بهترین حالت رابطه جنسی برای باردار شدن چیست؟

بهترین حالت رابطه جنسی برای باردار شدن چیست؟ به گفته دکتر شریل کینگزبرگ: "هنوز دانش زیادی درباره اینکه بهترین حالت رابطه جنسی برای بارداری چیست وجود ندارد". زیرا متغیرهای بسیار زیاد دیگری هم وجود دارد که بر این مسئله تاثیر می گذارند.

باور کنید یا نه، هنوز درباره بهترین روش نزدیکی به منظور باردار شدن یک ایده قطعی وجود ندارد. دکتر شریل کینگزبرگ استاد زیست شناسی باروری و روانپزشکی دانشکده پزشکی در کلیولند می گوید: "هنوز دانش زیادی درباره اینکه بهترین وضعیت نزدیکی برای بارداری چیست وجود ندارد". تحقیق روی یک حالت خاص از رابطه جنسی که شانس بارداری را افزایش بدهد کار بسیار دشواری است، زیرا متغیرهای بسیار زیاد دیگری هم وجود دارد که بر این مسئله تاثیر می گذارند.

بهترین حالت رابطه جنسی برای باردار شدن چیست؟

1. پوزیشن مسیحی

مطالعات اندکی که روی مقاربت انجام شده است نشان داده است که پوزیشن مسیحی ممکن است از لحاظ آناتومیکی مزیت داشته باشد. نظریه: در حالتی که مرد بالا است، گردن رحم زن می تواند به راحتی در موقعیتی قرار بگیرد که مایع منی وارد آن بشود. کلی پگیداس یک متخصص باروری در مرکز زنان و زایمان و متخصص در زمینه تولید مثل و ناباروری می گوید: هیچ اطلاعات علمی در مورد این نظریه وجود ندارد. به علاوه بدن همه زنان به یک شکل نیست. قرار گرفتن زنان به پشت برای زنانی که رحم رو به جلو دارند احتمال بالاتری برای بارداری به وجود می آورد، و این شکل قرار گیری رحم در بدن، در دو سوم جمعیت وجود دارد. اما یک سوم زنان دارای رحم رو به عقب هستند، بنابراین داشتن رابطه جنسی در پوزیشن مسیحی، هیچ مزیتی برای آنها نخواهد داشت.  

احتمالاً شما نمی دانید وضعیت قرار گیری رحم در بدنتان به چه شکلی است، پس چطور می توانید بفهمید این نوع از نزدیکی برای بارداری شما موثر است یا نه؟ همچنین، پوزیشن مسیحی ممکن است برای مرد مشکل باشد. دکتر میندی آر شیفمن، یک روانشناس بالینی و سکس تراپیست در دانشگاه نیویورک می گوید: "در پوزیشن مسیحی مرد تحت فشار بیشتری است زیرا باید از عضله های خود استفاده کند تا بتواند بدن را در حالتی نگه دارد که همه وزن خود را روی زن نیندازد."

بهترین روش های بارداری

2. انتخاب خانم

این احتمال وجود دارد که بهترین پوزیشن در واقع همان پوزیشن مورد علاقه شما باشد. فرقی نمی کند که شما پوزیشین های پیچیده ای را دوست داشته باشید یا ترجیح بدهید خیلی ساده لم بدهید تا همسرتان کارش را انجام بدهد و اگر با روش مورد علاقه خود به ارگاسم می رسید، خیلی بهتر است! دکتر کینگزبرگ می گوید: تحقیقاتی انجام شده است که نشان می دهد ارگاسم زن به انتقال اسپرم به رحم کمک می کند. اما اگر به طور منظم به اوج لذت جنسی و ارگاسم نمی رسید، نباید تحت استرس و فشار قرار بگیرید. اگر بخواهیم صادق باشیم، پشتوانه علمی کمی وجود دارد برای آنکه ما نمی خواهیم زنان را تحت فشار قرار دهیم تا ناگزیر باشد به ارگاسم برسد."

چیزی که مهمترین مسئله است این است که روش صحیح را حفظ کنید و نه لزوماً روش های وسواسی را. در مطالعات مربوط به روابط جنسی، بین نرخ بارداری برای افرادی در روزهای منتهی به تخمک گذاری رابطه جنسی دارند و آنهایی که هر روز نزدیکی می کنند تفاوت آماری وجود ندارد. دکتر جنی جنسن متخصص باروری و استادیار کلنیم مینه سوتا می گوید: به علاوه، سعی برای داشتن رابطه جنسی هر روزه، می تواند کار مشکلی باشد.

بهترین حالت رابطه جنسی برای باردار شدن

3. پس از رابطه جنسی

روال پس آمیزشی مطلوب یکی دیگر از جنبه های رابطه جنسی ایجاد کننده بارداری است. بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند که باید تا 30 دقیقه بعد از رابطه جنسی به پشت دراز بکشید اما برخی دیگر به آن اعتقاد ندارند. دیدگاه ما: اگر برای استراحت وقت دارید، چرا از آن لذت نبرید؟ روی یک بالش تکیه بدهید یا پاهای خود را به دیوار تکیه دهید، با این حال تفاوتی در نتیجه دیده نشده است. دکتر شیفمن می گوید: وقتی که انزال درون بدن زن صورت می گیرد، اسپرم در ماده لزج گردن رحم باقی می مانند، تا لقاح صورت بگیرد. 

یکی دیگر از عواملی که می تواند شانس بارداری را افزایش دهد: روان کننده ها است. دیده شده است که روان کننده های بر پایه آب معمول، تاثیر منفی بر زنده ماندن اسپرم ها دارند. به دنبال آنهایی باشید که بر پایه هیدروکسی اتیل سلولز هستند و برچسب آن را به دقت بخوانید تا اطمینان یابد که حاوی اسپرمیسید نیست، که قطعاً شما این را نمی خواهید.  

منبع: parents

از
10
رای