از بین بردن لکه لوازم آرایش، ریمل و رژ لب از روی روتختی و ملحفه

از بین بردن لکه لوازم آرایش، ریمل و رژ لب از روی روتختی و ملحفه از بین بردن لکه لوازم آرایش از روی ملحفه و روبالشی ؛ چگونه ریمل و رژلب را از روی روتختی پاک کنیم؛ روش های تمیز کردن و از بین بردن لکه لوازم آرایشی از روی تشک در سلام دنیا بیاموزید.

آیا تا به حال با آرایش شب قبل که روی ملحفه ها مالیده شده از خواب بیدار شده اید؟ یا شاید برای شما هم پیش آمده باشد که افراد دیگری اثری از چهره خود را در روبالشی شما به جا گذاشته‌اند، رفته‌اند؟ صرف نظر از آشفتگی، یک واقعیت است؛ باید بدانید که چگونه لکه های آرایش را از ملحفه پاک کنید. در این مقاله در سلام دنیا می خواهیم شما را با ترفند هایی آشنا کنیم تا بتوانید لکه لوازم آرایش، ریمل و رژ لب از روی روتختی و ملحفه را از بین ببرید.

چگونه لکه های آرایش را از رختخواب پاک کنیم؟

توجه: قبل از اینکه بخواهید ملحفه یا روبالشی خود را با هر یک از روش های زیر تمیز کنید، ابتدا باید دستورالعمل های روی برچسب مراقبت را بررسی کنید. همچنین ایده بسیار خوبی است که یک آزمایش نقطه ای روی یک تکه کوچک انجام دهید تا مطمئن شوید که محلول تمیزکننده شما پارچه را لکه دار یا سفید نمی کند. و قبل از اینکه ادامه دهید، باید اجازه دهید مناطق مورد آزمایش نقطه ای کاملا خشک شوند.

چگونه ریمل را از روبالشی پاک کنیم

بسیاری از ریمل ها ضد آب و ضد لک هستند خوشبختانه، یادگیری نحوه پاک کردن ریمل از روی ملحفه چندان دشوار نیست. شما نیاز دارید به یک قاشق کره، چند قطره صابون ظرفشویی ملایم و ضد چربی، 2 لیوان آب و پارچه های میکروفیب. با استفاده از قاشق کره، ریمل را به آرامی از روی رختخواب بشویید. پارچه را محکم نشویید، در این صورت ممکن است به آن آسیب برسانید. مایع ظرفشویی و آب را با هم مخلوط کنید. یک پارچه میکروفیبر را با محلول تمیز کننده مرطوب کنید.

چگونه ریمل را از روبالشی پاک کنیم


حتما بخوانید: پاک کردن لکه سرکه از روی لباس


به آرامی لکه را بمالید تا زمانی که از بین برود، پارچه خود را در صورت نیاز دوباره خیس کنید. باز هم، نیاز نیست به شدت مالش دهید. ناحیه لکه شده را در سینک بشویید تا باقی مانده صابون از بین برود. ملافه را به طور معمول بشویید، اما آن را با هوا خشک کنید. گرمای خشک کن می تواند باعث ایجاد لکه بیشتر شود. این مراحل را تکرار کنید تا لکه به طور کامل پاک شود.

حذف فونداسیون از پتوها (از بین بردن لکه کرم پودر از روی ملافه)

در حالی که فونداسیون ممکن است ظاهری صاف به پوست شما بدهد، اما ملحفه های شما را پس از ایجاد لکه های فراوان تمیز می کند آیا آماده‌اید یک ترفند شگفت‌ انگیز برای حذف این لکه های آرایش از  ملحفه هایتان بیاموزید؟

شما نیاز دارید به یک قاشق کره و کرم اصلاح (درست است!)، آب، پارچه های میکروفیبر.

  • با ظرافت هر قسمت از لکه را با کناره قاشق یا چاقو بردارید. کرم اصلاح را روی ناحیه لکه دار اسپری کنید و بگذارید سه تا پنج دقیقه بماند. یک پارچه میکروفیبر را مرطوب کنید و از آن برای تمیز کردن لکه استفاده کنید. از بیرون به داخل لکه ها را پاک کنید و هر چند وقت یکبار که لازم است یک پارچه تمیز بردارید.
  • محل را با آب سرد بشویید. اگر هنوز لکه را می بینید، مراحل بالا را دوباره انجام دهید. ملحفه ها را مانند هر روز دیگر بشویید، اما برای جلوگیری از ایجاد لکه از خشک کن صرف نظر کنید. این کار را تا زمانی که لکه از بین برود تکرار کنید.

از بین بردن لکه کرم پودر از روی ملافه

چگونه رژ لب را از ملحفه پاک کنیم؟

رژ لب اغلب روغنی تر از لوازم آرایش‌های دیگر است، به این معنی که باید آن را با چیزی که لکه را از بین می‌برد، پاک کنید. در اینجا دوباره می توانید از مایع ظرفشویی استفاده کنید. فقط همان مراحلی را که برای پاک کردن ریمل از روی بالش و ملحفه انجام دادیم دنبال کنید. ما همچنین یک راه حل جایگزین را برای شما ارائه خواهیم داد.


حتما بخوانید: از بین بردن لکه زنگ زدگی از روی لباس


شما نیاز دارید: یک قاشق کره، الکل مالشی ایزوپروپیل؛ توپ های پنبه ای

روش پاک کردن رژ لب از روی ملحفه

تا جایی که ممکن است رژ لب را به آرامی از روی ملحفه ها بشویید و مراقب باشید که به الیاف آسیب نرسانید. یک گلوله پنبه را در الکل مالشی ایزوپروپیل خیس کنید. روی لکه بکشید تا از بین برود. توپ های پنبه ای خود را تازه کنید و در صورت نیاز تکرار کنید. بسته به عمق لکه، این روش ممکن است کمی طول بکشد. ملحفه های خود را مانند هر زمان دیگری بشویید. باز هم، آنها را در خشک کن قرار ندهید چون تبدیل به لکه های عمیق تری می شود. در صورت نیاز این مراحل را تکرار کنید.

سخن آخر

اگر شما هم با این مشکلات رو به رو هستید ما تا حد توان با شما نکات و مواردی که بتوانید آن را در رختخواب خود برای از بین بردن لکه های موجود لوازم آرایشی بر روی ملحفه یا رو بالشی استفاده کنید را کامل توضیح دادیم امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید و به شما کمک کرده باشد.


مطالب مرتبط:

پاک کردن لکه مبل چرمی، پارچه ای

نکات مهم از بین بردن لکه و شستن لباس با شامپواز
1
رای