6 روش که مشخص می کند روغن آرگان شما اصل نیست؛ نشانه های تشخیص روغن آرگان اصل از تقلبی

6 روش که مشخص می کند روغن آرگان شما اصل نیست؛ نشانه های تشخیص روغن آرگان اصل از تقلبی با گسترش روند استفاده از روغن آرگان، از کجا می توان تشخیص داد که روغن آرگان اصل است یا تقلبی؟ برای این کار نشانه هایی وجود دارد که می تواند در تشخیص روغن آرگان اصل کمک نماید.

روغن آرگان در چند سال اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است و در حال حاضر یکی از مواد مهم در مراقبت از مو و زیبایی در سراسر جهان است. با گسترش روند استفاده از روغن آرگان، بسیاری از فروشندگان ادعا می کنند که روغن آرگان اصل می فروشند. اما همیشه این طور نیست. از آنجایی که تولید روغن آرگان بسیار زمان بر است، بسیاری از فروشندگان تمایل دارند تا آن را رقیق کنند یا روش های دیگری به کار ببرند که روغن را زودتر آماده و به بازار فروش برسانند. خوشبختانه 6 نشانه مشخص وجود دارد که می توانید با بررسی آن متوجه بشوید که روغن آرگان شما از کیفیت خوبی برخوردار است یا نه:

چطور می توان روغن ارگان قلابی را تشخیص داد؟

1. قیمت

15 ساعت طول می کشد که یک لیتر روغن آرگان تولید شود. این بدان معناست که وقتی به بازار می رسد قیمت کمی نخواهد داشت. روغن آرگان خوب و اصل گران است. اگر از میوه های آرگان بو داده نشده تهیه شده باشد، قیمت بالاتر خواهد بود.

2. لیست مواد تشکیل دهنده

روغن آرگان اصل تنها یک عنصر دارد و 100% از روغن آرگان تشکیل شده است. اگر هر چیزی دیگر در لیست مواد تشکیل دهنده نوشته شده بود، این روغن با سایر روغن ها مخلوط شده است و تاثیر خوبی ندارد.

3. بو

روغن آرگان اصل دارای بویی شبیه به مغزهای گیاهی دارد. این بو نباید میوه ای یا بسیار مطبوع باشد. بعضی از روغن های ارگان بوی قوی دارند و بعضی دیگر نه، اما بوی متمایز آن با چیز دیگری اشتباه نمی شود.

روش های تشخیص روغن آرگان اصل از تقلبی

4. بسته بندی

اکثر روغن ها باید در شیشه های تیره به فروش برسند تا ماندگاری طولانی تری داشته باشند. اگر روغن آرگان در ظرفی غیر از این بود، باید درباره اصل بودن آن شک کنید.

5. بافت

روغن آرگان بسیار سبک است و به آسانی جذب پوست می شود. این روغن خیلی نرم، صاف و بدون چسبندگی است و باید با حداقل تلاش جذب پوست گردد.

6. رنگ

روغن آرگان خالص دارای رنگ زرد طلایی است. در درجه بندی، نوع آرایشی آن به رنگ قهوه ای طلایی است برای اینکه مغزها قبل از استخراج روغن کمی برشته شده است. در صورتی که روغن هر رنگ دیگری به جز این داشت، احتمالاً اصل نیست.

با توجه به این نکات می توانید به آسانی در مورد خرید روغن آرگان خالص تصمیم گیری کنید.  

از
12
رای