پاسخ های درست به کودکی که رابطه جنسی پدر و مادرش را دیده است

پاسخ های درست به کودکی که رابطه جنسی پدر و مادرش را دیده است دکتر کرنر می گوید: مهم است که در مقابل کودک هیچ گونه تماس جنسی نداشته باشید. گرفتن دستها، بغل کردن و نشستن در کنار دیگر می تواند نوعی احساس صمیمیمت را در خانواده ایجاد کند.

با وجود این که شما معمولاً ترجیح می دهید مسائل جنسی و مسائل مربوط به والدین بودن را تا حد امکان از یکدیگر جدا سازید، اما زمانهایی وجود دارند که آنها ناخواسته با هم تلاقی خواهند کرد. ما با متخصصین در این زمینه صحبت کرده ایم تا قواعد را درباره اینکه چه چیزی مناسب است یا نیست، بدست آوریم.

دیدن رابطه والدین توسط کودک

نزديكي در كنار كودك خواب؛ چه موقع می توانید با کودکان خود بخوابید؟

سناریو: کودک شما در کنارتان به خواب رفته است. شما ناگهان همسرتان را در کنارتان احساس می کنید و او شروع به اعلام درخواست جنسی خود از شما با لمس کردن بدنتان می نماید. اما کودکتان چه؟

قاعده: در حالی که متخصصین اعتقاد دارند که قرار گرفتن کودک در معرض رابطه جنسی والدین می تواند کودکان را آشفته سازد، اما حضور یک نوزاد در رختخواب شما در این شرایط کمی وضعیت را پیچیده تر می سازد. دکتر مایکل بوربا نوسنده کتاب راه حل هایی برای والدین می گوید: "اگر کودک شما کمتر از شش ماه سن دارد، احتمالاً جای نگرانی نخواهد بود."

چه باید بکنید: در این شرایط، کاری را بکنید که به نظرتان درست می رسد. اگر مشکلی با انجام این کار در حضور کودکتان در اتاق ندارید، تختخواب یا گهواره کودک را در اتاق خوابتان قرار دهید تا در در صورت لزوم وی را در آن قرار دهید. اگر بیش از حد در مورد کودکتان نگرانید یا احساس خوبی در این زمینه ندارید، وی را در تختخواب یا گهواره خود قرار داده و به اتاق خودش منتقل کنید. 

دیدن رابطه والدین توسط کودک

وقتی کودک شما در تختخواب خودش در حال بازی است

سناریو: کودک 13 ماهه شما در آرامی در حال بازی در تختخواب دیواره دار خودش در اتاق خواب شما می باشد. شما و همسرتان در تختخواب دراز کشیده و مراقب وی هستید تا این که متوجه می شوید بهتر است به یکدیگر توجه کنید. در این حالت متوجه می شوید که کودکتان در تختخوابش ایستاده، به شما زل زده است و صداهایی از خودش در می آورد که به نظر تشویق کردن شما از جانب وی می رسند.  

قاعده: باروبا می گوید: "کودک شما ممکن است احساس ترس کرده باشد بخصوص اگر سن اون حدود 2 سال می باشد. زیرا آنچه برای شما عشق بازی محسوب می شود ممکن است از نگاه کودک مانند دعوای والدین به نظر برسد". علاوه براین، پروفسور یان کرنر نویسنده کتاب آنچه در ادامه روی خواهد داد، به ما یادآوری می کند که داشتن کمی فضا برای رابطه جنسی مناسب است:"قرار داشتن در مکانی که کودک شما می تواند با چشمانش همه چیز را ببیند می تواند گرمای رابطه جنسی شما را تخریب کند. بویژه برای مادرانی که لازم است بخشی از ذهنشان را از استرس و نگرانی مربوط به کودکش خالی کند تا بتواند بر رابطه جنسی با همسرش تمرکز نماید."

چه باید بکنید: خوشبختانه این گونه تختخواب های کودک قابل جابجایی هستند. کودک (یا خودتان) را به مکان ایمنی منتقل نمایید. اگر کودک بیدار است و در اتاق با شما حضور دارد، سعی کنید حواس وی را با اسباب بازی مورد علاقه اش پرت کنید و رابطه جنسی گرم و شدید را به زمان دیگری موکول نمایید تا بتوانید ترس کودک را در آغوشتان خنثی نمایید.

وقتی کودک پیش دبستانی شما بدلیل ترس از یک رویا بد وارد تختخواب شما می شود

سناریو: با وجود اینکه کودک شما تختخواب بزرگ و مجزایی دارد اما کماکان در کنار شما می خوابد. او ناگهان وارد اتاق شده و پتوی شما را کنار می زند.

قاعده: امی لانگ آموزش دهنده سلامت و سرمایه گذار کتاب پرندگان، زنبورها و کودکان می گوید: "ختم کلام: افراد نباید در مقابل کودکانشان رابطه جنسی داشته باشند. رابطه شما مهم است اما سلامت کودکتان را بر آن ارجحیت دهید."

چه باید بکنید: رابطه جنسی را به مکان دیگری منتل کنید. حتما چراغ ها را خاموش کرده و درب اتاق را ببندید (در صورت لزوم آن را قفل کنید) و لباس خواب مناسبی در کنار تختخواب داشته باشید تا در مواقع لزوم سریع آن را به تن کنید.

رابطه جنسی در حضور فرزند

وقتی کودک پنج ساله شما وارد اتاق خواب می شود

سناریو: شما کودکتان را به تختخوابش منتقل می کنید و به اتاق خواب خودتان برمی گردید. مشغول عشق بازی هستید و متوجه نمی شوید که توسط کودک 5 ساله خود در حین داشتن رابطه غافلگیر شده اید. او می گوید: "مامان من یک صدای بلند شنیدم!"

قاعده: کمی اقدامات پیشگیرانه می تواند شما را از گرفتار شدن در این چنین شرایطی نجات دهد. چون کودک پنج ساله زمینه لازم برای درک رابطه جنسی را ندارد، احتمالاً آنچه را می بیند به گونه ای متفاوت تفسیر خواهد کرد. بوربا می گوید: "وی ممکن است فکر کند که چرا پدر مانند ببر به مادر حمله کرده است؟" کودکان در این سن حرکات و اصوات را به گونه ای متفاوت تفسیر می کنند و ممکن است از این تفسیرها بترسند. پس وقتی مطمئن شدید که کودک شما خوابیده است، درب اتاق را بسته و یا قفل کنید (یا حتی یک صندلی را در پشت درب قرار دهید).

چه باید بکنید: لانگ می گوید: "از قبل آمادگی این شرایط را داشته باشید. به کودکتان بگویید: "اوه، من و پدر یک کار خصوصی داشتیم. الان پیش تو خواهم آمد." سپس یکدیگر را بغل کنید و به کودکتان اطمینان دهید که جای نگرانی وجود ندارد. از وی بپرسید که آیا همه چیز روبراه است و بگویید: "به نظر می رسد تو از چیزی ترسیده ای". برای کودک رابطه جنسی ممکن است ترسناک به نظر برسد و فکر کند شما در حال دعوا هستید. به وی بگویید: "متاسفم اگر غافلگیر شدی. چیزی برای ترسیدن وجود ندارد." وی را به تختش برگردانید و وقتی مطمئن شدید که خوابیده است، در صورت تمایل به ادامه ماجرا، این بار درب اتاق را قفل کنید.

وقتی شما میزبان کودک دیگری هستید

سناریو: کودکان در حال تماشای تلویزیون در اتاق نشیمن هستند. شما و همسرتان در تختخواب در آغوش یکدیگر هستید و عاشقانه ترین لحظات آخر هفته را در کنار هم سپری می کنید. می خواهید این شرایط را ادامه دهید اما احساس خوبی در این حالت ندارید.

قاعده: وقتی کودک دیگر میهمان شماست، احتیاط را فراموش نکنید. لانگ می گوید: کودکان متوجه اعمال شما نمی شوند و بهتر است که متوجه آنها نیز نشوند. دیدن یا شنیدن بیش از حد بعضی مسائل می تواند کودک شما را دچار آشفتگی کند." مسئولیت حفظ سلامت ذهنی و جسمی آنها بر عهده شماست. این یعنی باید تلاش کنید (حتی به صورت تصادفی) آنها در معرض مسائل جنسی قرار نگیرند. در کنار این مساله، آیا واقعاً می خواهید که این گونه مسائل را در جلسه بعدی مدرسه با سایر اولیا دانش آموزان در میان گذارید؟

چه باید بکنید: این موضوعات را کنترل کنید و این گونه احساسات عاشقانه را به زمان دیگری موکول کنید. کرنر می گوید: "مهم است که در مقابل کودک هیچ گونه تماس جنسی نداشته باشید. گرفتن دستها، بغل کردن و نشستن در کنار دیگر می تواند نوعی احساس صمیمیمت را در خانواده ایجاد کند." وقتی فردا والدین آن کودک برای بردن فرزندشان آمدند، به نوعی به آنها بفهمانید که نوبت بعدی این مراسم در خانه آنها برگزار خواهد شد!

منبع: today

از
6
رای