ایا سیگار باعث جوش میشود؛ تاثیر و عوارض سیگار بر پوست و آکنه

ایا سیگار باعث جوش میشود؛ تاثیر و عوارض سیگار بر پوست و آکنه ایا سیگار باعث جوش میشود ؛ عوارض سیگار بر پوست چیست؛ بررسی تاثیرات سیگار بر روی پوست و بروز آکنه های پوستی التهابی و غیر التهابی و اثرات مخرب سیگار کشیدن بر سلامت پوست در سلام دنیا بخوانید.

آکنه inversa یکی دیگر از بیماری های پوستی است که با سیگار کشیدن ارتباط دارد. این یک بیماری مزمن است که می تواند ایجاد زخم کند و بیشتر در زنان میانسال وجود دارد. بسیار سخت است از شنیدن تمام عواقب منفی در ارتباط با سیگار فرار کنیم. یکی از عواقب شگفت انگیز به خصوص در بزرگسالان، این است که می تواند آکنه را افزایش دهد. ما در این مقاله سلام دنیا، درباره اینکه ایا سیگار باعث جوش میشود؛ تاثیر و عوارض سیگار بر پوست و آکنه صحبت کردیم با ما همراه باشید.

ایا سیگار باعث جوش میشود

بعضی محققان معتقدند که سیگار کشیدن ممکن است علت آکنه باشد. محققان موسسه پوست و San Gallicano در رم ایتالیا معتقدند کشیدن سیگار ممکن است باعث بروز آکنه شود. مطالعه نشان می دهد که در میان بزرگسالان مبتلا به آکنه، افراد غیر سیگاری بیشتر از آکنه التهابی رنج می برند.


حتما بخوانید: علت جوش صورت و بدن چیست


از سوی دیگر، سیگار کشیدن ارتباط بیشتری با آکنه های غیر التهابی (معمولی) پس از نوجوانی (APAA) را نشان می دهد. این یافته ها نشان می دهد که بیماری پوستی جدیدی در افراد سیگاری موجود می باشد که آن را آکنه سیگاری ها نامیده اند.

سیگار کشیدن و بروز آکنه

سیگار کشیدن و افزایش احتمال آکنه غیر التهابی 

این آکنه های غیر التهابی شباهتی با جوش های قرمز (التهابی) که اغلب ما از آکنه متصور هستیم ندارند. در عوض، آکنه غیر التهابی مسیر منافذ را مسدود می کنند و اغلب به نظر می رسد به عنوان لکه هایی (comedones) بر روی پوست و ظاهر شوند. این می تواند در هر جایی از بدن اتفاق بیافتد، اما بیشتر در گونه ها دیده می شود.

تاثیر و عوارض سیگار بر پوست و آکنه

محققان دریافتند که سیگار کشیدن باعث افزایش پراکسیداسیون چربی پوست (Sebum) و کاهش ویتامین E می شود.
Sebum ماده ی چرب موجود در منافذ پوست است و زمانی که مسدود می شود، غدد لنفاوی غلیظ شده و جوش سر سیاه بر روی پوست ظاهر می شود. ویتامین E یک آنتی اکسیدان و حیاتی برای یک سیستم ایمنی سالم است. کاهش این ممکن است عفونتهای باکتریایی را ایجاد کند که باعث آکنه می شوند.


حتما بخوانید: خواص و مضرات ویتامین E برای جوش صورت


آمارها در مورد رابطه آکنه های پوستی با سیگار

به گفته محققان، 42 درصد از افراد سیگاری در مقایسه با 10 درصد افراد غیر سیگاری از آکنه رنج می برند. به نظر میرسد در افراد سیگاری احتمال ابتلا به آکنه سیگاری غیر ملتهب در مقایسه با دیگر افراد مبتلا به آکنه افزایش داشته باشد. در 1046 زن در مطالعه (25 تا 50 سال)، سه چهارم افراد مبتلا به آکنه غیر التهابی سیگاری بودند.

به نظر نمی رسد تعداد سیگارهای استعمال شده بر شدت آکنه ها تاثیر بگذارد. با این حال، زنان که در سالهای نوجوانیشان آکنه را تجربه کرده بودند، چهار برابر بیشتر از آکنه سیگاری ها به عنوان یک بزرگسال برخوردار بوده اند. در میان افراد غیر سیگاری که از آکنه غیر التهابی رنج می برند، تقریبا نیمی (48.9 درصد) به عوامل محیطی مواجه هستند. این شامل کار در یک آشپزخانه با بخار یا دود می باشد که می تواند به ایجاد آکنه کمک کند.

آکنه های پوستی بر اثر مصرف سیگار

یافته های دیگر این مطالعه عبارتند از:

76 درصد افراد با آکنه غیر التهابی سیگاری بودند.
91 درصد از افراد سیگاری که از آکنه رنج می برند، فرم غیر التهابی دارند.
در میان افراد مبتلا به آکنه شدید غیر التهابی، 81 درصد سیگاری بودند.


حتما بخوانید: درمان سریع جوش صورت با 20 روش و ماسک خانگی


تاثیر سیگار بدر ایجاد جوش واژن 

آکنه inversa یکی دیگر از بیماری های پوستی است که با سیگار کشیدن ارتباط دارد. این یک بیماری مزمن است که می تواند ایجاد زخم کند و بیشتر در زنان میانسال وجود دارد. ارتباط آن با موضوع ما این است که به نظر می رسد بسیار شبیه به آکنه است، هر چند در قسمت های خاصی از بدن رخ می دهد. اگر در مورد آثار ناشی از آکنه در زیر شکم، کشاله ران، ران و سایر مناطق قابل تعرق نگران هستید، توصیه می شود به پزشک مراجعه کنید. آکنه invesa ممکن است شبیه به جوش باشد، اما درمان به موقع آن مهم است که اثرات آن را کاهش دهد.

سخن آخر

عفونت ریه، ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، سرطان و بیماری های پوستی مانند آکنه از جمله تاثیرات منفی سیگار کشیدن است و این مسائل ربطی به تعدادی که سیگار می کشید ندارد. .بر اثر مصرف سیگار، تاثیر سیگار بر جوش صورت، آیا همه آکنه های پوستی را می توان به کشیدن سیگار ربط داد؟، مصرف سیگار چند درصد احتمال بروز آکنه های پوستی را افزایش میدهد؟


مقالات مرتبط:

جوش واژن چیست و چگونه درمان می شود

21 روش خانگی برای درمان جوش سرسیاهاز
4
رای