8 نکته زیرکانه برای از بین بردن بوی بد سطل زباله و خوشبو کردن آن

8 نکته زیرکانه برای از بین بردن بوی بد سطل زباله و خوشبو کردن آن بوگرفتن سطل زباله یکی از مشکلات آشپزخانه به شمار میاید؛ مطمئنا از یک سطل زباله انتظار بوی خوش را نداریم اما راهکار هایی برای از بین بردن بوی ناخوشایند و عدم جذب حشرات وجود دارد که در ادامه آمده است.

تمیز کردن سطل زباله به خصوص سطل زباله آشپزخونه و سرویس بهداشتی دستشویی اهمیت ویژه ای برای جلوگیری از تجمع میکروب ها را دارا است . برخی افراد تصور میکنند با خالی کردن سطل زباله و درآوردن کیسه آن سطل تمیز و بدون میکروب می شود اما این تصور اشتباه است . مقاله زیر را برای از بین بردن بوی بد سطل زباله و خوشبو کننده سطل زباله دنبال کنید.

8 نکته زیرکانه برای از بین بردن بوی بد سطل زباله و خوشبو کردن سطل آشغال

بعد از آمدن به خانه بعد از یک روز طولانی ، تنها کاری که می خواهید انجام دهید این است که ریلکس و استراحت کنید و از برخی از زمان هایی که در خانه کاری نمی کنید لذت ببرید، اما درست همانوقت که می خواهید کفش های خود را در بیاورید، در راهرو متوجه بوی نامطبوع عجیبی می شوید. آیا این بوی یک حیوان مرده است؟ یا ناهار دیروزه؟ نه ... این بو از سطل آشغال نشات میگیرد. بوی بدی میدهد! با وجود تخلیه منظم سطل آشغال، سطل های زباله اغلب می توانند بوی نامطلوبی را ایجاد کنند که در اطراف خانه پخش شود. در اینجا ما 8 نکته ساده برای از بین بردن صحیح بوی مخوف سطل آشغال شما داریم!

1. روزنامه های خود را بازیافت کنید

آیا می دانید که حتی اگر روزانه پلاستیک سطل آشغال خود را عوض کنید ، بازهم سطل آشغال شما همچنان می تواند یک لایه کثیف خاکستری قهوه ای مرموز را در پایین سطل جمع کند.نه تنها نگاه کردن به این موضوع ناخوشایند است ، بلکه بوی قوی نیز دارد.چند لایه روزنامه را در پایین سطل آشغال قرار دهید. این کاغذ مایعات را به خود جذب کرده و ماندگاری بوی بد را متوقف می کند.قبل از دور انداختن هر نوع غذایی با بوی قوی مانند پیاز یا گوشت می توانید آنها را در یک روزنامه بپیچید. این می تواند مستقیماً از روزنامه به کمپوست برود یعنی هیچ زباله ای وجود ندارد.

بو گرفتن سطل زباله


حتما بخوانید: ترفندهای شستشوی لباس با جوش شیرین برای رفع بوی بد و لکه


2. استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن بوی بد سطل زباله

جوش شیرین فقط برای پخت و پز مناسب نیست.پودر سفید کوچک می تواند کارهای بیشتری انجام دهد - مانند جذب بو. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که:در قسمت زیر سطل خود مقداری جوش شیرین بپاشید و یک کیسه زباله جدید درون آن قرار دهید - همین!

شستن سطل زباله

3. ظرف شن گربه برای از بین بردن بوی بد سطل زباله 

ظرف شن گربه نه تنها بوی نامطبوع دوستان چهار پای ما را که پشت سر می گذارند از بین می برد  بلکه به همان اندازه در از بین بردن بوهای تندی که از سطل آشغال شما بیرون می آید نیز مهارت دارد.به آسانی کمی شن گربه روی پایه سطل آشغال بپاشید.هر بوی نامطبوعی در یک چشمک زدن جذب می شود.

از بین بردن بوی بد سطل زباله

4. دانه های 'فوق العاده' قهوه برای از بین بردن بوی بد سطل زباله

استرالیا یک کشور و ملت قهوه دوست است ، اما آیا می دانید دانه هایی که این نوشیدنی را بسیار خوشمزه می کنند، غیر از هوشیاری ملت (هوشیار نگه داشتن مردم) ، استفاده های زیاد دیگری نیز دارد؟ خاصیت دانه های قهوه به ویژه برای خنثی سازی بو بسیار مناسب است.نکته ما: دانه های قهوه را در یک کاسه کوچک پر کنید و آن را در زیر سطل زباله قرار دهید.

بوگیر سطل زباله


حتما بخوانید: خواص قهوه؛ 5 دلیل برای اینکه هر روز قهوه بخورید


5. لیمو؛ آفتابی برای برای از بین بردن بوی بد سطل زباله

لیمو ، یکی از بهترین مواد پاک کننده طبیعی است که می توانید در آشپزخانه خود داشته باشید.این ابزاری ایده آل برای پوشاندن و از بین بردن بوهای بد است.تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که:چند برش لیمو را کف سطل آشغال خود قرار دهید ، تمام شد!

از بین بردن بوی بد سطل زباله

6. سفید کننده برای از بین بردن بوی بد سطل آشغال

سفید کننده نه تنها برای دفع بوی سطل زباله موثر است بلکه این سفید کننده می تواند کارهای بیشتری را انجام دهد! یعنی ، در وهله اول تمام گونه های باکتری هایی که بو را ایجاد می کنند از بین می برد.بنابراین ایده خوبی است که هر از چند گاهی سطل آشغال خود را کاملاً با مواد سفید کننده تمیز کنید. 3 فنجان سفید کننده را با 4 لیتر آب مخلوط کنید.بعد فقط ان را تمییز کرده، بگذارید خشک شود ، حالا شما یک سطل زیبا با بویی تازه دارید.

رفع بو گرفتن سطل زباله

7. سرکه پاک کننده جهانی برای از بین بردن بوی بد سطل زباله

ما نمی توانیم سرکه را فراموش کنیم.اگر وقت آن است که به سطل بد بو خود اعلام جنگ کنید ، سرکه را امتحان کنید.یک کتری پر از آب را بجوشانید ، وقتی آماده شد آن را در سطل آشغال بریزید و به سادگی سرکه را  به ان اضافه کنید.درب سطل آشغال را ببندید (بخار به شما کمک می کند تا آلودگی های سرسخت را از بین ببرید) و نیم ساعت صبر کنید.سپس ان(مخلوط اب و سرکه) را بیرون ریخته و خشک کنید.

سرکه پاک کننده جهانی برای از بین بردن بوی بد سطل زباله

8. برای از بین بردن بوی بد سطل زباله آن را در مکانی در سایه قرار دهید

زباله ها نباید در معرض تابش مستقیم خورشید ، یا گرمای اجاق گاز قرار بگیرند.گرما روند تخمیر زباله ها و انتشار باکتری ها و میکروب ها را تقویت می کند.

بو نگرفتن سطل زباله


مقالات مرتبط:

8 ترفند مفید و جالب با گوش پاک کن

22 ترفند برای استفاده هوشمندانه از فضای آشپزخانه کوچک و بزرگ نشان دادن آن

از
29
رای