سنگ ماه اردیبهشت؛ خواص و خصوصیات سنگ متولدین اردیبهشت ماهی زن و مرد

سنگ ماه اردیبهشت؛ خواص و خصوصیات سنگ متولدین اردیبهشت ماهی زن و مرد سنگ ماه تولد اردیبهشت چیست؛ رنگ؛ معنی سنگ متولدین اردیبهشت؛ خصوصیات سنگ ماه اردیبهشت؛ سنگ ماه اردیبهشت زنانه و مردانه و خواص سنگ ماه تولد اردیبهشت در سلام دنیا بخوانید.

اگر متولد ماه اردیبهشت هستید، به شما تبریک می گویم! چون ماه تولد شما سنگهای قیمتی دارد که به اندازه روح منحصر به فرد شما پر جنب و جوش و فریبنده است.ماه اردیبهشت دو سنگ قیمتی و زیبا به نام زمرد و عقیق دارد. اگر میخواهید با خصوصیات، معنی و خواص سنگ ماه تولد اردیبهشت بیشتر آشنا شوید، تا انتهای این مطلب سلام دنیا همراه ما باشید.

سنگ ماه تولد اردیبهشت

زمرد و عقیق دو سنگ ماه تولد اردیبهشت هستند،این سنگ های قیمتی کاملاً نشان دهنده طبیعت پویای متولدین اردیبهشت هستند. آنها برای قرن ها گرامی داشته شده اند، اعتقاد بر این است که دارای قدرت شفابخشی هستند که روح شما را آرام می کند.زمرد،اصلی ترین سنگ ماه تولد اردیبهشت است که برای هزاران سال محبوب بوده است و تولد دوباره و تجدید را تداعی می کند. به طور گسترده این سنگ به عنوان تعریف سبز در نظر گرفته می شود، زمردی رنگ مناسب برای فصل بهار است.زمرد سنگ ماه تولد اردیبهشت قلب ها و ذهن ها را در طول اعصار تسخیر کرده است.


حتما بخوانید: متن زیبا برای تبریک تولد اردیبهشت ماهی


سنگ تولد من، اردیبهشتی چه رنگی است؟

مهمترین فاکتور ارزشی سنگ زمرد یعنی سنگ تولد ماه اردیبهشت رنگ سبز آن است. همانطور که اغلب در مورد سنگ های قیمتی رنگی تکرار می شود، رنگ زمرد بر اساس ترکیب سه عامل رنگ، تن و اشباع ارزیابی می شود.زمردها باید یک رنگ سبز غالب داشته باشند که می تواند خالص باشد، مقداری آبی یا یک سطح بسیار جزئی از زرد را نشان دهد. اکثریت، اما نه همه، کریستال های سنگ ماه تولد ماه اردیبهشت دو رنگ هستند و زمانی که از یک جهت مشاهده می شوند، رنگ زرد بیشتری و از جهت دیگر آبی بیشتری نشان می دهند.

سنگ تولد من، اردیبهشتی چه رنگی است؟

معنی سنگ متولدین اردیبهشت چیست

کلمه زمرد از smaragdos، یونانی باستان به معنای یک گوهر سبز گرفته شده است. سنگ تولد زمرد دارای نماد و معنای عمیقی است. رنگ سبز پر جنب و جوش آن نشان دهنده سرزندگی، تجدید و رشد است - ویژگی هایی که کاملاً با متولدین ماه اردیبهشت طنین انداز می شود. این گوهر از دیرباز با خرد، آرامش و هماهنگی همراه بوده است. همچنین اعتقاد بر این است که تعادل را در روابط ایجاد می کند، عشق و پیوندها را تقویت می کند.

خصوصیات سنگ ماه اردیبهشت

زمرد، سنگ تولد ماه اردیبهشت، هزاران سال محبوب بوده است و تولد دوباره و تجدید را تداعی می کند. به طور گسترده به عنوان تعریف سبز در نظر گرفته می شود، زمردی رنگ مناسب برای فصل بهار است. این سنگ قیمتی مشهور قلب ها و ذهن ها را در طول اعصار تسخیر کرده است. تنوع این رنگ سبز غنی، باغ های آرامش بخش و سرسبز را نشان می دهد. امروز، این سنگ قیمتی است که برای 20 و 35 امین سالگرد ازدواج به همسر داده می شود. به طور کلی رنگ سبز چشم نواز زمرد واقعاً دیدنی است. زمرد با درجه سختی 7.5 تا 8 در مقیاس موهس، سنگ قیمتی بادوام و مناسب برای استفاده روزانه است. با این حال، زمرد به دلیل گنجاندن آن در زیورآلات، مستعد ترک است. و بنابراین، شما باید با عشق و مراقبت بیشتری با آن رفتار کنید. این سنگ بخشی از خانواده مواد معدنی بریل است. این سنگ ماه  اردیبهشت به دلیل وجود کروم و وانادیوم، رنگ سبز شدیدی را نشان می دهد.


حتما بخوانید: خصوصیات متولدین اردیبهشت


سنگ ماه اردیبهشت زنانه

همانطور که گفته شد زمرد اصلی‌ترین سنگ متولدین اردیبهشت است،از این رو این سنگ برای زن متولد اردیبهشت بسیار مناسب در نظر گرفته می شود. اکثر زنان متولد اردیبهشت به دلیل علاقه زیاد به این سنگ قیمتی و رنگ جذابش از زمزد برای زیباتر کردن استایل خود استفاده می کنند.البته سنگی مثل مالاکیت هم برای زن متولد اردیبهشت بسیار سودمند است. چون مالاکیت می‌تواند به کاهش عوارض قاعدگی و زایمان کمک کند.

سنگ ماه اردیبهشت زنانه

سنگ ماه اردیبهشت مردانه

زمرد برای مردان متولد اردیبهشت نیز سنگ مناسبی است. زمرد به عنوان الهه سنگ‌های قیمتی و جواهر بخت و اقبال این مردان شناخته شده است. البته سایر سنگ‌های ماه اردیبهشت هم باعث خوش‌شانسی می‌شوند، این سنگ ها شامل یاقوت کبود و گارنت هستند که می تواند انتخاب خوبی برای مردان متولد این ماه باشد.


حتما بخوانید: سنگ ماه مهر چیست


خواص سنگ ماه تولد اردیبهشت

همانطور که در قسمت بالا هم گفته شد زمرد؛ سنگ ماه تولد اردیبهشت به دلیل رنگ سبز و خیرا کننده اش خواص آرام بخشی به همراه دارد.سنگ زمرد با بهبود عاطفی و جسمی همراه است. اعتقاد بر این است که روح را آرام می کند، آرامش می آورد و استرس را کاهش می دهد. ادامه دهید، اجازه دهید زمرد تعادل و هماهنگی را در زندگی شما بازگرداند.در فرهنگ‌ های‌ مختلف اعتقادات متفاوتی برای زمرد، ستگ اصلی ماه اردیبهشت عنوان شده، برای مثال مصریان باستان‌ معتقد بودن اگر در دهان مرده سنگ زمرد قرار داده شود در آن دنیا بهتر صحبت می کند و اعتقاد داشتند این باعث‌ باروری‌ می‌شود. افسانه ها حاکی از آن است که زمرد این قدرت را دارد که شخص دارنده خود را باهوش تر و سریع تر کند و زمانی اعتقاد بر این بود که زمرد بیماری هایی مانند وبا و مالاریا را درمان می کند.

خواص سنگ ماه تولد اردیبهشت

.Pliny the Elder نویسنده رومی، که در سال 79 پس از میلاد در فوران کوه وزوویوس درگذشت، در دایره المعارف تاریخ طبیعی خود نوشت که «هیچ چیز سبزتر از این سنگ نیست». او همچنین بیان کرد که سنگ ماه تولد اردیبهشت دارای خواص درمانی است و به تراش‌کنندگان جواهر کمک می‌کند: «(آنها) روشی بهتر از نگاه کردن به زمرد، رنگ نرم و سبز آن، آرامش و رفع خستگی و سستی چشم‌هایشان را ندارند. در حال حاضر هم علم این باور را ثابت می کند: رنگ سبز استرس و فشار چشم را تسکین می دهد.حتی در بعضی‌ جوامع‌ از زمرد به‌ عنوان‌ پادزهر و برای درمان‌ بیماری‌ صرع‌ یا بیماری‌‌های‌ معده‌ استفاده‌ می‌شد و معتقد بودند كه‌ زمرد باعث‌ تقویت‌ حافظه‌، دور كردن‌ ارواح‌ خبیث‌ و تقویت‌ عشق‌ کمک می کند. همچنین در شرق این اعتقاد وجود دارد که زمرد باعث دفع انرژی‌های منفی چشم و چشم زخم می شود.

سخن پایانی:

سنگ متولدین اردیبهشت یعنی زمرد یکی از زیباترین و خیره کننده ترین سنگ ها زینتی است که علاوه بر زیبایی برای مردان و زنان متولد این ماه خواص درمانی متعددی هم بهمراه دارد. امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

تاتو نماد ماه اردیبهشت

انواع سنگ های قیمتی آبی رنگ

بهترین عکس های پروفایل تولد همراه با متن های زیبا

گل ماه تولد شما نماد چیستاز
6
رای