، گارنت قرمز رایج ترین و مقرون به صرفه ترین گزینه است. از سوی دیگر، گارنت های سبز نادر با قیمت بسیار بالاتری عرضه خواهند شد. گارنت های قرمز نیز بر اساس تن آنها ارزیابی می شوند که به معنای روشنی یا تاریکی نسبی آنها است.

  • Pyrope : منحصراً قرمز است و سنگی است که بیشتر با جواهرات اولیه مرتبط است.
  • Almandine : از قرمز تیره تا قرمز مایل به قهوه ای و سیاه متغیر است، در حالی که اسپسارتین عمدتاً نارنجی است.
  • Andradite : می تواند قرمز، زرد، قهوه ای و سبز باشد و گروسولار معمولاً سبز است، اما ممکن است قهوه ای-قرمز یا زرد نیز باشد.
  • Uvarovite : یک گارنت سبز روشن و کمیاب است.

حتما بخوانید: خصوصیات متولدین دی


گارنت در کجا یافت می شود

گارنت ها از مناطق و کشورهای مختلف می آیند. بوهمیا منبع اصلی گارنت های پیروپ قرمز بود که در دوران ویکتوریا بسیار محبوب بود. امروزه، قاره آفریقا بخش عمده ای از گارنت جهان را تامین می کند. نامیبیا در حال حاضر دمانتوید تولید می کند و بیشتر تساویوریت های سبز روشن موجود در بازار از کنیا، تانزانیا و ماداگاسکار می آیند. نامیبیا و تانزانیا نیز منابع کلیدی غنی از گارنت اسپسارتین نارنجی تا زرد هستند. برای سال‌ها، منطقه معدنی Little Three کالیفرنیای جنوبی به دلیل تولید این جواهر جادویی شناخته شده بود، سنگ تولد ماه ژانویه نیز در میانمار، برزیل، ایران، افغانستان، پاکستان، هند و سری‌لانکا و سایر کشورها یافت می‌شود.

سنگ ماه دی / گارنت چیست 5

مراقبت و تمیز کردن سنگ تولد گارنت

انواع مختلف گارنت بین 6.5 تا 7.5 در مقیاس سختی Mohs متغیر است. این بدان معنی است که این سنگ تولد نسبت به یاقوت، یاقوت کبود و الماس در معرض آسیب است. بنابراین در حالی که همه گارنت ها کاندیدای مناسبی برای پوشیدن روزانه نیستند، اما برای گوشواره، سنجاق سینه و آویز ایده آل هستند. به نحوه نگهداری جواهرات گارنت خود فکر کنید. اگر اجازه دهید آن را با سنگهای سفت تر مالش دهید - دوباره به الماس، یاقوت و یاقوت کبود فکر کنید - ممکن است خراشیده شود.


حتما بخوانید: معنی و خواص سنگ تولد شهریور زنانه و مردانه


به نوبه خود گارنت می تواند جواهرات نرم تری مانند اوپال یا مروارید را خراش دهد. اکثر گارنت ها درمان نمی شوند. با این حال، به ندرت، برخی از گارنت ها ممکن است با شکستگی پر شوند، به طوری که درمانگران سعی می کنند شفافیت ظاهری جواهر را با پر کردن شکاف های سطحی با یک ماده شیشه مانند بهبود بخشند. چنین سنگ های درمان شده نیاز به مراقبت ویژه دارند. صرف نظر از این، استفاده از یک برس نرم با آب گرم صابون همیشه برای تمیز کردن گارنت بی خطر است. پاک کننده های اولتراسونیک معمولاً بی خطر هستند، به جز سنگ هایی که شکستگی دارند یا پر شده اند. تمیز کردن با بخار توصیه نمی شود.

سخن آخر

گارنت سنگی باشکوه است که به زندگی شما وارد می شود و به شما کمک می کند تا از ممانعت های خود رها شوید. گارنت چه زمانی که میل جنسی به میان می آید، چه بخواهید کمی مرا جذب کنید، چه به دنبال شفای چاکرای ریشه عمیق باشید، چه بخواهید از آن قوانین جذب استفاده کنید، گارنت همیشه آماده است تا راه را روشن کند. درست مانند نوری که نوح را در تاریکی هدایت کرد، یا مانند میوه قرمزی که ظهور و سقوط فصول را رقم زد، ارتباط گارنت با اساطیر تصادفی جادویی نیست. این نگین قرمز درخشان، سرزندگی را به میز می آورد و شما را دعوت می کند تا همیشه درخشش گرمای درون خود را بدون توجه به آنچه در اطرافتان می گذرد احساس کنید. نظر شما در مورد سنگ گارنت چیست؟


مطالب مرتبط:

سنگ ماه آبان چیست

سنگ ماه آذر چیست

سنگ یاقوت قرمز با خواص درمانی و معنوی عالی برای جسم و روح

گل ماه تولد شما نماد چیستاز
1
رای