آشپزخانه مینیمال چیست؛ 39 مدل آشپزخانه سبک مینیمالیستی شیک

آشپزخانه مینیمال چیست؛ 39 مدل آشپزخانه سبک مینیمالیستی شیک آشپزخانه مینیمال چیست ؛ طراحی آشپزخانه های مینیمالیستی؛ 39 مدل طراحی و دکوراسیون آشپزخانه به سبک مینیمالیستی در اندازه های مختلف، ساده و شیک در سلام دنیا ببینید.

یک طرح دکور مینیمالیستی می تواند در هر اتاق خانه، از اتاق خواب گرفته تا اتاق نشیمن ، مهد کودک ، یا دفتر کار ، منطقی باشد. اما طراحی مینیمالیستی در آشپزخانه گاهی اوقات می تواند به اشتباه به عنوان  خانه ای که در آن هیچ کس آشپزی نمی کند تعبیر شود. طرفداران یک رویکرد مینیمالیست در طراحی آشپزخانه می دانند که این نمی تواند دور از واقعیت باشد. در این مطلب از سلام دنیا ، آشپزخانه مینیمال چیست و 39 مدل آشپزخانه سبک مینیمالیستی شیک و ساده در اندازه های مختلف، چیدمان‌ها و زیبایی‌شناسی که از اصول مینیمالیستی استفاده می‌کنند را بررسی کرده ایم تا بدون به خطر انداختن عملکرد یا سبک، کارهای بیشتری انجام دهید. با ما همراه باشید.

آشپزخانه مینیمال چیست

در حالی که طراحی مینیمالیستی آشپزخانه به عناصر ضروری و بدون درهم و برهمی خلاصه می شود، دلیلی وجود ندارد که نتوان آن را به طور کامل برای آماده سازی غذا، پخت و پز و جمع آوری غذا مجهز و بهینه کرد. این فقط به این معنی است که برای تمیز کردن و نگهداری آسان طراحی شده است، آشپزخانه ای که به لطف پالت رنگی مینیمالیستی، فضای ذخیره سازی پنهان فراوان، چیدمان پایین تر، یا طراحی ساده ای که استفاده نمی شود، می تواند در پس زمینه محو شود. طراحی مینیمالیستی بر روی چند عنصر کلیدی دکور تمرکز می کند.

چه به تنهایی در یک آپارتمان  زندگی کنید، چه با شریک زندگی خود در یک خانه شهری یا با خانواده خود در یک خانه بزرگ حومه شهر، یک طراحی مینیمالیستی در طراحی آشپزخانه می تواند به شما کمک کند تا مرکز خانه خود را به یک خانه زیبا، منظم  تبدیل کنید.


حتما ببینید: 110 مدل کابینت آشپزخانه ساده، جدید و شیک


آشپزخانه های مینیمالیستی

1. آشپزخانه مینیمالیستی به سبک خانه انگلیسی

این آشپزخانه  انگلیسی رویایی از DeVOL Kitchens دارای یک چیدمان ساده است که توسط یک فضای آماده سازی جزیره مرکزی عظیم تثبیت شده است که تمرکز بر معماری کلاسیک را حفظ می کند و در عین حال حس مدرن به روز شده ای را ایجاد می کند. یک جفت لوستر فلزی آویزان توجه را به سقف طاقدار جلب می کند و با قاب فلزی مشکی روی پنجره های سقفی و درب فلزی و شیشه ای به سبک صنعتی هماهنگ می شود.

آشپزخانه های مینیمالیستی1

2. آشپزخانه مینیمالیستی به سبک پاریسی

این آشپزخانه پاریسی از Chloé Leymarie و Eva Gourdon از Leymarie Gourdon Architectes دارای طراحی ظریف و سقف کاذب تاریخی پیچیده است که به زیبایی با کابینت‌های چوبی مینیمالیست، جزیره‌ای مدرن لبه آبشار که سینک را در خود جای داده است و با میز و صندلی اتاق غذاخوری تضاد دارد. کفپوش فرانسوی کلاسیک با الگوی تیغ ماهی در سراسر آپارتمان اجرا می شود.

آشپزخانه های مینیمالیستی2

3. آشپزخانه مینیمالیستی به سبک آشپزخانه ایبیزا شیک

این آشپزخانه آپارتمانی ایبیزا از Fantastic Frank در گوشه ای از زیر فلزی قرار گرفته است، با کابینت چوبی و یک قفسه شناور همرنگ که کنتراست را اضافه می کند.

آشپزخانه های مینیمالیستی3

4. آشپزخانه مینیمالیستی طاقدار

آشپزخانه مینیمالیستی در این خانه در میشیگان از طراح داخلی سارا شرمن ساموئل ، دارای سقف‌های طاقدار بلند و چوبی است که گرما را به فضای مطبوع می‌افزاید. آشپزخانه با رنگ‌های سفید ملایم و مرمر، با جزیره‌ای عظیم، میز و منظره سبز از پنجره تصویر روی سینک تکمیل شده است. این یک فضای آرام با هزاران کابینت است که برای جمع آوری ساخته شده است.

آشپزخانه های مینیمالیستی4

5. آشپزخانه مینیمالیستی بی آلایش و یکدست

جان پاوسون، طراح مینیمالیست مشهور ، این آشپزخانه  جادار را برای معماری Living در یک خانه تعطیلات روستایی ولز طراحی کرد. طراح از ترکیبی از آجری کم رنگ، کف‌های بتنی صیقلی و سقف‌ها، درها و مبلمان چوبی داگلاس برای ظاهری یکپارچه استفاده کرد.

آشپزخانه های مینیمالیستی5

6. آشپزخانه مینیمالیستی ساده

این آشپزخانه جمع و جور تمام سفید از Fantastic Frank در کنار اتاق ناهار خوری روباز قرار گرفته است و طوری طراحی شده است که در صورت عدم استفاده عملاً ناپدید می شود. یک پنجره بزرگ  از احساس بسته بودن آن جلوگیری می کند و نور طبیعی زیادی را فراهم می کند. کابینت های سفید  و سخت افزارهای کابینت نقره ای باعث می شود که براق بودن آن را حفظ کند.


حتما بخوانید: مینیمالیستی یا ساده گرایی چیست


آشپزخانه های مینیمالیستی6

7. آشپزخانه مینیمالیستی انبار

این تبدیل انبار متروکه در مرکز شهر پیتسبورگ از Leanne Ford Interiors دارای پالت سیاه، سفید و خاکستری و روکش‌های صنعتی مانند کف‌پوش‌های بتنی و یک جزیره بتنی عظیم ، با لوسترهای فلزی بر روی پنجره‌ها و بالای سر است. لوستر ها فضا را مشخص تر  می کنند.

آشپزخانه های مینیمالیستی7

8. آشپزخانه مینیمالیستی با کابینت های چوبی

این آشپزخانه  لندن از Emilie Fournet Interiors دارای دیوارهای آجری سفید، کابینت‌های چوبی بازسازی‌شده، لوازم فولادی ضد زنگ، یک ردیف قفسه‌های باز و یک چراغ نئونی طرح رعد و برق نصب شده بر هود اجاق گاز است که زیبایی را اضافه می کند.

آشپزخانه های مینیمالیستی8

9. آشپزخانه مینیمالیستی ساحلی

این آشپزخانه مین از طراح داخلی تایلر کارو ، در نزدیکی آب قرار گرفته است، با سبک ساحلی که شامل صفحات چوبی سفید رنگ شده عمودی، کابینت‌های پایینی دودی،لوستر نقره‌ای و شیشه‌ای، و چهارپایه‌های چوبی درشت در اطراف شبه جزیره است.

آشپزخانه های مینیمالیستی9

کابینت مینیمال آشپزخانه 

10. آشپزخانه مینیمالیستی باز و مطبوع

این آشپزخانه روباز و مطبوع استرالیایی از Liberty Interiors دارای خطوط ساده، پالت تمام سفید،صندلی مشکی و کف‌های چوبی گرم است که فضای وسیع و پر نور را به حداکثر می‌رساند.

آشپزخانه های مینیمالیستی10

11. آشپزخانه مینیمالیستی جدید و کلاسیک

کارا مان ، طراح داخلی، از موادی مانند سنگ مرمر و چوب استفاده کرد که آشپزخانه را با یک به‌روزرسانی معاصر مینیمالیستی که به‌طور یکپارچه قدیمی و جدید را ترکیب می‌کند، آشپزی را تسهیل می‌کند و در اتاق‌های سنتی و با پلان باز ترکیب می‌شود.

آشپزخانه های مینیمالیستی11

12. آشپزخانه مینیمالیستی با لوسترهای مسی

این آشپزخانه انگلیسی  از DeVOL Kitchens دارای ترکیبی از رنگ خاکستری کم رنگ و سرمه ای روی دیوارها و کابینت ها، و رنگ مسی بر روی سه لوستر آویز بر روی جزیره است که چشم را متمرکز می کند و گرما را به آن می افزاید.

آشپزخانه های مینیمالیستی12

13. آشپزخانه مینیمالیستی بافت دار

این طراحی مینیمالیستی آشپزخانه از Leanne Ford Interiors به ​​عشق مشتریان به خاکستری با آجرها، دیوارها و سقف‌های با آهک و خاک رس که بافت و گرما را به طراحی ساده می‌افزاید، ارج نهاده است. یک جزیره مرکزی در وسط است و آن را برای سرگرمی ایده آل می کند.

آشپزخانه های مینیمالیستی13

14. آشپزخانه مینیمالیستی با میز ناهارخوری

این آشپزخانه کوچک غذاخوری از Fantastic Frank رنگ های ملایم سفید را با رنگ های سیاه گرافیکی و چیزهایی مانند چراغ آویز مدرن دانمارکی، ساعت دیواری جورج نلسون و صندلی‌های Eames Eiffel قالب‌گیری شده ترکیب می‌کند تا سبکی جاودانه به آن ببخشد .

آشپزخانه های مینیمالیستی14

15. آشپزخانه مینیمالیستی به سبک پاریسی

این آشپزخانه پاریسی از Leymarie Gourdon Architectes ترکیبی از کابینت‌های توکار بدون درز و صنعتی مانند روکش بتنی و بیضی شکل، جزیره‌ای با کاشی‌های عمودی سفید، کف‌های بتنی صیقلی، و هود گرد فر و چراغ‌های صنعتی آویزان شده از سقف ساخته شده است.

آشپزخانه های مینیمالیستی15

16. آشپزخانه مینیمالیستی یو شکل

این بازسازی کاربردی آشپزخانه یو شکل از Leanne Ford Interiors با روکش‌های سفید  روی کاشی‌ها، کابینت‌ها و دیوارها به پایان رسیده است که به آن احساس  تمیزی و تازگی می‌دهد. ترکیبی از کابینت بسته، جلوی شیشه‌ای و باز، فضای زیادی را برای دور نگه‌داشتن از به هم ریختگی فراهم می‌کند. کف چوبی و رنگ قرمز رنگ و هیجان را به طراحی کلی مینیمال می بخشد.

آشپزخانه های مینیمالیستی16

17. آشپزخانه مینیمالیستی به سبک آشپزخانه باز

این آشپزخانه آفتابی سیاه، سفید و خاکستری به سبک گالی از Cathie Hong Interiors از فلزات مخلوط استفاده می کند تا جذابیت را به فضای مینیمالیستی اضافه کند.

آشپزخانه های مینیمالیستی17

18. آشپزخانه مینیمالیستی مدرن قرن

سارا شرمن ساموئل ، طراح داخلی، به آشپزخانه  کالیفرنیایی متعلق به مندی مور، هنرپیشه، تغییراتی تازه داده است که  چند چیز  پر زرق و برق مانند جزیره‌ای مرمری، سنگ مرمر عظیمی که دیده می‌شود، به آن اضافه کرده است.

آشپزخانه های مینیمالیستی18

19. آشپزخانه مینیمالیستی به سبک آشپزخانه نیویورکی

این آشپزخانه با طرح باز نیویورک از JLA Designs دارای فضای ذخیره‌سازی دربسته زیادی برای پنهان کردن درهم و برهمی است. کوارتز با جلوه مرمر و کابینت‌های طلایی رنگ و رنگ روشن لوستر، حس زیبایی را به آشپزخانه اضافه می‌کند که باعث می‌شود آشپزخانه با بقیه فضا جریان پیدا کند و در صورت عدم استفاده در پس‌زمینه محو شود.

آشپزخانه های مینیمالیستی19

دکوراسیون مینیمال

20. آشپزخانه مینیمالیستی به سبک آشپزخانه ویکتوریایی مدرن

این بازسازی آشپزخانه از Leanne Ford Interiors با کابینت‌های سنتی، دیوارهای کاشی و کف‌های کاشی موزاییک، که در سایه‌های سیاه و سفید برای حس مینیمالیست مدرن با حس تاریخ طراحی شده‌اند.

آشپزخانه های مینیمالیستی20

21. آشپزخانه مینیمالیستی به سبک آشپزخانه ساده کالیفرنیایی

این آشپزخانه ساده کالیفرنیایی از Handsome Salt دارای یک پالت مینیمالیستی از سفید، خاکستری، و سیاه است، با چوب کم رنگ و چرم کنیاک که گرما را می‌افزایند، و ترکیبی از سنگ مرمر جلوه کوارتز و کاشی سیاه در یک الگوی عمودی قرار داده شده است.

آشپزخانه های مینیمالیستی21

22. آشپزخانه مینیمالیستی با آشپزخانه کاملا سفید

این آشپزخانه آرام از DeVOL Kitchens از رنگ  روشن استفاده می‌کند که فضای اتاق را خنثی نگه می‌دارد و در عین حال به کابینت‌های پایین و دیوار سمت راست انبار کمک می‌کند و دیوار کنار سینک را خالی نگه می دارد.

آشپزخانه های مینیمالیستی22

 23. آشپزخانه مینیمالیستی با ویو

این آشپزخانه مینیمالیستی فلوریدا متعلق به طراح داخلی Maite Granda به گونه‌ای طراحی شده است که با فضای پلان باز ترکیب شود و به مناظر وسیع ساحلی از پنجره‌های درهای شیشه‌ای کشویی کف تا سقف اجازه می‌دهد در مرکز صحنه قرار گیرند. طراح این کار را با استفاده از پالتی  سفید و کم رنگ و کابینت‌ها و لوازم خانگی و هود بر روی جزیره مرکزی سفید انجام داد.

آشپزخانه های مینیمالیستی23

24. آشپزخانه مینیمالیستی به سبک گالی

این آشپزخانه به سبک گالی از Fantastic Frank با چوب پوشیده شده است که به فضای عبور گرما می بخشد. ترکیبی از فضای باز و بسته باعث می شود فضا احساس سبکی داشته باشد.

آشپزخانه های مینیمالیستی24

25. آشپزخانه مینیمالیستی باز و مطبوع

در این خانه در کالیفرنیا، جن بانیستر از طراحی داخلی فلوریش از یک پالت مینیمال از رنگ های چوبی سفید، سیاه و کم رنگ استفاده کرد تا فضای آشپزخانه را تعریف کند و در عین حال به آن اجازه دهد تا با بقیه دکوراسیون ترکیب شود.

آشپزخانه های مینیمالیستی25

26. آشپزخانه مینیمالیستی سنتی و جدید

این ترکیب اتاق ناهار خوری آشپزخانه از Urbanology Designs دارای مبلمان چوبی سنتی، نورپردازی به سبک قدیمی و کابینت است. اما جزیره آشپزخانه، قفسه‌های باز، دیوارهای سفید شفاف و چیدمان با پلان باز، به مبلمان و دکوراسیون گرم و آشنا حس مینیمالیستی مدرن‌تری می‌دهد.

آشپزخانه های مینیمالیستی26

27. آشپزخانه مینیمالیستی سبز

این آشپزخانه Sunnyvale، کالیفرنیا از Cathie Hong Interiors دارای کابینت های سفارشی است که تا سقف ساخته شده اند تا فضای ذخیره سازی را به حداکثر برسانند، با رنگ سبز  روشن رنگ آمیزی شده اند که در عین حال با مینیمال داخلی ژاپنی ترکیب می شود.

آشپزخانه های مینیمالیستی27

28. آشپزخانه مینیمالیستی چوبی

جولیان پورچینو ، مشاور املاک و طراح داخلی، این آشپزخانه مدرن کالیفرنیای جنوبی را با کابینت‌های چوبی به روز کرد که در عین حال برای مینیمالیست‌های قرن بیست و یکم جذابیت دارد.

آشپزخانه های مینیمالیستی28

29. آشپزخانه مینیمالیستی با تیرهای چوبی

این آشپزخانه مینیمالیستی از طراح داخلی میشل سالز اسمیت از استودیو سرفیس ، دارای کابینت پایینی کافی برای ارائه فضای ذخیره‌سازی کافی، رومیزی‌های نامرتب، و پالت مینیمالیستی از روکش‌های سیاه، سفید و فولاد ضد زنگ است. کفپوش های چوبی  و تیرهای سقف به زیبایی می افزایند.

آشپزخانه های مینیمالیستی29

آشپزخانه مینیپالیستی سبک

30. آشپزخانه مینیمالیستی پاستلی

این آشپزخانه بزرگ که توسط اریک گیلمر و سون سایمون از DasMod به همراه طراح داخلی سارا سایمون از Handsome Salt طراحی شده است، از مواد ترکیبی استفاده می‌کند و در عین حال حس مینیمالیستی گرم و مدرن را حفظ می‌کند. ترکیبی از چوبی و کابینت های سبز  رنگ شده، میزهای کوارتز با جلوه مرمر و پشتی، و ترکیبی از  مسی و نورپردازی آویز چند رنگی برای اضافه کردن حس سرگرمی و در عین حال حفظ آرامش و احساس بی نظمی.

آشپزخانه های مینیمالیستی30

31‌. آشپزخانه مینیمالیستی با کاشی های طرح دار

این آشپزخانه از استودیو سرفیس از کابینت‌های بالایی صرف نظر کرد تا یک لایه پشتی سقف تا سقف از کاشی‌های طرح‌دار برجسته در یک پالت رنگی کم‌رنگ ایجاد کند. این کاشی بدون به خطر انداختن حس مینیمالیستی اتاق،زیبایی خاصی را ارائه می دهد، در حالی که تعداد زیادی کابینت پایینی توکار، فضای ذخیره سازی را اضافه می کند.

آشپزخانه های مینیمالیستی31

32. آشپزخانه مینیمالیستی دراماتیک

این آشپزخانه از Design Lines Signature طرح‌بندی ساده‌ای دارد که فضایی را برای چند جزئیات دراماتیک باز می‌کند - یک هود بزرگ فولادی ضد زنگ، سه لوستر، یک نقاشی رنگارنگ - بدون قربانی کردن حس مینیمالیستی فضا.

آشپزخانه های مینیمالیستی32

33. آشپزخانه مینیمالیستی با طاقچه

این  آشپزخانه از طراح داخلی کارا مان دارای کابینت داخلی  و یک پالت سیاه و سفید است که به آن حس صیقلی و مینیمالیستی می بخشد. برای جبران کمبود نور طبیعی مستقیم، طراح نور کلی، محیطی را با نورپردازی LED ملایم و روشن زیر کابینت، یک چراغ آویز براق بر روی جزیره و چراغ های قوطی توکار در سقف اضافه کرد.

آشپزخانه های مینیمالیستی33

34. آشپزخانه مینیمالیستی مدرن

این آشپزخانه مدرن کارآمد از DeVOL Kitchens دارای کابینت‌های سنتی، یخچال مستقل، لامپ های اویزان و پالت سیاه و سفید با رنگ‌های طلایی گرم شده است.

آشپزخانه های مینیمالیستی34

35. آشپزخانه مینیمالیستی ترکیبی از فلزات

این آشپزخانه از Cathie Hong Interiors دارای چیدمان متراکم و جمع و جور یو شکل است و کابینت‌هایی در سقف‌ برای مرتب نگه داشتن وسایل دارد. یک پالت کوچک از سفید ، خاکستری گرم، و فلزات مخلوط، در عین حفظ حس مینیمالیستی، جذابیت را به اشپزخانه شما اضافه می کند.

36. آشپزخانه مینیمالیستی تیره و روشن

این آشپزخانه مدرن  از استودیوی Jenn Pablo به‌روزرسانی معاصری را دریافت کرد که خطوط تمیز فضای اصلی را حفظ کرد، با کابینت‌های پایین‌ تیره و طلایی مد روز و تجهیزات لوله‌کشی، کاشی‌های کف طرح‌دار عالی است.

آشپزخانه های مینیمالیستی36

37. آشپزخانه مینیمالیستی رنگ قرمز

این آشپزخانه معاصر از طراح داخلی Maite Granda ، شیک و با رنگ های سرد در رنگ های سفید و خاکستری، با  قرمز روشن در چهارپایه جزیره و لوستر یک پانچ گرافیکی از رنگ را ارائه می دهد.

آشپزخانه های مینیمالیستی37

38. آشپزخانه مینیمالیستی به سبک کالیفرنیایی مدرن

این آشپزخانه مدرن کالیفرنیایی Eichler در سن خوزه، کالیفرنیا با یک جزیره آشپزخانه جدید، کفپوش وینیل لوکس و کابینت مدرن که با معماری اصلی خانه و در عین حال احساس تازگی و نو بودن به خوبی بازی می کند، به روز رسانی قرن بیست و یکم را از Cathie Hong Interiors دریافت کرد.

آشپزخانه های مینیمالیستی38

39. آشپزخانه به سبک مینیمالیستی ذن

این آشپزخانه کالیفرنیایی از استودیو جن پابلو ، رنگ‌های چوبی ملایم سفید و کم‌رنگ را با چراغ‌های آویز شیشه‌ای و رنگ هایی از قهوه‌ای در جزیره آشپزخانه ترکیب می‌کند تا احساسی بی‌نظم ذن ایجاد کند.

آشپزخانه های مینیمالیستی39

سخن آخر

با توجه به تصاویری که از آشپزخانه های مینیمالیستی در این مجموعه با سبک های مختلف دیدید امیدواریم که توانسته باشید از این ایده ها استفاده ببرید.


مطالب مرتبط:

55 ایده در طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سفید شیک و لوکس

نمونه های زیبا، استاندارد و حرفه ای چیدمان آشپزخانه

22 ترفند برای استفاده هوشمندانه از فضای آشپزخانه کوچک و بزرگ نشان دادن آناز
3
رای