ترشحات اسیدی واژن نشانه چیست؛ مشخصات رحم اسیدی و جنسیت جنین

ترشحات اسیدی واژن نشانه چیست؛ مشخصات رحم اسیدی و جنسیت جنین ترشحات اسیدی واژن نشانه چیست؛ علت ترشحات آبکی، مشخصات رحم اسیدی و همچنین اسیدی بودن واژن در بارداری و جنسیت جنین، عفونت رحم را قلیایی میکند یا اسیدی در سلام دنیا بخوانید.

ترشحات واژن گاها برای خانم ها دردسرساز می شود اما همیشه هم اینطور نیست که این ترشحات مضر باشند، این ترشحات اسیدی و غیر اسیدی دارد. در این مطلب از سلام دنیا درباره ترشحات اسیدی واژن نشانه چیست، ترشحات آبکی، نشانه های اسیدی بودن رحم، اسیدی بودن واژن و جنسیت جنین، مشخصات رحم اسیدی، ترشحات اسیدی واژن در بارداری، عفونت رحم را قلیایی میکند یا اسیدی صحبت خواهیم کرد.

ترشحات اسیدی واژن نشانه چیست

ترشحات واژن یک عمل کاملا طبیعی می باشد که هورمون ها بر مقدار و غلظت آنها تاثیر می‌گذارند و این عمل زمان خاصی نیز دارد که گاها قبل از قاعدگی، در دوران بارداری، یا هنگام استفاده از روش‌های جلوگیری از بارداری می باشد ، با پایین آمدن سطح ph واژن محیطی اسیدی برای ترشحات فراهم خواهد شد.

ترشحات اسیدی واژن نشانه چیست

ترشحات آبکی واژن نشانه چیست

ترشحات واژن از فوایدی که دارد می تواند محیطی اسیدی ایجاد کند که در طول زندگی در برابر سلول های مرده و عفونت حافظت کند ، که البته این ترشحات آبکی و شفاف مقدارش در هر دوره ای از سیکل بیشتر شده و متفاوت می باشد.


حتما بخوانید: علت ترشحات سفید و پنیری واژن چیست


نشانه های اسیدی بودن رحم

از نشانه های اسیدی بودن رحم می توان به تغییر رنگ ترشحات واژن اشاره کرد که به مرور زمان زرد، خاکستری یا سفید شیری می شوند و گاها پنیری شکل هستند و بوی آنها بمرور قوی و بدبو خواهد شد که با خارش و ناراحتی همراه خواهد بود و همچنین احساس ناراحتی و درد در زمان مقاربت و یا ادرار ایجاد خواهد کرد که به سبب عفونت باکتریایی در محیط های اسیدی بوجود می آیند.

نشانه های اسیدی بودن رحم

اسیدی بودن واژن و جنسیت جنین

اسیدی بودن واژن می تواند در تعیین جنسیت جنین بسیار موثر باشد، زمانی که PH واژن قلیایی باشد سرعت حرکت اسپرم های Y زیاد شده و درصد زنده ماندن آنها بیشتر خواهد بود به همین دلیل بدنیا آمدن جنین با جنسیت پسر بیشتر خواهد بود، اما با اسیدی بودن رحم و بیشتر بودن میزان PH واژن اسیدی خواهد بود و در این صورت جنین دختر خواهد بود. در صورتی که قبل از مقاربت واژن با مایعی مانند سرکه شسته شود به اسیدی شدن رحم کمک خواهد کرد.


حتما بخوانید: 29 نشانه در دوران بارداری برای تشخیص دختر یا پسر بودن جنین


مشخصات رحم اسیدی

در صورتی که رحم اسیدی باشد رنگ و میزان ترشحات واژن تغییر خواهد کرد، همچنین در تغییر بوی آن نیز دخالت خواهد داشت و چیزی حالت بوی ماهی مرده خواهد گرفت و همراه با خارش ، ناراحتی و سوزش هنگام ادرار خواهد بود. این امکان نیز وجود خواهد داشت که هیچ علائمی نیز نداشته باشد پس در این صورت بهترین کار این است که برای بررسی به پزشک مراجعه نمایید.

مشخصات رحم اسیدی

ترشحات اسیدی واژن در بارداری

زنان باردار در طول دوران حاملگی خود واژنشان دچار محتقان و سیانوتیکث می‌شود، به همین دلیل مخاط آن از ضخامت بیشتری برخوردار می شود و البته تراکم بافت هم‌بندی آن نیز بسیار کم شده و پوشش عضلانیش نیز تا اندازه زیادی هایپرتروفی پیدا کرده و به علت افزایش میزان گلیکوژن در لاکتوباسیل‌ها ترشحات PH واژن نیز اسیدی خواهد شد.

ترشحات اسیدی واژن در بارداری

عفونت رحم را قلیایی میکند یا اسیدی

بالا بودن pH واژن که عدد آن بالای 4/5 می باشد رحم را قلیایی می کند و این امر باعث بروز عفونت و رشد باکتری ها و مخمرها در واژن خواهد شد همچنین ورم مهبل، حساسیت های تناسلی و التهاب بافت واژن نیز بر اثر عفونت هایی مثل مخمرها و باکتری ها بوجود خواهند آمد که از شایع ترین علت های ترشحات غیر طبیعی واژن است.

سخن آخر

اگر در هر زمان با ترشحات غیر طبیعی از واژن خود مواجه شدید بهترین کار این است که به پزشک زنان مراجعه کرده و مشکلتان را با او درمان بگذارید. 


مقالات مرتبط:

علت ترشحات زرد رنگ واژن در بارداری چیست + درمان دارویی آن

برای عفونت رحم چی بخوریماز
12
رای