سبک مدرن در معماری داخلی چیست + تفاوت آن با سبک مدرن معاصر

سبک مدرن در معماری داخلی چیست + تفاوت آن با سبک مدرن معاصر سبک مدرن در معماری داخلی چیست؛ تاریخچه سبک مدرن دکور؛ ویژگی های معماری اسکاندیناوی و ویژگی معمول یک فضای مدرن و تفاوت سبک مدرن با سبک معاصر در سلام دنیا بخوانید.

کلمه "مدرن" یکی از پر کاربرد ترین کلمات در دکوراسیون است. سبک مدرن امروزی که اغلب با سبک معاصر اشتباه گرفته می شود ، مبتنی بر یک جنبش طراحی است که در اواخر قرن بیستم متولد شد. مبلمان و دکورهای سبک مدرن از مواد طبیعی، رنگ‌های خنثی یا خاکی و حذف جزئیات غیرضروری تجلیل می‌کنند. در حالی که ممکن است طیف وسیعی از رنگ ها را در استایل های معاصر ببینید، سبک های مدرن  تک رنگ هستند. در این مطلب از سلام دنیا درباره تاریخچه سبک مدرن دکور، معماری اسکاندیناوی، ویژگی های معمول یک فضای مدرن و سبک مدرن در مقایسه سبک معاصر صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تاریخچه سبک مدرن دکور (سبک مدرن در معماری داخلی چیست)

ریشه در معماری و طراحی آلمانی و اسکاندیناویایی ، سبک مدرن ساده و بدون تزئین است. این به عصر ماشینکاری مرتبط است و اغلب از آن به عنوان دوران دهه 1920 تا 1950 یاد می شود. محبوبیت جنبش سبک مدرن در نیمه اول قرن بیستم ادامه یافت و مشتقات بعدی این سبک به عنوان مدرن و پست مدرن میانه قرن شناخته شدند. 

معماری اسکاندیناوی شامل چه چیزی است؟

معماری و طراحی اسکاندیناوی شامل رنگ های روشن و خنثی است. فضای باز و پنجره‌های بزرگ همگی به معنای به حداکثر رساندن نور در فضا هستند. همچنین تمرکز بر خطوط تمیز و مواد طبیعی برای القای حس سادگی و راحتی وجود دارد.
یکی از باورهای کلیدی نهضت طراحی مدرن این ایده است که "فرم از عملکرد پیروی می کند". به عبارت دیگر، طراحی تمام وسایل و اشیاء تزیینی باید هدف مورد نظر خود را منعکس کند و اگر اثاثیه، دکور یا جزئیات تزئینی هدف کاربردی نداشته باشد، می توان آن را حذف کرد.


حتما بخوانید: ویژگی ها دکوراسیون سبک اسکاندیناوی مینیمال


ویژگی های معمول یک فضای مدرن

این فلسفه در پس سبک مدرن، آن را به یک انتخاب عالی برای دکوراسیون برای کسانی تبدیل می کند که فضاهای ساده و مرتب را دوست دارند  و تزئینات شلوغ را دوست ندارند. در پلان های طبقه باز که با توسعه این سبک همراه بود، به خوبی پیش می رود. 

اگر به فکر دکوراسیون فضایی به سبک مدرن هستید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید بدانید: 

  • عناصر سازه ای (مانند بتن یا تیرها) اغلب در معرض دید قرار می گیرند.
  • تاکید بر خطوط افقی و عمودی با منحنی های کمتر.
  • فقدان شلوغی 
  • مبلمان کم ارتفاع و افقی با خطوط تمیز
  • نور طبیعی و پنجره هایی بدون تزئین
  • مواد طبیعی مانند چوب رنگ نشده، فلزات، چرم و الیاف طبیعی
  • یک پالت رنگ خنثی یا "طبیعی".
  • سطوح بازتابنده مانند فولاد، کروم یا شیشه
  • چوب های طبیعی و روکش های چوبی

آشنایی با سبک مدرن دکوراسیون1

سبک مدرن در مقایسه سبک معاصر

سبک معاصر از یک دوره خاص متولد نشده است. با تکامل زمان تغییر می کند و می تواند عناصر مدرن را در خود جای دهد. به عنوان مثال، در چند دهه دیگر، سبک جدید را معاصر می نامند، زیرا همان چیزی است که در سبک است. مبلمان معاصر اشکال متمایزتری دارند و اغلب می توانند شامل مبلمان منحنی باشند.


حتما بخوانید: مینیمالیستی یا ساده گرایی چیست


با شروع دهه 1990، دکوراسیون معاصر از روند مینیمالیستی پیروی کرد و می تواند شامل رنگ های متضاد با سیاه و سفید باشد، در حالی که مدرن به جای تند و سرد بودن، بر پایه خنثی ها استوار است. قطعات معاصر ممکن است به سادگی تزئینی باشند، در حالی که قطعات مدرن باید عملکردی داشته باشند.

آشنایی با سبک مدرن دکوراسیون2

نبرد برای تعریف سبک مدرن احتمالاً ادامه خواهد داشت، زیرا این موضوع به طور گسترده مورد بحث است. اما در ریشه خود، سبک مدرن بازتاب یک دوره خاص است. گفته می شود، بسیاری از مردم به دلیل ماهیت ساده و کاربردی، قطعاتی از سبک مدرن را در خانه ها و دفاتر خود وارد می کنند. از آنجایی که بسیاری از مردم برای سادگی در زندگی تلاش می کنند - شاید آنها به سبک مدرن کشیده شوند زیرا به نظر می رسد همه چیز را ساده می کند. این با روند طراحی فضاهای مفهومی باز همراه است.

سخن آخر

در اینجا با سبک مدرن دکور و تفاوت آن با سبک معاصر آشنا شدیم. امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشید.


مطالب مرتبط:

 39 مدل آشپزخانه سبک مینیمالیستی شیک

معماری پست مدرن چیستاز
1
رای