خواص قهوه؛ 5 دلیل برای اینکه هر روز قهوه بخورید

خواص قهوه؛ 5 دلیل برای اینکه هر روز قهوه بخورید قهوه نوشیدنی است که در دل نسل جوان جای خود را باز کرده و بعید نیست که تا چندی دیگر جایگزین چای شود. قهوه دارای خواص بیشماری برای سلامتی انسان است.

برخی از افراد قهوه می نوشند زیرا کافئین دارد و محرک است. برخی دیگر برای طعم فوق العاده بی نظیرش از آن استفاده می کنند. اما مزایای سلامتی قهوه از این ویژگی های سطحی آن فراتر می رود.

نوشیدن یک فنجان قهوه روزانه تنها برای بیدار ماند در طول جلسات و مصاحبه های کاری به شما کمک نمی کند بلکه قهوه دارای ترکیبات شیمیایی قوی ای است که برای جلوگیری از بیماری ها نیز کاربرد دارد. بر طبق یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله Prostate، قهوه همچنین می تواند با سرطان پروستات مبارزه کند. آزمایش بر روی موش ها نشان داد که دو ترکیب موجود در قهوه، قندهول استات و کافئین می تواند رشد تومورهای سرطان پروستات را مهار کند.
همچنین نشان داده شده است که قهوه مزایای باور نکردنی برای سلامتی دارد و دلایل زیادی وجود دارد که شما هر روز باید قهوه بنوشید.

فواید قهوه

فواید قهوه 

1. قهوه دیابت را دور می کند

یک مطالعه بیان می کند که ترکیبات اسید کلروژنیک و quinides در قهوه حساسیت به انسولین را افزایش می دهد و از این رو سطح قند خون پایین، حفظ می شود. به همین دلیل قهوه برای خواص ضد دیابت خود شناخته شده است.

2. قهوه برای برای کاهش وزن مناسب است

اگر از هر فردی که به دنبال تناسب اندام است در مورد نوع محرک مورد علاقه اش سؤال کنید، پاسخ اغلب قهوه سیاه است. نشان داده شده است که قهوه سیاه سرکوب کننده اشتها و افزایش دهنده متابولیسم شما است. اینها برای کاهش وزن بسیار عالی است.


3. قهوه مغز شما را تحریک می کند

قهوه دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان ها است که برای مبارزه با آسیب های رادیکال آزاد کار می کنند. همچنین شناخته شده است که برای انتقال دهنده های عصبی مغز مفید است و به همین دلیل است که برخی از مطالعات آن را با خطر پایین تر بیماری آلزایمر، بیماری های دمانس و بیماری پارکینسون مرتبط می کنند.


4. قهوه قلب شما را سالم نگه می دارد

به علت حضور اکسید نیتریک، قهوه به گسترش شریان ها کمک می کند. همچنین خواص ضد التهابی دارد. اگر بخواهید بیماری های قلبی عروقی و سکته مغزی را از بین ببرید، می توانید یک فنجان قهوه را هر روز بنوشید.


5. قهوه پوست شما را زیبا می کند

با توجه به وجود آنتی اکسیدان ها در آن، قهوه برای مصارف زیبایی شناسی نیز کاربرد دارد. مصرف متوسط قهوه می تواند به جلوگیری از چروک ها و نشانه های دیگر پیری کمک کند. شما همچنین می توانید از پودر قهوه به عنوان یک اسکراب صورت استفاده کنید تا پوست خود را لایه برداری کرده و آکنه و لکه های سیاه پوست را از بین ببرید. لطفا توجه داشته باشید که مصرف بیش از حد قهوه می تواند پوست شما را از بین ببرد و روند پیری را تسریع کند.


به یاد داشته باشید

بهتر است قهوه سیاه را بدون شیر و شکر استفاده کنید. اما اگر نمی توانید، مطمئن شوید که قهوه را با شیر تازه و تنها با 2 قاشق چای خوری شکر یا یک جایگزین شیرین بدون قند دیگر می نوشید.
تنها به خاطر اینکه سالم است، به این معنا نیست که می توانید در مصرف قهوه زیاده روی کنید. حداکثر 3 فنجان قهوه در روز میل کنید.
آخرین فنجان قهوه را تا قبل از 3 بعد از ظهر بنوشید. مصرف کافئین بعد از ساعت 3 بعد ازظهر می تواند چرخه خواب شما را مختل کند. به جای استفاده از قهوه درون قهوه ساز، سعی کنید از قهوه های تازه و یا دانه های قهوه فوری استفاده کنید. شما باید در نظر داشته باشید که ماشین های فروش قهوه ممکن است به طور مرتب تمیز نشوند و بنابراین می توانند به سلامتی شما آسیب برسانند.

از
3
رای