اطلاعات دارویی و پزشکی

قرص ترانکوپین [کوئتیاپین] چیست + موارد مصرف و عوارض آن

قرص ترانکوپین یا کوئتیاپین به عنوان یک داروی ضد روان پریشی (از نوع غیر آوایی) شناخته می شود. اطلاعات دارویی کامل درباره قرص ترانکوپین مثل: موارد مصرف کوئتیاپین، عوارض جانبی و ... را در سلام دنیا مشاهده کنید.

فواید و عوارض قرص آ اس آ (Aspirin) و اثر آسپرین در کاهش سرطان

قرص آ اس آ یا همان آسپرین با جلوگیری از انعقاد سلول های خونی عمل می کند. این لخته ها می توانند رگ های خونی در قلب و مغز را مسدود کنند. برخی از فواید قرص آ اس آ: تسکین کوتاه مدت علائمی مثل: سردرد، قاعدگی و دندان درد است.

کاربردهای پماد آلفا (Alpha)؛ فواید، عوارض و نحوه مصرف آن

آلفا نوعی پماد برای تسکین زخم، سوختگی و سایر ضایعات پوستی است. ترکیبات این پماد گیاهی بوده و عوارض داروهایی مثل کورتون را ایجاد نمی کند. بدون تجویز پزشک از این دارو برای درمان زخم یا سوختگی عمیق استفاده نکنید.

انواع مختلف بی اختیاری ادرار و روش های درمان و جلوگیری از آن

بی اختیاری ادرار زمانی رخ می دهد که کنترل مثانه خود را از دست دهید. علائم این بیماری از خفیف تا شدید متغیر است و می تواند نشانه ای از سرطان، عفونت و... باشد. بی اختیاری ادرار می تواند در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند.

علت های سوزش قلب و تیر کشیدن سمت چپ سینه چیست

اولین چیزی که بعد از سوزش و تیر کشیدن در قفسه سینه به ذهن ما می رسد، احتمال بروز بیماری های قلبی است که می تواند زندگی را به خطر بیندازد. اما همیشه نمی توان این سوزش و تیر کشیدن قلب را به بیماری های قلبی-عروقی ربط داد.

فواید و عوارض متفورمین در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک

متفورمین علاوه بر کنترل قند خون مزایای سلامتی دیگری هم برای زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک دارد. کاربرد اولیه آن درمان دیابت نوع 2 است، اما متفورمین می تواند برای کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی هم مفید باشد.

5 داروی خانگی موثر برای درمان خشکی بینی

خشکی مزمن بینی همچنین می تواند به دلیل برخی از اختلالاتی مانند «سندرم سورژن» ایجاد شود. سایر علل خشکی بینی شامل عفونت، کمبودهای غذایی و رینیت آتروفیک مزمن، التهاب طولانی مدت بینی به دلیل نامعلوم است.

روش شستشوی گوش در خانه و رفع انسداد گوش ناشی از جرم

جرم گوش خطر عفونت را کاهش داده و مانع از احساس ناراحتی و خارش کانال گوش می شود. همچنین به کاهش مشکلاتی که آب در هنگام ورود به کانال گوش ایجاد می کند، کمک می نماید. در ادامه راه شستشوی گوش در خانه آمده است.

سم زدایی و پاکسازی روده بزرگ در خانه تنها با 3 نوع آب میوه

روده بزرگ (یا کولون) نقش مهمی در دفع مواد زائد از بدن ایفا می کند، بنابراین مهم است که این عضو را همیشه تمیز نگه دارید. پاک کننده خانگی روده بزرگ می تواند به رفع بعضی از سموم درون بدن تان که منجر به ناراحتی شده اند کمک کند.

10 روش علمی برای حفظ و بهبود عملکرد باکتری های مفید روده

بخش عمده ای از باکتری ها در روده ندگی می کنند که به عنوان باکتری های ساکن روده شناخته شده اند. مصرف یک رژیم غذایی متنوع در غذاهای کامل می تواند منجر به ایجاد محیط باکتریایی متنوعی شود که برای سلامتی مفید می باشد.

نکات مهم برای روزه داری و کاهش خطر کم آبی بدن در ماه رمضان

اگر ماه مبارک رمضان در گرمای تابستان باشد، احتمال کمبود آب بدن را بالا می برد که این می تواند منجر به خستگی و حالت تهوع شود. در ادامه نکات و توصیه های مهم که می تواند از کم آبی بدن در ماه رمضان جلوگیری کند، آمده است.