پرایمر آرایشی چیست؟ معرفی تمام کاربردها و نحوه استفاده از پرایمر

پرایمر آرایشی چیست؟ معرفی تمام کاربردها و نحوه استفاده از پرایمر پرایمر یا همان زیرساز آرایش، یکی از وسایل آرایش مورد نیاز برای خانم‌ هایی است که می‌خواهند آرایشی یک دست و بدون نقص نقص داشته باشند.

استفاده از بسیاری از پرایمر ها با توجه به این که یک گام غیر ضروری است تنها چند دقیقه طول می‌کشد تا آن را به آرایش خود اضافه کنید و می‌تواند تاثیر بزرگی بر ظاهر نهایی شما داشته باشد. پرایمر می تواند ظاهر خطوط و منافذ پوست را به حداقل برساند و به آرایش کمک می‌کند تا تمام روز ثابت و خوش فرم باقی بماند. این مقاله به شما کمک می‌کند تا نحوه استفاده درست از پرایمر را بیاموزید.

نحوه استفاده از پرایمر

نحوه استفاده از پرایمر

بخش 1: انتخاب درست پرایمر

1. ابتدا تصمیم بگیرید که میخواهید با پرایمرتان چه کاری انجام دهید. آیا بیشتر به چین و چروک و خطوط های صورت تان اهمیت می دهید؟ به تغییر رنگ پوست خود فکر میکنید؟ پوست چرب یا پوست درخشان می خواهید؟ پرایمرهای زیادی در بازار وجود دارد، پس زمانی را صرف بررسی پوستتان کنید و به این فکر کنید که چه کاری برای شما مناسب تر است. کاتالوگ ها و یا سایت های مرتبط را بررسی کنید تا پرایمری را پیدا کنید که متناسب با نیازهای منحصر به فرد شما باشد. اگر نگران منافذ و یا چین و چروک های پوست خود هستید، به دنبال کاهش دهنده چین و چروک و ضدچروک باشید. همچنین اگر می‌خواهید آرایش خود را تغییر دهید، باید همیشه از آن استفاده کنید چون یک راه حل بسیار مناسب است.

2. پوست خود را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که آیا دوست دارید رنگ پوست خود را تغییر دهید یا خیر. اگر شما نقاط تاریک روی پوست یا حلقه‌های تیره زیر چشم، قرمز، یا زرد رنگ دارید، می‌توانید یک پرایمر رنگی را پیدا کنید که تغییر رنگ را خنثی کند مثلا اگر یک پوست قرمز یا سرخ دارید، رنگ مقابل قرمز یعنی پرایمر رنگ (سبز) آن را خنثی خواهد کرد که لزوما نیازی به استفاده از یک پرایمر رنگی نیست. شما می‌توانید از پرایمری استفاده کنید که روشن باشد. یک رنگ متمایل به سبز می‌تواند قرمزی و سرخی را به همراه داشته باشد. این به خصوص اگر یک آفتاب‌ سوختگی روی صورت خود دارید، مفید است. پرایمر زرد نیز برای پوشاندن رنگ قرمز و یا رنگ صورتی موثر است.

پرایمر چیست وچگونه باید از آن استفاده کرد؟

3. نوع پوست شما چگونه است؟ چرب، خشک و یا نرمال؟ پرایمرهای گوناگونی برای انواع مختلف پوست وجود دارند. اگر مطمئن نیستید چه نوع پوستی دارید، صورت خود را با یک تمیز کننده ملایم بشویید و بگذارید که در هوای آزاد خشک شود. پوست شما بعد از 15 تا 20 دقیقه چه احساسی دارد؟

  • اگر صورت شما احساس رطوبت و یا چربی دارد، شما پوست چربی دارید. یک پرایمر خشک کننده را امتحان کنید تا درخشش پوست را کم کند و چربی پوست را کاهش دهد. پرایمرهای حاوی سالیسیلیک اسید، چربی اضافی را جذب می‌کنند.
  • اگر پوست شما سفت و یا خشک شد، شما پوست خشکی دارید. به دنبال یک پرایمر مبتنی بر ژل و یا روشن‌کننده باشید که پوست شما را خشک نمی‌کند.
  • اگر پوست شما نرم و تمیز است، پوست معمولی دارید. از پرایمرهای مختلف استفاده کنید تا ببینید چه چیزی برای شما بهتر است و بر روی پوست شما تاثیر مناسبی می گذارد.
  • اگر پوستی به رنگ آبی یا مایل به آبی، یا کبودی دارید، پرایمر نارنجی یا هلویی را امتحان کنید.
  • اگر پوست شما مایل به زرد یا زرد است، یک پرایمر غیر بنفش رنگ را امتحان کنید.

4. بررسی کنید که آیا کرم پودر شما حاوی چربی است یا خیر. شما باید یک پرایمری را انتخاب کنید که همان نوع را به عنوان پایه داشته باشد، بنابراین یکدیگر را دفع نمی‌کنند. هم چنین به این مساله توجه کنید که آیا این پرایمر دارای سیلیکون است یا خیر، زیرا گاهی اوقات می‌تواند با پایه‌های مبتنی بر روغن ارتباط ضعیفی داشته باشد و باعث شود که آن‌ها دچار تضاد شوند و آن ها را به صورت لکه جلوه دهد. زمانی که یک پرایمر را امتحان می‌کنید، ابتدا مقداری از آن را امتحان کنید. زمانی که خشک شد، کمی از آرایش پایه را به کار ببرید. اگر این پایه به آرامی جذب شود، شما می‌دانید که پایه و پرایمر شما با هم تداخل ندارند.

5. تست کردن. هر گونه پرایمر بر پایه سیلیکون را قبل از قرار دادن آن‌ روی کل صورت ابتدا بر روی ناحیه ی کوچکی از پوست تست کنید. برخی افراد با پوست حساس، واکنش‌های آلرژیک به سیلیکون دارند.

بخش 2: صورت خود را آماده کنید

نحوه انتخاب پرایمر متناسب پوست

1. صورت خود را با یک تمیز کننده به آرامی بشویید. مهم است که قبل از این که صورت خود را با آرایش بپوشانید، تمام کثیفی و ناخالصی‌ ها را از روی آن بردارید. به همان اندازه نیز مهم است که: دست‌ هایتان را تمیز کنید. شما ممکن است از primer و دیگر لوازم آرایش خود از انگشتانتان استفاده کنید، بنابراین نمی‌خواهید کثیفی را روی صورت خود پخش کنید.

2. از مرطوب کننده استفاده کنید. پرایمر، جایگزینی برای مرطوب کننده نیست، و شما نباید مرطوب کننده خود را به خاطر ترس از این که بیش از حد پوستتان سنگین می شود، حذف کنید. مرطوب کننده سبب تقویت پوست شما شده و آن را سالم نگه می‌دارد و درحالی که برخی از پرایمرها ممکن است خواص مرطوب کنندگی داشته باشند، اما هدف اصلی آن‌ها ایجاد آرایش پایه برای آرایش شما است. مطمئن شوید که به مرطوب کننده خود اجازه می‌دهید قبل از اینکه شروع به استفاده از پرایمر کنید، به طور کامل خشک و جذب شود. اگر پوست شما مرطوب است، چند دقیقه دیگر صبر کنید تا مرطوب کننده جذب شود.

بخش 3: اضافه کردن پرایمر

1. یک مقدار خیلی کم از آرایش پایه خود را بر روی پشت دست خود تست کنید. استفاده ی بیش از حد از پرایمر سبب می شود که پایه آرایشی شما به صورت تکه تکه نمایان شود، و شما بیش از یک مقدار کوچک یا به اندازه ی یک نخود فرنگی برای پوشاندن گردن و صورت خود به آن نیاز ندارید.

2. پرایمر را به مرکز صورت خود بمالید و از حرکات ملایم و دایره‌ای برای ترکیب آن به سمت بیرون استفاده کنید. این حرکت باید شبیه به زمانی باشد که از مرطوب کننده استفاده می‌کنید. پرایمر را به طور یکسان روی پوست خود بمالید تا صاف و یک دست شود. دقت کنید که آن را تا موی سر خود و گردن خود ادامه دهید و پوست اطراف چشم‌ ها را فراموش نکنید. اگر از یک پرایمر پلک جداگانه استفاده نمی‌کنید، با ملایمت آن را بر روی پلک های خود بمالید تا آرایش چشم شما تمام روز روشن و یک دست باشد. از انگشت حلقه و انگشت میانی خود برای پخش آرام پرایمر در روی صورت خود استفاده کنید. شما می‌توانید از پد ها یا برس های آرایشی نیز استفاده کنید، اما خیلی ضروری نیست. شما می توانید یک لایه نازک از پرایمر را روی لب‌های خشک بمالید تا رژ شما را برجسته جلوه دهد.

چرا باید از پرایمر استفاده کرد؟

3. اجازه دهید که پرایمر به طور کامل خشک شود. فقط باید چند دقیقه طول بکشد. برخی از افراد آرایش پایه را انجام نمی دهند، به خصوص افرادی که تنها به دنبال به حداقل رساندن ظاهر چین و چروک یا اضافه کردن درخشش به پوست خود هستند. در غیر این صورت، شما می‌توانید آرایش خود را به همراه یک لایه نازک از پایه و پرایمر انجام دهید و اگر به چیزی بیش تر از آن نیاز دارید، به مقدار بیش تری از آن استفاده کنید. حضور پرایمر به این معنی است که شما با استفاده از آرایش پایه کم‌ تر نیاز به آرایش مجدد دارید. آرایش پایه شما باید به آرامی و با دقت انجام شود به طوری که در چین و چروک ها، به خصوص اگر از پرایمر استفاده نمی کنید، از بین نرود. زمانی که آرایش پایه خود را انجام دادید، ممکن است بخواهید آن را سریع با استفاده از پودر مات کنید. اگر پرایمر و پایه شما مبتنی بر سیلیکون و مبتنی بر روغن هستند، این می‌تواند به حفظ آرایش شما و جلوگیری از ایجاد لک کمک کند.

منبع: wikihow

از
1
رای