احساس لگد زدن کودک + راهنمای حرکت جنین در هفته های مختلف

احساس لگد زدن کودک + راهنمای حرکت جنین در هفته های مختلف در اوایل بارداری، ممکن است هر چند وقت یک بار تنها چند حرکت کوچک را احساس کنید. اما همانطور که جنین بزرگ تر می شود معمولا تا پایان سه ماهه دوم بارداری لگد ها باید قوی تر و تعداد آنها بیشتر شود.

یکی از هیجان انگیزترین لحظات در دوران بارداری، این است که اولین حرکت های لگد زدن کودک را احساس می کنید. این حرکات ریز و درشت به شما اطمینان می دهد که کودک در حال رشد است و کمک می کند تا به کودکی که در درون شما رشد می کند، احساس نزدیکی بیشتری کنید.

چه زمانی لگد زدن کودک را احساس می کنید؟

باید بدانید که اولین حرکت کودک، «لگد زدن جنین» نامیده می شود و بین هفته های 16 تا 25 بارداری رخ می دهد. اگر این اولین بارداری تان باشد، ممکن است احساس نکنید که کودک تا نزدیک هفته 25 بارداری حرکت می کند. در دومین بارداری، برخی از خانم ها به زودی هفته 13 بارداری شروع به احساس کردن حرکت کودک می کنند. وقتی در وضعیت بی حرکت قرار دارید، نشسته اید یا دراز کشیده اید، با احتمال بیشتری حرکت کودک را احساس می کنید.

لگد خوردن از کودک چه حسی دارد؟

زنان باردار، حرکت کودک را شبیه پروانه، پیچ و تاپ خوردن عصبی، یا حرکت تلو تلو خوردن توصیف می کنند. در ابتدا، گفتن اینکه آیا کودک حرکت کرده است یا خیر، سخت است. مادرانی که دومین یا سومین فرزند خود را باردار هستند، در تشخیص حرکات اولیه کودک از باد معده، گرسنگی و سایر حرکات داخلی ماهرتر هستند. در سه ماهه دوم و سوم بارداری، حرکات باید مشخص تر باشد و شما قادر خواهید بود تا لگدها، مشت و آرنج های کودک را تشخیص دهید.

لگد خوردن از کودک چه حسی دارد؟

هر چند وقت یکبار باید احساس کرد که جنین حرکت می کند؟

در اوایل بارداری، ممکن است هر چند وقت یک بار تنها چند حرکت کوچک را احساس کنید. اما همانطور که جنین بزرگ تر می شود معمولا تا پایان سه ماهه دوم بارداری لگدها باید قوی تر و تعداد آنها بیشتر شود. مطالعات نشان می دهد که تا سه ماهه سوم، کودک حدود 30 مرتبه در هر ساعت حرکت می کند.

نوزادان تمایل دارند تا در زمان های خاصی از روز بیشتر حرکت کنند، زیرا بین دو حالت خواب و بیداری متغیر است. آنها معمولا در بین ساعات 9 شب تا 1 بامداد بیشترین فعالیت را دارند، دقیقا زمانی که شما تلاش می کنید تا بخوابید. این افزایش فعالیت به دلیل تغییر سطح قند خون شماست. جنین همچنین به صدا یا لمس کردن واکنش نشان می دهد، و اگر بسیار محکم شریک زندگی تان شما را در رختخواب در آغوش بگیرد، ممکن است لگد بزند.

هر چند وقت یکبار باید احساس کرد که جنین حرکت می کند؟

آیا باید لگد زدن جنین را تحت کنترل قرار دهید؟

هنگامی که کودک به خوبی حرکات خود را شروع کرد (که معمولا در هفته 28 بارداری است)، برخی از پزشکان توصیه می کنند که تمام مشت ها، ضربه ها، و لگدها را کنترل کنید تا مطمئن شوید که کودک هنوز به طور طبیعی در حال رشد است. هیچ مدرک علمی برای اثبات این مساله وجود ندارد که آیا این روش یک نشانه گر خوب برای اثبات سلامتی کودک است، بنابراین با پزشک معالج خود مشورت کنید تا آنچه را که او توصیه می کند، بررسی کنید.

اگر این حرکات را می شمارید، تهیه جدولی از لگد زدن های جنین کمک می کند، تا بتوانید الگوهای طبیعی حرکت کودک را کنترل کنید. برای شمارش حرکات، زمانی را انتخاب کنید که کودک بیشترین فعالیت را دارد (معمولا بعد از زمانی است که یک وعده غذا خورده اید). در یک پوزیشن راحت قرار بگیرید، چه بر روی یک صندلی راحت نشسته یا به پهلو دراز کشیده باشید.

نظرات در مورد چگونگی شمارش حرکات کودک متفاوت است، اما کالج زنان و زایمان ایالات متحده توصیه می کند که زمانی که طول می کشد تا کودک 10 حرکت انجام دهد را ثبت کنید. باید حداقل در بازه زمانی دو ساعته، 10 حرکت احساس کنید. اگر تا پایان دو ساعت 10 حرکت از کودک را احساس نکنید، آن را در زمان دیگری از طول روز امتحان کنید. اگر هنوز هم نمی توانید 10 حرکت کودک را در طول دو ساعت احساس کنید، یا اگر کودک بسیار کمتر از حالت طبیعی فعال است، با پزشک خود تماس بگیرید که می تواند ضربان قلب کودک و حرکات او را کنترل کند.

آیا باید لگد زدن جنین را تحت کنترل قرار دهید؟

اگر حرکت کودک را احساس نکردید

اگر هنوز به هفته 25 بارداری نرسیده اید و حرکت کودک را احساس نمی کنید، و یا اگر مطمئن نیستید که چیزی که احساس می کنید واقعا حرکت کودک است، وحشت نکنید. با بزرگ شدن کودک، قادر خواهید بود تا حرکات او را بهتر تشخیص دهید. همچنین مشخص می شود که کودکتان در چه ساعاتی از روز فعال است. برخی از نوزادان فقط به صورت طبیعی کمتر از دیگر کودکان حرکت می کنند.

عدم حرکت همچنین ممکن است به معنای خواب کودک باشد. ممکن است لگدها و ضربه های کمتری را همانطور که کودک بزرگ تر می شود، بعد از هفته 32 بارداری احساس می کنید و فضای کمتری برای حرکت کودک باقی می ماند. اگر کودک به طور مرتب شروع به حرکت کرد و حداقل ده حرکت را در بازه زمانی 2 ساعته احساس نکردید، و یا حرکت به طور قابل توجهی آهسته شده اند، زمان آن فرا رسیده که با پزشک تماس بگیرید.

گاه شمار حرکت کودک: راهنمایی احتمالی حرکت کودک درهفته های مختلف

در این قسمت، راهنمایی احتمالی حرکت کودک درهفته های مختلف ارائه شده است.

  • هفته 12: کودک باید شروع به حرکت کند، اما احتمالا شما قادر به احساس کردن چیزی نیستید، زیرا کودک هنوز کوچک است.
  • هفته 16: برخی از زنان باردار احساس جزئی حرکت مانند بال بال زدن پروانه را حس می کنند. این احساس ممکن است گاز معده باشد، یا ممکن است حرکت کودک باشد.
  • هفته 20: در این مرحله از رشد کودک، ممکن است واقعا اولین حرکت های کودک خود را با نام «لگد زدن جنین» احساس کنید.
  • هفته 24: حرکات کودک شروع به تثبیت شدن می کنند. همچنین ممکن است هنگامی که کودک سکسکه می کند، تکان ناگهانی را احساس کنید.
  • هفته 28: اکنون کودک اغلب در حال حرکت است. ممکن است برخی از لگدها و مشت ها در تنفس تان ایجاد مشکل کند.
  • هفته 36: رحم با بزرگ شدن کودک، پر شده است و باید حرکات کودک آهسته تر شوند. با این وجود، اگر متوجه تغییرات چشمگیر در فعالیت معمول کودک خود شده اید، به پزشک اطلاع دهید. کودک باید در طول روز حرکتی مداوم داشته باشد.

راهنمایی احتمالی حرکت کودک درهفته های مختلف

منیع: webmd

از
2
رای