روزانه باید چقدر آب نوشید و میزان استاندارد مصرف آب در روز چقدر است؟

روزانه باید چقدر آب نوشید و میزان استاندارد مصرف آب در روز چقدر است؟ آب رسانی به بدن خیلی مهم است؛ زیرا 50 درصد وزن بدن را آب تشکیل می دهد. میزان مایعات توصیه شده برای زنان 11 لیوان و برای مردان 13 لیوان آب است. در روز باید چقدر آب نوشید

توصیه قدیمی به نوشیدن 8 لیوان آب، در حال حاضر تغییر کرده است. رساندن آب به بدن گاهی اوقات نسبت به دیگر اهداف و برنامه های سلامتی، کمتر مورد اهمیت قرار می گیرد. در اینجا همه چیزهایی که باید بدانید تا جواب "چقدر باید در روز آب نوشید؟" را پیدا کنید، گفته شده است.

چرا آب برای بدن حفظ سلامت بدن لازم است؟

پزشکان و متخصصان تغذیه همیشه درباره اهمیت آب رسانی به بدن صحبت می کنند. سلول ها، بافت ها و ارگان های بدن شما برای انجام فرآیندهای اساسی نیاز به آب دارند. ملینا مالکانی سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی می گوید: " آب بخشی از مایعات بدن است و نقش های حیاتی زیادی دارد از جمله: انتقال مواد مغذی، کمک به دفع مواد زائد، انعطاف پذیری اندام، روانکاری مفاصل و حفظ آب بافت ها". آب بسیار مهم است به طوری که بدن انسان بدون آب به طور متوسط سه تا چهار روز دوام می آورد. دکتر کریس سولید، مدیر ارشد گزارشات تغذیه در شورای بین المللی مواد غذایی می گوید: اهمیت مصرف آب روشن است، زیرا بیش از 50 درصد وزن بدن را آب تشکیل می دهد.

آب رسانی کافی به بدن چیزی بیش از یک ضرورت اساسی است. به گفته نسوچی اوکک پزشک و متخصص بهداشت، مصرف آب کافی همه چیز را بهبود می بخشد از قدرت درک و خلق خوی تا وزن بدن، همچنین سطح انرژی بدن را افزایش می دهد.

در روز چقدر آب باید نوشید؟

دکتر مالکانی می گوید، هیچ روش محاسباتی دقیقی برای تعیین مقدار آبی که باید روزانه بنوشید وجود ندارد. فاکتورهای زیادی در این مورد دخالت دارند از جمله: ارتفاع محل زندگی، آب و هوا، سطح فعالیت، رژیم غذایی و سابقه پزشکی. کسی که سابقه سنگ کلیه دارد، ممکن است نیاز به مصرف آب بیشتری داشته باشد تا از ایجاد سنگ های بعدی جلوگیری کند. اگر یک رژیم غذایی با فیبر بالا دارید، بدن نیاز به مایعات بیشتری دارد تا غذا را پردازش کند.

بنابراین، نیاز به هشت لیوان آب قطعی نیست، شما باید چند لیوان آب بنوشید؟ دکتر مالکانی بیان می دارد که نوشیدن هشت لیوان آب یک قانون نیست، اما به مردم توصیه می کند بیشتر آب بنوشند، بسیاری از مردم باید این کار را انجام دهند. همچنین هیچ شواهد علمی در پشت توصیه هشت لیوان آب وجود ندارد.

طبق گفته دکتر سولید، به طور متوسط 80 درصد از آب بدن از مایعات جذب می شود. اگر دوست دارید یک عدد مشخص برای میزان آبی که باید بنوشید داشته باشید، توجه کنید که میزان مایعات توصیه شده برای زنان 11 لیوان آب و برای مردان 13 لیوان آب است. آب معمولی برای تامین آب بدن ایده آل است، اما همه مایعات به جذب آب کمک می کند. 20 درصد دیگر از مواد غذایی که دارای آب فراوان هستند تامین می شوند، مانند توت فرنگی و هنداونه. به همین دلیل است که به جز نوشیدن آب، هفت را دیگر برای آب رسانی به بافت های بدن وجود دارد.

در روز باید چقدر آب بنوشید؟

چه وقت می توانم بگویم که آب کافی نوشیده ام؟

یک راه آسان برای اینکه بفهمید آب کافی نوشیده اید یا نه، بررسی ادرارتان است. اگر مقدار ادرار شما کم است و رنگ آن تیره است، نیاز به مصرف آب بیشتر دارید. اگر ادرار شما شفاف یا زرد کمرنگ است و مقدار آن زیاد است، احتمالاً به میزان کافی آب مصرف می کنید. البته اگر احساس خشکی دهان و تشنگی می کنید، باید آب بیشتری بنوشید. جواب این سوال که باید در روز چقدر آب بنوشید، بسته به شرایط دیگر مانند انجام کارهای فیزیکی و ورزش یا پیاده روی تغییر می کند و در این موقعیت ها ممکن است نیاز به مصرف آب بیشتر از حد معمول داشته باشید.

چه وقت می توانم بگویم که آب کافی نوشیده ام؟

چگونه می توانم آب کافی بنوشم؟

اگر مصرف آب را متوقف نکنید، نگرانی درباره اینکه باید در روز چقدر آب بنوشید پیش نخواهد آمد. الیسا پیک مدیر ارتباطات تغذیه در IFIC توصیه می کند باید در ساعت 7 صبح، 12 ظهر، 3 بعد از ظهر و 7 بعد از ظهر به مقدار نیم لیتر آب بنوشید. منتظر نباشید که احساس تشنگی کنید تا به سراغ نوشیدن آب بروید. هر زمانی که احساس تشنگی می کنید احتمالاً بدن شما دچار کمبود آب شده است. باید پیش از بروز نشانه های کمبود آب، اقدام به نوشیدن آن کنید. تشنگی همیشه معیار قابل اعتمادی برای نیاز به مصرف مایعات نیست، مخصوصا در کودکان و سالمندان. اگر یک پارچ بزرگ از آب کنار شما باشد دیگر هیچ بهانه ای برای نوشیدن آب نخواهید داشت. اضافه کردن کمی طعم دهنده های بدون کالری برای مثال برش های لیمو، خیار و پرتقال می تواند کمک کند که آب بیشتری بنوشید.

از
2
رای