18 مدل موی چتری مناسب فرم صورت و مو + نکات کوتاه کردن چتری مو

18 مدل موی چتری مناسب فرم صورت و مو + نکات کوتاه کردن چتری مو مدل موی چتری برای چه چهره هایی مناسب است ؛ 18 مدل موی چتری براساس فرم صورت و نوع مو و همچنین نکات مهم کوتاه کردن چتری مو در سلام دنیا بخوانید.

مدل موی چتری مدلی تکه‌ای می باشد که به صورت جداگانه، مانند چتری‌های کره‌ای ها و فرانسوی ها کوتاه میگردد. مدل موی چتری - که دارای ظاهری کلاسیک بر روی پیشانی می باشد – جدیدترین ترند مدل مو می باشد که همه ی افراد آن را دوست دارند. این مدل موی خاص تقریباً  هر فردی را به خود جذب می کند و باعث می شود که مدل موی همیشگی شما به چیزی زنانه‌تر و شیک‌تر تبدیل گردد. از مدل موی باب خود خسته شده‌اید؟ برای تنوع دادن به مدل موی خود حتماً مدل موی چتری را امتحان کنید. در این مطلب سلام دنیا، ما به انواع مدل موی چتری در سال 2023 اشاره کرده ایم. با ما همراه باشید. 

مدل موی چتری برای چه چهره هایی مناسب است؟

آیا می توانیم در مورد وجود یک فیل در اتاق صحبت کنیم؟ تصمیم گرفتن برای مناسب بودن چتری (دوباره یا برای اولین بار) می تواند بسیار ترسناک باشد. شما با وجود در دسترس داشتن تعداد زیادی از مدل های چتری مختلف، می توانید گزینه هایی را انتخاب کنید که نه تنها با مدل موی شما، بلکه با فرم صورت شما هم نیز مطابقت داشته باشند. در زمانی که موی خود را به حالت چتری کوتاه می کنید، دیگر راه برگشتی وجود ندارد، چرا که رشد کردن کامل موی چتری سال ها طول می کشد.

به همین دلیل است که اطمینان داشتن از مناسب بودن موی چتری برای فرم صورت خود یکی از ضرورت ها به شمار می رود. انجام یک تحقیق و بررسی کوچک قبل از اینکه موی خود را چتری بزنید، تنها راه برای پایان دادن به نتایجی است که آتن ها را دوست ندارید. برای اینکه پشیمانی خود را بعد از کوتاهی به حداقل برسانید و اطمینان حاصل کنید که ظاهرتان بی نقص می شود، پیشنهاد می شود که به خواندن ادامه مطلب در مورد فرم‌های صورت، انواع موها و ویژگی‌های صورت بپردازید.


حتما ببینید: 20 مدل موی بلند ساده و شیک دخترانه و زنانه زیبا با آموزش


فرم صورت: صورت های بیضی، مربع و گرد برای داشتن مویی چتری کاملاً مناسب هستند. در این فرم از صورت ها، موی چتری چشم ها و گونه های شما را در کانون توجه قرار می دهد. صورت‌های قلبی شکل می‌توانند مدل چتری fringe را امتحان کنند.

مدل موی چتری و فرم صورت

نوع مو: انواع موی صاف (1A-1C) و موج دار (2A-2B) برای داشتن مویی چتری کاملاً مناسب هستند، چرا که این نوع بافت مو به بهترین شکل ماهیت یک مدل موی چتری را نشان می دهد. موهای خیلی موج دار (نوع 2C)، مجعد و قلابدار (نوع 3A-4C)  هم نیز می‌توانند مدل چتری fringe را امتحان کنند، اما خب چتری های آن ها به خوبی موهای صاف و موج دار نمی شود و  ممکن است که به دلیل بافت موهایشان، چتری های آن ها پر به نظر نرسد.

ویژگی های کانونی: ویژگی‌های صورت شما که تمایل دارید آن ها را نشان دهید می‌توانند به شما کمک کنند که بفهمید آیا موی چتری برای شما مناسب می باشد یا خیر. معمولاً چتری‌های بلندتر، برای برجسته کردن ابروها عالی نیستند، اما چشم‌ها و مژه‌های شما را به نقطه کانونی و توجه تبدیل می‌کنند. هنگامی که دو طرف موی چتری شما بلند تر باشد قسمت بالای گونه هایتان برجسته تر می شود و صورت شما را تراش خورده تر و کانتور تر نشان می دهد.

18 نوع مدل موی چتری

مدل موی چتری مدلی است که می تواند چهره شما را به کل تغییر دهد. توجه داشته باشید که برای ایجاد تفاوت در چهره خود نیازی به چتری‌های سنگین و حجیم ندارید. چتری های lightweight می توانند، بسته به اینکه چقدر بلند هستند شیک و یا ژولیده به نظر برسند.

1. انواع مدل موی چتری : چتری شلاقی بلانت و تیز

این نوع از چتری ها که مژه های شما را لمس می کنند صورت شما را تحت تاثیر قرار نمی دهند. چتری های بلندتر در کناره ها، استخوان گونه را برای یک جلوه کانتورینگ تر قاب می کنند. کوتاهی های اسلاید و پوینت باعث بروز همچین نتیجه ای می شوند.

مدل موی چتری در سال 2022

2. انواع مدل موی چتری : چتری Long Piece-y Fringe

این مدل موی چتری تا روی چشمان شما را می پوشاند و فقط مژه های شما را لمس می کند تا توجه را مستقیماً به چشمان شما هدایت کند. خط لبه چتری شما از طرفین به سمت پایین شیب دار می شود و یک قاب کوچک زیبا برای گونه های شما ایجاد می کند.

مدل موی چتری در سال 2022

3. انواع مدل موی چتری : چتری Thin and Airy Curved Bangs

رنگ‌های تیره‌تر مو معمولاً باید با چتری‌ها کمی مخلوط شوند تا از پرپشت‌تر و ضخیم‌تر به نظر رسیدن آنها جلوگیری شود. در اینجا، چتری های Airy برای داشتن حال و هوای قدیمی تر به داخل جمع (خم) شده اند.

مدل موی چتری در سال 2022

4. انواع مدل موی چتری : چتری Textured Brow-Skimming Bangs

بافت تکه ای بولد شده در چتری های شما یک راه عالی برای جلب کردن توجه به ویژگی های صورت مورد علاقه شما می باشد. چتری ها در اینجا فقط تا روی ابروها آورده شده اند و کل ناحیه چشم را به نقطه کانونی صورت تبدیل کرده اند.

مدل موی چتری در سال 2022

5. انواع مدل موی چتری : چتری حاشیه مستقیم و چروکیده Straight and Wispy Fringe

استفاده از یک بخش مثلثی کوچک از خط مو برای ایجاد چتری‌هایتان، راه خوبی برای اطمینان از نازک بودن و چتری شدن آنها می باشد.


حتما ببینید: 70 مدل موی عروس ساده، شیک دخترانه و نامزدی


بافت موی صاف ظاهر تکه تکه این نوع چتری را به خوبی نشان می دهد. توجه داشته باشید که چتری‌ها به آرامی به سمت پایین سر خورده اند تا لاغری گونه‌های طرفین را از بین ببرند.

مدل موی چتری در سال 2022

6. انواع مدل موی چتری : چتری Feathery Blunt Bangs

اگر که می‌خواهید چتری‌هایتان را کمی ضخیم‌تر کنید، و در عین حال ظاهر آن را هم نیز حفظ کنید، برداشتن مقداری حجم از چتری هایتان بسیار ایده‌آل می باشد. این کار باعث lightweight چتری شما می شود که به سمت انتها مخروطی شکل شده و به طور طبیعی از هم جدا می شود تا ظاهری شاداب تر را به شما عطا کند.

مدل موی چتری در سال 2022

7. انواع مدل موی چتری : چتری Choppy Razored Bangs

بافت فوق‌العاده تیغ زده شده موی چتری شما، حجم زیادی را از چتری آزاد می‌کند. این کار برای صورت های ریزه اندام و شکل های صورت قلبی که پوشش کامل پیشانی را برای خود نمی خواهند بسیار عالی عمل می کند. با انتخاب این مدل شما بدون یک خط صاف در قسمت پایین چتری، بافت آزادتری را به دست می آورید.

مدل موی چتری در سال 2022

8. انواع مدل موی چتری : چتری Wispy Coily Split Bangs

همان طور که اشاره کرده ایم کار کردن با موهای خیلی مجعد یا پیچ‌دار در مدل‌های موی چتری سخت است، اما خب برای هر قانون استثناهایی هم نیز وجود دارد. نازک نگه داشتن قسمت موی چتری و نگه داشتن بلندی آن در یک شیب به سمت پایین، بافت مارپیچ را در حاشیه‌های نازک بسیار جذاب می‌کند.

مدل موی چتری در سال 2022

9. انواع مدل موی چتری : چتری Airy Curved Bangs

این مدل از چتری سبک و پر از ژست می باشد. در این مدل انتهای چتری ها نازک‌ هستند که درست از پشت ابروها به سمت پایین می‌روند. ما خمیدگی های ملایم چتری را برای آن حالات دهه نودی دوست داریم.

مدل موی چتری در سال 2022

10. انواع مدل موی چتری : چتری Piece-y Blunt Fringe

گاهی اوقات نرمی کلی موی چتری می تواند بر خلاف شکل صورت گرد یا بیضی باشد. پر نگه داشتن خط لبه چتری در یک خط افقی صاف، بافت ضخیم را متعادل نگه می دارد.

مدل موی چتری در سال 2022

11. انواع مدل موی چتری : چتری کم حجم کره ای Brow-Skimming Featherlight Fringe

چتری های air مد روز کره ای تقریباً مدلی پیدا هستند. این نوع از چتری بسیار سبک و نازک می باشد. این نوع از چتری ظاهری تا حدودی از هم جدا دارد، اما خب به لطف قسمت نازکی که چتری ها را از آن جا کوتاه می کنند ظاهری فوق العاده را به چهره شما می بخشد.


حتما ببینید: 10 مدل موی پانکی [فانکی] دخترانه خاص و عجیب


برای ایجاد کردن ظاهری شبیه به این عکس شما به موهای زیادی احتیاج ندارید، و همانطور که چتری‌هایتان رشد می‌کنند، می‌توانید به راحتی آن‌ها را به چتری‌های فرانسوی که ظاهری زیبا را برای صورت شما حفظ می‌کنند تبدیل کنید.

مدل موی چتری در سال 2022

12. انواع مدل موی چتری : چتری مخروطی Ultra-Wispy Tapered Bangs

هنگامی که از یک بخش بسیار نازک از جلوی موی خود برای زدن مدل چتری های خود استفاده می کنید، می توانید بدون از دست دادن ضخامت و حجم اطراف آن ها به مدل موی مورد علاقه خود دست پیدا کنید. در اینجا، از یک تیغ مو برای تراشیدن چتری های کوتاه تر استفاده می شود تا به بتوانیم به آن ها شکلی منحنی بدهیم و آن ها را به خوبی بر روی پیشانی قرار دهیم.

مدل موی چتری در سال 2022

13. انواع مدل موی چتری : چتری رترو Split Wispy Retro Bangs

یکی از ظاهر های مورد علاقه ما برای موی چتری، مدل چتری Split Wispy Retro Bangs می باشد. این مدل باعث می شود که مدل چتری شما، مدلی زیبا و شیک به نظر برسد. در اینجا، برای جذابیت بصری، در نازکی چتری‌ها در دو طرف تغییراتی داده شده است. نازک نگه داشتن چتری های بالای چشم به شما این امکان را می دهد که بتوانید ابروها را با طول لبه هایی بلندتر نشان دهید.

مدل موی چتری در سال 2022

14. انواع مدل موی چتری : چتری که از اطراف پرتر هستند Side-Swept Feathery Bangs

چتری های پری که فقط تا خط مژه ها ادامه دادند، باعث می شوند چهره شما بسیار زنانه و جذاب تر به نظر برسد. بلندی این چتری ها بیشتر چشمان شما را در کانون توجه قرار می دهد و تکه های بلندتر در دو طرف به برجسته تر شدن استخوان گونه ی شما کمک می کنند. چتری ها را همانطور که در تصویر نشان داده شده اند طراحی کنید.

مدل موی چتری در سال 2022

15. انواع مدل موی چتری : چتری پرده ای Wispy Curtain Bangs

چتری های Curtain می توانند سنگین، ضخیم یا نازک و همانند شکل باشند. این قسمت‌ها را نازک نگه دارید و طول و بلندی آن ها را از مژه‌ها تا گوش‌ها به پایین بیاورید تا بتوانید چشم‌ها و استخوان‌های گونه‌ ی خود را برجسته کنید.

مدل موی چتری در سال 2022

16. انواع مدل موی چتری : چتری Flyaway Wispy Fringe

این مدل یکی از بهترین مدل های چتری می باشد. اگر که نمی‌خواهید تمام پیشانی خود را با چتری بپوشانید، می توانید همانند عکس آن ها را در مرکز نگه دارید. با این کار شما دیگر قسمت زیادی از پیشانی خود را پنهان نمی کنید و نیز ظاهری بازتر و مطبوع تر را تجربه خواهید کرد.

مدل موی چتری در سال 2022

17. انواع مدل موی چتری : چتری مستقیم

چتری‌ها و باب‌ها مانند کره بادام‌زمینی و ژله بهم می‌آیند و سازگار هستند. زمانی که چتری‌های شما پرپشت هستند، با کوتاه کردن آن ها چهره خود را بسیار جوان‌تر و زنده‌تر کنید. این چتری‌ها می‌توانند بر روی پیشانی شما تاب بخورند و متقاطع شوند تا ظاهری پویا را به شما عطا کنند.

مدل موی چتری در سال 2022

18. انواع مدل موی چتری : چتری حاشیۀ ضخیم Chunky Wispy Fringe

مدل موی Chunky و Wispy معمولاً با هم ادغام نمی‌شوند، اما خب این بهترین راه برای توصیف این چتری‌های بافت‌دار با آن ظاهر خوش‌رنگ می باشد. بخش‌های بلند تر کوتاه می شوند و با قیچی با زاویه به سمت پایین بریده می‌شوند تا تکه های بزرگ تر بتوانند در هنگام کوتاه شدن در کنار هم باقی بمانند. ما این مدل را دوست داریم.

مدل موی چتری در سال 2022

چیز های که باید آن ها را در نظر بگیرید

قبل از زدن موی چتری چه چیز های دیگری را باید در نظر بگیریم؟ خب خیلی خوشحالیم که پرسیدی. در ادامه مطلب چند نکته وجود دارد که باید در حین فکر کردن برای زدن موی خود به آن توجه کنید.

به فکر یک شامپوی خشک باشید: چتری ها زودتر از بقیه موهای شما چرب می شوند چرا که دائماً در حال لمس پیشانی شما هستند (یا شما آنها را لمس می کنید). چرب بودن موهای چرب بدون شک می تواند برای کسانی که مو های چتری دارند بسیار آزاردهنده باشد. اما خب این نوید را به شما بدهم که شامپوی خشک تفاوت فاحشی را برای شما به وجود می آورد. یک شامپوی خشک خوب را تهیه کنید.

قبل زدن مدل موی چتری حتماً به آن فکر کنید: مو های چتری Wispy به اندازه بقیه مدل ها ضخیم نیستند. امکان این که مدل موهای جدیدتان را با برخی از مدل‌های موی قدیمی‌تان مانند دم اسبی دوست نداشته باشید زیاد است. شما باید همه این احتمالات را با دقت در نظر بگیرید تا ببینید که آیا واقعاً به موی چتری وفادار می مانید یا خیر.

کیفیت کوتاهی مهم است: اگر از موی چتری خوشتان می آید حتماً فرآیند کوتاهی مناسبی را برای آن در نظر بگیرید. استفاده درست از کوتاهی های اسلایدو پوینت بسیار مهم است. شما همچنین می‌توانید به جای کوتاهی های اسلایدو پوینت  از تیغ مو برای نازک تر کردن انتهای چتری های خود نیز استفاده کنید.

خودتان موهای خودتان را چتری نزنید: داشتن چتری هایی بی نقص به این معنی است که بدانید کجا و چگونه کوتاهی های لازم را انجام دهید. زاویه مناسب برای نگه‌داشتن قیچی‌، بلند یا کوتاه بودن اندازه چتری همه ی این ها نکات مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند. اگر که سعی کنید خود چتری‌های خود را کوتاه کنید، امکان این که به نتیجه دلخواه خود نرسید زیاد می شود. این کار را به یک حرفه ای بسپارید تا بعداً پشیمان نشوید.

انتخاب بهترین مدل موی چتری برای خود

آیا چتری های می خواهید که چشمان شما را به خوبی به نمایش بگذارند؟ پس از نظر ما شما باید چتری های بلندتری که از طرفین به سمت پایین شیب دار می شوند تا استخوان گونه شما را برجسته کنند، انتخاب کنید. هر آنچه را که در نظر دارید، به یاد داشته باشید که آن را آهسته و با فکر انجام دهید. با استفاده از مدل wispy fringe، شما می‌توانید از تمام فواید چتری‌ها و برجسته‌سازی چهره خود بهره‌مند شوید.

توصیه پایانی

طول موی بلندتری را برای موی چتری خود از آنچه که در ابتدا به آن فکر کرده بودید امتحان کنید. انواع مو های چتری در زمانی عالی به نظر می‌رسند که کمی بلندتر از چتری‌های سنتی باشند. به علاوه، اگر که قد آن ها را بلند نگه دارید شما همیشه می توانید آن را دوباره کوتاه کنید، اما هرگز با کوتاه کردن بیش از حد آن نمی توانید به عقب برگردید و آن را بلند کنید.


مطالب مرتبط:

20 تا از بهترین مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل زنانه و دخترانه

از
4
رای