آیا حاملگی بدون دخول امکان دارد؟ (احتمال باردار شدن دختر باکره)

آیا حاملگی بدون دخول امکان دارد؟ (احتمال باردار شدن دختر باکره) این اتفاق بسیار نادر است. این که ممکن است اتفاق بیفتد، به این معنا نیست که باید دائم نگران رخ دادن آن باشید؛ به ویژه وقتی که از روشهای جلوگیری از بارداری استفاده می کنید.

آیا شما هم تا به حال به این سوال فکر کره اید که چطور می توان بدون رابطه جنسی باردار شد؟ آیا این احتمال وجود دارد که دختر باکره حامله شود؟ اگر بخواهیم صادق باشیم، همه ما احتمالاً سال های نوجوانی و پیش از بزرگسالی به این موضوع فکر کرده ایم.

به طور خاص، آیا می توان از فعالیت هایی غیر از رابطه جنسی محافظت نشده، مثل رابطه دهانی، مقعدی یا سایر عشق بازی های جنسی باردار شد؟

بیایید به طور خلاصه به بررسی نحوه بارداری بپردازیم. شایع ترین روشی که فرد باردار می شود از طریق نزدیکی بدون پیشگیری واژنی است؛ هنگامی که آلت تناسلی منی را در داخل واژن تخلیه می کند. مایع منی حاوی اسپرم است که از مجرای واژنی، از طریق گردنه رحم وارد آن می شود. اگر در آنجا تخمک وجود داشته باشد، اسپرم می تواند آن را بارور کند. پس از لقاح، تخمک بارور شده در دیواره رحم لانه گزینه می کند و شما باردار می شوید. اما این سوال باقی می ماند: آیا بدون داخل شدن آلت به واژن، امکان ورود اسپرم به واژن و احتمال حاملگی وجود دارد؟ البته ما درباره لقاح مصنوعی صحبت نمی کنیم، ما روی روابط بدون دخول، که از نظر تئوریکی ممکن است منجر به بارداری شود، تمرکز داریم.

به گفته کارشناسان، اگر چه این مسئله بسیار نادر است اما می تواند منجر به بارداری شود.

دکتر مری جین مینکین، استاد بالینی زنان و زایمان می گوید: متاسفانه شایعات احمقانه زیادی وجود دارد که فقط باعث ترساندن مردم می شود، بنابراین مهم است که روند واقعی باردار شدن بدون نزدیکی و علت آن را پیدا کنیم.

آیا احتمال بارداری بدون دخول وجود دارد؟

آیا حتمال بارداری بدون دخول وجود دارد؟

میلیون ها اسپرم در میزان کمی انزال وجود دارد؛ در حدود 20 میلیون اسپرم در هر یک میلی متر از مایع منی و هر بار 3.5 میلی لیتر انزال انجام می شود.

مینکین می گوید: مهم است که ابتدا درباره اسپرم صحبت شود، زیرا ممکن است مردم ندانند که در یک قطره منی، هزاران یا حتی میلیون ها اسپرم وجود دارد. پس منی، مایع بسیار قدرتمندی است. مینکین می گوید، تعداد پایین اسپرم چیزی کمتر از 20 میلیون اسپرم در هر میلی لیتر مایع منی است، و 10 یا 15 میلیون اسپرم در هر میلی متر از منی، هنوز هم رقم بالایی است. بنابراین کمترین میزان انزال در صورت وارد شدن به مبهل باعث حاملگی می شود. اما درباره مایع پیش انزال چطور؟ تحقیقات نشان می دهد که اسپرم در پیش انزال خیلی کم است، اما زمان کمی بین پیش انزال و انزال وجود دارد و اغلب ممکن است ترکیب شود و شما هرگز نمی توانید 100% اطمینان حاصل کنید که مایع پیش انزال بدون اسپرم است. بنابراین بهتر است از روش های پیشگیری اطمینان داشته باشید و فرض کنید که همیشه اسپرم در آن وجود دارد.

اسپرم به معنای واقعی کلمه برای حرکت در دهانه واژن و پیدا کردن تخمک طراحی شده است؛ بنابراین در صورت نزدیک بودن به دهانه واژن، می تواند از آنجا به داخل واژن حرکت کند.

مینکین می گوید: باید این نکته را در نظر داشته باشیم که اسپرم می تواند شنا کند و خود را به تخمک برساند. بنابراین اگر مایع منی در جایی اطراف واژن و به اندازه کافی نزدیک به دهانه آن باشد، می تواند به داخل آن حرکت کند. اگر ترشحات واژنی زیادی در اطراف دهانه مهبل وجود داشته باشد، می تواند باعث شود که اسپرم ها از بیرون به داخل واژن شنا کنند و بسته به جایی که اسپرم قرار می گیرد، می تواند برای چند دقیقه در معرض هوا زنده بماند.

مینکین می گوید دقیقاً مشخص نیست که اسپرم بیرون از بدن تا چه مدت زنده می ماند، اما دانشمندان عقیده دارند که بیش از چند دقیقه زنده می ماند. این مدت واقعاً بستگی به این دارد که اسپرم در چه جایی قرار بگیرد، زیرا در مکان گرمتر و مرطوب تر یا نزدیک به مهبل، ماندگاری بیشتری دارد. بنابراین اگر مایع منی روی زمین خشک، یا سرد یا صندلی توالت بریزد، احتمالاً خیلی زود می میرد. اما اگر مایع منی روی شکم یا ناحیه کشاله ران یا باسن بریزد، ممکن است برای مدت طولانی تری زنده بماند. دکتر مینکین می گوید: فراموش نکنید که اسپرم درون کانال واژن می تواند تا 5 روز زنده بماند.

امکان حامله شدن دختر باکره چه قدر است؟

امکان حامله شدن دختر باکره چه قدر است؟

اکنون که درباره میزان اسپرم ها و مقاومت آنها اطلاعاتی پیدا کردید، بیایید به روش های مختلفی که می تواند وارد واژن شود و به طور بالقوه باعث بارداری شود، بپردازیم.

توجه: در تمامی شرایطی که به آن اشاره خواهیم کرد، فرض بر این است که زن هیچ یک از راه های جلوگیری از بارداری و تخمک گذاری را رعایت نمی کند، بنابراین تخمکی که قابل بارور شدن با اسپرم باشد، وجود دارد.

اگر هنگام رابطه جنسی دهانی یا هر نوع عشقبازی دیگر، اسپرم در نزدیکی ورودی مهبل ریخته شود.

اگر انزال به اندازه کافی به مهبل نزدیک باشد، امکان حرکت آن به داخل واژن وجود دارد. این حالت می تواند کاملاً تصادفی اتفاق بیفتد. اگر لباس بپوشید چه؟ خوب، از نظر تکنیکی اسپرم می تواند از پارچه عبور کند و از این طریق منجر به بارداری شود، اما مینکین می گویند بسیار غیر محتمل است؛ حتی اگر لباس زیر شما آغشته به مایع منی شده باشد. لباس معمولاً مانع بسیار موثری است و اسپرم به اندازه کافی قوی نیست که بتواند با شنا در پارچه از آن عبور کند؛ به خصوص اگر هر دو نفر لباس زیر داشته باشند و دو لایه برای عبور کردن اسپرم وجود داشته باشد.

در صورت وجود مایع منی از انزال اخیر، روی انگشت یا هر چیز دیگری که وارد واژن می شود.

اگر کسی انزال داشته باشد، ممکن است بر روی انگشتان خود یا همسرش مقداری مایع منی باقی بماند. اگر اسپرم تا وقتی که به واژن می رسد هنوز زنده باشد، می تواند از طریق مجرای واژنی به سمت رحم حرکت کند و موجب بارداری شود. در مورد اسباب بازی های جنسی، ویبراتور یا سایر اجسامی که داخل واژن می شود نیز همین طور است و ممکن است اسپرم روی آنها وارد واژن شود.

آیا برای بارداری دخول لازم است

اگر در طول رابطه جنسی بدون محافظت مقعدی، فرد دچار انزال شود و منی روی مهبل یا نزدیک آن ریخته شود.

مینکین می گوید: اگر انزال درون مقعد شما انجام گیرد، احتمال نشت یا بیرون آمدن اسپرم ها بسیار آسان است؛ و از آنجاییکه مهبل نزدیک به مقعد قرار دارد، می تواند به داخل آن نفوذ کند. او می گوید، بعید است که طی رابطه مقعدی باردار شوید، اما اگر منی از آن خارج شود این امکان محتمل می شود.

بنابراین اینطور در نظر بگیرید: در هر وضعیتی که منی نزدیک به مهبل بشود، این احتمال وجود دارد که اسپرم از طریق رطوبت واژن به سمت داخل حرکت کند و منجر به بارداری شود.

اگر شما به هیچ وجه از روش های کنترل بارداری استفاده نمی کنید و نگران باردار شدن هستید، احتمالاً باید از انجام انزال در هر نقطه نزدیکی به مهبل خودداری کنید. علاوه بر این، مطمئن شوید که بعد از لمس منی، دستان خود را به خوبی شسته اید و وسایل جنسی را قبل از ورود به داخل واژن تمیز کرده اید.

تمام آنچه که در اینجا گفته می شود، فقط به این دلیل است که در این روش ها امکان باردار شدن وجود دارد؛ نه به این معنا که همیشه اتفاق می افتد. این مسئله بسیار نادر است.

نکته مهم این است که برخی افراد با این فعالیت ها باردار شده اند؛ اما از نظر آماری هنوز بعید به نظر می رسد. فقط به این دلیل که ممکن است اتفاق بیفتد، به این معنا نیست که باید دائم نگران رخ دادن آن باشد؛ به ویژه وقتی از روش های جلوگیری از بارداری استفاده می کنید.

احتمال بارداری بدون رابطه جنسی

اگر نگران باردار شدن هستید، ممکن است بخواهید از یک روش قابل اعتماد، مانند قرص، حلقه یا IUD برای پیشگیری استفاده کنید.

مینکین می گوید: چنانچه در حال انجام فعالیت جنسی هستید یا به انجام آن فکر می کنید، می توانید با استفاده از یک روش کنترل قابل اعتماد، از بارداری پیشگیری کنید. روش های پیشگیری، از تخمک گذاری جلوگیری می کند یا مانع از رسیدن اسپرم به تخمک می شود و به این ترتیب احتمال بارداری شما در طول فعالیت های ذکر شده به شدت کم می شود. اشکال مختلف کنترل هورمونی و غیر هورمونی پیشگیری از بارداری وجود دارد. این بستگی به شما دارد که کدام را انتخاب کنید و پزشک است که تشخیص می دهید چه چیزی برایتان مناسب است. کاندوم ها نیز مهم هستند؛ زیرا بیماری های مقاربتی از طریق رابطه جنسی محافظت نشده، رابطه دهانی، مقعدی و حتی تماس پوستی منتقل می شوند.

بیماری های مقاربتی می تواند از طریق رابطه جنسی دهانی و مقعدی و حتی بعضی اوقات از طریق تماس دستگاه تناسلی پوست به پوست (مانند HPV و تبخال) منتشر شود.

بنابراین اگر مشغول انجام هر یک از این فعالیت ها هستید، ممکن است نیاز به استفاده از کاندوم باشد. شما می توانید حتی برای محافظت بیشتر از کاندوم های انگشتی نیز استفاده کنید یا در طول رابطه دهانی و مقعدی آن را به کار ببرید.

مهم نیست چه نوع تماس جنسی داشته باشید، محافظت است که نکته مهمی میباشد.

مگر در مواردی که قصد باردار شدن دارید؛ در این صورت نیازی به محافظت و پیشگیری نیست. بارور شدن تخم اغلب در لوله های فالوپ اتفاق می افتد، اما می تواند در رحم نیز رخ بدهد.

منبع: buzzfeed

از
1
رای