تعیین جنسیت جنین؛ 29 نشانه در دوران بارداری برای تشخیص دختر یا پسر بودن

تعیین جنسیت جنین؛ 29 نشانه در دوران بارداری برای تشخیص دختر یا پسر بودن بسیاری از آزمایشات و نظریه های پیش بینی جنسیت وجود دارند که ادعا می کنند قبل از تولد می توانند جنسیت کودک را نشان دهند. در ادامه تمامی این آزمایشات خانگی، روایت ها و باورها گردآوری شده است.

آیا کودک شما دختر است یا پسر؟ ما 29 تئوری در اختیار داریم که جنسیت کودک شما را قبل از تولد مشخص می کنند، اما این تئوری ها تا چه اندازه قابل اعتماد هستند؟ فهمیدن اینکه باردار هستید، بسیار هیجان انگیز است و معمولا زمان زیادی طول نمی کشد تا این سوال در ذهن شما ایجاد شود که آیا دختر است یا پسر؟ اگر چه نمی توانید تا هفته 20 ام  با اسکن از جنسیت کودک مطمئن شوید (و نه همیشه پس از هفته بیستم)، بسیاری از آزمایشات و نظریه های پیش بینی جنسیت وجود دارند که ادعا می کنند قبل از تولد می توانند جنسیت کودک را نشان دهند.

ما تئوری ها را در گروه هایی تقسیم بندی کردیم:

  • تئوری هایی بر اساس اسکن
  • علائم بدنی نشان دهنده
  • علائم عاطفی
  • نمودارهای باستانی
  • روایت های قدیمی
  • آزمایشات خانگی

و در ادامه 29 علامت یا آزمایش وجود دارند که دختر یا پسر بودن کودک را نشان می دهند.

تذکر مهم: عموما تنها روشی که به طور قطعی می توانید اطمینان حاصل کنید که کودک شما دختر است یا پسر در روزی است که آنها متولد می شوند، پس توصیه می کنیم از آشنایی با این روش ها لذت ببرید، اما به آنها اطمینان زیادی نداشته باشید.

مطلب پیشنهادی: تعیین جنسیت با ریختن نمک روی سر!

29 علامت و نشانه برای تشخیص دختر یا پسر بودن کودک در دوران بارداری

الف: تئوری هایی بر اساس اسکن

اسکن به شما می گوید که آیا کودک شما دختر است یا پسر. تعدادی از آزمایشات تعیین جنسیت به صورت نگاه کردن به اسکن در هفته 12 ام بارداری است تا مشخص شود آیا کودک دختر است یا پسر (تذکر: توجه داشته باشید که در این مرحله سونوگرافر به اسکن شما برای تعیین جنسیت کودک نگاه نمی کند). این اسکن ها شامل موراد زیر هستند:

1. نظریه ناب

این روش شامل بررسی کردن اسکن هفته دوازدهم و یادداشت برداری از «زاویه برآمدگی» است. این کار با مقایسه زاویه لوله دستگاه تناسلی (قبل از اینکه دستگاه تناسلی به طور کامل تشکیل شود) و ستون فقرات کودک انجام می شود.

2. تئوری جمجمه

این تئوری بیان می کند که بین شکل جمجمه دختر و جمجمه پسر در رحم تفاوت وجود دارد. اگر هم اکنون عکس اسکن خود را دریافت کرده اید، می توانید آن را بررسی کنید تا مشخص شود که فرزند شما دختر است یا پسر.

3. سه خط

در سرویس سلامت همگانی، استفاده از 3 خط یا potty shot در اسکن هفته‌ بیستم اصلی‌ترین راه برای تعیین جنسیت کودک توسط پزشک است. این در واقع شیوه‌ای امتحان شده است که سونوگرافرها برای تعیین جنسیت جنین به کار می‌برند. بنابراین یک روش اساسی برای تعیین اینکه جنسیت دختر یا پسر، قبل از تولد آنها است.

4. ضربان قلب

علاوه بر دیدن تصویر برداری کودک در هفته دوازدهم، باید صدای ضربان قلب آنها را نیز بشنوید و از سرعت تپش قلب آنها ایده بگیرید. برخی از مادران در انجمن تشخیص جنسیت ما از روی سرعت تپش قلب کودکان-چه آهسته باشد و چه سریع- جنسیت کودک را مشخص می کنند.

ب: علائم بدنی نشان دهنده

برخی از آزمایشات تعیین جنسیت، بر اساس تغییرات ایجاد شده توسط کودک در بدن شما صورت می گیرد. بر اساس این تئوری، گفته می شود که تغییرات در پوست، مو و یا آنچه نشان دهنده شکل ظاهری شما است، بیان می کند که کودک شما دختر است یا پسر.

5. چگونگی حمل کودک (شکل شکم)

یک «نشانه» قدیمی از تعیین جنسیت، چگونگی حمل کودک است- به عنوان مثال اگر شکم شما کاملا تیز و رو به جلو باشد یا بیشتر پهلو داشته باشید. با این روش، قطعا غربیه ها هم می توانند به شما بگویند که کودک شما دختر است یا پسر. و برخی از مادران می گویند: «مادر من تصور می کند که راه تشخیص آن در محل قرارگیری برآمدگی شکم است. اگر برآمدگی آن به ناحیه تناسلی بدن نزدیک باشد، کودک پسر است و اگر برآمدگی بالاتر و در پایین سینه ها قرار داشته باشد، کودک دختر است». «او دو دختر دارد و می گوید که برآمدگی شکم خود او بالا بوده است و او متقاعد شده بود که فرزند من پسر است؛ زیرا برآمدگی شکم من در پایین قرار دارد و مشخص شد که حق با او بوده است!».

6. حالت تهوع صبحگاهی

یکی از نظریه‌ ها عنوان می کند که اگر صبح‌ ها حالت تهوع بدی داشته باشید، فرزند شما دختر است. دکتر گیتا وینکیت، مدیر کلینیک باروری هارلی استریت می‌گوید: «هورمون‌ ها می‌توانند حال زنان را خیلی بد کنند و اگر کودک شما دختر باشد، مقدار استروژن در بدن افزایش می‌یابد و اغلب می‌تواند منجر به بروز حالت تهوع شود».

«با این وجود، همه‌ی ما زنان بارداری را دیده‌ایم که با همین مشکل مواجه شده اند، اما پسر به دنیا آورده‌اند، بنابراین مجددا این روش نیز برای تعیین جنسیت جنین دقت چندانی ندارد».

تشخیص دختر یا پسر بودن جنین

7. تغییر در پوست و مو

برخی از افراد بیان می کنند که تغییرات پوست و مو نشان دهنده جنسیت کودک است: طبق این نظریه، پوست کدر و آکنه دار نشان دهنده فرزند دختر و پوست براق و شفاف نشان دهنده فرزند پسر است.

8. سایز سینه

اگر سینه‌ چپ، بزرگ‌تر از سینه‌ راست باشد، به این معنی است که فرزندتان دختر است. اگر سینه‌ راست بزرگ‌تر باشد، احتمالا خودتان هم حدس زده‌اید که به معنای پسر بودن فرزند شما است.

9.  رنگ نوک پستان

بر طبق روایت‌های قدیمی اگر متوجه شدید که نوک پستان‌ خیلی تیره و تقریبا قهوه‌ای شده ‌است، مشخص می‌شود که باید انتظار یک فرزند پسر را داشته باشید.

10.  خطوط تیره بر روی شکم

اگر متوجه وجود یک خط تیره‌ عمودی روی شکم‌ شده اید که تا ناف‌ ادامه دارد، باید انتظار یک دختر داشته باشید. با این حال اگر خط از ناف شما عبور کند، معلوم می‌شود که باید منتظر تولد یک پسربچه باشید.

11.  فشار خون

اعتقاد داشته باشید یا خیر، این نظریه می‌گوید که می‌توانید جنسیت نوزاد خود را 26 هفته قبل از بارداری بر اساس فشار خون مادر تعیین کنید.

تعیین جنسیت با فشار خون مادر

ج: آزمایشات خانگی

چندین آزمایش خانگی وجود دارد که مردم عقیده دارند بر اساس آن می توانید جنسیت کودک را تعیین کنید. ما آزمایش «شیمی» را در این قسمت توضیح داده ایم و آزمایش های دیگر که می توانید در خانه انجام دهید بر اساس بدن صورت می گیرند تا مشخص شود کودک دختر است یا پسر.

12. آزمایش جوش شیرین

این آزمایش مدعی است که از شیمی استفاده می کند تا نشان دهد جنسیت کودک دختر است یا پسر. همه چیز به نحوه واکنش ادرار شما با جوش شیرین بستگی دارد و ادعا می شود، اگر واکنش ادرار با جوش شیرین صدای فش فش بدهد یا خیر می تواند جنسیت کودک را مشخص کند. اما برای رسیدن به نتیجه‌ دقیق‌تر، باید اطمینان حاصل کنید که آن را درست انجام می‌دهید.

13. آزمایش دست

بر اساس این نظریه مدل قرار گرفتن دست‌ هنگامی که آن را به پهلوی‌ خود می‌گیرید، جنسیت فرزند شما را تعیین می‌کند. اگر جنین دختر باشد، دست‌ شما به شکل منحنی در کنار شکم‌تان قرار می‌گیرد (مطابق با عکس بالا). اگر جنین پسر باشد، روی دست‌ها کمی به سمت داخل است.

14. تعیین جنسیت از روی نحوه برداشتن کلید

برای انجام این روش احتمالا لازم است که کسی به شما توجه کند و ببیند که کلید را چگونه در دست می‌گیرید، اما بر اساس اصول اولیه‌ این روش اگر کلید را با قسمت بالای آن که گرد است بردارید فرزندتان پسر است. اگر آن را از قسمت باریک‌اش بردارید، فرزند شما دختر است. اگر کلید را از جایی در وسط آن بگیرید، دوقلو باردار هستید!

15. رفلکسولوژی (بازتاب شناسی)

این آزمایش شامل نگه داشتن کف پاها در کنار هم و نگاه کردن به برآمدگی بیرون آمده از سمت چپ و راست پا برای تعیین جنسیت کودک است. برخی مادران در واقع برخی از عکس ها را به اشتراک گذاشته اند تا ظاهر آن را نشان دهند.

تعیین جنسیت جنین با استفاده از نمودارهای باستانی

برخی از آزمایشات تعیین جنسیت ادعا می کنند که می توانند دختر یا پسر بودن کودک شما را از روی روزهای سپری شده و قدیمی تشخیص دهند. آنها عموما بر تقویم ها و بررسی روزها تکیه می کنند و تحقیقات علمی در کار آنها دخیل نیست...

16. نمودار پیشبینی تعیین جنسیت چینی ها

این جدول در واقع یک تقویم است که جنسیت نوزاد شما را بر اساس سن مادر و ماه صورت گرفتن لقاح تعیین می‌کند. برای استفاده از این روش جهت تعیین جنسیت دختر یا پسر، باید اطلاعاتی مانند سن خود در زمان صورت گرفتن لقاح و ماهی که در آن لقاح صورت گرفته را در اختیار داشته باشید.

17. تقویم مایاها

نمودار پیش‌بینی چینی در حال حاضر کاملا شناخته‌شده است. نمودار مایاها بسیار شبیه به همان نمودار چینی است، اما بدنه اصلی آن متفاوت است. این نمودار شامل سن مادر در هنگام لقاح و ماه تولد نوزاد است. برای تعیین جنسیت جنین باید سن مادر را در زمان لقاح و عدد ماهی که در آن لقاح رخ داده را بدانید. و دقت کنید که اعداد زوج هستند یا فرد.

تعیید جنسیت نوزاد با تقویم مایاها

18. علائم عاطفی

اگر از تغییرات شدید خلق و خوی رنج می‌برید، احتمالا به این بدان معناست که فرزند شما دختر است. اگر چه، با توجه به افزایش هورمون‌هایی که در بدن یک زن باردار جریان دارند، بسیار دشوار بتوانید مادری را پیدا کنید که تغییرات خلق و خو را تجربه نمی‌کند!

19. رویاها

روایت‌های قدیمی می‌گویند که اگر زمانی که در رختخواب دراز می‌کشید، رویای یک دختربچه ببینید، احتمالا فرزندتان پسر است! اگر در رویاها یک پسر را می‌بینید، احتمالا باید منتظر یک دختر باشید.

از زمانی که زنان باردار می شوند، به نظر می رسد که کنجکاوی پیرامون جنسیت کودک وجود داشته باشد. به همین دلیل است که بسیاری از تئوری ها و آزمایش ها برای پیش بینی جنسیت پسر یا دختر به وجود آمده اند.

ما نمی توانیم با اطمینان به شما بگوییم که هر یک از این موارد تا چه اندازه دقیق هستند - نیازی به گفتن نیست که 50٪ احتمال درست بودن آنها وجود دارد! اما اگر به دنبال سرگرمی هستید، در حالی که می خواهید جنسیت دختر یا پسر جنین خود را تعیین کنید، این کارها می توانند جالب باشند.

20. شیوه دراز کشیدن شما

ظاهرا، این‌که روی کدام پهلوی‌ خود می‌خوابید نشان می‌دهد که بچه دختر است یا پسر – اگر شما روی پهلوی چپ بخوابید، بچه پسر است، اگر روی پهلوی راست بخوابید، بچه دختر است.

21. آزمایش پاندول

حتی افراد مشهور هم این روش را امتحان کرده‌اند- جولز اولیور این روش را روی کودک پنجم‌اش امتحان کرد. گفته می شود که مدل حرکت پاندول بر روی برآمدگی شکم شما نشان دهنده جنسیت دختر یا پسر کودک است.

تعیین جنسیت جنین با آزمایش پاندول

22. میل به شیرینی جات یا ترشی جات

اینکه شما در حال حاضر میل به شیرینی‌جات دارید یا دوست دارید خوراکی‌های ترش بخورید، به عنوان یک سرنخ محسوب می‌شود برای تشخیص این‌که فرزندتان پسر است یا دختر! اگرچه به گفته بازیگر کاترین هگل، این روش همیشه درست پیش‌بینی نمی‌کند.

23. سابقه خانوادگی

از آن‌جایی که جنسیت نوزاد شما توسط اسپرم تعیین می‌شود، برخی معتقدند که با توجه به سابقه‌ خانوادگی شریک زندگی‌ خود می‌توانید بفهمید که فرزندتان پسر است یا دختر – به خصوص اگر اقوام و بستگان مرد شریک زندگی‌تان و پدر و پدربزرگ‌اش همگی فقط دختر یا فقط پسر داشته‌اند.

تارا ب در گروه ما بیان می کند که «این روش دقیقا برای خواهر من صحیح بوده است، خانواده شوهرش برای دویست سال نسل در نسل دو فرزند پسر داشته اند و او هم همینطور بود!».

24. ظاهر دست ها

ظاهرا اینکه دست‌های شما چه‌طور به نظر می‌رسند، می‌تواند شاخصی باشد برای تشخیص این‌که فرزندتان پسر است یا دختر. دست‌های خشک به این معنا است که فرزند شما پسر است و دست‌های نرم یعنی فرزندتان دختر است.

یک سرنخ دیگر مرتبط با دست‌ها – اگر کسی بخواهد دست‌ شما را بگیرد و شما دست خود را طوری به او بدهید که کف آن‌ها رو به پایین باشد، فرزندتان پسر است. اگر کف دست رو به بالا باشد،‌ فرزندتان دختر است.

25. شمارش پرندگان

دیدن زاغ صرف نظر از این‌که خوش‌شانسی می‌آورد یا بدشانسی، می‌تواند در تعیین جنسیت جنین هم کمک کند. گفته می‌شود که اگر شما یک زاغ ببینید، ‌غم و اندوه می آرود، 2 زاغ ببینید شادی وارد خانه‌تان می‌شود، 3 زاغی ببینید فرزندتان دختر است و چهار زاغی نشان می‌دهد که یک پسر باردار هستید.

26. شکل صورت شما

اگر صورت شما گردتر و پرتر باشد، مطابق با روایت‌های قدیمی باید منتظر یک دختر باشید. جالب است که بر اساس همین روایت اگر بینی شما به تدریج رشد کند یا بزرگ‌تر شود، بدان معنا است که یک دختر باردار هستید چون دختر تلاش می‌کند زیبایی شما را بدزدد.

27. بوی سیر

یک حبه سیر بخورید و پس از آن اگر دهان‌ شما بوی سیر گرفت، فرزندتان پسر است. اگر از دهان‌ شما بوی سیر به مشام نرسید، حتما یک دختر دارید. همممم، خیلی خوب می‌شود اگر روی زنی که یک دختر باردار است، این تست را انجام بدهیم!

بوی سیر در دهان یعنی جنین پسر

28. شروع کننده یک رابطه جنسی

اگر این شما هستید که نزدیکی با شریک زندگی‌ خود را در هنگام شب (یا روز) آغاز می‌کنید، احتمالا باید منتظر تولد یک دختربچه باشید. ولی اگر شریک زندگی‌تان رابطه را شروع می‌کند، احتمالا فرزند شما پسر است.

29. شریک زندگی شما دچار اضافه وزن می شود

اگر شریک زندگی شما در دوران بارداری شما اضافه وزن پیدا می کند، (برخی آن را «بیرون زدگی شکم همدردی» می نامند)، اما روایت های قدیمی می گویند که اگر وزن آنها به میزان قابل توجهی در طول بارداری شما بیشتر می شود، شما پسر باردار هستید.

منبع: madeformums

از
1
رای