اتفاقات مهم حاملگی در هفته بیست و پنجم بارداری

اتفاقات مهم حاملگی در هفته بیست و پنجم بارداری در هفته بیست و پنجم بارداری کودک 35 سانتی متر طول دارد. از علائم هفته بیست و پنجم بارداری، سوزش معده، بی خوابی که دلیل اغتشاش فکری ناشی از هورمون ها ایجاد می شود. می باشد

به روز زایمان نزدیک تر شده اید. کمی ترسناک و البته هیجان انگیز است! اکثر بیمارستان ها به شما اجازه می دهند که از الان برای زایمان اسم نویسی کنید، و بهتر است که هم اکنون فرم ها را پر کرده تا روز زایمان مجبور به این کار نباشید.

اندازه جنین در هفته بیست و پنجم بارداری

کودک اندازه گل کلم بزرگ است با طول 13.6 اینچ (35 سانتی متر) و وزن 1.5 پوند (680 گرم).

رشد کودک در هفته بیست و پنجم بارداری

هفته بیست و پنجم بارداری معادل پنج ماه و دو هفته بارداری است. رشد مو و بافت چربی کودک بیشتر است.

رشد کودک در هفته بیست و پنجم

علائم هفته بیست و پنجم بارداری

انرژی بیشتری داشته و به دلیل رشد بیشتر کودک سنگین شده اید. علائم هفته بیست و پنجم به قرار زیر است:

1. بی خوابی

بی خوابی به دلیل ناراحتی فکری در مورد زایمان و اغتشاش فکری به دلیل هورمون ها و یا شکم بزرگ که مانع از استراحت شما می شود. روش های مختلف خوب خوابیدن را امتحان کنید. یک ایده نوشیدن آب کافی در طول روز است تا نیازی نباشد برای رفتن به سرویس بهداشتی از خواب بیدار شوید.

بی خوابی از علائم هفته بیست و پنجم بارداری

2. تکرر ادرار

تکرر ادرار به دلیل فشار کودک بر رحم است.

3. یبوست

از علائم هفته بیست و پنجم بارداری، یبوست است. ورزش (حتی پیاده روی ساده)، نوشیدن آب کافی، و خوردن مواد غذایی غنی از فیبر به سلامت شما کمک می کند.

4. هموروئیدها

نمی توان واریس و ورم رگ ها را نادیده گرفت. هموروئید در نیمه دوم بارداری شایع است زیرا نوزاد فشار زیادی بر دستگاه گوارش وارد می کند. و یبوست نیز خوب نیست. کنترل کردن یبوست باعث جلوگیری از فشار هنگام دوش شده و از ورم و ناراحتی آینده جلوگیری می کند.

5. گاز و نفخ

به دلیل کاهش هضم ناشی از هورمون ها، دچار نفخ و گاز می شوید.

6. سوزش معده

به دلیل فشار کودک بر دستگاه گوارش که اسید معده را به مری وارد کرده و باعث سوزش دردناک می شود. اکثر داروهای ضد اسید در حین بارداری ایمن هستند (اما همیشه با پزشک خود مشورت کنید) و همچنین حاوی کلسیم هستند. اجتناب از غذاهای چرب و تند قبل از خواب به کاهش سوزش معده کمک می کند.

سوزش معده از علائم هفته بیست و پنجم بارداری

7. انقباض براکستون هیکس

معمولا این "انقباضات" از هفته 28 شروع می شود اما در بعضی از مادران این انقباضات سریع تر است. هنگام انقباض رحم بسیار تنگ شده و سپس به حالت عادی باز می گردد. خوشبختانه، انقباضات براکستون هیکس زیاد اتفاق نمی افتد و با تغییر موقعیت بهتر می شود. از سوی دیگر، انقباضات واقعی بارها اتفاق افتاده و همچنان قوی تر و بیشتر خواهد شد. اگر نگران انقباضات هستید با پزشک تماس بگیرید زیرا ممکن است باعث زایمان زودرس شده و زایمان زودرس برای زنان دوقلو باردار خطرناک است.

شکم در هفته بیست و پنجم بارداری

شما احتمالا تاکنون 15 تا 18 پوند وزن اضافه کرده اید. و اگر دوقلو باردار باشید 25 تا 40 پوند اضافه کرده اید. افزایش وزن در هفته بیست و پنجم نگران کننده است. قبلا گفتیم که افزایش وزن باید آرام و پیوسته باشد اما افزایش سریع وزن در سه ماهه دوم عادی است و البته افزایش وزن مشخص شده برای هر هفته ممکن است متغیر باشد و دکتر از شما می خواهد که افزایش وزن نرمال باشد تا شما و کودک سالم باشید. (و همچنین سه ماهه سوم سخت نیست زیرا وزن بیشتری اضافه کرده اید). بنابراین نگران چند پوند اضافی نبوده و به خوردن غذاهای سالم و ورزش ادامه دهید. اگر افزایش وزن شما نگران کننده باشد پزشک به شما اطلاع خواهد داد. نگران افزایش وزن نباشید.

جنبش جنینی در هفته بیست و پنجم بیشتر مشخص است؛ و احتمالا الگوهای خاصی دارد. لگد بیشتر نشانه بیدار بودن کودک و لگد کمتر نشانه خواب بودن کودک است. حرکت منظم نشانه یک کودک سالم و فعال است. اگر مدتی حرکت کودک را احساس نکنید و می خواهید اطمینان حاصل کنید که همه چیز خوب است، آب خنک بنوشید، به موسیقی گوش دهید، و یا از همسر خود بخواهید شما را ماساژ دهد تا کودک بیدار شده و لگد بزند.

شکم در هفته بیست و پنجم بارداری

سونوگرافی هفته بیست و پنجم بارداری

به احتمال زیاد در هفته بیست و پنجم سونوگرافی نخواهید داشت مگر اینکه پزشک نیاز به بررسی بیشتر کودک داشته باشد. این هفته به ماما سر بزنید. از هفته بیست و هشتم باید ماهی دو بار به پزشک مراجعه کنید.

تست غربالگری گلوکز باید بین هفته های 24 و 28 انجام شود. پزشک از شما درخواست می کند که تا چند ساعت قبل از تست غذا نخورید و سپس یک نوشیدنی شیرین بنوشید. قند خون شما آزمایش خواهد شد. این آزمایش دیابت بارداری را ارزیابی می کند و در صورت مثبت بودن نتیجه آزمایش های بیشتری انجام خواهد شد.

فهرست فعالیت های هفته بیست و پنجم بارداری

1. اجاره لباس زایمان

2. سفر

3. برگزاری جشن سیسمونی

از
3
رای