فواید حشرات برای انسان چیست و محصولات تولیدی از حشرات مفید

فواید حشرات برای انسان چیست و محصولات تولیدی از حشرات مفید حشرات به صورت های مختلف برای انسان مفید و تاثیر گذار هستند. بخش اعظمی از این موجودات حشرات مفید برای انسان ها و اکوسیستم تلقی می شود. فواید حشرات برای انسان ها و محصولات تولیدی از حشرات مفید را در سلام دنیا بخوانید.

گرسنه اید؟ شما می توانید حشرات را مانند آنچه در غذاهای عجیب و غریب ، یا عسل هستند را بخورید. حشرات منبع غذایی بسیاری از افراد و حیوانات هستند که سرانجام به غذای ما تبدیل می شوند. در این مقاله از سایت سلام دنیا، قصد داریم به بررسی فواید حشرات برای انسان ها بپردازیم، با ما همراه باشید.

فواید حشرات برای انسان ها 

زنبورها نه تنها عسل تولید می کنند، بلکه محصولات زراعی و گل های وحشی را نیز گرده افشانی می کنند. زنبورهای عسل مسئول کلیه بادام های رشد یافته در ایالات متحده هستند- کشاورزان کالیفرنیا هزینه حمل و نقل کندو به غرب را هر ساله برای گرده افشانی باغ های بادام پرداخت می کنند. حشرات می توانند محصولاتی مانند ابریشم، موم زنبور عسل و رنگها ایجاد کنند. بسیاری از سوسکها بازیافت كننده و تجزیه كننده فوق العاده ای هستند و به خوردن درختان مرده (پژمرده)، حیوانات و سایر مواد دفع آفاتی كه در غیر این صورت می توانند بدون کمک آنها جمع شوند ، كمک می كنند.


حتما بخوانید: روش ساخت اسپری خانگی دفع حشرات


 حشرات مفید برای انسان ها

فواید حشرات در گرده افشانی گیاهان

ارزش گرده افشانی گیاهان توسط حشرات تقریبا غیر قابل محاسبه است. زنبورهای عسل به طور واضح از مهمترین گرده افشانها هستند و تلاش آنها منجر به 80 درصد از کل گرده افشانی ها در ایالات متحده می شود. گرده افشانی توسط زنبورهای عسل در ایالات متحده بر 20 میلیارد دلار محصول در سال ، از جمله میوه ، سبزیجات و بسیاری از آجیل ها تاثیر مثبت می گذارد.

فواید حشرات در خوراکی ها

مطمئناً عسل در بالای لیست کالاهایی که توسط حشرات تهیه شده، و ممکن است توسط انسان مصرف شود است. برخی از حشرات به عنوان چیز تازه در ایالات متحده خورده می شوند، اما برخی از جوامع دیگر از کباب های سوسک و حشرات دیگر به طور معمول به عنوان غذا استفاده می کنند.

فواید حشرات در تولید ابریشم

به رسمیت شناختن ابریشم به عنوان یک محصول ارزشمند ، به سال 2640 قبل از میلاد مسیح به چین برمی گردد. در حال حاضر ، چین سالانه حدود 30،000 تن ابریشم خام تولید می کند، که 80 درصد از عرضه جهان را شامل می شود. بیشتر ابریشم از پیله های کرم ابریشم ، Bombyx mori (پروانه ابریشم خانگی) تولید می شود.

فواید حشرات در تولید ابریشم

فواید حشرات در کنترل طبیعی و بیولوژیکی

تعادل طبیعت به فعالیت انگل ها و شکارچیان بستگی دارد که اکثر آنها گونه ای از حشرات هستند. محققان از این مفهوم در کنترل بیولوژیکی استفاده می کنند و در بسیاری از برنامه ها به طرز چشمگیری موفقیت آمیز بوده اند.

فواید حشرات در زیبایی شناسی

حشرات در زمینه های مختلف هنری به خوبی شناخته شده و از نظر حواس دلپذیر هستند. پروانه ها مطمئنا یکی از جذاب ترین موجودات در طبیعت هستند، با رنگ ها و الگویی که بیشتر سال ها مورد توجه انسان ها قرار می گیرد. حشرات مورد استفاده بسیاری از جوامع در طول تاریخ بوده و محدود به پروانه ها و سوسک های رنگارنگ و یا بزرگ نیستند. بومیان آمریکایی در ایالات متحده از بخش هایی از حشرات به روشی مشابه پرها در صنایع دستی خود استفاده می کردند.

بال های روشن رنگی پوشانده شده از سوسک های خاص برای گوشواره های هندوستان جیوارو از اکوادور استفاده می شود. مصریان یک سوسک اسکراب (سوسک سرخ) را به عنوان سمبل خدای خورشیدشان انتخاب کردند. زنبورها روی سکه های یونان باستان به تصویر کشیده شده بودند. بیشتر شاخه های هنری حشرات را به نوعی به نمایش گذاشته اند، از جمله انتخاب بسیار خوبی از تمبرهای پستی در سراسر جهان است.

فواید حشرات در زیبایی شناسی

محصولات تولیدی از حشرات

تولید لاک با استفاده از حشرات

این محصولی از حشرات Lac Scale ، Laccifer lacca است و بیشتر آن در هند تولید می شود، از آنجا که جهان سالانه حدود 40 میلیون پوند دریافت می کند. لاک ماده مهم بسیاری از موارد از جمله پولیش های کف، روکش کفش، مقره ها، انواع درزگیرها ، جوهرهای چاپی و لاک الکل است.

تولید موم زنبور عسل

انگلیس به تنهایی 1 میلیون پوند موم زنبور عسل وارد می کند، که می تواند به عنوان پایه ای برای پمادها، جلا دادن و ساخت شمع مورد استفاده قرار گیرد. چهل درصد کل موم های زنبور عسل در ساخت لوازم آرایشی برای لوسیون ها، کرم ها و رژ لب ها استفاده می شود.


حتما بخوانید: آموزش ساخت شمع در خانه


تولید موم زنبور عسل

تولید رنگها با استفاده از حشرات

بسیاری از گونه های حشرات مقیاس رنگ هایی را تهیه می کنند که در بسیاری از محصولات از جمله مواد آرایشی و برای رنگ آمیزی کیک ها، داروها و نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرند. Cochineal یک رنگدانه قرمز روشن است که از بدن یک حشره مقیاس کوچک به نام Coccus cacti به دست می آید که روی گیاهان کاکتوس زندگی می کند.

برخی رنگ های مصنوعی در دهه اول قرن بیستم با یکدیگر در رقابت بودند ، اما بعداً سرطان زا شناخته شدند. بنابراین رنگهای طبیعی حشرات دوباره مورد توجه قرار گرفت. تانن نوعی رنگ است که از جگر حشرات بدست می آید و در دباغی و در تولید جوهرهای بادوام استفاده می شود. غده های دیگری نیز وجود دارند که رنگ تولید می کنند.

تولید ژنتیک با استفاده از حشرات

مگسهای میوه از دیرباز در مطالعات ژنتیکی مورد استفاده قرار گرفته اند و به دلیل طول عمر کوتاه آنها (حدود 10 روز) برای چنین مطالعاتی عملی هستند.

تولید ژنتیک با استفاده از حشرات

تولید درمست ها (سوسکهای پوستی) برای تمیز کردن اسکلت ها با استفاده از حشرات

سوسک های فرش حشرات کوچکی هستند که تقریباً از هر ماده ارگانیکی از جمله غلات ، فرش و حشرات خشک شده در مجموعه ها تغذیه می کنند. تکنسین های موزه از این واقعیت استفاده می کنند و از کولونی های مستقر درمست ها برای تمیز کردن اسکلت پستانداران استفاده می کنند.

سخن آخر

حشرات از ریزترین و کوچک ترین مخلوقات خداوند هستند که در سراسر دنیا پراکنده اند و به زندگی در این جهان گسترده ادامه می دهند. حشرات شاید به سبب انداره کوچکشان خرد و کوچک به نظر برسند اما از آنها کارهای بزرگی بر می آید. در این مقاله به بررسی فواید حشرات برای انسان ها و محصولات تولیدی از حشرات مفید پرداختیم.


مقالات مرتبط:

از بین بردن پشه؛ روش های خانگی و مؤثر برای خلاص شدن از شر پشه ها

10 مورد از مؤثرترین و بهترین درمان های خانگی برای نیش پشه

کشف دانستنی های حیوانات با گردشی در حیات وحش

از
33
رای