ساخت بادبادک در خانه؛ روش درست کردن بادبادك کاغذی و پلاستیکی

ساخت بادبادک در خانه؛ روش درست کردن بادبادك کاغذی و پلاستیکی ساخت بادبادک یک کار آسان است که می توانید با صرف کمی وقت آن را به تنهایی یا با فرزندان خود انجام دهید. ما می خواهیم روش درست کردن بادبادک کاغذی یا پلاستیکی را به صورت مرحله به مرحله در سلام دنیا به شما آموزش دادیم.

هیچ چیز مثل بادبادک بازی در یک روز آرام با نسیم ملایم نمی تواند سرگرم کننده باشد، مخصوصاً وقتی خودمان بادبادک درست کنیم. ساخت بادبادک یک کار آسان است که می توانید با صرف کمی وقت آن را به تنهایی یا با فرزندان خود انجام دهید. ما می خواهیم در این پست از وب سایت سلام دنیا، روش درست كردن بادبادك را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم.

مراحل ساده درست کردن بادبادك در خانه

1. ساخت اسکلت بادبادک

1.  اولین مرحله از درست کردن بادبادک ساخت اسکلت آن است. با سیخ های چوبی سبک یک صلیب کوچک درست کنید. برای این کار یک سیخ چوبی 50 سانتیمتری را روی یک سیخ چوبی 60 سانتیمتری بچسبانید. این سیخ های چوبی بدنه یا اسکلت بادبادک را تشکیل می دهند.

  • اگر قصد درست کردن بادبادک بزرگتری را دارید باید از سیخ های چوبی بلندتری استفاده کنید. فقط دقت کنید که سیخ چوبی افقی حداقل 10 سانتی متر کوتاهتر از سیخ چوبی عمودی باشد.

مراحل ساده درست کردن بادبادک

2. سیخ ها را با استفاده از نخ و چسب به هم متصل کنید. محل قرار گرفتن سیخ های چوبی روی هم نقطه ای است که باید دور آن نخ بپیچید. انتهای نخ را محکم گره بزنید و اضافی آن را جدا کنید. همچنین می توانید مقداری چسب در نقطه نقاطع سیخ ها بزنید تا محکم تر شوند. سیخ های چوبی باید زاویه مناسبی با هم داشته باشند و چوب افقی باید مستقیماً روی چوب عمودی قرار بگیرد.


حتما بخوانید: آموزش ساخت خمیر اسلایم خانگی


3. در انتهای هر چوب شکاف های افقی 2.5 تا 5 سانتیمتری ایجاد کنید. می توانید از قیچی برای این کار استفاده کنید. این شکاف ها باید به صورت افقی و به اندازه عمیق باشند که بتوانید نخ بادبادک را در آن وارد کنید.

4. نخ را به دور اسکلت بادبادک بکشید. نخ را به انتهای سیخ های چوبی که در آن شکاف ایجاد کرده اید بکشید و دور چوب ها بپیچانید. این کار باید به شکلی انجام شود که در نهایت اطراف صلیب شما، شبیه به یک قاب از نخ تشکیل شود. برای جلوگیری از پاره شدن نخ از کشیدن بیش از حد آن خودداری کنید. این نخ ها کمک می کنند تا بادبادک در طول پرواز شکل خود را حفظ کند.

روش ساخت بادبادک

اندازه گیری و برش بادبادک (روش ساخت بدنه بادبادک کاغذی یا پلاستیکی)

1. برای درست کردن بدنه بادبادک، شما می توانید از یک کاغذ یا پلاستیک به طول 100 سانتیمتر استفاده کنید. کیسه های زباله بزرگ و سفید انتخاب خوبی است. همچنین می توانید از کاغذ سبک یا روزنامه هم استفاده کنید.

2. اسکلتی که قبلاً تهیه کرده اید را در وسط کاغذ یا پلاستیک بگذارید.

چطور بادبادک لوزی شکل بسازیم

3. با استفاده از یک خودکار یا ماژیک و به کمک یک خط کش، از گوشه های اسکلت تهیه شده خطوطی به هم وصل کنید به طوری که در نهایت یک لوزی روی کاغذ یا پلاستیک شما کشیده شود.


حتما بخوانید: آموزش تصویری ساخت گل رز کاغذی مرحله به مرحله


4. در این مرحله از درست کردن بادبادک، نوبت قیچی کردن و جدا کردن لوزی کشیده شده است. قیچی کردن باید با فاصله 5 سانتیمتر از خطوط کشیده شده باشد تا بتوانید این مقدار اضافی را روی قابی که با نخ ایجاد کرده اید بپیچید. حالا باید یک لوزی مرتب داشته باشید که بتوانید آن را به خوبی روی قاب تثبیت کنید.

روش درست کردن بادبادک: مرحله برش و اندازه گیری

نصب اجزای بادبادک

1. قسمت اضافی لبه های لوزی کاغذی یا پلاستیکی که درست کرده اید را برگردانید و روی قاب نخی چسب بزنید. مقداری کمی از یک چسب مایع قوی برای این کار استفاده کنید تا بادبادک شما سنگین نشود. همچنین می توانید از چسب نواری برای این کار استفاده کنید تا لبه ها را به قسمت داخلی بچسبانید. همه قسمت های آن بررسی کنید تا کاغذ یا پلاستیک شما کاملاً روی اسکلت بادبادک چسبیده باشد و وقتی پرواز می کند از هم باز نشود.

2. نخ ها را متصل کنید. از نخی به طول 50 سانتیمتر استفاده کنید. یک سوراخ روی کاغذ در محل اتصال دو سیخ چوبی ایجاد کنید. سوراخ باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا نخ از آن عبور کند. سپس یک نخ از آن عبور دهید و در محل تقاطع چوب ها گره بزنید. از گوشه بالایی و دو طرف نیز نخ هایی به همان اندازه متصل کنید و انتهای هر چهار نخ را به هم گره بزنید.

ساخت بادبادک برای بچه ها

3. حالا نوبت درست کردن دنباله است. دنباله ای به طول 1.5 متر بسازید. دنباله را به انتهای پایینی بادبادک بچسبانید و آن را محکم کنید. این دنباله می تواند از کاغذ یا پارچه های رنگی باشد.

4. روی بادبادک را با چسباندن کاغذ رنگی تزئین کنید. می توانید اسم خودتان را روی آن بچسبانید.


حتما بخوانید: آموزش کامل و تصویری ساخت قایق کاغذی


 5. بعد از درست کردن بادبادک آن را در یک فضای باز که درخت یا تیر برق وجود ندارد امتحان کنید. فضاهای باز باد خوبی برای پرواز بادبادک دارند. نخ بادبادک را محکم ببندید و در جهت وزش باد بکشید. سپس بادبادک را همانطور که در حال دویدن هستید رها کنید تا باد آن را بالا ببرد. حالا می توانید از بادبادک بازی با فرزندان خود لذت ببرید.

روش ساده برای ساخت بادبادک

سخن آخر

درست کردن بادبادك برای کودکان در خانه، یک راه ساده است که زمان کمی هم می برد. کافی است که مراحل ساخت بادبادک در خانه که در این پست سلام دنیا، بیان کردیم، به کار ببرید. امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشید. می توانید ایده ها و تجربیات خود را در خصوص روش هایی دیگر ساخت بادبادک برای ما در بخش نظرات بنویسید.


مطالب مرتبط:

آموزش ساخت شمع در خانه به روش ساده به همراه نکات شمع سازی

روش ساخت اسپری خانگی دفع حشرات با موم زنبور عسل و اسطوخودوس

از
146
رای