10 نکته مهمی که باید هنگام خرید شیر خشک کودک در نظر بگیرید

10 نکته مهمی که باید هنگام خرید شیر خشک کودک در نظر بگیرید برای اینکه شیر خشک مناسب و با کیفیت را برای کودک خود انتخاب کنید، ابتدا باید ویژگی های یک شیر خشک با کیفیت را بشناسید. در ادامه 10 نکته ای که باید در زمان خرید شیر خشک در نظر بگیرید ارائه شده است.

هنگامی که کودکان متولد می شوند، معمولاً بسیار ظریف هستند، بنابراین نیاز به مقدار مناسب مواد مغذی برای کمک به رشد سالم آنها مهم است. انتخاب شیر خشک مناسب برای کودک شما می تواند تصمیم گیری سختی باشد، زیرا شیر خشک های کودک در انواع مختلفی وجود دارند.

هر مادری که از شیر خود به کودک می دهد، متوجه می شود که جایگزینی شیر مادر با شیر خشک، یک ایده جایگزین برای زمانی است که مادران می خواهند به محل کار خود بروند یا کودک را به شخص دیگری بسپارند تا از او مراقبت کند. مشاوران حرفه ای به مادران توصیه می کنند تا شش ماه با شیر خود نوزاد را تغذیه کنند. هنگام انتخاب شیر خشک کودک شیرخوار، رعایت استانداردهای کیفیت مناسب و نیازهای غذایی کودک مهم است. در ادامه 10 نکته مهم در خرید شیر خشک کودک در نظر گرفته شده است.

10 نکته ای که برای خرید شیر خشک کودک باید در نظر گرفت

1. مواد مغذی

مواد مغذی برای شش ماه اول زندگی کودک باید با دقت فراهم شود.

حاوی پروتئین

مصرف پروتئین بیش از حد می تواند منجر به چاقی کودک شود. شیر خشک های کودک مقادیر پروتئین های متفاوتی دارند، پروتئین برخی از آنها بسیار بیشتر از سایرین است. 10 گرم پروتئین در روز مقدار مناسب برای نوزادان بین 0 تا 6 ماه است. اطمینان حاصل کنید که به بسته بندی محتوای پروتئین نگاه کرده و شیر خشک ihیی را انتخاب کنید که دارای پروتئین مطابق با 100 میلی لیتر باشد.

شیر خشک های کودک مقادیر پروتئین های متفاوتی دارند

کربوهیدارت

کربوهیدرات ها منبع اصلی انرژی برای هر نوزاد هستند؛ زیرا برای رشد و تکامل مناسب، ضروری هستند. دریافت مقادیر مناسب کربوهیدرات ها به حفظ وزن بدن کمک می کند و رشد مطلوب را برای نوزاد فراهم می کند. روزانه 95 گرم کربوهیدرات برای کودک کافی است.

2. شکل های شیر خشک

همانطور که قبلاً ذکر شد، شیر خشک کودک به اشکال مختلفی تولید می شود. تعدادی از مارک های مختلف وجود دارند که به طور رسمی مجاز هستند و استانداردهای لازم را رعایت می کنند. شیر خشک کودک به دو شکل تهیه می شود: شیر خشک های آماده استفاده و پودرها

شیر خشک های آماده استفاده

شیر خشک آماده استفاده شدیدا برای نوزادان تازه متولد شده توصیه می شود. شما می توانید بهترین شیر خشک را برای نوزاد شیرخوار خریداری کنید، اما اگر هنوز خیلی زود باشد، ممکن است باعث بروز مشکل شود. این بدان دلیل است که هضم آنها آسان است و معمولاً از شیر گاو تهیه می شود. این نوع شیر خشک ها همچنین توصیه می شوند، زیرا شما می توانید این نوع شیر خشک را بعد از اینکه کودک خود را با غذاهای جامد آشنا کردید نیز به کودکتان بدهید. با این حال، اگر کودک شما قادر به هضم یک مارک خاص شیر خشک کودک نیست، همیشه می توانید از یک مارک دیگر استفاده کنید.

شیر خشک پودری

این نوع شیر خشک به صورت پودری است و در بسته های کوچک عرضه می شود و قبل از تغذیه کودک نیاز به مخلوط شدن با آب دارد. اگرچه اقتصادی تلقی می شود، اما این نوع شیر خشک برای شیرخواران زیر 6 ماه توصیه نمی شود، مگر اینکه توسط پزشک تجویز شده باشد. شیر خشک مبتنی بر سویا که در بازار نیز موجود است، معمولاً به نوزادانی که به شیر گاو حساسیت دارند داده می شود.

3. وضعیت مالی

مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد خرید نوع شیر خشک کودک مورد نظرتان، توانایی مالی خود را در نظر بگیرید. اقتصادی ترین نوع آن، شیر خشک خانگی است. اگر امکان خرید شیر خشک های کودک از مغازه ندارید، یک شیر خشک کودک سالم و خانگی که می تواند این جای خالی را پر کند.

4. وزن کودک در هنگام تولد

برخی از کودکان معمولا در هنگام تولد با وزن کم متولد می شوند که کمتر از 2.5 کیلوگرم است. در اکثر موارد، این اتفاق برای دوقلوها و کودکان نارس می افتد. یک رژیم غذایی مغذی می تواند به کودک شما کمک کند تا به طور پیوسته رشد کند و انتخاب شیر خشک های غنی شده از مواد مغذی برای سلامتی کودک بسیار مفید خواهد بود. با این حال، همیشه در مورد شیر خشک محتاط باشید، زیرا در صورت استفاده بیش از حد ممکن است منجر به چاقی شود.

شیر خشک های غنی شده از مواد مغذی

5. مواد موجود در شیر خشک کودک

دو ماده اصلی بحث برانگیز وجود دارد که در شیر خشک کودک یافت می شود. DHA (امگا 3) و ARA (امگا 6) ترکیباتی هستند که بهترین نوع اسیدهای چرب برای نوزادان محسوب می شوند. این دو ماده برای رشد عصب و مغز شناخته می شوند. به طور طبیعی DHA و ARA در شیر مادر، روغن ماهی و تخم مرغ یافت می شود. با این حال، DHA و ARA افزودنی معمولاً با هگزان سمی فرآوری می شوند. تولید کنندگان ادعا می کنند که فقط مقادیر کمی از آن در شیر خشک وجود دارد، با این حال، باید در مورد اینکه آیا می خواهید آن را به کودک خود بدهید یا خیر، فکر کنید.

6. سن کودک

این فاکتور معمولاً توسط بسیاری از مادران نادیده گرفته می شود. مهم است که یک شیر خشک کودک را در نظر بگیرید که متناسب با سن او باشد. توصیه می شود که از شیر خشکهای آماده مصرف برای کودکان کمتر از 6 ماه استفاده کنید. چه کودکتان تنها با شیر خشک تغذیه می شود و یا چه تغذیه او ترکیبی باشد، شما نیاز دارید تا 12 ماهگی از جایگزین مناسب شیر مادر استفاده کنید. نوزادان بزرگتر از 6 ماه معمولا از همان نوع شیر خشک ای استفاده می کنند که حاوی 10 گرم پروتئین و 95 گرم کربوهیدرات در روز است. از 6 تا 12 ماهگی کودک، می توانید از مقدار بیشتری پروتئین و کربوهیدرات نیز استفاده کنید.

7. درک برچسب مواد شیر خشک

تولید کنندگان و فروشندگان علاقه مند به تولید محصولات جدید برای شیر خشک های کودک هستند، زیرا می خواهند کسب درآمد کنند. ممکن است شیر خشکهای جدیدی به بازار عرضه شوند که به نظر می رسد بهبودی نسبت به محصولات قبلی دارند، اما در بیشتر مواقع یکسان بوده و یا کمی تغییر کرده اند.

مواد موجود در شیر خشک کودک

8. آلرژی به شیر خشک

آلرژی ها به صورت ژنتیکی هستند؛ بنابراین احتمالاً کودک شما به همان آلرژی هایی که قبلاً در خانواده شما وجود داشته، مبتلاست. در چنین مواردی پزشکان شیر خشک هیدرولیز را توصیه می کنند که هضم آن آسان است و احتمالاً واکنش حساسیتی برای کودک شما ایجاد نمی کند.

9. شیر خشک غنی شده با آهن

این مورد برای کودکانی است که به دلایل مختلفی که به مادر مربوط می شود، اصلا از شیر مادر تغذیه نمی کنند. تمام کودکانی که از شیر مادر تغذیه نمی کنند، باید شیر خشکهایی با آهن را مصرف کنند تا زمانی که یک ساله شوند، زیرا این امر به تقویت سطح آهن در خون آنها کمک می کند و از این طریق از کم خونی جلوگیری می کند.

10. در دسترس بودن شیر خشک (موجود بودن شیر خشک)

توصیه نمی شود که انواع مختلفی از شیر خشک کودک را خریداری کنید؛ بنابراین توصیه می شود همیشه نوع شیر خشکی را انتخاب کنید که در دسترس است. تغییر شیر خشک کودک ممکن است در هضم کودک اختلال ایجاد کند و می تواند باعث آلرژی شود.

پس از انتخاب بهترین شیر خشک برای کودک، حتماً نکات بهداشتی را به رعایت کنید که شامل شستن دست ها قبل از استفاده از شیر خشک کودک است. قبل از مخلوط کردن پودر یا کنسانتره مایع برای شیر خشک های کودک، بطری تغذیه باید با آب داغ شسته شود.

منبع: childrenforchildren

از
1
رای