9 ترفند برای این که چگونه یک دوست خوب باشیم

9 ترفند برای این که چگونه یک دوست خوب باشیم دوست خوب بودن همیشه آسان نیست، ولی صرف زمان برای ایجاد یک دوستی پایدار قطعا با ارزش است. یکی از پایه های داشتن یک دوستی موثر این است که خود ما فرد خوبی باشیم و در این رابطه کمی و کاستی نگذاریم.

ما برای ایجاد روابط معنا دار به یکدیگر متصل هستیم. مطالعات نشان می دهد که کسانی که دوستان خوبی دارند، زندگی طولانی تری خواهید داشت. حقایق زیادی پشت این جمله وجود دارد، اما برای داشتن یک دوست خوب ابتدا باید برای خودتان دوست خوبی باشید.

چطور می توانید دوست خوبی باشید؟ این کار چه شرایطی دارد؟

در این مقاله برخی از ملاک های یک دوست خوب را ارائه می دهیم. شما می توانید همان طور که این نکات را را یاد می گیرید، آن ها را به دوستان خود نیز آموزش دهید.

چگونه با دوستان خود رفتار کنیم؟

9 روش برای این که چگونه دوست خوبی باشیم

1. واقعی باشید

مردم ارتباط خود را با افرادی که دائما وانمود می کنند فرد دیگری هستند، قطع می کنند. همه ی ما در کنار افرادی که تظاهر نمی کنند فرد دیگری هستند، راحت تریم. حتی اگر فرد کاملی نباشند. این گونه می توانیم نقاط ضعف و نقاط قوت مان را با خیال راحت با آن ها در میان بگذاریم و در کنار یک دیگر احساس راحتی و آرامش داشته باشیم.

2. قابل اعتماد باشید

هیچ کسی دوست ندارد با یک فرد دروغ گو دوست باشد. و همیشه این دروغ ها برای دوستان فرد آشکار می شود. بنابراین هر چقدر هم که سخت باشد، دوستان  باید همیشه به یک دیگر حقیقت را بگویند. حضرت سلیمان در کتاب انجیل می گوید: زخم های دوست، وفاداری او و بوسه های دشمن، نشان دهنده فریب اوست. شانون گفته: من برای این که ظاهر خوبی داشته باشم، به لاغر بودن و تحمل سختی های آن عادت کرده بودم اما هیچ وقت متوجه نشده بودم که چه بلایی بر سر خودم آورده ام تا زمانی که دوستم مرا از این موضوع آگاه کرد.

آداب رفتار با دوستان

3. شنونده خوبی باشید و به جزئیات زندگی دوست تان علاقه نشان دهید

زمانی که دوست تان موضوعی را با شما درمیان می گذارد به تلویزیون یا پیام های تان نگاه نکنید. بیش تر اوقات مردم به نصحیت های خوب نیاز ندارند بلکه به فردی احتیاج دارند که وقتی در مورد احساسات خود با او حرف می زنند به آن ها گوش بدهد. از آن ها در مورد اتفاقات زندگی شان و احساساتی که دارند سوال کنید. ماری نوشته بود: کایلر بهترین دوست من است چون او به حرف های من گوش می دهد. مهم نیست که چه اتفاقی افتاده باشد او واقعا به این که من چه آدمی هستم علاقه مند است. او همیشه حامی من است و اگر من به او نیاز داشته باشم همه کارهایش را به خاطر من رها خواهد کرد.

4. برای دوست تان وقت بگذارید

یکی از بزرگ ترین هدایایی که ما در اختیار داریم زمان است. هنگامی که ما زمان بیش تری را در کنار دوست مان می گذرانیم در واقع ما این هدیه را به آن ها بخشیده ایم. هیچی رابطه دوستی در طول یک شب ایجاد نمی شود. این کار طول می کشد. دوستان واقعی این زمان را برای یک دیگر خواهند گذاشت.

راز دوست خوب بودن

5. رازهای آن ها را پیش خود نگه دارید

به دوست تان ثابت کنید که فرد قابل اعتمادی هستید، فردی که از رازهای او با دل و جان محافظت خواهد کرد. روش خوبی که می توانید به کمک آن به دوست تان ثابت کنید که فرد قابل اعتمادی هستید، راحت درمیان گذاشتن رازهای خودتان با دوست تان است. حضرت سلیمان می گوید: دوستان می آیند و می روند، اما دوستان واقعی مانند خانواده در کنار شما خواهند ماند. آیا مایل هستید چنین دوستی باشید؟

6. دوست تان را تشویق کنید

همه افراد به تشویق شدن نیاز دارند. روش های خاصی را برای تشویق کردن دوست تان پیدا کنید. حتی زمانی که با آن ها اختلاف نظر دارید، به آن ها نشان دهید که چه چیزهای خاصی در مورد آن ها می بینید و زمانی که آن ها افسرده هستند یا احساس می کنند زندگی از همه جهات در حال فشار آوردن به آن هاست. ویژگی های مثبتی را که دارند به آن ها یاد آوری کنید.

چگونه می توانیم یک رفیق خوب باشیم؟

7. به دوست تان وفادار باشید

شما باید این کار را بدون چون و چرا برای دوست خود انجام دهید، حتی زمانی که دوست تان مرتکب اشتباهی شده باشد یا واقعا خراب کاری کرده باشد. هنگامی که آن ها با اتفاقات بزرگ و کوچک زندگی خود مواجه می شوند در کنار آن ها باشید. با آن ها بخندید و گریه کنید و فقط به حرف کنارشان نباشید بلکه این کار را عملی کنید. دلانی گفته: من دوستان خوبی دارم، دوستانی که همیشه کنار من هستند و همیشه می دانند که چطور می توانند با کارهایشان مرا خوشحال کنند.

8. با وجود اختلافات و تناقضاتی که بین تان وجود دارد، مشتاقانه در کنار یک دیگر بمانید

مطمئنا هر رابطه دوستانه ای لحظات سختی نیز خواهد داشت. به دوست خود نشان دهید که مشتاق برطرف کردن سوء تفاهمات و ناراحتی ها در این رابطه هستید. گاهی اوقات این لحظات سخت حتی باعث می شود که رابطه دوستی شما عمیق تر شود. هرگز دوست خود را در چنین شرایطی تنها نگذارید.

دوست خوب کیست؟

9. مراقب دوست تان باشید

هنگامی که دوست تان را در موقعیت های خطرناکی مثلا هنگام مصرف مواد مخدر یا مشروبات الکلی و یا حتی روابط مخرب می بینید، باید به اندازه کافی برای محافظت از دوست تان در برابر صدماتی که بر سر راهش قرار دارد شجاع باشید. ناردا نوشته است: بهترین دوست من چیزی فراتر از یک دوست خوب و حتی یک خواهر است. ما هردو چنین حسی را به یک دیگر داریم و برای همیشه پشت یکی دیگر هستیم.

منبع: thehopeline

از
4
رای