فراری دادن مورچه ها از خانه با 3 ترفند ساده و فوری

فراری دادن مورچه ها از خانه با 3 ترفند ساده و فوری یکی از عللی که مورچه ها می توانند آزاردهنده باشند حس بویایی باورنکردنی آنها است که اجازه می دهد منابع غذایی را در فاصله ای بسیار دور پیدا کنند. بنابراین 3 تکنیک عالی برای فراری دادن مورچه ها از خانه را در سلام دنیا آموزش دادیم.

با مورچه ها خانه خود درگیرید؟ از این ترفند برای ناپدید شدن آنها استفاده کنید! ما در این مطلب از بخش خانه داری سلام دنیا، ساده ترین ترفندهای دفع و فراری دادن مورچه ها از خانه را به شما آموزش دادیم. از این ترفند استفاده کنید تا در کوتاه ترین زمان از شر مورچه ها خلاص شوید.

با این روش ساده مشکل مورچه ها را در کوتاه ترین زمان حل می کند!

بیشتر مردم تابستان را دوست دارند، هوا گرم می شود و گذراندن وقت در خارج از خانه بسیار دلپذیر است. نور خورشید و هوای تازه برای ما عالی است، اما تابستان نیز معایب خاص خود را به همراه دارد. یکی از مسائلی که بسیاری از مردم در ماه های تابستان با آن روبرو می شوند، حشرات است. آنها از ناکجا بیرون می آیند و می توانند واقعاً آزاردهنده باشند. به ویژه مورچه ها می توانند یک مزاحم واقعی باشند زیرا به غذای باقی مانده بسیار جذب می شوند.

این جاذبه باعث ایجاد کلونی های بی پایان مورچه ها می شود که مرتباً به باغ، بالکن یا حتی آشپزخانه شما حمله می کنند. اگرچه مورچه ها کوچک و بی ضرر هستند، اما به طور خاص بهداشتی ندارند و دیدن آنها روی غذای شما بسیار ناخوشایند است. اگرچه تعدادی سموم دفع آفات شیمیایی برای مقابله با این مشکل وجود دارد، اما استفاده از این محصولات چندان خوشایند نیست. هیچ کس نمی خواهد آشپزخانه خود را با مواد شیمیایی بمباران کند تا فقط از شر مورچه های مزاحم خلاص شود. این امر به ویژه در مورد بچه های کوچک یا حیوانات خانگی صادق است. من به شما می گویم که می توانید این مسئله را با یک ترفند ساده حل کنید و تنها به موادی نیاز دارید که احتمالاً در خانه خود دارید.


حتما بخوانید: روش ساخت اسپری خانگی دفع حشرات 


راههای دفع مورچه از خانه

هوای گرم اغلب بوی ها را تشدید می کند، حتماً به خواندن ادامه دهید تا بدانید در این مورد چه کاری می توان انجام داد. بوی زباله چیزی است که هیچ کس نمی خواهد آن را در خانه اش یا در نزدیکش داشته باشد. به عنوان یک راه حل سریع برای این مشکل، می توانید از جوش شیرین استفاده کنید و مقداری از آن را به طور مرتب روی سطل زباله خود بمالید. یکی دیگر از راه های مقابله با بوی بد استفاده از کمی پارچه نخی آغشته به اسانس است. فقط آن را در انتهای سطل بگذارید و بوی نامطبوع زباله را در روزهای گرم تابستان از بین ببرید.

راه های عالی برای دفع مورچه ها از خانه با 3 تکنیک ساده خانگی و طبیعی

اگر هنوز به دنبال راهی برای جلوگیری از تسخیر مورچه ها در آشپزخانه خود هستید، ما لیستی از راه های عالی برای خلاص شدن از آنها را داریم!

1. فراری دادن مورچه از خانه با دارچین

یکی از دلایلی که مورچه ها می توانند بسیار آزاردهنده باشند حس بویایی باورنکردنی آنها است که به آنها اجازه می دهد منابع غذایی را در فاصله ای بسیار دور پیدا کنند. خوشبختانه این حس بویایی همچنین یک ابزار عالی برای اطمینان از دور ماندن آنها است. مورچه ها از بوی دارچین متنفر هستند، که باعث می شود به طرز شگفت انگیزی آنها را دور نگه دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری روغن دارچین را با آب مخلوط کرده و مقداری از این مخلوط را در مناطقی که قبلاً مورچه ها را در آنها مشاهده کرده اید بمالید. همچنین می توانید چوب های دارچین را در نزدیک پنجره ها یا درها قرار دهید تا از ورود مورچه ها به خانه جلوگیری شود. به طور متناوب، همچنین می توانید از یک روش رادیکال تر استفاده کنید و مستقیماً مخلوط آب و روغن دارچین را روی حشرات کوچک اسپری کنید.

فراری دادن مورچه از خانه با دارچین

2. فراری دادن مورچه از خانه با سرکه

مورچه ها به شدت به سرکه واکنش نشان می دهند، که باعث می شود این مواد ارزان قیمت خانگی هنگام خلاص شدن از شر آنها ایده آل باشد. ساده ترین راه استفاده از سرکه برای این منظور تهیه مخلوطی از آب و سرکه و اسپری مستقیم خانه مورچه ها با آن است. همچنین می توانید آن را روی پنجره ها و درها بمالید. برای اطمینان از اینکه این روش کار می کند، باید مخلوط سرکه را به طور مرتب بمالید تا زمانی که مورچه ها دیگر مشکل ساز نشوند.


حتما بخوانید: 60 کاربرد فوق العاده سرکه سیب


3. فراری دادن مورچه از خانه با بوراکس

بوراکس، که سدیم تترابورات نیز نامیده می شود، در چندین محصول تمیز کننده و همچنین آفت کش ها استفاده می شود. این نمک کریستالی بی رنگ را می توان در داروخانه ها، سوپرمارکت های خاص و همچنین فروشگاه های لوازم خانه خریداری کرد. به سادگی دو قاشق غذاخوری بوراکس را در یک فنجان آب گرم متوسط ​​حل کنید و مقداری شکر به این مخلوط اضافه کنید. سپس باید تکه های کوچک پنبه را در مایع خیس کنید و آنها را در مناطقی قرار دهید که مورچه ها به آن مکرر گرایش دارند (مانند: پنجره ها، درها یا اپن آشپزخانه). شکر مورچه ها را جذب می کند، در حالی که سدیم تترابورات آنها را از بین می برد.

سخن آخر:

یکی از دلایلی که مورچه ها می توانند بسیار آزاردهنده باشند حس بویایی باورنکردنی آنها است که به آنها اجازه می دهد منابع غذایی را در فاصله ای بسیار دور پیدا کنند. خوشبختانه این حس بویایی همچنین یک ابزار عالی برای اطمینان از دور ماندن آنها است. ما در پست 3 تکنیک عالی برای فراری دادن مورچه ها از خانه آموزش دادیم. امیدوارم برای شما مفید و کاربردی باشد. می توانید سوالات و نظرات خود را در خصوص تکنیک های دفع مورچه از خانه با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

فواید حشرات برای انسان چیست و محصولات تولیدی از حشرات مفید

8 نکته زیرکانه برای از بین بردن بوی بد سطل زباله و خوشبو کردن آن

از
15
رای