افزایش انرژی بدن: 9 ترفند ثابت شده طبیعی برای بالا بردن انرژی

افزایش انرژی بدن: 9 ترفند ثابت شده طبیعی برای بالا بردن انرژی همه ما می دانیم که علاوه بر ورزش و خواب کافی، به ترفندها و راه هایی برای افزایش سطح انرژی بدن به طور طبیعی و رفع احساس خستگی خود داریم. در ادامه 9 ترفند طبیعی ثابت شده برای بالا بردن انرژی بدن ارائه شده است.

احساس خستگی می کنید؟ 9 ترفند ثابت شده طبیعی برای بالا بردن انرژی را امتحان کنید. همه ما می دانیم که ورزش کردن و خواب کافی می تواند شما را در طول روز پر انرژی نگه دارد، اما گاهی اوقات فقط به بالا رفتن سریع سطح انرژی تان نیاز دارید. اگر از اینکه خسته هستید همیشه شکایت دارید، پیشنهاد می دهیم یکی از روش های علمی انرژی زا پایین را امتحان کنید.

9 تکنیک و ترفند ثابت شده طبیعی برای افزایش انرژی بدن

 1. وقفه ای بین کار ایجاد کنید

بر طبق گفته دکتر Teitelbaum، نویسنده کتاب خستگی و راه حل فیبرومیالژیا، احتمالا فکر می کنید چندکارگی به سریع تر انجام دادن کارهای لیست تان کمک خواهد کرد اما چند دقیقه فاصله بین کارها در واقع می تواند برای بالا بردن سطح انرژی تان شگفت انگیز عمل کند. او می گوید: "در فکرتان به جایی بروید که حس خوبی به شما می دهد، زمانی که به کار باز می گردید درک بیشتری خواهید داشت و خیلی پر انرژی تر خواهید بود". بنابراین افکار باطل را متوقف کنید، با دوست یا همکارتان صحبت کنید یا یک فنجان چای بنوشید که با خلق و خوی تان سازگار است.

روش های بالا بردن سطح انرژی

2. قدم زدن کوتاه

از دستگاه فروش فاصله بگیرید و در اطراف محل کار کمی قدم بزنید. دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا دریافتند که 10 دقیقه پیاده روی سریع سطوح انرژی را بالا می برد و آن را برای 2 ساعت حفظ می کند. برای افزایش انرژی بیشتر روی پله ها راه بروید. در مطالعه ای که در مجله روانشناسی و رفتار منتشر شد، محققان فهمیدند که تمرین پله انرژی بیشتری را نسبت به کافئین در زنان جوان محروم از خواب ایجاد می کند.

3. یک لیوان آب بنوشید

بر طبق تحقیق دانشگاه Tufts، حتی کم آبی خفیف هم تمرکز را کاهش و خلق و خوی شما را هم تغییر می دهد. در واقع، خستگی یکی از اولین نشانه های کم آبی بدن است. دکتر Teitelbaun توضیح می دهد: "اگر کم آب باشید، نمی توانید به اندازه کافی مواد مغذی به بافت ها برسانید یا سم را از بدن تان پاک کنید". اگر خسته هستید او توصیه می کند 2 لیوان آب خنک بنوشید. او اضافه می کند: "در طی چند دقیقه انرژی تان افزایش پیدا خواهد کرد و به شما می گوید که آب بدن تان کم بوده است".

 تکنیک های سریع افزایش انرژی بدن

4. خوراکی های انرژی زا بخورید

خوراکی های سالمی که ترکیبی از پروتئین و کربوهیدرات های کامل است را انتخاب کنید، مانند تخم مرغ آب پز با نان تست آرد سفید، پنیر روی کلوچه با چندین دانه غلات یا سیب با کره بادام زمینی. دکتر Teitelbaun می گوید: "کربوهیدرات کامل خیلی آرام هضم می شود، ولی با افزایش قند انرژی را سریع بالا می برد، اما نه آنقدر که باعث اثر جهشی آن شود". "پروتئین موجود در خوراکی ها سطوح قند را برای چند ساعت حفظ می کند، و آن را به ترکیب خوبی برای انرژی تبدیل می کند". این ایده های خوراکی های سالم را امتحان کنید چون باعث می شود اشتیاق تان برای طلب غذا محدود شود".

5. فیبر را در رژیم غذایی تان قرار دهید

انرژی پایین یکی از نشانه های فیبر ناکافی است. چون بدن فیبر را به آرامی هضم می کند می تواند ذخیره طولانی مدت انرژی در طی روز باشد. خبر خوب این است که روش های زیادی برای گنجاندن فیبر در رژیم غذایی بدون هیچ زحمتی وجود دارد.

چگونه انرژی خود را افزایش دهیم

6. پاشیدن دانه های کدو روی غذاها

این دانه ها حاوی منیزیم فراوانی هستند و تحقیق نشان می دهد که کمبود کمی  از این مواد معدنی در بدن می تواند انرژی تان را تضعیف کند (به دنبال علائم دیگر کمبود منیزیم باشید). بادام ها، بادام هندی، ماهی هالیبوت، اسفناج و لوبیا منابع خوب دیگری برای منیزیم هستند. این مواد معدنی مهم را به غذاهای مقررتان اضافه کنید، این مواد معدنی می توانند روتین سلامتی بدن تان را تغییر دهند.

7. مدیتیشن انجام دهید

می خواهید در حالی که احساس پرانرژی بودن می کنید، استرس را هم بهتر کنترل کنید؟ دکتر Teitelbaun می گوید: "مدیتیشن را امتحان کنید، چون به دوری ما از افکار منفی کمک می کند از این رو می توانیم به احساس مثبت برگردیم و اجازه می دهد انرژی مان جریان داشته باشد." اگر به تازگی مدیتیشن انجام می دهید، کار را با روش های ساده ذهنی صبحگاهی شروع کنید.

روش های علمی افزایش انرژی

8. مصرف قهوه را قطع کنید

کافئین سیستم عصبی مرکزی که می خواهید در صبح هوشیار باشید را تحریک می کند. اما با شکست انرژی در واقع می تواند فرد را دچار واکنش اضطرابی کند و استرس های ناسالمی را بر جا بگذارد که باعث کاهش انرژی تان می شود. بیشتر از 200 یا 300 میلی گرم (2 یا 3 فنجان) در روز قهوه می تواند بر ضررتان عمل کند و باعث عصبانیت زیاد، مشکلات معده و سردرد شود که همه این موارد نشانه نوشیدن زیاد قهوه است. مصرف کافئین در دیر وقت می تواند مانع خواب خوب شبانه شود.

9. موسیقی

شما می دانید آهنگ درست می تواند وضعیت کاری تان را بهبود ببخشد، اما بعضی از موسیقی های خاص می توانند تمرکز روی کارهای روزانه تان را بالا ببرد. تحقیق نشان داده است که موسیقی بدون کلام می تواند به تمرکز کارگران کمک کند و شادی و تولید آنها را افزایش دهد. موج های رادیویی موسیقی پاپ، راک، رومنس یا کانتری را جستجو کنید تا ببینید مغزتان کدام نوع را بیشتر دوست دارد.

ترفندهای طبیعی بالا بردن انرژی بدن

منبع: thehealthy

از
0
رای