چگونه عشق خود را فراموش کنیم؟

چگونه عشق خود را فراموش کنیم؟ در اینجا بعضی از نکاتی که می توانید از آنها برای فراموش کردن شخصی که زمانی به شدت به وی علاقه داشته اید، بکار ببرید. قطعا این کار سهل و ساده ای نخواهد بود اما از طرف دیگر غیر ممکن نیز محسوب نمی شود.

این واقعیت که شما این مطلب را می خوانید اثبات می کند که شما به دنبال راه حلی هستید که چگونه عشق خود را فراموش کنیم. با این وجود، شما ممکن است در تلاش برای انجام این کار با مشکل مواجه باشید. این عجیب نیست. وقتی شما برای اولین بار عاشق کسی می شوید، ممکن است احساس کنید که وی تمام زندگی شماست. شما با فردی که می خواسته اید آشنا می شوید و به این نتیجه می رسید که چیزهای مشترک فراوانی دارید. شما نوعی ارتباط بین خودتان بوجود می آورید و نمی خواهید که آن را رها کنید. این چیزی است که نهایتاً احساس عاشق شدن را به شما می بخشد. این به معنی لمس چیزی خارج از وجود خودتان است.

شما این ارتباط را داشته و با بهترین توانایی هایتان آن را بوجود آورده اید. شما تصور می کنید که ارتباط شما مهمترین جنبه زندگی شما در آن زمان می باشد. با این وجود، با گذشت زمان درمی یابید که بعضی چیزها در این رابطه آن شیرینی سابق را ندارد. چیزهایی که دیگر مانند گذشته ایده آل به نظر نمی رسند. احساس عشق، درک و لذتی که زمانی داشته اید اکنون به نارضایی، افسردگی و خشم تبدیل شده اند. می دانید که چیزی درست نیست و احتیاج دارید تغییری در رابطه خود بوجود آورید.

رابطه ای که دیگر خوشایند نیست

متاسفانه این مساله در بسیاری از روابط روی می دهد. با وجود اینکه شما ممکن است در ابتدا زوج بسیار کاملی به نظر برسید، شرایط همواره در این حالت باقی نمی مانند. در نهایت، شما احساس می کنید که قلب شما شکسته است. مهم نیست که شما یا شریک زندگی تان آغاز کننده شکست این رابطه باشید. شکست رابطه همواره آزاردهنده است. بازگشت به شرایط عادی پس از آن بسیار دشوار می باشد. این مساله بویژه وقتی شما کسی نباشید که رابطه را خاتمه داده اید یا هرگز به خاتمه درستی از رابطه خود نرسیده باشید، صادق تر است.

اما این همه چیز نیست. عوامل مختلفی وجود دارند که می توانند باعث شوند این شکست به وحشتناک ترین مصیبتی تبدیل شود که تاکنون با آن روبرو شده اید. درباره آن فکر کنید. وقتی اولین بار عاشق شدید، بسیار به یکدیگر وابسته گشتید. شما نه تنها به فردی که با وی هستید، وابسته می شوید بلکه به رابطه ای که در آن قرار دارید نیز احساس وابستگی می کنید. بسیاری از افراد به بعضی احساسات که با عاشق بودن در ارتباط هستند نیز وابسته می شوند. این چیزی است که عشق را بسیار شگفت انگیز و ارزشمند می کند. با این وجود، این مساله شکست را نیز در صورت وقوع بسیار فاجعه بار می سازد. شما مجبور هستید با چیزهای فراوانی که به آنها عادت کرده اید، وداع کنید.

راهکارهای از یاد بردن عشق یا نامزد سابق

آیا ادامه دادن زندگی بعد از دست دادن معشوق خود امکان پذیر است؟

پاسخ کوتاه این است که بلی. امکان ادامه زندگی با از دست دادن کسی که عاشقش هستید، بسیار زیاد است. با این وجود، این کار آسانی نیست. در واقع، برای بسیاری از افراد، هنر کنار آمدن با این مساله و دنبال کردن روند زندگی بسیار پیچیده می باشد. بدون شک افراد کمی هستند که به خوبی بر احساسات خود مسلط بوده و می توانند سریع و آسان از این شرایط عبور کنند. برای بسیاری از افراد، اوقات پس از شکست خوشایند نمی باشد. برای همین افرادی مانند شما به دنبال مقالاتی همچون چگونه عشق خود را فراموش کنیم؟ چقدر زمان میبرد تا یک نفر را فراموش کنیم؟ چطوری بیخیالش بشم؟ هستند که به آنها در کنار آمدن با احساساتشان در این شرایط کمک کنند.

البته شما همواره می توانید از افراد متخصص برای مواجهه با احساساتتان کمک بگیرید. اما همه افراد زمان یا توان پرداخت هزینه این چنین کاری را ندارند. به همین دلیل مقالاتی مانند این طراحی شده اند که تا حد امکان مفید باشند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از نکات ارائه شده در ادامه پیروی کنید تا بتوانید به بهترین وجه به شرایط عادی زندگی خود بازگردید. باید تلاش کنید احساساتتان را کنترل نمایید تا آنها نتوانند شما را اسیر خود کنند.

خطرات بی توجهی به احساسات در زمان پایان رابطه با عشق قبلی

اگر درباره کل این روند شک دارید، باید بر این شک غلبه کنید. باید خودتان را تحریک کنید تا بهترین عملکرد را در گذر از این شرایط داشته باشید. اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است از لحاظ سلامت روحی و احساسی به شدت آسیب ببینید. این بزرگترین خطری است که در کنار نیامدن با شرایط پس از شکست در یک رابطه وجود دارد. نهایتاً این امر می تواند بر ادامه روند زندگی شما تاثیر گذارد و این بدون شک خواسته شما نیست. شما همواره می خواهید از لحاظ ذهنی و روحی یک انسان متعادل و پایدار باشید.

دلیل دیگر برای اینکه می خواهید به احساساتتان بپردازید به خاطر روابط دیگر شماست. این تنها مربوط به (یا عدم وجود) رابطه شما با همسر سابق تان نمی باشد. این امر با رابطه شما با دوستان، خانواده و عشق های آتی شما نیز در ارتباط است. اگر برای فراموش کردن فردی که دوستش داشته اید تلاش نکنید، این می تواند بر تعامل شما با دیگران تاثیر گذارد. ممکن است مسائل حل نشده زیادی وجود داشته باشند که باعث شوند شما نتوانید به خوبی با مهمترین افراد زندگی تان ارتباط سالمی برقرار کنید.

چگونه عشق خود را فراموش کنیم؟

چگونه عشق خود را فراموش کنیم؟

اکنون شما کاملاً اهمیت شرایط را درک کرده اید. زمان آن رسیده که گام ها یا روش های مختلفی را که برای فراموش کردن کسی که دوستش داشته اید، بیاموزید. قبل از شروع، مهم است بدانید که نباید در انجام هیچ کدام از این مراحل عجله کنید. گاهی اوقات حتی وقتی در تلاش برای انجام کاری هستید، کمی زمان لازم است که نتایج آن را ببینید. صرفاً تلاش کنید تا حد امکان آرامش خود را حفظ کنید نهایتاً اگر به این فرآیند اعتماد داشته باشید، به نتیجه خواهید رسید.

راه های فراموش کردن کامل عشق یا نامزد سابق خود

در اینجا چندین روش برای فراموش کردن کامل افراد را بیان می کنیم:

1. به این فرآیند اعتماد داشته باشید

اکثر مواقع بسیاری از افراد سعی می کنند در روال فراموش کردن افراد سریع به جلو بروند. این اولین اشتباه بزرگی است که باید تا حد امکان از آن پرهیز کنید. شما نباید اجازه دهید نتایج فراموش کردن آن فرد شما را بیش از حد به خود مشغول کند زیرا مهمترین قسمت، خود این فرآیند می باشد.

بله شما دوست دارید دوباره روبراه شوید. می خواهید حس عادی بودن سلامت روحی و احساسی خود را دوباره بدست آورید. با این وجود نمی توانید با برداشت یک گام بزرگ این کار را انجام دهید. این روال باید آرام و تدریجی انجام پذیرد. این چیزی نیست که امید داشته باشید بتوانید ظرف مدت یک روز یا یک هفته به آن دست یابید. برای بعضی افراد، این کار ممکن است سال ها طول بکشد. شما باید صبور بوده و به این روند اعتماد داشته باشید. باور داشته باشید که هر چیزی که اکنون در حال عبور از آن هستید، برای بهتر شدن شرایط شما در آینده خواهد بود.

چگونه عشق خود را فراموش کنیم


حتما بخوانید : تکنیک های ساده برای فراموش کردن و رهایی از گذشته


2. اجازه دهید درد را حس کنید

یک اشتباه دیگر این است که افراد برای فراموش کردن کسی سعی می کنند نسبت به درد آن بی توجه باشند. البته این خوب است که اجازه ندهید احساسات منفی، زندگی شما را در دست بگیرند. این یعنی شما احساساتتان را تحت کنترل داشته و به سمت جنون حرکت نمی کنید. با این وجود، این عاقلانه نیست که کاملاً نسبت به احساساتتان بی توجه باشید. نباید وانمود کنید که احساسات شما وجود ندارند. شما باید قبول کنید که آنها واقعی هستند و وجود دارند تا بتوانید بر آنها غلبه کنید.

بلی، این ممکن است جنبه بسیار ناخوشایندی از فرآیند باشد. با این وجود، لازم است. هیچ کس دوست ندارد با احساسات منفی مانند غم، خشم یا پشیمانی روبرو شود. اما نمی توانید انتظار داشته باشید که احساسات ناخوشایند به خودی خود از بین بروند. شما باید تایید کنید که آنها وجود دارند و به شرایط وجود آنها برسید. این تنها راه واقعی است که به کمک آن می توانید به صورت سالم و پخته به احساساتتان بپردازید.

3. رابطه خود را صادقانه ارزیابی کنید

گاهی اوقات افراد به اشتباه صرفاً بر بخش های خوب یک رابطه متمرکز می شوند. رابطه خود را با عینک خوش بینی مشاهده نکنید. وقتی شما به یک رابطه شکست خورده با عینکی تمیزتر و واقعی تر نگاه کنید، آسان تر می توانید با آن کنار بیایید. رابطه شما مشکل دار بوده و به همین دلیل با شکست مواجه شده است. خودتان را با این تفکر که همه چیز بی نقص بوده و دلتان برای این کمال تنگ خواهد شد، گول نزنید.

چقدر زمان میبرد تا یک نفر را فراموش کنیم

4. به شیوه ای سالم با غم و غصه خود برخورد کنید

قبلاً اشاره کردیم که شما باید با احساساتتان مواجه شده و با خودتان در قبال آنها صادق باشید. با این وجود این می تواند بخش بسیار خطرناکی از فرآیند باشد زیرا بعضی افراد تمایل دارند احساسات از آنها بهره برداری لازم را بنمایند. گاهی اوقات افراد به کج خلقی یا سایر رفتارهای مخرب متوسط می شوند. هر چند در صورتی که افراد برای رهایی به اعتیاد یا اعمالی که به خودشان آسیب می زنند، پناه ببرند، شرایط می تواند بسیار بدتر و جدی تر شود. شما باید برخورد سازنده ای با غم و غصه خود داشته باشید. از اینکه اجازه دهید خشم شما به شیوه ای سالم رها گردد، نترسید.

5. احساساتتان را بنویسید

نوشتن احساسات می تواند کمک کننده باشد. شما لازم نیست نویسنده خوبی باشید. درباره گرامر یا ترکیب مطالب نوشته شده چندان حساس نباشید. در عوض، بر صداقت و صحت آنها تمرکز کنید. اگر می خواهید با احساساتتان کنار بیایید، باید صادقانه با آنها روبرو شوید. گاهی اوقات به عنوان روشی برای کنار آمدن با شرایط، ما احساسات خاصی را در اعماق خود سرکوب کرده یا به آنها بی توجهی می کنیم. این می تواند به شدت مشکل آفرین باشد زیرا این احساسات سرکوب شده می توانند برای روان فرد مشکلات اساسی ایجاد کنند.

بنابراین زمانی را به نوشتن احساسات خود اختصاص داده و با آنها کنار بیایید. این کار به شما اجازه می دهد در قبال این احساسات نوعی احساس قدرت پیدا کنید و آنها نتوانند در نهایت بر شما فائق آیند. همچنین، نوشتن می تواند شیوه درمانی بسیار خوبی برای رهایی باشد.

نوشتن احساسات از راه های فراموش کردن معشوق سابق

6. خودتان را به طور کامل از همسر (نامزد) سابق تان جدا کنید

باید مطمئن شوید که خودتان را به طور کامل از کسی که قلب شما را شکسته است، جدا کرده اید. درگیری و برخورد مداوم با آن فرد (مثلاً اگر وی چیزی را در محل زندگی شما باقی گذاشته است) هیچ کمکی به شما نخواهد کرد بنابراین خود را از شر این موارد خلاص کنید. شما باید تا حد امکان چیزهایی را که یادآوری کننده وی می باشند، حذف نمایید.

به خاطر داشته باشید که روال کنار آمدن با شکست هیچ ارتباطی با وی ندارد. وی ممکن است باعث شکسته شدن دل شما شده باشند اما هیچ جایگاهی در نحوه برخورد شما با احساساتتان ندارد. این امر فقط بستگی به شما دارد. به همین دلیل باید خودتان را از وی جدا کنید. وی نباید تاثیری بر نحوه برخورد شما با ناراحتی و غم کنار آمدن با این قضیه داشته باشد. از این به بعد همه چیز صرفاً به شخص شما بستگی دارد.

7. بر خودتان متمرکز شوید

روال فراموش کردن افراد بسیار درون نگر است. برخلاف باور عمومی، این قضیه ارتباط چندانی با فردی که قلب شما را شکسته است نداشته و بیشتر با احساساتی که در درون شما وجود دارد، سروکار دارد. به همین دلیل است که شما در کل این فرآیند باید بر خودتان متمرکز شوید. اولویت اصلی شما هستید. شما کسی هستید که در حال حاضر عذاب می کشید. بنابراین، باید بر نیازها و خوشبختی خودتان تمرکز کنید تا موفق شوید.

برای این کار، باید مطمئن شوید کارهایی را انجام می دهید که از آنها لذت می برید. به کارهایی که به آنها علاقه دارید بپردازید. کتاب بخوانید، فیلم تماشا کنید، بیرون بروید و ورزش کنید. هر کاری که قلب شما را از شادی و خوشبختی سرشار می کند، انجام دهید. انسان بهتری باشید. خودتان را به کارتان مشغول کنید. هر کاری انجام دهید تا به زندگی تان معنی و رضایت ببخشید. اگر در رابطه خود موفق نبوده اید، حداقل سعی کنید در زمینه های دیگر زندگی به نتیجه برسید.

روال فراموش کردن فردی که عاشقش بودیم چگونه است

8. وقتی آماده بودید، با افراد جدید آشنا شوید

اکنون باید به این قسمت بپردازید. بیش از حد اصرار نداشته باشید که صرفاً با شخص دیگری رابطه برقرار کنید. این روش سالمی برای برخورد با احساساتتان نبوده و در قبال آن فرد نیز رفتار عادلانه ای محسوب نمی شود. قبل از اینکه به سراغ هر نوع رابطه ای با فرد دیگری بروید، باید مطمئن شوید که در وضعیت روحی و احساسی مناسبی قرار دارید.

هر زمان احساس آمادگی کردید، نباید از ملاقات با افراد دیگر بترسید. اجازه ندهید آن تجربه منفی رابطه پیشین، نظر شما درباره عشق و علاقه را برای همیشه تحت تاثیر قرار دهد. نهایتاً، شما کماکان لیاقت عشق را داشته و می توانید با فرد دیگری خوشبختی را تجربه کنید. شما باید خودتان را در آنی خصوص قانع کنید. این که پس از کسب آمادگی لازم به دنبال برقراری ارتباط با فرد دیگری باشید، بسیار طبیعی است. این همچنین می تواند آزمونی برای اینکه آیا توانسته اید ارتباط پیشین خود را رها کنید یا خیر، محسوب شود.

9. اجازه دهید زمان کار خودش را انجام دهد

چقدر زمان میبرد تا یک نفر را فراموش کنیم؟ نهایتاً این عبارت کلیشه ای که زمان تمامی زخم ها را بهبود می بخشد. ممکن است اینگونه به نظر نرسد اما نهایتاً شما روبراه خواهید شد. مجدداً این کار برای بسیاری از افراد دشوار است. اما چون شما فردی را می شناسید که توانسته به سرعت به شرایط عادی زندگی باز گردد، شما نیز الزاماً نباید همین خطر سیر زمانی را برای خودتان متصور شوید. هر کدام از ما با احساسات خود و مدیریت آنها به شیوه ای متفاوت برخورد می کنیم.

اگر اکنون روبراه نیستید، مشکلی وجود نخواهد داشت. کمی صبر کرده و به خودتان زمان دهید تا با احساساتتان کنار بیایید. نهایتاً روزی دوباره برخواهید خواست و این احساس سنگینی را دیگر در قلبتان احساس نخواهید کرد. در آن روز، درک خواهید کرد که روبراه شده و با موفقیت تجربه شکست خود را پشت سرگذاشته اید.

چگونه عشق قدیمی خود را فراموش کنیم

10. کمک بخواهید

از درخواست کمک نترسید. گاهی اوقات، شما نمی توانید به تنهایی این کار را انجام دهید و این مساله خاصی نیست. در مورد قابلیت هایتان صادق بوده و به این نتیجه برسید که به کمک نیاز دارید. گاهی اوقات این کمک می تواند از جانب یک دوست یا فردی که به وی علاقه دارید، باشد. در سایر موارد می توانید از افراد متخصص در این زمینه درخواست کمک کنید. در هر حالت، درخواست کمک برای کنار آمدن با احساساتتان باعث شرمساری نخواهد بود.

نتیجه گیری

این ها در اختیار شماست. این ها تنها بعضی از نکاتی است که می توانید از آنها برای اینکه چگونه عشق خود را فراموش کنیم بکار ببرید. مجدداً این روال سهل و ساده ای نخواهد بود اما از طرف دیگر غیر ممکن نیز محسوب نمی شود. تنها به این دلیل که در ارتباط خود با شخصی که دوستش داشته اید، دچار شکست شده اید، به این معنی نیست که زندگی شما به پایان رسیده است. برخلاف باور عمومی، کماکان پس از عشق امکان زندگی وجود دارد.

در پایان هر روز، به خودتان مدیون هستید که برای فراموش کردن فردی که قلب شما را شکسته است، تلاشی نکرده اید. بدون شک این کار ساده ای نبوده و هیچ کس از شما انتظار ندارد که به سرعت آن را به انجام برسانید. شما باید به خودتان فرصت داده و همزمان از خودتان مراقبت نمایید. بیش از هر چیز شما اولویت اصلی بوده و کسی هستید که لایق عشق می باشد. گاهی اوقات، شما نمی توانید آن عشق را از جانب فرد دیگری کسب کنید و این زمانی است که باید صرفاً به خودتان تکیه نمایید.

از
14
رای