16 علامت و نشانه ی تشخیص دختر بودن جنین در طول دوران بارداری

16 علامت و نشانه ی تشخیص دختر بودن جنین در طول دوران بارداری آیا می دانستید نشانه ها و علائمی که نشان دهندۀ دختر بودن جنین شما باشد، وجود دارد؟ می توان از روی ضربان قلب جنین و فرم شکم مادر و ... به دختر بودن جنین پی برد.

به عنوان یک مادر باردار، پرسیدن اینکه آیا نوزاد کوچکی که درون شماست یک دختر کوچولوی زیبا است یا یک پسر کوچولوی بانمک، سوالی است که بی شک با آن آشنا هستید. طبق عرف عموم مردم شانس فهمیدن اینکه جنین دختر یا پسر است، خرافه ای بیش نیست. اما اگر حقایقی در مورد این افسانه ها وجود داشته باشد نظرتان چه خواهد بود؟ آیا علائمی وجود دارد که نشان دهد نوزادی که در بطن خود دارید یک دختربچه است یا خیر؟ به شکل باورنکردنی این مسئله حقیقت دارد! در ادامه به علائم و نشانه های دختر بودن یک جنین اشاره شده است!


علائم دختر بودن جنین در طول بارداری

برخی علائم قابل توجه دختر بودن جنین در طول بارداری شامل:

1- ضربان قلب بالا

پزشک ضربان قلب جنین شما را به دقت بررسی می کند. چنانچه ضربان قلب جنین بالا و بیش از 140 تا 160 بار در دقیقه باشد، بیانگر دختر بودن جنین شما است. روش های نیمه علمی و بی خطر در تشخیص جنسیت نوزاد شما دقیق تر خواهد بود.

2- بالا یا پایین

چنانچه در طول بارداری این طور به نظر برسد که جنین در قسمت بالای شکم مادر قرار گرفته می توان گفت نوزاد دختر است.

3- حالت تهوع شدید صبحگاهی

داشتن حالت تهوع شدید صبحگاهی از نشانه های بارز دختر بودن جنین محسوب می شود. محققان به این نتیجه رسیده اند که جنین دختر نسبت به جنین پسر حالت تهوع صبحگاهی بیشتری در مادر ایجاد می کند.

4- آکنه های پوستی

زمانی که در دوران بارداری روی پوست آبله و جوش بروز کند، نشان دهنده دختر بودن جنین داخل شکم مادر است. عدم توازن هورمونی در بدن منجر به بروز آکنه می شود.

5- فرم شکم مادر

فرم شکم مادر نقش حیاتی در تعیین جنسیت فرزند ایفا می کند. چنانچه سنگینی وزن جنین را در قسمت جلوی شکم خود حس می کنید بی شک جنین پسر است اما اگر سنگینی جنین را در مرکز شکم خود حس می کنید جنین دختر است.

6- نوسانات خلقی

چنانچه نوسانات خلقی ناگهانی همچون زودرنجی شدید، افسردگی و خشم را در طول بارداری خود تجربه می کنید، بی شک جنین تان دختر است. زنانی که جنین دختر دارند معمولاً به نسبت مادرانی که جنین پسر دارند با نوسانات خلقی بیشتری مواجه می شوند.

تغییر نوسانات  خلقی از نشانه ی دختر بودن جنین

7- سایز سینه

توجه دقیق به سایز سینه در طول دوران بارداری در تعیین جنسیت جنین زنان باردار بسیار موثر است. زمانی که سینه سمت چپ مادر کمی بزرگتر از سینه راست او شد نشانگر دختر بودن جنین داخل شکم او است. سایز سینه یکی از علائم تشخیص دختر بودن جنین در طول دوران بارداری است.

8- تست سیر

زمانی که یک حبه سیر می خورید اما بوی بدنتان تغییر نمی کند و طبیعی باقی می ماند، احتمالاً در انتظار تولد یک دختر هستید. اما اگر جنین تان پسر باشد بوی سیر به راحتی از منافذ پوست تان استشمام می شود.

9- خوابیدن روی یک پهلوی مشخص

چنانچه در اکثر مواقع روی پهلوی راست خود می خوابید می ایست منتظر تولد نوزاد دختر خود باشید.

خوابیدن روی پهلوی مشخص از علائم دختر بودن

10- نظریه جمجمه

جالب است بدانید زنانی که در طول دوران بارداری علائمی مبنی بر جنین دختر دارند، عکس سونوگرافی شان نشان می دهد که جنین آنها سری مخروطی و فک پایینی گردتری دارد.

11- تست بکینگ پودر

یک قاشق غذاخوری بکنیگ پودر را داخل شیشه ای بریزید و کمی از ادرار خود را به آن بیافزاید. اگر ادرار شما با بکنیگ پودر واکنش نشان داده و جوشید بی شک جنین تان پسر است. در غیر این صورت اگر واکنشی نشان نداد و رنگ ادرار تغییری نکرد، نشانه آن است که جنین تان دختر است.

12- بافت و براقی مو

اگر بافت موهای شما نازک و کدر است نشان می دهد نوزادی که دارید دختر است. در حالی که موهای براق و درخشان نشانگر پسر بودن جنین است.

13- رنگ ادرار

رنگ ادرار مادر به تعیین جنسیت جنین کمک می کند. ادرار زرد تیره نشانگر دختر بودن نوزاد است.

14- ولع خوردن شیرینی جات

اگر به خوردن غذاهای شیرینی چون شکلات و بستنی های خوشمزه ویار دارید، جنین تان دختر است. درحالی که گرایش و ویار به خوردن تنقلات شور و تند و پنیر نشان می دهد جنین پسر است.

علائم دختر بودن جنین ویار شیرینی

15- بزرگ شدن قابل توجه سینه ها

زمانی که شما متوجه تغییر چشمگیری در سایز سینه های خود می شوید، باید در انتظار تولد یک دختر باشید. در صورتی که اگر جنین پسر باشد تغییرات آنقدرها قابل توجه نیست.

16 -بد هیکل یا خوش هیکل

این گونه گفته می شود که اگر در طول دوران بارداری شما هیکل تان تغییری نکند، بی شک باید در انتظار تولد یک نوزاد دختر زیبا باشد.

از
8
رای