پاک کردن و از بین بردن لکه شکلات روی مبل، لباس و فرش با روش ساده

پاک کردن و از بین بردن لکه شکلات روی مبل، لباس و فرش با روش ساده چگونه شکلات را از روی مبل و لباس های خود پاک کنیم؛ با نحوه پاک کردن و از بین بردن لکه شکلات از روی مبل، لباس های قابل شستشو، لباس های خشک، روی فرش در سلام دنیا آشنا شوید.

لکه شکلات از لکه های سرسخت روی لباس و مبل می باشد، در این مطلب از سلام دنیا درباره نحوه پاک کردن و از بین بردن لکه شکلات روی مبل، نحوه پاک کردن لکه شکلات از روی لباس های قابل شستشو، چگونه لکه های شکلات را از روی لباس های خشک پاک کنیم، نحوه پاک کردن لکه شکلات روی فرش صحبت خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

چگونه لکه شکلات را از روی مبل و لباس های خود پاک کنیم؟

صرف نظر از اینکه لکه یک کاکائو بود یا یک آب نبات کوچک، لکه شکلات را می توان آسان از روی پارچه پاک کرد. اما اگر به سرعت عمل کنید و ابزار مناسب را در اختیار داشته باشید، می توانید به سرعت از شر لکه های شکلات خلاص شوید. این نکات برای  از بین بردن انواع لکه های سرسخت شکلات از شیری گرفته تا تیره کار می کند.

چگونه شکلات را از روی مبل و لباس های خود پاک کنیم

در اینجا نحوه پاک کردن شکلات از مبل، لباس و فرش آورده شده است.


حتما بخوانید:  از بین بردن لکه رنگ مو از روی لباس و فرش


نحوه پاک کردن و از بین بردن لکه شکلات از روی مبل

1. برای پاک کردن  شکلات از روی مبل، ابتدا یک چاقو یا قاشق بی رنگ (یا لبه یک کارت اعتباری) بردارید و تا جایی که می توانید شکلات را بردارید. اگر مبل شما ابریشم یا لوازم داخلی قدیمی است، کار خود  را متوقف کرده و با یک نظافتچی حرفه ای مشورت کنید. در غیر این صورت به مراحل بعدی بروید.

2. 1 قاشق غذاخوری صابون ظرفشویی را با 2 فنجان آب سرد مخلوط کنید. از قسمت بیرونی لکه به سمت مرکز شروع به پاک کردن کنید، محلول را با یک پارچه سفید تمیز اسفنج کنید.

3. از یک پارچه برای خشک کردن رطوبت استفاده کنید و فرآیند پاک کردن با اسفنج  را تکرار کنید تا لکه از بین برود.در نهایت با اسفنج و آب شفاف انجام دهید و اجازه دهید تا در هوا خشک شود.

چگونه لکه شکلات را از روی مبل پاک کنیم

نحوه پاک کردن لکه شکلات از روی لباس های قابل شستشو

1. برای لکه‌های شکلاتی روی پارچه‌های قابل شستشو، مجدداً با برداشتن شکلات تا جایی که می‌توانید با یک چاقوی یا قاشق شروع کنید. لکه را مالش ندهید، زیرا فقط باعث عمیق تر شدن ان  در الیاف پارچه می شود.

2. پس از پاک شدن مواد جامد، اگر نمی توانید فوراً آن را بشویید، می توانید لکه را با آب با اسفنج پاک  کنید. می توان از یک قلم پاک کننده لکه نیز استفاده کرد.اما همچنان باید  در اسرع وقت شسته شود.


حتما بخوانید: پاک کردن مدفوع و فضله پرنده از روی لباس، فرش و پارچه


3. وقتی زمان شستن پارچه لکه‌دار فرا رسید، ابتدا آن را با اسپری یا ژل لکه‌بر یا مقداری مایع لباس‌شویی مایع سنگین پاک کنید. (Tide یا Persil مارک های خوبی برای لکه ها هستند.) سپس،  همانطور که در برچسب مراقبت از پارچه توصیه شده است، شستشو دهید.

4. اگر یک لکه شکلات بزرگ یا سرسخت دارید - به خصوص اگر یک هفته یا بیشتر روی پارچه باقی مانده باشد - با استفاده از سفید کننده اکسیژن و آب خنک، ان را خیس کنید. محلولی از سفید کننده اکسیژن (نام های تجاری شامل OxiClean، Nellie's All Natural Oxygen Brightener یا OXO Brite) و آب خنک را مخلوط کنید. پارچه را در آب بگذارید و اجازه دهید حداقل چهار ساعت یا یک شب خیس بخورد. سپس طبق معمول شستشو دهید. این کار برای همه پارچه های قابل شستشو - سفید و رنگی - به جز ابریشم، پشم و هر چیزی که با چرم تزئین شده است، بی خطر است.

5. پس از شستشو، قبل از قرار دادن پارچه در خشک کن، محل آغشته به شکلات را بررسی کنید. گرمای زیاد می تواند هر لکه ای را سر سخت تر کند و پاک کردن آن را بسیار دشوار کند. بنابراین اگر هنوز مقداری لکه دیدید، قبل از خشک کردن، مراحل شستشو را تکرار کنید.

چگونه لکه شکلات را از روی لباس پاک کنیم

چگونه لکه های شکلات را از روی لباس های خشک پاک کنیم

1. روی لباسی که خشک می‌شود، تا جایی که ممکن است شکلات را با چاقو، قاشق، کارت اعتباری یا سایر وسایل مشابه خود بردارید. ناحیه لکه دار را مالش ندهید یا آب اضافه نکنید. ممکن است لکه را عمیق تر کند یا به پارچه آسیب بزنید.


حتما بخوانید:  پاک کردن لکه های غذا و زنگ زدگی از روی سطوح استیل


2. در اسرع وقت، لباس را نزد یک تمیزکننده حرفه ای ببرید و لکه را پاک کنید. یا اگر از کیت خشکشویی خانگی استفاده می‌کنید، قبل از قرار دادن لباس در کیسه خشک‌کن، حتماً لکه شکلات را با لکه‌بر پاک کنید.

چگونه لکه های شکلات را از روی لباس های خشک پاک کنیم

نحوه پاک کردن لکه شکلات روی فرش

1. برای لکه شکلات روی فرش، جامدات شکلات را با یک چاقوی کند یا وسایل مشابه دیگر بردارید. اگر شکلات ذوب شده یا مایع است، می‌توانید یک تکه یخ روی آن قرار دهید تا شکلات سفت شود و راحت‌تر برداشته شود.

2. برای باقی مانده لکه، یک پارچه سفید تمیز را با آب خیس کنید و کمی صابون ظرفشویی به پارچه اضافه کنید. از لبه بیرونی لکه شکلات به سمت مرکز پاک کنید، با پارچه پاک کنید تا لکه از بین برود. برای جلوگیری از پخش شدن شکلات از لکه کردن ناحیه لکه دار خودداری کنید. اجازه دهید صابون حداقل پنج دقیقه روی لکه بماند.

3. سپس یک پارچه سفید تمیز را با آب خیس کنید و محل را با لکه بشویید تا صابون پاک شود. این کار را تا زمانی تکرار کنید که دیگر هیچ صابونی نماند.زیرا باقی مانده صابون می تواند کثیفی را جذب کند. در نهایت اجازه دهید فرش خشک شود و در نهایت جاروبرقی بکشید.

چگونه لکه شکلات را از روی فرش پاک کنیم

سخن آخر

برای پاک کردن لک شکلات از روی لباس هرگز عجله نکنید زیرا با عجله کردن امکان دارد که باعث شوید لک ماندگارتر شود، پس قبل از هر چیز اطلاعاتی درباره رفع کردن لکه پیدا کنید سپس اقدام نمایید.


مقالات مرتبط:

تمیز کردن مبل مخمل با راه های ساده و کاربردی در خانه

پاک کردن لکه سرکه از روی لباس و فرش
 

از
1
رای