پودر فیکس چیست و چه کاربردی دارد؛ نحوه مصرف و بهترین فیکساتور

پودر فیکس چیست و چه کاربردی دارد؛ نحوه مصرف و بهترین فیکساتور پودر فیکس چیست و چه کاربردی دارد ؛ با نحوه استفاده از پودر فیکس، بهترین پودر فیکس برای پوست چرب، خشک و تفاوت پودر فیکس با پرایمر، پودر بیک و مضرات آن در سلام دنیا آشنا شوید.

وسایل آرایشی با انواع نام ها و کاربردها در حال حاضر در بازار موجود می باشد، پودر فیکس نیز یکی از آنها می باشد، در این مطلب از سلام دنیا درباره پودر فیکس چیست؟ کاربردهای پودر فیکس، نحوه استفاده از پودر فیکس، پودر فیکس چه رنگی خوبه، پودر فیکس بهتر است یا اسپری فیکس، تفاوت پودر فیکس و  پرایمر چیست، تفاوت پودر بیک  و پودر فیکس، بهترین پودر فیکس برای پوست چرب، بهترین پودر فیکس برای پوست خشک، مضرات پودر فیکس صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

پودر فیکس یا فیکساتور چیست

پودر فیکس از انواع پودرها می باشد که همانطور که از نامش پیداست برای تثبیت آرایش بعد از استفاده کانسیلرها و فاندِیشِن‌ها بکاربرده می شود که در دو مدل رنگی و مات و به شکل پودر و اسپری می باشد، در ادامه بیشتر با این پودر آشنا خواهید شد.

کاربردهای پودر فیکس

اگر شناختی بر روی پودر فیکس ندارید بهتر است بدانید که استفاده از این پودر زمان چندانی نمی برد، اما از نتیجه آن ساعت ها می توانید لذت ببرید و استفاده ببرید. با استفاده از پودر فیکس بعد از آرایش صورت ماندگاری بیشتری در صورت خواهید داشت تا جایی که ساعتها نیاز به تجددی آرایش نخواهید داشت، با استفاده از این پودر بر روی مواد آرایشی مایع روی پوست از تولید چربی جلوگیری خواهید کرد و رطوبت اضافی پوستِ آرایش‌شده را به خود جذب کند در اصطلاح با این عمل بیک کردن نیز گفته می شود. با چرب شدن صورت عمل پاک شدن آرایش سرعت بیشتری می گیرد که پودر فیکس این عمل را به تاخیر می اندازد.


حتما بخوانید: 5 ترفند آرایشی ساده برای پوست های چرب


شما میتوانید وقتی که براش را به سایه اغشته می کنید، روی آن قدری اسپری فیکس کننده بزنید و بعد از آن، سایه بکشید. با این کار، دوام سایه بیشتر می شود. البته در آغاز، سایه چشم مرطوب بنظر میرسد ولی پس از خشک شدن اسپری فیکس کننده، سایه چشم شما ظاهری بهتر و جذاب تر پیدا می کند. همچنین شما میتوانید از اسپری فیکس کننده آرایش برای مرطوب کردن اسفنج آرایشی خود استفاده کنید که باعث می شود کرم پودر یکنواخت تر و راحت تر روی پوست شما بشیند.

پودر فیکس چیست

نحوه استفاده از پودر فیکس (فیکساتور)

 بعد از انجام آرایش و استفاده از کرم پودر و کانسیلر مورد نظر و اتمام کار براش خود را به پدر فیکس آغشته کرده و به صورت ضربه ای یک لایه نازک از آن را روی صورت خود زده و تحمل کنید تا چیزی حدود 7 الی 8 دقیقه بگذرد و سپس با براش پرمو به خوبی آن را فید کنید با اینکار آرایش پردوامتری خواهید داشت اما اگر عجله داشتید نصف این مدت نیز برای فید کردن آن کافیست.

پودر فیکس چه رنگی خوبه

پیش از هر چیز به رنگ پوست خود توجه کنید و بعد به انتخاب پودر فیکس بپردازید، در این صورت بهتر است مناسب با رنگ پوست خود پودر فیکسی تهیه کنید تا به برجسته‌سازی صورتتان کمک کند. پودر فیکساتور رنگی برای تصحیح رنگ و قرمزی پوست به بهترین وجه ممکن عمل می‌کند و پوشش بیشتری می دهد. پس از پودری استفاده کنید که به رنگ پوستتان بخورد اگر از پودر روشنتر و یا تیره تر استفاده کنید نور بیش از حد می‌تواند اثر شفافیت فیکساتور مات را خنثی کند.


حتما بخوانید: روش تشخیص رنگ پوست


پودر فیکس بهتر است یا اسپری فیکس

اسپری فیکس از به نسبت پودر فیکس طرفداران بیشتری دارد، شاید بخاطر داشتن بافت سبک و بی رنگ آن که آسیبی به بافت و رنگ آرایش نخواهد زد باشد و یا نحوه استفاده آن که در هر شرایط آب و هوایی مناسب می باشد و در هر شرایطی آرایش را روی صورت ماندگار نگه می دارند باشد ، طرز استفاده راحت اسپری فیکس آنرا پرطرفدار کرده و از پخش شدن آرایش نیز روی صورت جلوگیری می کند، این اسپری ها از چرب شدن پوست و برق افتادن آن مخصوصا در ناحیه بینی و پیشانی، جدوگیری می کند، از اسپری‌های فیکس روی تمامی نقاط صورت از جمله لب و چشم‌ ها نیز می توان استفاده کرد.

پودر فیکس بهتر است یا اسپری فیکس

تفاوت پودر فیکس و پرایمر چیست

همانطور که گفتیم پودر فیکس در انتهای آرایش و برای دوام و تثبیت آن استفاده می شود اما از پرایمی در جهت زیر سازی آرایش، یک دست شدن و دوام آرایش قبل از شروع به آرایش کردن می توانید استفاده کنید، اما پودر فیکس در انتهای کار در جهت یک دست شدن، جلوگیری از براق شدن و دوام آرایش استفاده می شود که با استفاده از هر دوی این وسایل یک آرایش حرفه ای خواهید داشت که ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد شد.


حتما بخوانید: پرایمر آرایشی چیست و چه کاربردی دارد


تفاوت پودر بیک و پودر فیکس

نحوه استفاده از پودر بیک و پودر فیکس متفاوت می باشد و البته کاربردهای آن نیز با یکدیگر فرق دارند، پیشتر از کاربرد و نحوه استفاده پودر فیکس گفتیم ، اما تفاوتی که پودر بیک دارد این می باشد که این پودر دارای رنگدانه‌های سفید است که از آن در قسمت‌های زیر چشم، خط خنده، چانه، دو طرف بینی و ناحیه‌ی پیشانی استفاده می شود و هنگام استفاده از پودر بیک باید پس از زدن آن 5 الی 10 دقیقه صبر کنید و بعد با یک براش آرایشی آن را به آرامی از صورت خود پاک نمایید. این ترفند باعث می شود که سفیدی بیش از اندازه از روی صورتتان پاک می‌شود و در نتیجه آرایشی مات ، بدون نمایان شدن خطوط صورت داشته باشید. از این پودر قبل از فیلم برداری ها یا عکاسی استفاده می‌شود تا در زیر نورهای مختلف پوست براق نباشد.

بهترین پودر فیکس برای پوست چرب

بهترین نتیجه از پودر فیکس را زمانی خواهید گرفت که پودری انتخاب کنید که مناسب پوست شما باشد، پودر فیکس بدون چربی بهترین گزینه برای افراد با پوست چرب می باشند ، زیرا استفاده از اسپری فیکس پوستتان را مرطوب و چربی آن را تشدید خواهد کرد. در روزهای آفتابی نیز اسپری های ضد عرق و خنک کننده بهترین گزینه هستند.

بهترین پودر فیکس برای پوست خشک

استفاده از اسپری فیکس برای این افراد بهتر است زیرا با مرطوب کردن پوست مانع از خشک شدن آن می شود. فیکساتورهای بدون الکل نیز عالی هستند زیرا الکل باعث بیشتر خشک شدن پوست آنها می‌شود. 

مضرات پودر فیکس

ثابت نگه داشتن آرایش بخاطر وجود مواد پلیمری در پودر فیکس می باشد و همین باعث زیان آور شدن این محصول می باشد، به همین دلیل نباید از این محصول در کارهای روزانه و یا مصرف دائم استفاده کرد.

سخن آخر

استفاده مداوم از مواد آرایشی حتی بهترین نوع و مارک آن موجب آسیب رساندن به پوست خواهد شد، پودر فیکس نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد، اما یادتان باشد که بعد از استفاده از هر محصول آرایشی ، اثرات آن را از روی صورت خود پاک کرده تا به پوست شما آسیبی وارد نشود.


مقالات مرتبط:

طرز ساخت 7 پاک کننده آرایش صورت خانگی

آموزش کشیدن ابروی زیبا و پر با مداداز
3
رای