11 نکته ایی که قبل از رنگ کردن موهای آسیب دیده باید رعایت کنید

11 نکته ایی که قبل از رنگ کردن موهای آسیب دیده باید رعایت کنید توصیه می شود اگر موهایتان آسیب دیده است تا جایی که ممکن است از رنگ کردن آنها بپرهیزید، اما اگر برای رنگ کردن موهایتان مصمم هستید قبل از اقدام موهایتان را تقویت کنید.

مواد شیمیایی و درجه حرارت بالا می تواند باعث آسیب جدی مو شود. رنگ کردن مو آن را در معرض مواد شیمیایی مضر قرار می دهد و این یک فرآیند خطرناک به خصوص برای موهای آسیب دیده می باشد. با این حال، اگر واقعا میخواهید موهای خود را باید رنگ کنید، نکاتی برای محافظت از آن حتی در صورت آسیب دیدگی وجود دارد. چند هفته مراقب موهای خود باشید و با ماسک مو و حالت دهنده ها آن را تقویت کنید. رنگی که برای موهای آسیب دیده ساخته شده است انتخاب کنید و به جای رنگ کردن کل مو روی ریشه ها تمرکز کنید. بعد از محصولات ساخته شده برای موهای رنگ شده برای جلوگیری از آسیب بیشتر استفاده کنید.

چگونه موهای آسیب دیده را رنگ کنیم؟

بخش اول

موهای خود را تقویت کنید

1. انتهای موهای خود را کوتاه کنید                                                                           

قبل از رنگ کردن موهای آسیب دیده مقداری از انتهای آن را کوتاه کنید تا در صورت وجود موخوره آنها را از بین ببرید.

نکات قبل از رنگ کردن موهای آسیب دیده

2. بیشتر مراقب کنید

در هفته ای که قصد رنگ گذاری دارید به دنبال استفاده از نرم کننده برای موهای خود باشید. یک سیستم نرم کننده اضافی می تواند به جلوگیری از آسیب های آینده به موها کمک کند. روزانه از کاندیشینر مرطوب کننده مو، در طول هفته یک نرم کننده عمیق و یک ماسک مو برای جلوگیری از خشک شدن مو در روزهای گرم استفاده کنید.

جلوگیری از خشک شدن مو

3. از پروتئین درمانی استفاده کنید                                                                             

درمان های پروتئینی می تواند باعث تقویت و پر شدن موهای آسیب دیده شود. شما می توانید درمان های پروتئینی را در یک آرایشگاه انجام دهید و یا پروتئین ها را در خانه استفاده کنید. شما فقط باید هر یک یا دو هفته یکبار پروتئین مصرف کنید. در غیر این صورت، آنها می توانند موهای شما را شکننده تر کنند.
درمان های پروتئینی شبیه به ماسک مو است. موی خود را به مواد پروتئینی آغشته کنید، بگذارید آن را برای مدت زمان مشخصی روی موهای شما باقی بماند و بعد آن را بشویید.
اطمینان حاصل کنید که تمام دستورالعمل های استفاده از ماسک پروتئین را دنبال کنید. باقی ماندن مواد برای مدت طولانی روی مو آنها را شکننده تر می کند.

تقویت و پر شدن موهای آسیب دیده

4. از ماسک مو استفاده کنید

روز قبل از رنگ آمیزی موهای خود، ماسک حالت دهنده مو را از یک سالن یا فروشگاهی خریداری کنید. ماسک را روی موهای خود قرار دهید و آن را برای مدت زمان توصیه شده روی مو قرار داده و سپس بشویید. این باعث می شود تا موهای شما قبل از رنگ به حد کافی هیدراته شده و  آسیب ناشی از رنگ به حداقل برسد. مواد طبیعی مانند روغن زیتون، شیر، عسل و روغن نارگیل که برای موها مناسب هستند را استفاده کنید.

ماسک مو رنگ مو

بخش2

انتخاب رنگ ها و محصولات مناسب برای موهای آسیب دیده

5. یک رنگ مو برای موهای آسیب دیده را انتخاب کنید                                                  

به دنبال رنگ موی مناسب برای موهای آسیب دیده باشید. به دنبال محصولات بدون آمونیاک باشید که حاوی مواد مغذی مانند رویال ژل هستند. رنگ های مرطوب کننده نیز برای موهای آسیب دیده عالی هستند. رنگ های موقتی نیز عموما بهتر از رنگ های دائمی برای موهای آسیب دیده می باشند.

موهای آسیب دیده را چطور رنگ کنیم؟

6. از روشن کردن زیاد رنگ موی خود اجتناب کنید

اگر موهای آسیب دیده را رنگ می کنید، سعی نکنید آن را روشن کنید. تغییر رنگ از موی خرمایی به بلوند موجب خسارت زیادی به کوتیکول مو می شود. به دنبال تغییر درجه رنگ به سمت تیره تر شدن باشید اگر موهای شما آسیب دیده است. هرگز بهتر نیست موهای آسیب دیده را روشن کنید.

نکات رنگ کردن موهای آسیب دیده

7. موهای خود را روز قبل از رنگ آمیزی بشویید و نرم کننده استفاده کنید                

موهای بدون رنگ در زمان کوتاهتری رنگ بیشتری جذب می کنند، اما شما باید وقت کافی برای ایجاد چربی طبیعی به سر خود بدهید تا از پوست سر در مقابل مواد شیمیایی محافظت کند. بنابراین دقیقا قبل رنگ گذاری موهای خود را نشویید بلکه اینکار را روز قبل انجام دهید. 

برای رنگ کردن موهای آسیب دیده چه رنگ هایی توصیه می شود؟

8. تمرکز بیشتر روی ریشه های شماست                                                                           

اگر موهای شما رنگ شده است، تنها ریشه گیری کنید و باقی موهای رنگ شده را به مواد آغشته نکنید زیرا موهایی که در حال حاضر آسیب دیده اند ممکن است با رنگ بیش از حد خشک شوند. به طور کلی، در موهای آسیب دیده رنگ آمیزی کمتر بهتر است.

روش های تقویت مو برای رنگ کردن موهای آسیب دیده

بخش3

مراقبت از مو آسیب دیده پس از رنگ گذاری

9. از ماسک ترمیم کننده استفاده کنید                                                                

یک بار در هفته، این ماسک را روی موهایتان بمالید و قبل از شستشو آن را برای مدت زمان توصیه شده روی مو باقی بگذارید. این کمک خواهد کرد که موهای خود را مجددا ترمیم کنید، آسیب های ناشی از رنگ آمیزی را به حداقل می رساند.
اگر موهایتان را در یک سالن رنگ کرده باشید، از آرایشگر بخواهید یک ماسک ترمیم مو توصیه کند.

چگونه موهای آسیب دیده را رنگ کنیم

10. شامپو محافظ رنگ بخرید                                                                                     

پس از رنگ موهایتان، فقط یک شامپو نگهدارنده رنگ استفاده کنید تا رنگ از موهای شما خیلی زود پاک نشود. موهای خود را کمتر لمس کنید تا رنگ مو بیشتر دوام آورد. این نکات باعث می شود که شما کمتر نیاز به رنگ گذاری مو پیدا کنید و آسیب کمتری به موهای شما برسد.

مراقبت از مو آسیب دیده پس از رنگ گذاری

11. استفاده کمتر از شامپو                                                                                     

شامپو کردن کمتر موهای رنگ شده باعث می شود رنگ موها دیرتر پاک شود. تنها دو تا سه بار در هفته شامپو کنید. این نیاز شما برای پیگیری درمان را کاهش می دهد، از آسیب بیشتر موهای رنگ شده جلوگیری می کند.

انتخاب رنگ ها و محصولات مناسب برای موهای آسیب دیده

منبع: wikihow