20 تا از بهترین مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل زنانه و دخترانه

20 تا از بهترین مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل زنانه و دخترانه بهترین مدل موی کوتاه برای صورت گرد و تپل، با روش تشخیص و ترفندهایی برای مدل موی کوتاه صورت گرد و 20 مدل موی باب لیر و بهترین مدل مو کوتاه برای صورت گرد در سلام دنیا ببینید.

اگر صورت گرد دارید، این احتمال وجود دارد که مردم همیشه به شما توصیه کنند موهایتان را بلند نگه دارید تا صورتتان گرد به نظر نرسد. اما مد در حال تغییر است و مدل مو کوتاه برای صورت های گرد و تپل به جدیدترین مد برای زنان تبدیل شده است. به پایین بروید تا چند مدل موی کوتاه  و جذاب را که با این فرم صورت مطابقت دارند، ببینید. در این مطلب از سلام دنیا 20 مدل موی کوتاه خیره کننده برای صورت های گرد که باید در سال 2022 امتحان کنید ، انواع مدل موی باب لیر از جمله: بالیاژ شده، باب کوتاه با فرهای ریز، مدل مو باب کوتاه کوتاه، کوتاه پاریسی، بافته هلندی در بغل، مدل موی باب پرپشت با چتری، صاف، بلوند، مدل موی باب لایه ای و دیگر مدل مو کوتاه برای صورت گرد، به شما معرفی کردیم. با ما همراه باشید.

اما، اگر از فرم صورت خود مطمئن نیستید، ابتدا به پایین بروید تا مشخص شود که صورت شما گرد است یا خیر. سپس، به خواندن ادامه دهید تا متوجه شوید کدام مدل مو می تواند شکل و ویژگی های صورت شما را بیشتر به نمایش بگذارد! برای دانستن بیشتر به پایین بروید.

چگونه می توان تشخیص داد که صورت گردی دارید؟

ادعای اینکه صورت گردی دارید کمی بیشتر از داشتن گونه های پر است. قبل از اینکه مطمئن شوید صورت گرد دارید، باید ابعاد دقیق صورت خود را بررسی کنید. فقط نوار اندازه گیری بردارید و مراحل ساده زیر را نجام دهید!

 • صورت خود را در بالای استخوان گونه، کمی زیر چشمان خود اندازه بگیرید.
 • پهن ترین نقاط خط فک خود را اندازه بگیرید.
 • طول صورت خود را از مرکز پیشانی تا نوک چانه اندازه گیری کنید.
 • اگر عرض استخوان گونه، خط فک و طول صورت شما (تفاوت چند میلی متری اینجا و آنجا مهم نیست) تقریباً یکسان است، پس شما یک صورت گرد دارید.

اکنون که می دانیدصورت گردی دارید، در اینجا چند نکته و ترفند وجود دارد که باید در هنگام حالت دادن به موهای خود به خاطر داشته باشید !


حتما بخوانید: چگونه شکل صورت خود را مشخص کنید؟


نکات و ترفندهایی برای مدل موی کوتاه برای صورت های گرد

کوتاه کردن مو برای شما ممکن است سخت باشد، به خصوص زمانی که نمی دانید چه مدلی به فرم صورت شما می اید. اما اگر صورتی گرد دارید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید به خاطر بسپارید.

 • مدل‌های مو به‌روز مانند مدل موی گوجه ای به خوبی با فرم صورت گرد هماهنگ می‌شوند،زیرا باعث می شوند صورت شما کشیده و بلند دیده شود.
 • اگر چتری همان چیزی است که می‌خواهید، به جای چتری‌های صاف، به سراغ چتری‌های  موج داربروید.
 • هنگامی که برای صورت گرد خود به دنبال یک مدل موی مجعد کوتاه هستید، موهای موج دار خود را روی گونه های تان بگذارید.
 • اگر می خواهید موهای خود را بلند نگه دارید، از مدل سگی لیر استفاده کنید استفاده کنید تا گردن خود را کشیده نشان دهید و صورتتان خیلی گرد دیده نشود.
 • بهترین راه برای حالت دادن به موهایتان، موج دار کردن موهایتان است. کافی است بخش های بزرگی از موهای خود را دور یک اتوی بزرگ بپیچید تا به این مدل مو برسید.

بنابراین، بدون هیچ مقدمه ای، بیایید این مطالب را بخوانیم- بهترین مدل موی کوتاه برای صورت گردتان!

20 مورد از بهترین مدل مو کوتاه برای صورت های گرد و تپل

1. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب بالیاژ شده

ملکه توییتر کریسی تیگن  یک نماد مد است. بنابراین،  شما باید از او ایده بگیرید! این باب بلند که درست روی شانه های او  قرار می گیرد و از یک طرف جدا شده است، او را شبیه به خواننده خود می کند. بالیاژ بلوند با رنگ‌های سرد ظاهر را کاملا متفاوت می کند.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب بالیاژ شده

2. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: باب کوتاه با فرهای ریز

مدرن و شیک است.این یکی از بهترین مدل های کوتاه مو برای خانم هایی با صورت گرد است. میلا کونیس با این مدل موی کوتاه که با فرهای ریزی دارد، بسیار زیبا به نظر می رسد. هایلایت های قهوه ای ظریف در قسمت پایین، جلوه ای بسیار زیبا به این مدل می بخشد.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: باب کوتاه با فرهای ریز

3. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل مو باب کوتاه کوتاه

ونسا هاجنز با این مدل موی زیبا بخشی از جذابیت دنیای قدیم را به هالیوود باز می گرداند. این مدل موی ساده یکی از بهترین مدل های موی باب کوتاه برای صورت های گرد است.مدل آن عالی است و از یک طرف  جدا شده است که یادآور مدل های زیبای دهه 50 است.


حتما ببینید: 40 مدل مو ساده و زیبای دخترانه برای مدرسه


رنگ مشکی نیز باعث بهتر دیده شدن این مدل شده است.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل مو باب کوتاه کوتاه

4. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب کوتاه پاریسی

اگر خانمی وجود داشته باشد که انقلابی در مدل موهای کوتاه زنان با صورت گرد ایجاد کرده باشد، آن یک نفر جنیفر گودوین است. او این مدل موی باب کوتاه را انتخاب کرده است و مانند یک فرشته به نظر می رسد. یک طرف پر حجم تر و سمت دیگر سنجاق زده شده است تا چهره گرد او را زیبا نشان دهد.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب کوتاه پاریسی

5. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب بافته هلندی در بغل

سارا هایلند با این کار بافته شده در کناره  عالی به نظر می رسد. یک بافت هلندی که در یک طرف موهای او انجام شده است به روشی خیره کننده عمل می کند تا زوایای صورت او را برجسته کند و موها را از هم جدا نشان دهد.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب بافته هلندی در بغل

6. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب پرپشت با چتری

در حال حاضر، به طور معمول، به زنان با صورت های گرد گفته می شود که از چتری های پرپشت خودداری کنند. اما وقتی کری واشنگتن هستید، قوانین برای شما اعمال نمی شود. این سبک باب بلند او به دلیل حجمی که دارد باشکوه و عالی است. و چتری های صاف او صورت گردش را زاویه دار می کند.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب پرپشت با چتری

7. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب صاف

اگر استایلی عجیب می خواهید، در اینجا مدل موی کوتاهی است که برای صورت گرد خود نیاز دارید! به عنوان مثال، بای لینگ، بازیگر، که از  این مدل موی  باب صاف استفاده کرده است، او را کمی بدجنس نشان می دهد. چتری های صاف و هایلایت های کاراملی درشت او را کاملا متفاوت می کند.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب صاف

8. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب بلوند

آیا کسی وجود دارد که جرات پیروی از سبک سلنا گومز را نداشته باشد؟ فکر نمی کنم! سلنا صورتی گرد دارد و هر بار از مدل موی متفاوتی استفاده می کند. به عنوان مثال، این مدل موی باب بلوند از یک طرف جدا شده و کمی ژولیده شده است تا او بدون زحمت شیک به نظر برسد.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب بلوند

9. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب کوتاه با چتری

دختران فلپر در دهه 1920 از مدل موی کوتاه باب استفاده می کردند. بنابراین، جای تعجب نیست که یک سبک  توسط آنها در این لیست قرار گرفته است. مدل موی فلپر باب یک مدل بسیار کوتاه است که صاف است. کریستینا ریچی این مدل را با چتری برای صورت گرد خود درست کرده است.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب کوتاه با چتری

10. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب لایه ای

جنیفر لارنس  آماده است تا با این مدل مو به ساحل برسد. این مدل موی تابستانی متشکل از یک باب بلوند است که به شکل موج‌های ساحلی طراحی شده است و مقداری اسپری  زده می شود تا شیک و جذاب به نظر برسد.این مدل را با باز کردن موهای خود از یک طرف به پایان برسانید و شما آماده اید!

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب لایه ای

11. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب افرو

به یارا شهیدی  اعتماد کنید تا مدل موی با افرو‌ داشته باشید. تنها کاری که برای به دست آوردن این استایل باید انجام دهید این است که موهای فر خود را از یک طرف جدا کنید و موهایتان را روی شانه هایت آن بریزید.شما آماده اید! این برای یک صورت گرد عالی عمل می کند زیرا چشم فقط موها را می بینند.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب افرو

12. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب بالا

اکنون این بهترین مدل برای افزایش طول صورت است. و کندس کمرون بیور از آن استفاده می کند. این سبک برآمده که با کمک شانه زدن به پشت و اسپری زیاد درست می شود، فوق العاده جذاب است. و حجم زیاد بالای سر او به طرز فوق العاده ای عمل می کند تا گردی صورت او را متعادل کند و او را عالی به نظر برساند.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب بالا

13. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب سگی از بغل جدا شده

اگر یک مدل مو در این لیست وجود دارد که از اوایل دهه 2000 الهام گرفته است، باید این مدل مو باشد. این یکی از بهترین مدل‌های کوتاه لایه‌ای برای صورت‌های گرد است زیرا پر حجم است. این باب لایه لایه عالی است تا این شکل صورت را برجسته کند.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب سگی از بغل جدا شده

14. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی پیکسی کوتاه

شما این مدل مو را دوست دارید. اگر شما هم مانند مایلی سایرس هستید، صورت گرد دارید و دوست دارید همه چیز را امتحان کنید این مدل مو برای شما عالی است.


حتما بخوانید: نحوه انتخاب مدل موی کوتاه (پیکسی) متناسب با نوع مو و صورت


این مدل موی  پیکسی که به طور شگفت انگیزی درست شده و کناره‌هایش تراشیده شده، عالی و جذاب است و شما را شبیه به آدمی می‌کند که همیشه آرزویش راداشتید.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی پیکسی کوتاه

15. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب خیس

با این مدل موهای کوتاه خیره کننده که توسط ریحانا درست شده است، آماده باشید که مانند الماس بدرخشید . اگرچه ریحانا خودش صورتی گرد ندارد، این باب کوتاه که از وسط جدا شده و با کمک ژل مو به موهای خیسش حالت داده شده است، برای هرکسی که می خواهد گردی صورت خود را کشیده نشان دهد، عالی است.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب خیس

16. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی پیکسی اندکارت

جای تعجب نیست که لوپیتا نیونگو این مدل را انتخاب کرده است. این مدل پیکسی با دو طرف تراشیده شده عالی عمل می کند .با ژل موهای خود را بالا برده است که به طرز شگفت انگیزی برای صورت های گرد عالی است.

 مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی پیکسی اندکارت

17. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب نامتقارن با آمبره

مدل موی پانک راک عالی است در اینجا نحوه درست کردن مدل موی پانک راک آمده است. با یک باب نامتقارن شروع کنید و آن را بلوند سفید کنید. سپس، برای به پایان رساندن این مدل مو یک طرف موهای خود را بلند کنید و آن را رنگ یاسی کنید.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب نامتقارن با آمبره

18. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی فر باب

نکته کلیدی در درست کردن این مدل موهای مجعد کوتاه برای صورت های گرد این است که به جای اینکه از ریشه تا نوک موهای شما فر شوند، باید روی نیمه پایینی موهایتان متمرکز شوید. این مدل موی باب بلوند در نیمه پایینی فر شده است و از یک طرف جدا شده است تا ظاهری جذاب درست کند.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی فر باب

19. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب پیکسی تیز

این پیکسی فوق‌العاده زیبا بابلند بودن در یک طرف دقیقاً همان چیزی است که برای اضافه کردن زوایای تیز به صورت گرد خود نیاز دارید.

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب پیکسی تیز

20. مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب قرمز

با اصلاح کامل موها، به موهای قدیمی خود روح تازه ای ببخشید.این مدل موی باب نامتقارن فوق‌العاده  با کمک یک رنگ موی قرمز و درخشان،زیبایی بیشتری پیدا کرده است. فقط موهای خود را صاف کنید تا صورت گرد خود را زیباتر کنید!

مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل: مدل موی باب قرمز

و اینطوری شما این کار را انجام می دهید، خانم ها! اینطوری مدل موی کوتاه خود را کاملاً حالت می‌دهید تا چهره گرد خود را برجسته کنید! در حالی که ممکن است فکر کنید اکنون همه چیز را فهمیده اید، فقط یک لحظه وقت بگذارید و بررسی کنید که هنگام حالت دادن به موهای خود از چه چیزهایی باید اجتناب کنید.

مدل موهایی که زنان با صورت گرد باید از آن اجتناب کنند

 • موهای خود را از وسط جدا نکنید زیراصورت شما پهن تر می شود و آن را گردتر نشان می دهد. در عوض، آن را از کناره‌ها جدا کنید تا گردی صورتتان کمتر شود.
 • از چتری های پرپشت و صاف خودداری کنید زیرا نتیجه معکوس خواهند داشت و طول صورت شما را کاهش می دهند.
 • موهای خود را دم اسبی محکم نبندید و تمام موهای خود را به عقب شانه کنید زیرا  گردی صورت شما را واضح نشان میدهد. 

از آنجایی که صورت شما از هر زاویه ای گرد به نظر می رسد، انتخاب مدل موی هوشمندانه می تواند زاویه مشخصی را به آن اضافه کند. به همین ترتیب، می توانید از اشکال زاویه دار  استفاده کنید تا کمبود زاویه صورت خود را جبران کنید.

اگر صورت گرد دارید، می‌دانید که کوتاه کردن موهایتان کار آسانی نیست. این احتمال وجود دارد که مدل موی نامناسبی را انتخاب کنید و صورت گردتان را گردتر نشان دهید. اما با کمک می توانید موهای خود را کوتاه کنید تا فرم صورت شما راعالی نشان دهد. چتری،مدل مو موج دار،و فرها می توانند صورت شما را به جای گردتر نشان دادن، بلندتر و لاغرتر نشان دهند. از یک باب کوتاه گرفته تا یک باب نامتقارن، مدل‌های کوتاه زیادی برای صورت‌های گرد وجود دارد که می‌توانید آنها را آزمایش کنید. همچنین اگر هنوز مطمئن نیستید می توانید با یک آرایشگر صحبت کنید تا مدل مو را پیدا کنید.

سوالات متداول

صورت گرد با موهای کوتاه بهتر است یا بلند؟

موهای بلند به طور کلی برای صورت های گرد ترجیح داده می شود. موهای بلند ظاهر پهن تر صورت های گرد را متعادل می کند.

آیا مدل پیکسی برای صورت گرد خوب است؟

بله، مدل پیکسی یک مدل موی مناسب برای صورت های گرد است. این باعث می شود صورت شما باریک تر دیده شود.

سخن آخر

مدل مو علاوه بر حالت صورت می تواند کاملا سلیقه ای نیز باشد، شما می توانید از متخصصان این رشته در انتخاب موی مناسب برای خود مشورت بگیرید.


مطالب مرتبط:

80 مدل سایه چشم جدید، ساده و شیک دخترانه و عروس 2022

به روزترین مدل مو خامه ای پسرانه و مردانه کوتاه، سایه دار و بلند
 

از
5
رای